Za rozbřesku

USA, (2006–2007), 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Paul Zbyszewski

Kamera:

Bill Roe

Taye Diggs, Moon Bloodgood, Victoria Pratt, Meta Golding, Ramon Rodriguez, Adam Baldwin, Michael McGrady, Joe Nieves, Mitch Pileggi, Ian Anthony Dale (více)

Epizody(13)

Detektiv Brett Hopper prožívá jeden den stále dokola. Pokaždé se probudí vedle své krásné přítelkyně Rity. Za oknem sedí holub a v televizi hlásí, že se na dálnici převrátil nákladní vůz s plínkami. Vždy je také neprávem obviněn z vraždy Alberta Garzy. Kyž se znovu probouzí do tohoto opakujícího se dne, vše si pamatuje. Díky tomu má o všem, co se stane, přehled a může tak zachránit mnoho lidí. Pokud chce, aby konečně nastal zítřek, musí najít pravého vraha zástupce státního nadvládního Alberta Garzy. (fray)

Joll

Výborný seriál! Lepší v mnoha ohledech než většina krimi akčních filmů.Myslím že si to může směle stoupnout vedle pecek jako prison break, Lost či Dexter bez nejmenšího studu. Výše zmíňované seriály jsou sice o chlup lepší, ale je to jen chloupek :) ()

zabro

Hodne zajimavy namet na serial. Kdyz to clovek zacne koukat, tak je tady velice velke riziko ze tomu propadne a bude to hltat ve velkem. ()

Axident

Po osmi dílech mě neopouští nadšení. Má to spád, sympatického hrdinu, dobrý nápad, který ač se jeví jednohubkově, nenudí ani v nejmenším na celé ploše seriálu, hmno, nepamatuji se, kdy mě naposledy něco takhle chytlo a klepal jsem se na další díl... Na hromnice o den více... ()

pulDag

mno videl jsem jen uvodnich 6 dilu ktere se odvysilaly... Serial chytne a nepusti, ale nez se rozkoukate, tak vas nechutne vykopne na puli cesty, ne kvuli chybe v pribehu ci scenari, ale kvuli blbe sledovanosti (ne take, jakou ocekavala televize)... co to jako je?! =) ()

CliffLee

Detektiv Brett Hopper se jednoho dne probudí do nuční můry, je obviněn z vraždy a jeho blízcí mu umírají a co je ještě horší tento den se pro něj opakuje znovu a znovu a znovu a... Je snad až neuvěřitelné jak se z normální detektivky stane něco zvláštního a napínavého po vložení deja vu a to přesto že se celá výlučně odehrává během jednoho dne... 8/10 ()

Colour

Nevidela som celý seriál, ale ani mi to nechýba. Seriál má také zbesilé tempo, že sa človek nenazdá a deň je nanovo. Čo diel, to dvakrát zopakovaný deň. Hlavný hrdina sa obdivuhodne rýchlo vo všetkom zorientoval (vau, po prvom zobudení si byť istým, že deň sa zopakoval... Ja by som sa pokladala za blázna, keby ma taká možnosť napadne) a bol neuveriteľne múdry. V skratke: zásadným problémom je prehnané tempo. Z toho by sa rozkrútila hlava i jazdcovi F1. 65% ()

patushik

"My name is detective Brett Hopper... and I'm living the same day over and over again." To je ve stručnosti základní motiv tohoto neskutečnýho seriálu. Výborná myšlenka opakujícího se dne doplněná o velmi napínavý děj a charismatické herce. "Every decision has a consequence, decision, consequence." 100% ()

danny_21

Další z řady seriálu zabývající se mým oblíbeným tématem opakujícího se časového paradoxu. Mně se to líbilo, scérnáristé měli jednotlivé epizody propracované a poměrně bez logických překlepů a myslím, že další série by byla zbytečná, škoda jen, že jsme se nedozvěděli, co způsobilo to neustálé deja-vu - 75 % ()

Nix

Taková jednohubka s tématem, který je sice okoukaný, ale to zpracování bylo sympatický. I hlavní hrdina byl v pohodě. ()

LakiyL

Veľmi zaujímavý námet. Tento seriál je iný ako väčšina dnešných, má len 13 častí, čo je len dobré, pretože kvalita jednotlivých epizód je rovnaká, neklesá. Trápenia Bretta Hoppera, ktorý sa snaží očistiť svoje meno od vraždy, ktorú nespáchal. Má výhodu, a to, že sa mu neustále opakuje deň -ako sám vraví ,,Over and over again". Po čase mu to však príde na obtiaž a niekedy by to aj vzdal. Nakoniec sa však všetko vyjasní, až na jednu vec :D ()

stephano

No na serial to urcite bylo .. herci tam sou taky dost příjemný.V titulní roli si dokážu sice představit i někoho jinýho, ale tento taky ušel. Občas mě dost štvalo že se to nejak moc vleče a že stejně jako Lost nebo Heroes se tenhle serial dá natahovat do nekonečna. Naštěstí se tak nestalo a celý působí dost kompaktně. ()

hynn3k

Může mi někdo vysvětlil, proč to ti blbí Američani nesledovali? Pár dílů navíc by prospělo, teď musím přemýšlet, kdo je ten chlápek na konci... Ze začátku se to trochu zamotávalo, ale jak se to rozvedlo, tak už to začalo dávat smysl. Jednu výhodu zrušení má - nestala se z toho nastavovaná kaše. A kdo říká, že ho to nevtáhne, tak to není pravda. Jednou večer jsem si myslel, že zítra bude zase dnes. ()

Mr.Roman

Pre mňa doteraz úplne neznámy seriál, na ktorý som natrafil len náhodou a teraz už môžem povedať, že aj s dávkou šťastia. Jedná sa totiž o veľmi kvalitný seriál, ktorého jedinou väčšou slabinou je práve titulná zápletka jedného dňa, ktorý sa opakuje stále dokola a jediný (?) kto to vníma je hlavná postava detektíva Bratta Hoppera. Hoci nie vždy rovnako a aj drobná zmena správania dokáže priebeh udalostí zmeniť, stále je to ten istý deň a po čase to trocha omrzí. Vďaka hercom, či už titulnému neznámemu Tayemu Diggsovi, nádhernej Moon Bloodgood (kto toto meno vymyslel..), alebo aj Adamovi Baldwinovi, ktorý ostane zahral takmer tú istú postavu ako už v niekoľkých seriáloch a filmoch (Chuck, Firefly..) a dômyselne premyslenému, akčnému, jemne konšpiračnému príbehu, je chvíľková monotónnosť zanedbateľná. Kto to so seriálom vydrží až do konca (len 13 dielov), určite, aj vďaka vynikajúcemu záverečnému dielu, kedy všetko vyvrcholí (+drobné pomrknutie na záver), na seriál bude spomínať len v dobrom. ()

Brmbolec

Podľa mňa jeden z najlepších amerických seriálov druhej polovice prvej dekády 21. storočia. Originálny námet je tu pretvorený do napínavej jazdy, ktorá vás drží v napätí až do posledného dielu. Nechápem ako to mohlo u amerických divákoch prepadnúť - asi sa im nechcelo zapínať tie ich mozočky alebo čo... ()

Mamlas

Docela přijatelný seriál s netradiční dějovou šablonou. Taky se tam většinou něco děje a to je dobře. Dokonce se tvůrci časem slušně vyrovnali s tím, jak uvolnit ty denní cykly do jakoby vyšetřovaného celku a tak se na to dalo dívat i přes významnou monotónnost. Do kolen to sráží několik věcí - rostoucí překombinovanost, počet dílů, otravné a zbytečné postelové a mimopostelové vykecávačky hlavního hrdiny s jeho blbou přítelkyní, vykecávačky s jeho sestrou, otravné flashbacky a časté opakování toho, co už bylo znovu v ději. Mohl by to být, po ořezání vaty a zjednodušení děje, průměrný celovečerák nebo slušný seriál tak o 4 dílech. (32%) ()

TomasB

Slupnul jsem tento serialovy pocin jako malinu za dva dny. 13 dilu je tak akorat. Predpokladam, ze tvurci neplanuji natocit 2. serii, takze by se hodilo vysvetlit vsechny zahady a nenechavat zbytecne naznaky(Jared), ci otevrene konce(utek Chada, Dominguezova zbran). ()

patsandor

Je vidět, že každý seriál se nemusí utápět v nekonečnosti. a natahování. Velmi povedená kriminálka ve stylu Na hromnice o den více a na Amíky asi moc složitý. ()

miistr

Velmi zajímavý a hlavně dobře propletený děj, který se prvních pár dílů moc nezdá, ale postupně graduje a hlavně dobře rozmotává celou hádanku. Jen jsem na konci čekal trošku lepší rozuzlení a ty otevřené konce se mi moc nelíbili. Asi je pravdou, že kdyby se to dále rozvíjelo tak nejspíše poklesne úroveň jednotlivých dílů a to by zkazilo výsledný dojem. ()