LOVE IT...OR LABEL IT. May contain spoilers...75% Kouzelná romance pro čtyřicetileté singles s kabelkou od Prady? Kdepak. Film, ve kterém je pes důležitější a psychologičtěji propracovanější postavou než děti, cílí na každého jedince se smyslem pro humor a nadsázku. Liberální ohoz, konzervativní srdce a velká trojice: láska, přátelství, sex. Verbální, situační a dokonce i netradičně fekální humor jsem si vysloveně užívala na takové té lehké bezstarostné vlně rozjařenosti, absence velkého dramatického oblouku prospívá, klipovitost /test šatníku/ a vyvážený soundtrack napomáhá smršťování 148 minutové poutě. Sex ve městě nemusí být záležitost identifikace (drtivá většina mých blízkých jsou kluci, značkové butiky obcházím asi jako biskup sexhopy a intimní povídačky ani postelovou turistiku mezi své hobby nepočítám:) ale naopak vstupenka do cizího světa, který mě-coby pozorovatele nesmírně baví. Nikoli empatie, nýbrž sympatie. Tahle rozlučka se známými po dvacetiminutových štěcích je FUNUS SE VŠÍ PARÁDOU. Jediné, co palčivě chybělo, bylo to, co jsem na seriálu jsem milovala nejvíc- ony zcizující voiceovery. Film vykládá karty na stůl a přiznává, co jsme věděli už od počátku- tyhle ženy nejsou žádné nezávislé feministky-a nikdy jimi nebyly, ale bytosti, které si uvědomily, že na vztahovém bitevním kolbišti uvnitř Velkého jablka je třeba nasadit zbraně vyššího kalibru, protože poměr ucházejících nápadníků na jednu ženu je tam nemilosrdný. A stejně staromódně čekají na telefon a prince se zlatou kreditkou.............. Pokud se podívám na zoubek členkám newyorské cosmopolitanové mafie: konzervativní ženuška Charlotte (Kristin Davis vypila lektvar mládí:) je svém sluníčkování a pištění natolik roztomilá, že absenci jakéhokoli dramatu její linie vítám a její přehrávání vnímám coby jakousi velmi exaltovanou nadsázku. Miranda je představena jako kariéristka, její manžel zůstává věren roli slabého otloukánka a jejich vztah prochází poněkud povinnou zkouškou ohněm. Banální. Samantha válčí sama se sebou, něhdejší povrchní nymfodračice prochází patrně nejhlubší reflexí- a to i v přítomnosti nahého Adonise. Vyústění její linie je pro mě asi nejsilnější moment filmu. Téměř jsem uronila slzu:) Carrie je stále ta neurotická, rozmazlená holčička, která si přeje velikooooou...šatnu a její vztah s panem Božským funguje paradoxně- síla Pana Božského spočívá na bázi distance, v tužbě po jeho širokých ramenou a opakovaném happily ever after ever after. Scénář velmi dobře vystihl jeho podstatu : je zajímavější po něm toužit než ho vlastnit. Jennifer Hudson coby Carriina asistenka je zajímavý element- zdánlivě slouží jako kyprá reklama na kabelky, ale ve skutečnosti má za cíl vybudit svou zaměstnavatelku z letargie, udržovat pana Levého v dostatečné mílové vzdálenosti a pomoci zprostředkovat divákovi nepochopitelné pochody své nadřízené. Coby médium slouží úctyhodně................ Sex ve městě je zkrátka lehce dekadentní bál, který nemá seriozní dopad jako poslední summit NATO, ale prožila jsem si ho mnohem víc, než bych před branou, nejistě žmoulajíc lístek, čekala. P.S. Pokud je vidíte poprvé, mohou vám připadat jako hejno dobře obutých hus, co místo ga-gaga začnou štěbetat Dior, Vuitton, Chanel. Pokud tenhle pocit do deseti minut nezmizí, vedle v sále promítají Indyho. Za sebe říkám- radši dvakrát za sebou Sex než jednu Lebku.(5.6.2008)

• Malarkey

Seriál pro mě nebyl, takže ani vlastně nevím, proč jsem koukal na tento film. Líbilo se mi, hned na začátku, jak celý děj seriálu dokázali natahat asi na minutu a půl v úvodních titulkách, to se tvůrcům opravdu povedlo, ale se zbytkem, ať lezou někam jinam. Ze vztahů člověk má problémy svoje a ještě má koukat na vztahy, někoho jiného a bavit se? To je jako kdybych koukal na Vékávéčka nebo na Pojišťovnu štěstí, opravdu zábavné. Netvrdím ale, že všechny filmy o vztazích stojí za starou belu. Stačí aby byl neobvyklý zajímavý, jako když chlap z Indie dorazí do Dánska získat pro dětský domov v Indii peníze od obchodníka, který ho pozve na svatbu své dcery a on na ní zjistí, že to je ve skutečnosti jeho dcera...takovéto vztahy mají dle mého ve filmu budoucnost. Koukat na Sex ve městě mě jinak dost nudí. Ty vztahy jsou tam o ničem, pro někoho kdo má rád seriál to možná bude nirvána, ale pro mě to je pouze film, který je průměrný, leč se snaží natočit film i pro obyčejného smrtelníka, mě bohužel nechytl a ani nechytne. Možná stačila jedna věc, aby mě humorně film pobavil, a to se nestalo také, takže dvě hvězdičky určitě zasloužené.(9.11.2008)

Jednička má ještě trochu seriálového kouzla, příběh je celkem ucelený, leč trochu roztahaný, má ale postupný spád a graduje. Že hrdinky žijí trochu mimo realitu, je fakt, není to ale fér vyčítat filmové verzi. I přes některé výtky stále cítím pod tou povrchností oproti druhému dílu jistou dávku promyšlenosti.(31.12.2013)

• bouncer

Spíše tak dvě a půl hvězdičky. Kdo ve filmu hledá pokračování seriálu a oblíbené hrdinky ve "velkém" flmu, bude určitě spokojen. Ale na mě bylo 2,5 hodiny neustálého řešení vztahů trochu moc, příběh mi přišel průhledný a předvídatelný a to včetně dialogů. Takže mi zbylo jen pár vtipných momentů a sympatický úvod, kdy mi byl celý seriál (který nesleduji) stručně a hezky shrnut během několika minut. A ty uječené čtyřicátnice :-/(11.1.2009)

"Na manželství moc nevěřím. Na druhou stranu botox vyjde pokaždé." S tím se nedá polemizovat. Nemám sice místnost plnou bot, oblek synchronizovaný se svou čivavou a vlastně ani pipinku, ale tohle je určitě pravda. Takže, když se pan Božský konečně rozhoupal, tak to Carrie dokázala zamotat. To je logické, ale který chlap kdy dokázal pochopit ženskou logiku? No to je jedno, protože já se bavil spoustou postřehů ze života a pokoušel jsem se přehlédnou notně přepálenou stopáž, ve které se mne kvarteto zbytečně bohatých skoro padesátnic neustále pokoušelo vyděsit. Marně, protože já už jsem roztančil godzillu, rozesmál terminátora a vzájemně jsme si s Hannibalem ochutnali mozky, takže se jen tak něčeho neleknu.(11.5.2016)

• - Klenotnictví H Stern zapůjčilo na natáčení filmu přes 300 kusů šperků. (don corleone)

• - Cca v 1:12:55 – 1:13:10 si můžeme povšimnout, že se u Carrie na položených nohách objevuje jednou pouze časopis, za chvilku nějaké desky a časopis a pak opět pouze časopis. (Pavlínka9)

• - Ve filmu je konečně odhaleno celé jméno pana Úžasného. Je to John James Preston, což je pocta režiséra Kinga svému kolegovi Prestonovi Sturges, kterého obdivuje. (don corleone)