The Black Donnellys (TV seriál)

Krimi / Drama

USA, 2007, 9 h 9 min (Minutáž: 38–44 min)

Mark Isham

Jonathan Tucker, Tom Guiry, Olivia Wilde, Billy Lush, Michael Stahl-David, Kirk Acevedo, Keith Nobbs, Peter Greene, Brian Tarantina, Patrick Brennan, Betsy Beutler, Nick Damici, Robert Clohessy, Bill Sorice, Richard Topol, Kevin Corrigan, Kevin Conway, Michael Rispoli, Lauren Bittner, Wass Stevens, Bridget Regan, Christopher Shand, Elizabeth Regen, Peter Gerety, James Badge Dale, Zach Shaffer, Salvatore Inzerillo, Joe D'Onofrio, Geoffrey Wigdor, William Sadler, Elizabeth Gillies, John Cenatiempo, Sonny Marinelli, Patrick Holder, André Holland, Kimberly Hebert Gregory, Pablo Schreiber, Seamus Davey-Fitzpatrick, Darien Sills-Evans, Glenn Taranto, Scott Sowers, Olja Hrustic, Tom Riis Farrell, Rodrigo Lopresti, Chance Kelly, Tom Mason, Ned Eisenberg, Audrie Neenan, Che Landon, Kate Nowlin, Ray Wiederhold, Myra Lucretia Taylor, Sebastian Sozzi, Cornell Womack, Harris Doran, Brendan Bradley, Lenny Venito, Jack O'Connell, P.J. Sosko, Bruce MacVittie, Kathleen Doyle, Joe Flood, Bradley White, Rony Clanton, Chris Bauer, Mark Margolis, Paul Calderon

Jim Chory

Scénografie:

Rick Butler

Kostýmy:

Abigail Murray

Naprosto luxusní záležitost, dost se vymykající obvyklé seriálové tvorbě, precizní, dotažená, dost temná věc, skvělé herecké výkony vesměs nepříliš známých tváří, z každého dílu mrazí, tím nepochopitelnější nebo možná právě proto, že tenhle majstrštyk tak rychle zařízly :o( Smutné... Ve všech 13ti existujících dílech jsem nenašel ani okamžik, který bych dal pryč!(12.7.2008)

Lahôdková, naozaj mňamózna záležitosť. Od prvej do poslednej minútky bez jediného kazu. Paul Haggis napísal pre mňa najlepší mafiansky príbeh aký som kedy videl rozpohybovaný na obrazovke. A o to viac zamrzí, že druhej série sa namlsaný divák už nedočká, keďže seriál z pre mňa nepochopiteľných dôvodov stiahli....Dokeyho so sekerou na nich! :-)(9.1.2009)

Přijde mi to spíš jako mafie v menším městě, protože v New Yorku by byli všichni už v druhém díle mrtví a netočilo by se to kolem 10 lidí. Ale jinak supr seriál s dobrým obsazením. Spoustu herců znám z jiných seriálů. Seriál má ale jednu chybu a to konkrétně pro mě dost podstatnou....Italové nemají italský přízvuk a Irové irský, všichni mluví jako rodilí Američani a to mi celkem vadí. Navíc by to pomohlo ze začátku, kdy jsem se neorientovala, kdo je kdo.(21.10.2011)

Zas bych to s tím vychvalováním tak nepřeháněl, ale je to slušnej seriál, to zas ne, že ne. Bohužel občasné dění fakt nebylo reálný a bráchům toho procházelo fakt až moc (hlavně Jimmy by musel chcípnout). Italská mafie byla fakt neuvěřitelně laxní a Nickyho pikle s tim jeho pičentem proti největšímu bossovi by mu jen tak neprošly. Ale pro pobavení to bylo moc fajn. Tommy jako gangster proti své vůli byl super a Dokey byl taky správnej řízek. Škoda toho divnýho vyvrcholení, celej ten poslední díl byl takovej vachrlatej.(5.1.2011)

Family Above All. Moderní doba vs. staré hodnoty. Čtyři irští bratři proti zbytku. Musí se vypořádat jak s Taliánama, tak s vlastní krví. Čistá oldschoolová mafiánská klasika bez přítomností policajtů zasazená do moderního NY. Tvůrcem je Paul Haggis zodpovědný za Crash nebo například scénář k posledním dvěma 007. Super atmosféra, žádný komplikovaný plot, sympatické obsazení (Kevin, Cottero, Dokey, Tommy) a zajímavý nápad s Joeym jako vypravěčem. Nepochopím jak mohl být serál zrušen po pár dílech a odsunut na internetové vysílání. "That was the Donnellys. They could never make it more than a block outta the neighborhood. "(22.2.2008)

• - Prostředí baru Donnellyových Firecracker bylo natáčeno ve skutečném baru Shannon Pot na rohu ulice Jackson Ave a Davis St. na Long Islandu v městské části Queens města New York. (Conspi)

• - Alternativní název seriálu zněl The Truth according To Joey Ice Cream. (Conspi)