Za rozbřesku (TV seriál)

Day Break

Deň zlomu

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2006–2007, 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Paul Zbyszewski

Bill Roe

Taye Diggs, Moon Bloodgood, Victoria Pratt, Meta Golding, Ramon Rodriguez, Adam Baldwin, Michael McGrady, Joe Nieves, Mitch Pileggi, Ian Anthony Dale, Bahar Soomekh, Clayton Rohner, Nestor Carbonell, Roxanne Hart, Marlene Forte, Rochelle Aytes, Monique Gabriela Curnen, Jeffrey Johnson, Brian Goodman, Don Franklin, Tyrees Allen, Jim Beaver, Raymond Cruz, Peyton List, Fredric Lehne, Dwier Brown, Aramis Knight, Julieta Ortiz, Olivia Leigh, Aldo Gonzalez, Thomas Wilson Brown, Brent Jennings, Jesse Bernstein, Eric Steinberg, Carl Ciarfalio, Ward Horton, Cameron Meyer, Matt Riedy, Dan Warner, Teddy Lane Jr., Akie Kotabe, Eddie J. Fernandez, Anne Betancourt, Sara Erikson, Brian Oerly, Josh Daugherty, Ben Bray, Jeff Yagher, Kris Iyer, Lewis Tan, Julie Claire, Robert Neary, Sonya Eddy, Michael B. Silver, Michael Patrick McGill, John Rubinstein, Jonathan Banks, Clifton Powell, Shane Edelman, John Getz, Jenifer Lewis, Steven Barr

Jelikož Edge of Tomorrow patří mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec, byl jsem velmi překvapen, když jsem našel tento seriál, o kterém jsem do letoška ani jednou neslyšel. Jde sice více o běžný život, princip je ale naprosto stejný, probudit se každý den do stejného dne a mít další šanci napravit své chyby z předchozího "pokusu" a posunout se dál. Ikdyž tenhle motiv už se vyskytl v několika filmech, tak mi přijde, že pokud je takto dobře promyšlená zápletka, nejde se ho přejíst. 90%(15.7.2018)

Prison Break skončil a tohle vypadá jako perfektní 13-ti dílný seriál, který nám dodá emoce, které vyhledáváme. Prožívejte jeden den znovu a znovu :) Takže máme tu ten nejhorší den stále dokola, krásných nezapomenutelných 13 dílů, které jsem shlédl během 1 dne! Co víc dodat, lepší to být prostě nemůže 5 hvězdiček. Pozn. Díky komentářům některých lidí jsem se dozvěděl, že tento seriál neměl u televizi ABC vůbec žádný úspěch a jeho díly dobíhaly na internetu. No to se občas stane, ale já během 1 dne shlédnul všech 13 dílů, protože tohle byla opravdu pecka!!! :-) Pro mě rozhodně kultovní seriál na který nikdy nezapomenu.(18.3.2011)

Detektív Brett Hopper je krivo obvinený z vraždy sudcu Alberta Garzu, a tu sa to začína nepride druhý ďeň ale prežíva stále ten istý znovu a znovu dookola až kým nepríde tomu všetkému na koreň a všetko sa skončí objasnením vraždy. Je to jedinečné dielo, ktoré má veľký potenciál veľmi ma mrzí že nezožalo väčší úspech ako iné možno aj biednejšie seriály lebo na toto sa oplatí pozerať. Videl som ho už 3-krát a stále ma neomrzel a môžem ho pozerať znovu a znovu dokola.(1.5.2013)

Začiatok bol celkom bodrý. Aj keď sa jeden deň opakoval stále a stále dookola v podstate s tými istými hercami a herečkami autori dokázali stále udržať napätú atmosféru a očakávanie čo sa stane ďalej, ako sa vyvinie situácia. Problém je v tom, že záver mi nedal toľko odpovedí na moje otázky ako som čakal.(26.6.2011)

Jeden z nejlepších seriálů. Takové hrátky s časem mě hodně baví, hlavně když to všechno sedí a věci se probírají z hodně úhlů pohledu. Je škoda, že jsme se nedočkali více dílů a tedy i více informací. Myslím si, že tvůrci toho měli nachystáno mnohem víc, i když mě zrovna nenapadá co by to mohlo být, ale rozhodně není dodělána větev s šílencem, kterému se den také opakuje. SPOIL: I když ho teda na konci uvidíme a asi si to máme vysvětlit po svém. Podle mě měl určitě větší potenciál. Na druhou stranu, protože se nejedná o nějak dlouhý seriál, tak se jej tvůrci nesnažili natahovat všemožným i nemožným, jak tomu bývá u slavnějších kolegů. Možná, že takových 22 dílů by na to vše krásně stačilo a ještě by jsme si to všichni užili. Tak trochu doufám, že někdo v Hollywoodu jednou otevře sejf se scénářem a celé to přepracuje. Ze začátku se v tom člověk opravdu ztrácí a ve všem se začíná orientovat až tak od 6. dílu, ale co by jste čekali? Snad nechcete seriál o 4 postavách, hlavně ne v takovém, kde se hraje na detaily. Také asi od 8. dílu se mi přestává líbit hlavní pointa, ale naštěstí to není až tak strašné a konec je ještě stále lepší než u většiny seriálů dnešní doby. A protože mě Brett Hopper nepřestal bavit ani do poslední minuty a dokonce zůstal s pár nezodpovězenými otázkami, tak hodnotím plným počtem, v číslech pak 95% za těch pár chybějících dílů. Na závěr je však důležitá otázka: Proč se ten den vlastně opakoval:)?!(20.10.2010)