Krevní pouta (TV seriál)

Kanada, 2006, 60 min

Předloha:

Tanya Huff (kniha)

Danny Nowak

Christina Cox, Dylan Neal, Kyle Schmid, Gina Holden, Keith Dallas, Michael Eklund, Julian Sands, Ken Kirzinger, Greg Bryk, Anna Galvin, Andrew Francis, Daniella Evangelista, G. Michael Gray, Lindsay Maxwell, Amber Borycki, Emilie Ullerup, Jody Thompson, Danny Trejo, Françoise Yip, Christine Chatelain, Steve Bacic, Lisa Ray, Ali Liebert, David Orth, Serinda Swan, Sean Rogerson, Greyston Holt, Lara Gilchrist, Ben Cotton, Brendan Meyer, Tom McBeath, Elisa King, Ellen Dubin, Anne Openshaw, Tyler Johnston, Woody Jeffreys, Jeb Beach, Kira Clavell, Ellie Harvie, Olivia Cheng, Rob LaBelle, Michael Antonakos, Monique Ganderton, Nels Lennarson, Michael Coleman, Peter Graham-Gaudreau, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Josh Blacker, Joseph May, Jennifer Gibson, Colleen Winton, Tom Pickett, Paul Lazenby, Ryan Jefferson Booth, Rob Hayter, Ted Huckabee, Bill Marchant, Derek Green, James Pizzinato, Sarah Deakins, Nickolas Baric, Matthew Walker, Mary Black, Kirby Morrow, G. Patrick Currie, Craig Veroni, Anthony Harrison, Jody Racicot, Rhonda Dent, Linda Sorensen, Tim Henry, Krista Morin, Lesley Ewen, Levi James

Kirk Shaw, Mark Winemaker

Scénografie:

Andrew Deskin

Kostýmy:

Angelina Kekich
  • Laerry

Kdybych měla porovnávat, kterému ze svých seriálových sourozenců se Blood Ties přibližují nejvíce, zamířila bych do světa Moonlight zkříženého s prvky typickými pro knižní Anitu Blake. Můžete zde sledovat čistokrevnou detektivku s nadpřirozenými případy, kdy hlavní vyšetřující dvojice je člověk a upír (na rozdíl od Moonlightu jsou prohozena pohlaví). Potencionální milostná zápletka je zde taktéž komplikovaná přítomností lidského protějšku, kterého nelze prvoplánovaně nenávidět, ale spíše si oblíbit - ex-přítel "s výhodami" pro Vicki, který má ale o ni stále starost a ač přes svoji silně skeptickou povahu, se přidává k řešení jejích neobvyklých případů. A samozřejmě nesnáší Henryho ze dvou prostých důvodů: že je upír, a že pro něj má Vicki slabost. Z Anity Blake si kromě soběstačné hlavní hrdinky, plnou emancipace, živící se profesionálně nadpřirozenem, si bere i realističtější pohled na fantasy svět. Ale Blood Ties mají jeden veliký neduh - je to kanadský seriál s lacinou výpravou, která vás od sledování odradí a zkazí jinak potencionálně slibný námět. Ale ten tu už v televizní (i filmové) tvorbě v mnoha obměnách byl již několikrát, a to v mnohem lepších provedeních, vedle kterých Blood Ties nejenom vypadá - ale skutečně je - chudý příbuzný.(24.6.2011)

• c.tucker

Dost slabý béčkový (z Kanady) seriál, který trochu zajímavého má, ale stále se drží zákonitostí z osmdesátkových seriálů. Chybí důvtip a nějaké to jiskření mezi hlavními postavami.(22.12.2009)

Což není to úplně špatné, ale po 6 dílech jsem sledování ukončil ani nevim proč. Nijak výrazně to nezaujme. A kdybych tu neměl hodnocení, tak po pár měsících ani nevim že jsem pár dílů viděl.(22.12.2010)

• Haide

Na poloslepou PI číhá žánrové klišé za každým rohem.(26.4.2011)

Jen mi nejde do hlavy, že upír jí olivy a pije i něco jiného než krev.....hmmmmm snad to tvůrci vysvětlí, nebo vážně nevím co si o tomhle upírovi mám myslet. Každopádně příjemné zpestření dlouhých deštivých večerů :-)(8.9.2010)

• - Seriál je natočen na motivy knižní série "Blood Ties" od Tanyi Huff. Série obsahuje 6 knih, z nichž poslední je sborník povídek. (danielosbourne)