Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

Ollie235

Další z řady povedených soudních dramat. Fracture přitom těží z přímočarého úvodu a docela solidně promyšlené zápletky. Hopkins je v roli geniálního obžalovaného výborný, totéž se dá říct o Goslingovi na opačné straně. Na můj vkus tomu chyběla nějaká parádní scéna či mrazivý moment, ale jinak se vše povedlo. ()

Garch

Pokud rezignuji na detaily ohledně spálených šatů a nábojnic, tak jde o dobře natočenou věc s výborně vybranými herci, ve všech rolích. ()

zdenur

Detektivky vůbec nemusím, ale tahle má prostě něco do sebe. Film si mě dokázal udržet až do toho "okamžiku zlomu" a to se mi stává u filmů tohoto žánru málokdy. ()

maty39

No, jelikož je záporák (alespoň pro mě) sympatičtější než hlavní klaďas, tak bych řek, že je to docela provar. ()

Phillo

Tento film by mal byť tým, čo by sa malo každému predstaviť pod pojmom súdna dráma. S perfektným záporákom, dilemu riešiacim "sympaťákom" a talentovaným režisérom. Hoblit film člení do miniscénok väčšinou podfarbených dobrou a perfektne sa hodiacou hudbou. Fraktúra, mať celistvejší a lepšie pointujúci koniec, by bola najlepšou "detektívkou" tohto storočia. Hercov, námet aj hlášky na to mala... 80% ()

Kroupa

3.8.2010 Celkem pěkná jednohubka před usnutím. Inteligentní, ale pokud se soustředíte od začátku - ne jak já - tak vám víceméně všechno doklapne dřív než to uvidíte. Což ovšem nesnižuje kvalitu snímku, spíš je pěkné, jak do seeb všechno logicky zapadá. První slyšení u soudu a tedy první setkání Goslinga a Hopkinse je lahůdka pro všechny milovníky ironie. ()

embecka

V podstate priemerný thriller, ale má dve veci, ktoré z neho robia niečo viac. Prvá vec sú Hopkinsove oči, ktoré ma mrazia ešte od čias, kedy mlčali jahniatka. A veľavýznamne hovoria, že "ja viem aj tak viac, ako vy." Druhá vec je Ryan Gosling, na ktorého mám istú slabosť a je pre mňa geniálny v každom dialógu, výraze, geste. ()

M1k9

Ryan Gosling mě bavil. Je to podobný typ herce jako Brad Pitt. Zamrzelo mě, že Rosamund Pike nedostala více prostoru. Je to zajímavá herečka. A vůbec Fracture byl hlavně o hereckých dovednostech. Děj nebyl nijak strhující. Žádné wow se nekonalo. 4.5/10 ()

Siriuss

Průměrný trihler který ve vás nic moc nezanechá. Anthonymu Hopkinsovi zkrátka nejvíce sluší postava Hannibala Lectera. ()

honelnik

Tak nenápaditý film až to bolí. Hopkins, vo filme, je síce starý bastard, ale to čo predvádza je len odlesk niekdajšieho Hannibala Lectra. Gossling je namyslený hajzlík, ale nie až tak, že by sme mu želali nejaké tie problémy. Pointa je síce pekná, lenže na 45minútový seriál, nie na dvojhodinový film. Hlavný problém s neprekonateľnou hopkinosvou fintou bol ten, že som na ňu prišiel asi v 40tej minúte filmu (a tým dokázal, že som lepší ako celé policajné oddelenie aj s prokurátorom :). Nebolo to tým, že moje IQ sa ráta v hektolitroch, ani tým, že mám bubliny na mozgu, ale tým, že som sa zamyslel a neverím, že po 20sekundovom zamyslení by na to nedošlo aspoň 70% ľudí, Zbytok filmu som sa už len prenudil a pretrpel záver, v ktorom chýbal už len ten spomínaný skrytý diktafón. Nebolo to na 2*, ale 3 som dal už oveľa lepším filmom. P.S Inak hocijaký diel z Columba je určite väčší zážitok. ()

modista

ke čtvrté hvězdičce to svým výkonem /ostatně jako vždy/ pozvedl skvělý Anthony Hopkins a krása Rosamund Pike. ()

Šmoula

Není to vůbec špatný. Anthony Hopkins hraje roli, která se k němu hodí, žádný prchačky nebo cokoliv podobný, naopak jeho osoba si pohrává se slovy a chytře poráží protivníka. Je to spíš taková kočkovaná, moc tý akce si tu neužijete, honičky by jste taky marně hledali. O to tu moc nejde, jde tu spíš o celý proces viny a neviny obviněného. Z jednoho pohledu se to může zdát nudný, ale není tomu docela tak. Z pohledu vyšetřovatelů pořád hledáte stopy a hlavně tu jednu a základní, která by vedla k usvědšení pachatele. Dávám tomu tak 65%, nebo tak 3 a 1/2 hnězdičky. ()

JohnFarst

Fu tak teda Okamžik zlomu je veľkým prekvapením. Od filmu s takým názvom (alebo Fraktúra, to je jedno) by som takýto poctivý krimitriler nečakal. Lenže herci urobili svoje. Hopkins s Goslingom sú geniálni a každý si, tak ako ich postavy, hraje na svojom piesočku a každý do postavy vkladá maximum. Keď k tomu pridáme výbornú zápletku podobnú Spáčom nie je čo dodať. Či už scény na súde, v kanceláriách alebo patranie po zbrani, všetky sú nadmieru zaujímavé a nenudia. Goslingovo stvárnenie ambiciózneho ale pritom nenásytného a samoľúbeho právnička ešte presahuje tajomného Hopkinsa a dokazuje, že je jedným z najnadanejších hercov mladej generácie. Hopkins akoby reprízoval svoju najznámejšiu rolu Lectera ale v tajomnejšom a miernejšom podaní a po sérii malých a nevýrazných rol sa opäť ukázal ako Pán herec. Je tu postupne budovaná atmosféra, ktorá nás pomaly pohlcuje plíživými scénami a mentálnym bojom Beachuma s Crawfordom - dvoch inteligentných ľudí z ktorých každý stojí na inej strane barikády a do konca nevieme, ktorý ju prvý preborí. Zaujímavý príbeh a vynikajúci herci. ()

Lúca

Pocit, že Hopkins vše dělá s rozmyslem a dokonce ví něco víc o životě a světě, mě od začátku do konce neopustil. Promyšlené scény i repliky v podání Hopkinse i Goslinga. O hvězdu přichází za scény typu sebevrežda milence či večeře na Díkůvzdání. Ty byly vyloženě vycpávkové. ()

Luqi

Nemá to žiane šokujúce vysvetlenie, vlastne pointa je dosť banálna. Asi preto na vyšetrovanie nenasadili CSI, lebo tí by to zvládli za pol hodinku............... Ale inak z toho dostali vďaka kamere a hercom oveľa viac, než ponúkal scenár. ()