Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

jirik2103

Jeden z těch filmů, který je prostě tak jasný, tak přehledný, tak průhledný, aby vám na konec řekl "nevěř všemu, co vidíš a slyšíš". Tonda HopHopkins kdysi dávno školil DžodíFosterovou a málem i vyškolil mladýho Goslinga. Jenže lež má krátký nohy/ruce a všechno. Co z toho plyne? Nezabíjej svojí manželku jen kvůli tomu, že ti jí pígluje borec, co tě bude soudit, zab borce, co by tě mohl soudit, za to že bys zabil svou manželku. :) ()

Prepperka

Záleží na tom, co od filmu očekáváte. Pokud na základě recenzí jen to nejlepší, budete v některých ohledech zklamáni. Pokud na film narazíte náhodou v tv, a nebudete tak od něj očekávat nic, budete přímo nadšení. Já měla to štěstí se na něj podívat s "prázdnou hlavou", a byla mile překvapena. Děj měl spád, herci výborní, hudba zajímavá, co záběr, to adept na nástěnný plakát, zápletka neotřelá. Časem si to dám ještě jednou a už teď se těším. ()

mdf

Příjemné drama,kdy připravíte skoro dokonalou vraždu a pak náhoda vás přivede do vězení.Anthony Hopkins je padouch od narození a spolu s hezkou tvářičkou né příliš dobrého právníka Ryana Goslinga se to dobře doplńuje.Některé momenty jsou zde dobře vygradované, chvílemi to ale ztrácí tempo a dech. ()

adam2311

Pomale, lenive. Neuputa to. Mal som problem to dopozerat. Obcas sa to nadychlo ale tak isto to hned aj vyprchalo.... inak nuda... Nevyuzity potencial fajnoveho krimu filmi na cele s ikonickym A. Hopkinsom. Skoda. 50% ()

Sejkorka

Zajímavý film s dobrou zápletkou a vlastně i pointou. Sebevědomému Hopkinsovi sklapne. Mládí zvítězí a tak to má být. Ryan Gosling hraje skvěle,stejně jako, Anthony, pochopitelně. A Goslingova šéfová Rosamunda mi narozdíl od některých kolegů nevadí. Naopak, takové pěkné děvče se nikdy neokouká. ()

Animka

Sir Anthony Hopkins je naprosto skvělý herec! Je to symfonie! Já ho miluju... Jeho hlas, mimika, styl hraní, to je úžasné. Plný počet hvězd. Ryan Gosling jako asistent prokurátora se také dobře uvedl. :-) Prostě mňam! ()

Akatinka

Krásné mysteriózní drama, lehce překvapivé, děj plyne... jen škoda že po prvním shlédnutí film ztrácí své kouzlo. ()

MatoPalkes

Anthony Hopkins je výborný a mohol dostať viacej priestoru. Rosamund Pike je krásna ale úplne zbytočná postava. Záver je super, filmu však chýba viacej napätia. Silné 3*. ()

drkaldj

Po dlouhé době film, kde jsem fandil zlu (respektive nespravedlnosti). Škoda že některé postavy jsou nevyužité (R. Pike). Celkově bych ocenil dravější tempo a více rozvedený (nebo uzavřenější) konec. ()

trotlicek

Jeden z těch filmů, který je prostě tak jasný, tak přehledný, tak průhledný, aby vám na konec řekl "nevěř všemu, co vidíš a slyšíš". Tonda HopHopkins kdysi dávno školil DžodíFosterovou a málem i vyškolil mladýho Goslinga. Jenže lež má krátký nohy/ruce a všechno. Co z toho plyne? Nezabíjej svojí manželku jen kvůli tomu, že ti jí pígluje borec, co tě bude soudit; zab borce, co by tě mohl soudit, za to že bys zabil svou manželku. :) ()

Nikol45

Okamžik zlomu je naprostá špička. Už svým obsazením a dějem samotným. Anthony Hopkins a Ryan Gosling vedle sebe je super podívaná. Jsem spokojená a dokonce jsem tento skvělý film viděla 3× ()

ezop1012 odpad!

Nemám rád tieto typy filmov, typické americké klišé úplne všade. Pričom dalo by sa to zhrnúť asi takto, bola to klasická americká limonáda. Logickosť nebudem rozoberať, to nemá význam, sklamal ma Hopkins, neviem či to mal prikázané, ale ten tam len šaškoval. ()

Kelinej

Film postavený na silné atmosféře, kdy vám ani moc nevadí, že ubíhá pomalým tempem, a na výborných hereckých výkonech. Patří k těm zapamatovatelným. ()

Prck4

<SPOILER>Pohádka o tom, jak úchylák Hopkins dostal chuť zabít svoji nevěrnou ženu, a jako opravdový úchylný vrahoun si smlsnout na justiční nedokonalosti, presumpci neviny, ikdyž je chycen se zbraní v ruce nad čerstvě zavražděnou obětí, a bezevšeho hlavně na beznaději policejních vyšetřovatelů, kteří už od začátku věděli všechno, ale museli to dokázat. Labužnícká záležitost hlavně pro úchyly či (je v tom rozdíl?) právní obhájce úchylů. 3.5 praček whirlpool ()