Za rozbřesku

(seriál)
USA, (2006–2007), 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Paul Zbyszewski

Bill Roe

Taye Diggs, Moon Bloodgood, Victoria Pratt, Meta Golding, Ramon Rodriguez, Adam Baldwin, Michael McGrady, Joe Nieves, Mitch Pileggi, Ian Anthony Dale (více)

Epizody(13)

Detektiv Brett Hopper prožívá jeden den stále dokola. Pokaždé se probudí vedle své krásné přítelkyně Rity. Za oknem sedí holub a v televizi hlásí, že se na dálnici převrátil nákladní vůz s plínkami. Vždy je také neprávem obviněn z vraždy Alberta Garzy. Kyž se znovu probouzí do tohoto opakujícího se dne, vše si pamatuje. Díky tomu má o všem, co se stane, přehled a může tak zachránit mnoho lidí. Pokud chce, aby konečně nastal zítřek, musí najít pravého vraha zástupce státního nadvládního Alberta Garzy. (fray)

honajz2

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začne to poněkud mdle, ale s každou další epizodou je to čím dál tím lepší a lepší, až si mě to nakonec naprosto získalo. A jsem rád i za to, že to nemá x sérií, ale jenom jednu, s 13 epizodami a uzavřeným koncem. Tenhle seriál jsem si fakt dost užil, i když kvůli určitým mínusům na plný počet nepůjdu. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. Silné 4* ()

Djkoma

Zapomeňte na Prison Break nebo jiné seriály. Day Break (Za rozbřesku) je tou úchvatnou ukázkou, že jdou točit krátké, skvělé a chvílemi dech beroucí perly seriálového nebe. Bohužel je také důkazem, že lze takové perly velmi jednoduše přehlížet nebo za jejich snahu být originální dokonce snižovat hodnocení. Detektiv Brett Hopper se probudí jako každého rána vedle své přítelkyně, ale po svém zatčení a uvěznění za vraždu Alberta Garzy, je nic netušíc vytažen na neznámé místo kdesi poblíž LA, vyslechnut neznámou osobou a následně uspán drogou. Co následuje? Opět se vzbudí vedle své přítelkyně celý den běží znovu ... Už to tady bylo? Možná, ale ne v tomhle provedení, kdy hlavní postava v nahuštěných 13nácti dílech přichází na kloub z prvního pohledu banální záležitosti, která se rozroste do velkých rozměrů sahajících i hluboko do minulosti. Od atmosféry, přes akci a postavy jde o seriál, který překvapí a potěší zároveň. ()

Han22

Nasledováno všech 13 dílů. Day Break jsem vždycky chtěl vidět kvůli mému milovanému námětu časové smyčky a udělal jsem si radost. Detektiv Hopper je zatčen za vraždu státního zástupce Garzy, uvězněn, z vězení odveden neznámými zabijáky, kteří mu pustí jak zabili jeho ženu a uspí ho - a probouzí se ve stejný den. Day Break je trošku něco jiného než jsem čekal, časová smyčka funguje zvláštně - zranění které hrdina utrží zůstávají a některé postavy po projití katarzí změní svůj přístup. Především je ale pouze jako prostředek k odhalení naprosto monumentálního spiknutí, které by hrdina neměl jinak šanci v životě odhalit. Jsou tu skvělé postavy, z nichž každá skrývá nějakou špínu z minulosti. Nechybí stará vražda řešená otcem a jeho známí z minulosti, zkorumpovaní poldové i politici, gangy, kostlivci ve skříni členů rodiny i sboru. Je to v podstatě policajtský krimi/thriler s občasnou říznou akcí, tedy něco na co nejsem zvyklý, proto mi to v půlce přišlo příšerně překombinované. A světe div se, on ten příběh na konci začne dávat smysl, jednotlivé dílky zapadnou do posledního, vše se vysvětlí, odhalí a uzavře a dobře dopadne. Když si přidám sympaťáka v hlavní roli a spoustu známých herců/hereček z jiných seriálů (Bloodgood, Prattová, Baldwin, Pillegi, Beaver, Franklin), nečekaných 5* je na světě. ()

MoiJe

Tak akurat na tych 13 dielov. Obcas sa udeje nieco zaujimave, ale inak to divaka az tak nevtahuje, obcas v tom ma clovek zmatok... a hlavne, kopa veci nedava absolutne zmysel a kopa zostane proste odstrcena. Naviac, je to tak trochu one man show, tych par postav okolo, ktore naviac dost casto len opakuju, co uz raz urobili, tomu vela stavy nepridava. Inak ale dobre pozeratelne, fajn napad. ()

mirec88

Krátky, rýchly, jasne plynúci konšpiračný seriál typu Na hromnice o den více ale konečne poňatý vážnejšie. Teda až príliš vážne - ide o narafičenú vraždu na detektíva Hoppera a zároveň o minulosť, o to zachrániť plno osôb naokolo vrátane svojej priateľky, rodiny, neznámej okoloidúcej a podobne. A to stále dookola... No mňa si tento seriál úplne získal. Vďaka Bohu za to, že Američanov seriál nezaujal a mal len 13 častí, tým pádom tvorcovia nemohli variť z prevarenej doby a vytvárať x nezmyselných sérií. Bol pekne ukončený s logickým koncom, bez nejakých výraznejších zádrhelov. Takto mal vyzerať Prison Break. Respektíve, stačilo 2 série. Plus musím pochváliť výborný slovenský dabing. Akurát jednu chybičku tomu vytknem - nedostal som odpoveď na všetky otázky, ktoré ma napadli pri sledovaní - hlavná bola tá akým spôsobom sa mu opakoval vždy ten istý deň. ()