"Na manželství moc nevěřím. Na druhou stranu botox vyjde pokaždé." S tím se nedá polemizovat. Nemám sice místnost plnou bot, oblek synchronizovaný se svou čivavou a vlastně ani pipinku, ale tohle je určitě pravda. Takže, když se pan Božský konečně rozhoupal, tak to Carrie dokázala zamotat. To je logické, ale který chlap kdy dokázal pochopit ženskou logiku? No to je jedno, protože já se bavil spoustou postřehů ze života a pokoušel jsem se přehlédnou notně přepálenou stopáž, ve které se mne kvarteto zbytečně bohatých skoro padesátnic neustále pokoušelo vyděsit. Marně, protože já už jsem roztančil godzillu, rozesmál terminátora a vzájemně jsme si s Hannibalem ochutnali mozky, takže se jen tak něčeho neleknu.(11.5.2016)

Scénář: Michael Patrick King .. I will love you forever, Ever Thine, Ever Mine, Ever Ours. _ Kdybych chtěl být spisovatel a nevyšlo to, tak bych chtěl být spisovatelkou jako Carrie Bradshaw. Mít všechny ty šaty, boty, Božského a především takové přítelkyně... _ Seriál Sex and the City jsem svého času docela často sledoval, přesto i pro mě bylo setkání se známou čtveřicí také po letité pauze. Vůbec poprvé jsem slyšel všechny ženy v originálním znění, což byla asi nejvýraznější změna vůči dabované televizní verzi seriálu. Jinak takřka vše při starém (zralejším) provedení a to znamená především jednu zásadní věc - kdo měl rád seriál bude jistě spokojený s celovečerním filmem (a nejspíš naopak). Mladé holky budou módou a láskou nasáklý snímek obdivovat, zralé ženy budou neméně jihnout a všechny se budou pravděpodobně spokojeně smát. Alespoň majoritně ženské osazenstvo v kině se výrazně a často chichotalo. I já se bavil a dojímal! Ano, Sex a město je sice plný klišé, děj je složen z několika spojených epizod včetně dílčích cliffhangerů, dojemné romantiky dostanete koňskou dávku, kterou ale vyvažuje poctivý (už nejen) feministický humor. Délka stopáže může odrazovat, naštěstí je hutně zaplněná a na pár ojedinělých povadnutí má film výborné tempo vpřed. Čtveřice hereček je v rámci věku pořád přitažlivá; z nichž je mi nejsympatičtější stále Cynthia Nixon. A také - New York. Mám tuto kosmopolitní metropoli rád, což v mém případě, při řadě exteriérových záběrů, také hrálo na kladnou notu.(5.6.2008)

Film naprosto splnil má očekávání, přinesl novou dávku přesně toho, co přinášel seriál a stejně jako seriál mi zanechal pěkný zmatek v hlavě. Všechny hrdinky po pár letech vypadají naprosto úžasně (no, bohužel něco přibraly), v ještě krásnějších botičkách a do "těch modrých blahniků", tolik symbolickcýh pro děj filmu, jsem se naprosto zamilovala... A co teprve Mr. Big! Sice získal jméno a ztratil tak něco ze své tajemnosti, ale v této rovině byl ještě rozkošnější, než dřív... Co se délky filmu týče, dvacet minut pryč by jistě bylo ku prospěchu věci, na druhou stranu délka splnila svůj význam a i já na chvíli zapochybovala, zda to skutečně dopadne tak, jak čekáme... a naštěstí dopadlo. Myslím, že na to musím ještě nejdnou. Poznámka po dalším zhlédnutí: žádných 20 minut navíc, uteklo to strašně rychle a chtěla jsem ještě víc... zkrátka jsem se napodruhé mnohem víc bavila, dojímala a užívala si to.(6.6.2008)

Patřím mezi dámskou část obdivovatelek seriálu, takže bohužel musím dát nižší hodnocení. Seriál je sám o sobě o tom, jak to chodí s chlapy, bez jakéhokoli studu, stojící především na skvělých (sprostých)hláškách. Zato filmy jsou už klasické slaďárny, které chlapům asi fakt musí připadat hrozné, kde se neustále omílá to samé dokola a prostě to ztrácí ten "šajn"a vtip. Kdyby to byl samotný film, který by nenavazoval na tak (pro mě)skvělý na nic nehrající si seriál, klidně bych dala plný počet, ale protože to tak není..3*.(27.11.2011)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi, ale... what the hell. Očekávání byla nízká (hlavně vzhledem ke smrtící stopáži), nakonec to však dle mého názoru dopadlo velice dobře. Neříkám, že to v podstatě není draze vypadající trojdíl seriálu, ale vypečené dialogy zůstaly, koláže jsou správně slzopudné a Kristin Davis je neskonale hot i v tomhle věku (tedy pokud nepiští...), takže jsem těch 148 minut přežil překvapivě ve zdraví a stihnul jsem se při nich i slušně bavit (sushi Valentýn vládne). Dívat se na S.J. Parker sice není slastí, ani když má na sobě dvě tuny make-upu (a co teprv, když ho nemá) a podprahové poznatky mě nejspíš minuly (až na odkaz s Meet Me in St. Louis, ten zas určitě nestíhali ostatní :), ale Sex ve městě rozhodně považuji za povedené zakončení (?) seriálu. 7/10 P.S. Většina mých kamarádů by zřejmě nepřežila ani prvních pět minut a hluboce se stydím, že se k nim odmítám připojit. Jsem asi blázen... :)(2.6.2008)

• - Cca v 1:12:55 – 1:13:10 si můžeme povšimnout, že se u Carrie na položených nohách objevuje jednou pouze časopis, za chvilku nějaké desky a časopis a pak opět pouze časopis. (Pavlínka9)

• - Hlavní hrdinky se na plátně během filmu převléknou zhruba 300x. (Lobotomas)

• - Film existuje ve dvou verzích, kdy vedle běžné existuje také rozšířená, v níž jsou navíc dvě scény. Delší je část v Carrinině (Sarah Jessica Parker) bytě, kdy si šaty při stěhování zkouší každá z žen, a dále scéna z Halloweenského koledování Charlottiny (Kristin Davis) rodiny s Carrie. (Patw)