Za rozbřesku

(seriál)
všechny plakáty
Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller
USA, (2006–2007), 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Paul Zbyszewski

Bill Roe

Taye Diggs, Moon Bloodgood, Victoria Pratt, Meta Golding, Ramon Rodriguez, Adam Baldwin, Michael McGrady, Joe Nieves, Mitch Pileggi, (více)

Epizody(13)

Detektiv Brett Hopper prožívá jeden den stále dokola. Pokaždé se probudí vedle své krásné přítelkyně Rity. Za oknem sedí holub a v televizi hlásí, že se na dálnici převrátil nákladní vůz s plínkami. Vždy je také neprávem obviněn z vraždy Alberta Garzy. Kyž se znovu probouzí do tohoto opakujícího se dne, vše si pamatuje. Díky tomu má o všem, co se stane, přehled a může tak zachránit mnoho lidí. Pokud chce, aby konečně nastal zítřek, musí najít pravého vraha zástupce státního nadvládního Alberta Garzy. (fray)

Matty

Taky máte někdy po probuzení nepříjemný pocit, že tenhle den už jste zažili a nechcete jej zažít znovu? Co teprve, když nejde jenom o pocit, nýbrž o nevyvratitelný fakt… Oblíbený námět komedií (Na Hromnice o den více, 50x a stále poprvé) se konečně někdo rozhodl přetavit do vážnější formy a to rovnou formy několikadílného seriálu. Zde je zakopán nejsmradlavější z tlejících psů – příliš mnoho epizod. Během těch prvních mi dělala problém orientace v tom množství postav a jejich úmyslů, nemluvě o nejasnosti zcela elementárních otázek (proč? kdo? jak „to“ celé funguje?). S postupem času se věci stávaly jasnějšími, motivace postav srozumitelnější a když to vypadalo, že přijde nějaké zásadní odhalení, scénář jenom vyvrhl další zbytečnou podzápletku, aby tím uměle natáhnul délku. Co naštve nejvíc – i kdyby tvůrci měli připravenou nějakou definitivní odpověď, kvůli nízké sledovanosti ve Státech nám zůstane navždy utajená. Kdyby se více soustředili na ústřední zápletku a zbytečně ji nevětvili, mohl by z Day Breaku být přinejmenším menší a trochu koktavější brácha Prison Breaku. 65% ()

Pumiiix

Určitě zajímavý nápad, klasičtí seriáloví herci a stejně se opakující, ale pokaždé jinak vyvíjející zápletka. Zde se může člověk přesvědčit stejně jako hlavní hrdina v podání Taye Digger, že i malá změna v „plánu“ může mít docela silné a někdy drastické následky, na rozdíl od normálního člověka, ale může své chyby napravit a pomalu rozlouskávat velké spiknutí. Pohodový seriál 7-/10* ad. Po shlédnutí dalších dílu a finále série přidávám další hvězdičky, chvilky a celkově čas s tímto seriálem utíkal velice příjemně. 8/10* ()

Djkoma

Zapomeňte na Prison Break nebo jiné seriály. Day Break (Za rozbřesku) je tou úchvatnou ukázkou, že jdou točit krátké, skvělé a chvílemi dech beroucí perly seriálového nebe. Bohužel je také důkazem, že lze takové perly velmi jednoduše přehlížet nebo za jejich snahu být originální dokonce snižovat hodnocení. Detektiv Brett Hopper se probudí jako každého rána vedle své přítelkyně, ale po svém zatčení a uvěznění za vraždu Alberta Garzy, je nic netušíc vytažen na neznámé místo kdesi poblíž LA, vyslechnut neznámou osobou a následně uspán drogou. Co následuje? Opět se vzbudí vedle své přítelkyně celý den běží znovu ... Už to tady bylo? Možná, ale ne v tomhle provedení, kdy hlavní postava v nahuštěných 13nácti dílech přichází na kloub z prvního pohledu banální záležitosti, která se rozroste do velkých rozměrů sahajících i hluboko do minulosti. Od atmosféry, přes akci a postavy jde o seriál, který překvapí a potěší zároveň. ()

M.a.t.t.

Čakal som, že ma téma opakujúceho sa dňa rýchlo omrzí ale chyba - inkriminovaný deň je zakaždým odlišný a o dramatické, či odľahčujúce momenty nie je núdza. Pre Američannov zjavne komplikovaný námet, predčasné zrušenie mi v tomto prípade výnimočne nevadí, z tohoto námetu sa nedalo ťažiť donekonečna a aspoň to nepôsobí dojmom dojenia mŕtvej kravy ako u jeho úspešnejšieho menovca Prison Breaku. ()

DaViD´82

Pocit déjà-vu zas a znovu. Skvělý nápad spojit kriminální thiller o detektivu v nemilosti s časovou smyčkou, kdy se stále dokola opakuje jeden den stále zas a znovu a znovu a... znovu a znovu. Nelze než výsledek přirovnat k Uprchlíkovi šmrcnutého s Na Hromnice o den více. Seriál má solidní tempo, časové hrátky jsou relativně dobře vymyšleny a přesto tomu chybí napínavost. Tak nějak to "plyne", dobře se na to dívá, ale ne a ne to nadchnout. Seriál díky diváckému neúspěchu stáhli předčasně z vysílání a dobíhal jen na internetových stránkách stanice ABC. ()