Za rozbřesku (TV seriál)

Day Break

Deň zlomu

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2006–2007, 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Paul Zbyszewski

Bill Roe

Taye Diggs, Moon Bloodgood, Victoria Pratt, Meta Golding, Ramon Rodriguez, Adam Baldwin, Michael McGrady, Joe Nieves, Mitch Pileggi, Ian Anthony Dale, Bahar Soomekh, Clayton Rohner, Nestor Carbonell, Roxanne Hart, Marlene Forte, Rochelle Aytes, Monique Gabriela Curnen, Jeffrey Johnson, Brian Goodman, Don Franklin, Tyrees Allen, Jim Beaver, Raymond Cruz, Peyton List, Fredric Lehne, Dwier Brown, Aramis Knight, Julieta Ortiz, Olivia Leigh, Aldo Gonzalez, Thomas Wilson Brown, Brent Jennings, Jesse Bernstein, Eric Steinberg, Carl Ciarfalio, Ward Horton, Cameron Meyer, Matt Riedy, Dan Warner, Teddy Lane Jr., Akie Kotabe, Eddie J. Fernandez, Anne Betancourt, Sara Erikson, Brian Oerly, Josh Daugherty, Ben Bray, Jeff Yagher, Kris Iyer, Lewis Tan, Julie Claire, Robert Neary, Sonya Eddy, Michael B. Silver, Michael Patrick McGill, John Rubinstein, Jonathan Banks, Clifton Powell, Shane Edelman, John Getz, Jenifer Lewis, Steven Barr, Kwesi Boakye

Ale, ale, to byl teda nářez. Toto jsem vážně nečekal, podobné náměty už tu bylo, ale v rámci krimi ještě ne a tento malý nenápadný seriál mě pohltil od první, do poslední vteřiny. Jenom těch záporáků byla na jeden "malý" seriál slušná porce a jeden lepší než druhý...;-) (Buchalter, Fencik, Detweiler atd.)(30.12.2012)

Vážne to má občas grády (prvej série) PRISON BREAKU. Veľmi zaujímavo rozohratá hra, ktorá prekvapivo slušne ťaží z jednodchej zápletky opakovania jedného dňa, bez toho, aby nudila. Keď sa tvorcovia odviažu je až radisť sledovať, ako sa dá pár strihmi povedať riadne veľa. Veľmi dobré obsadenie a dokonca aj slovenský dabing...(23.6.2011)

Začiatok bol celkom bodrý. Aj keď sa jeden deň opakoval stále a stále dookola v podstate s tými istými hercami a herečkami autori dokázali stále udržať napätú atmosféru a očakávanie čo sa stane ďalej, ako sa vyvinie situácia. Problém je v tom, že záver mi nedal toľko odpovedí na moje otázky ako som čakal.(26.6.2011)

"For every decision, there's a consequence." Day Break v žádném případě není špatný seriál. Je to sice jiná liga než ta, do které patří LOST, jehož pauzu měl v USA na několik týdnů vyplnit, ale přesto si divácký propad a stáhnutí z obrazovky rozhodně nezasloužil. Těch 13 epizod je pro tento příběh akorát, a tak se v seriálu prakticky neobjevuje žádná vata, každý díl má pořádný spád a děj se posouvá stále kupředu. Epizody jsou plné akce a honiček a jak už to u těchto novějších seriálů bývá, vše je natočeno takovým stylem, že by se za něj nemusel stydět leckterý film. Zápletka s časovou smyčkou je zde dobře zpracována, některé logické boty typu "proč se to a to stalo/nestalo, když tohle tentokrát udělal/neudělal" se sice občas objeví a chvílemi je děj až moc překombinovaný, ale jinak si s příběhem scénáristé skutečně pohráli. Seriál nemá ve svém hereckém obsazení žádná zvučná jména, ale Taye Diggs je v hlavní roli výtečný a i ostatní herci ke svým postavám sedí (zejména Adam Baldwin je parchant, jak má být). Za sebe tedy musím říct, že je Day Break velmi dobrý seriál a při jeho sledování jsem se bavil. Škoda, že měl holt v USA smůlu. Velice pěkné 4 hvězdičky.(31.10.2009)

Velice zajímavě udělanej seriál, ve kterém se opakuje jeden a ten samý den pořád dokola a my se společně s hrdinou koukáme stále hlouběji a hlouběji do příběhu. Z pouhého obvinění z vraždy se propracuje hlavní hrdina až na tak obsáhlou konspirační teorii, která sahá k hlavounům města, ale i jeho otci. Musí patrat a dávat dohromady informace, aby sám sebe, ale také své nejbližší ochránil. Potěšili role povědomých tváří - Adam Baldwin (Chuck), Ian Antony Dale (Tekken), Nestor Carbonell (Ztraceni) nebo Peyton List (Flashforward). Trošku mi neseděla Moon Bloodgood se kterou jsem měl problém i v Cestovateli.(10.12.2010)