Krevní pouta (TV seriál)

Blood Ties

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní

Kanada, 2006, 60 min

• Laerry

Kdybych měla porovnávat, kterému ze svých seriálových sourozenců se Blood Ties přibližují nejvíce, zamířila bych do světa Moonlight zkříženého s prvky typickými pro knižní Anitu Blake. Můžete zde sledovat čistokrevnou detektivku s nadpřirozenými případy, kdy hlavní vyšetřující dvojice je člověk a upír (na rozdíl od Moonlightu jsou prohozena pohlaví). Potencionální milostná zápletka je zde taktéž komplikovaná přítomností lidského protějšku, kterého nelze prvoplánovaně nenávidět, ale spíše si oblíbit - ex-přítel "s výhodami" pro Vicki, který má ale o ni stále starost a ač přes svoji silně skeptickou povahu, se přidává k řešení jejích neobvyklých případů. A samozřejmě nesnáší Henryho ze dvou prostých důvodů: že je upír, a že pro něj má Vicki slabost. Z Anity Blake si kromě soběstačné hlavní hrdinky, plnou emancipace, živící se profesionálně nadpřirozenem, si bere i realističtější pohled na fantasy svět. Ale Blood Ties mají jeden veliký neduh - je to kanadský seriál s lacinou výpravou, která vás od sledování odradí a zkazí jinak potencionálně slibný námět. Ale ten tu už v televizní (i filmové) tvorbě v mnoha obměnách byl již několikrát, a to v mnohem lepších provedeních, vedle kterých Blood Ties nejenom vypadá - ale skutečně je - chudý příbuzný.(24.6.2011)

• Haide

Na poloslepou PI číhá žánrové klišé za každým rohem.(26.4.2011)

• c.tucker

Dost slabý béčkový (z Kanady) seriál, který trochu zajímavého má, ale stále se drží zákonitostí z osmdesátkových seriálů. Chybí důvtip a nějaké to jiskření mezi hlavními postavami.(22.12.2009)

Vysílá AXN ..(5.9.2008)

Což není to úplně špatné, ale po 6 dílech jsem sledování ukončil ani nevim proč. Nijak výrazně to nezaujme. A kdybych tu neměl hodnocení, tak po pár měsících ani nevim že jsem pár dílů viděl.(22.12.2010)

• - Seriál je natočen na motivy knižní série "Blood Ties" od Tanyi Huff. Série obsahuje 6 knih, z nichž poslední je sborník povídek. (danielosbourne)