Za rozbřesku

USA, (2006–2007), 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Paul Zbyszewski

Kamera:

Bill Roe

Taye Diggs, Moon Bloodgood, Victoria Pratt, Meta Golding, Ramon Rodriguez, Adam Baldwin, Michael McGrady, Joe Nieves, Mitch Pileggi, Ian Anthony Dale (více)

Epizody(13)

Detektiv Brett Hopper prožívá jeden den stále dokola. Pokaždé se probudí vedle své krásné přítelkyně Rity. Za oknem sedí holub a v televizi hlásí, že se na dálnici převrátil nákladní vůz s plínkami. Vždy je také neprávem obviněn z vraždy Alberta Garzy. Kyž se znovu probouzí do tohoto opakujícího se dne, vše si pamatuje. Díky tomu má o všem, co se stane, přehled a může tak zachránit mnoho lidí. Pokud chce, aby konečně nastal zítřek, musí najít pravého vraha zástupce státního nadvládního Alberta Garzy. (fray)

Dexter1

V časovej slučke sa rozohráva príbeh, ktorý v každej jednej časti mixuje niekoľko filmov, ktoré ste už určite videli. Niektoré časti skutočne skvelé, iné dosť slabé. Pri 13-dielnom seriály je to však dosť cítiť. Každopádne sa jedná o príjemnú kriminálku s netradičným motívom, Na Hromnice o deň viac. ()

honajz2

Začne to poněkud mdle, ale s každou další epizodou je to čím dál tím lepší a lepší, až si mě to nakonec naprosto získalo. A jsem rád i za to, že to nemá x sérií, ale jenom jednu, s 13 epizodami a uzavřeným koncem. Tenhle seriál jsem si fakt dost užil, i když kvůli určitým mínusům na plný počet nepůjdu. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. Silné 4* ()

TomikZlesa

Téměř obyčejný seriál, který se díky vložení Deja Vu stává naprosto vyjímečnou detektivkou, která každým dílem baví víc a víc. Jen velká škoda že začatek byl tak trošku odfláknutý a hlavní hrdina si to přeci jen mohl uvědomit trošku déle. Konec sice trošku nepřehledný, ale každý díl ma skvělý náboj a akci, Seriál u kterého se rozhodně nebudete nudit. Nechápau jak na tohle amici nemohli nekoukat, holt asi neví co se vysíla za hnusy u nás :) . ()

Kwaichi

Začiatok bol celkom bodrý. Aj keď sa jeden deň opakoval stále a stále dookola v podstate s tými istými hercami a herečkami autori dokázali stále udržať napätú atmosféru a očakávanie čo sa stane ďalej, ako sa vyvinie situácia. Problém je v tom, že záver mi nedal toľko odpovedí na moje otázky ako som čakal. ()

Fallen_One

Adam Baldwin žene tento seriál nahoru. Jeho postava je skvěle napsaná a on ji dokázal tak osobitě zahrát, že si (minimálně u mě) získá všechnu vaši pozornost a hlavní hrdina ustoupí do pozadí. Když se řekne Day Break, vybaví se mi ne Taye Diggs a problém stále se opakujícího déja vu, ale Chad alias Alan Baldwin. Po zvážení zvedám na 5. ()

necisty

Jeden z nejlepších seriálů. Takové hrátky s časem mě hodně baví, hlavně když to všechno sedí a věci se probírají z hodně úhlů pohledu. Je škoda, že jsme se nedočkali více dílů a tedy i více informací. Myslím si, že tvůrci toho měli nachystáno mnohem víc, i když mě zrovna nenapadá co by to mohlo být, ale rozhodně není dodělána větev s šílencem, kterému se den také opakuje. SPOIL: I když ho teda na konci uvidíme a asi si to máme vysvětlit po svém. Podle mě měl určitě větší potenciál. Na druhou stranu, protože se nejedná o nějak dlouhý seriál, tak se jej tvůrci nesnažili natahovat všemožným i nemožným, jak tomu bývá u slavnějších kolegů. Možná, že takových 22 dílů by na to vše krásně stačilo a ještě by jsme si to všichni užili. Tak trochu doufám, že někdo v Hollywoodu jednou otevře sejf se scénářem a celé to přepracuje. Ze začátku se v tom člověk opravdu ztrácí a ve všem se začíná orientovat až tak od 6. dílu, ale co by jste čekali? Snad nechcete seriál o 4 postavách, hlavně ne v takovém, kde se hraje na detaily. Také asi od 8. dílu se mi přestává líbit hlavní pointa, ale naštěstí to není až tak strašné a konec je ještě stále lepší než u většiny seriálů dnešní doby. A protože mě Brett Hopper nepřestal bavit ani do poslední minuty a dokonce zůstal s pár nezodpovězenými otázkami, tak hodnotím plným počtem, v číslech pak 95% za těch pár chybějících dílů. Na závěr je však důležitá otázka: Proč se ten den vlastně opakoval:)?! ()

Pajky3

Velice zajímavě udělanej seriál, ve kterém se opakuje jeden a ten samý den pořád dokola a my se společně s hrdinou koukáme stále hlouběji a hlouběji do příběhu. Z pouhého obvinění z vraždy se propracuje hlavní hrdina až na tak obsáhlou konspirační teorii, která sahá k hlavounům města, ale i jeho otci. Musí patrat a dávat dohromady informace, aby sám sebe, ale také své nejbližší ochránil. Potěšili role povědomých tváří - Adam Baldwin (Chuck), Ian Antony Dale (Tekken), Nestor Carbonell (Ztraceni) nebo Peyton List (Flashforward). Trošku mi neseděla Moon Bloodgood se kterou jsem měl problém i v Cestovateli. ()

c.tucker

Velmi zajímavý koncept, který byl dost chladně přijat u amerických diváku. Časová smička byl velmi zajímavý nápad a i celkem dobře proveden, ale hlavní a nejdůležitější chybou bylo to, že nedokázal až tak moc vtáhnout do děje. ()

miguel_111

Prežívať jeden deň dookola zas a zas to je dosť nepríjemný pocit a detektívovi Hopperovi (Taye Diggs) sa presne toto stáva. Spočiatku dosť bizarné obvinenie z vraždy sa deň za dnom zauzľuje viac a viac a tak sa musí hlavný hrdina očistiť a poskladať všetky diely skladačky, aby sa dozvedel celučičkú pravdu. Korupcia, gangy, spiknutia a podobné veci to všetko a ešte viac nájdeme v tomto akčnom seriály. Akcia a zápletka veľmi pôsobivá a tak tento seriál pôsobí kompaktné a ucelene. Fakt, že všetko sa vošlo do jednej série len potvrdzuje kvalitu, ktorá niektorým seriálom chýba v často zbytočných ďalších sériach (Prison Break...). Pre mňa 80% ()

Hebča

Téma prožívání stále dokola toho samého dne mě vždycky fascinovalo a není zas tak jednoduché při vymýšlení nových verzí nezapadnout do stereotypu. Zvlášť, když jde o seriál, to scénáristům nezávidím. Ale zatím se jim to daří více než dobře, i když na Prison Break, Lost, Heroes ani Dextera to zdaleka nemá. 15.12.2006 ()

BROKEN_

Ze začátku to vypadá na obyčejnou kriminálku, kde je hlavní postava v časové smyčce a prožívá ten samí den dokola a dokola. Jenže každým dalším dílem je to napínavější, zajímavější a komplikovanější pro hlavní postavu. Seriál má skvěle zpracované zvraty, pořád se něco děje a žádný díl se nevleče. Je škoda, že se seriál nedočkal úspěchu a nedostali jsme další řadu. Ale když se nad tím divák zamyslí, je vlastně dobře, že další série nevznikla. Takhle ten seriál funguje výborně a i když to má trochu otevřené vrátka pro pokračování, tak to ničemu nevadí a celý dojem seriálu nekazí. Za mě výborná záležitost a vřele doporučuji pro fanoušky kriminálek. Díky časové smyčce je na co koukat. 9/10VÍCE ZDE ()

Redswif

Problém bude asi v tom že když člověk kouká už po páté jak ten stejnej člověk prožívá stále ten stejnej den, stále dokola vysvětluje stejným lidem že už to jednou prožil a ti mu znova a znova nevěří. To člověka prostě nepřilepí bednu, přesto se mě to líbilo asi jsem čekal co se mu zase pokazí :-) ()

Ichabod

Serial momentalne vyplnuje pauzu na stanici ABC v prubehu treti serie Lost a myslim ze ani nenabizi o moc vice. Napad s opakovanim jednoho dne stale dokola neni nijak objevny. Obsazeni neni ani prumerne. Urcitym kladem je, ze ma presne stanoveny konec. V dnesni dobe jsem schopen vyjmenovat desitku jinych, aktualne bezicich a lepsich serialu. Ovsem verim ze pred tremi lety by jsme z Day Break byly vsichni na vetvi.... ()

horacko

K seriálu ma doviedla televízia. Zatiaľ mám za sebou prvé tri časti a musím uznať, že mám pred sebou asi ďalší kvalitní krimi seriál. Sympaťák v hlavnej úlohe seriálu veľmi dobre prispieva. Samotný fakt, že sa v seriáli opakuje stále ten istý deň, a nik ani samotný hrdinovia seriálu nechápu prečo, mi vôbec nevadí. Pochopenie je tu vlastne zbytočné. Stačí sledovať dej, a nechať sa prekvapiť čo prinesie ďalšie prebudenie ráno krátko po šiestej. Hodnotenie pridám až po vzhliadnutí celého seriálu. ()

mirec88

Krátky, rýchly, jasne plynúci konšpiračný seriál typu Na hromnice o den více ale konečne poňatý vážnejšie. Teda až príliš vážne - ide o narafičenú vraždu na detektíva Hoppera a zároveň o minulosť, o to zachrániť plno osôb naokolo vrátane svojej priateľky, rodiny, neznámej okoloidúcej a podobne. A to stále dookola... No mňa si tento seriál úplne získal. Vďaka Bohu za to, že Američanov seriál nezaujal a mal len 13 častí, tým pádom tvorcovia nemohli variť z prevarenej doby a vytvárať x nezmyselných sérií. Bol pekne ukončený s logickým koncom, bez nejakých výraznejších zádrhelov. Takto mal vyzerať Prison Break. Respektíve, stačilo 2 série. Plus musím pochváliť výborný slovenský dabing. Akurát jednu chybičku tomu vytknem - nedostal som odpoveď na všetky otázky, ktoré ma napadli pri sledovaní - hlavná bola tá akým spôsobom sa mu opakoval vždy ten istý deň. ()