Ačkoliv jsem seroš občas avšak ne plánovaně sledoval, tenhle celovečerák mi přišel svojí koncepcí úplně stejný. Jen stopáž byla delší. Je to furt dokola s panem Dokonalým, vezme - nevezme... Problémem je jak jde čas, tak ty 4 krásky ač se stylisté a maskéři snažili sebevíce zkrátka zestárly. Nic proti hezky nalíčeným padesátkám, ale když si vzpomenu na první dílu Sexu ve městě, tak tam holky vypadaly mnohem lépe a více jsem jim jejich romanticko - sexuální zážitky a peripetie věřil. Na stranu druhou ta jistá zralost čišící z filmu mu dala také zajímavý rozměr a sem tam padla i zajímavá myšlenka k hlubšímu zamyšlení. Konec konců, vztahy a lásku řešíme všichni. Takže kdo chce vidět zase po čase tyhle 4 kámošky z NYC, může do toho jít. Za mně je to průměr. * * *(12.8.2016)

• MISSha

Nevím jak ostatní, ale já si v seriálu moc neholduju a ani moc mi do hlavy nejde jeho úspěch.A stejně tak film-s nadějí na odpolední komedii kterou bych zaplácla čas ,jsem se na to koukla a ...no ... neříkám že bych se chvílemi nebavila, ale přesto to na mě působylo tak nějak chladně,ohraně,povrchně... Z postav mi byla hrozně nesympatická Sarah Jessica Parker u které nechápu přívlastek módní ikona,protože vypadá upřímně řečeno jako kobyla a to doslova...a to její herectví taky není žádná sláva.Naopak nejlepší postavou dle mě zahrála Kim Cattrall která snobskou Samanthu vystihla dokonale.Jinak nic-moc,stejně jako seriál...(29.12.2009)

• robbiee

[imdb: 5.4/10] | me: Do ligotavého obalu zabalená plytká a patetická stupidita, ktorá nemá s ozajstným životom nič spoločné. Je jasné, že hlavné predstaviteľky sa pohybujú v iných kruhoch (, že ich starosti a život sú o niečom inom), ale fakt, že ich konanie je v istých momentoch totálne nelogické a hlúpe, detinské a smiešne ma totálne zaskočil. Ak bolo cieľom filmu poukázať na hlúposť konania hlavných postáv, tak sa to podarilo výborne. Pár vtipných miest a dialógov medzi hrdinkami tohto filmu to ešte nezachráni, pretože samotný film je poznačený svojim stupídnym príbehom, ktorý sa v istých okamihoch (práve vďaka správaniu sa predstaviteliek) stáva úplne trápnym a smiešnym. Peniaze, peniaze, peniaze, kvalitná dávka naivity a neracionálneho správania v tomto filme prekvitajú. A práve to, čo robilo seriál špecifickejším hrá až tretie husle. Nečakal som až niečo takto hlúpe a trápne. A 2 * sú práve za tie trefné spoty, sex a frky, ktoré mali spraviť z tohto filmu čosi viac, avšak zanikli v mori gýču a stupídnosti.(25.5.2010)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi, ale... what the hell. Očekávání byla nízká (hlavně vzhledem ke smrtící stopáži), nakonec to však dle mého názoru dopadlo velice dobře. Neříkám, že to v podstatě není draze vypadající trojdíl seriálu, ale vypečené dialogy zůstaly, koláže jsou správně slzopudné a Kristin Davis je neskonale hot i v tomhle věku (tedy pokud nepiští...), takže jsem těch 148 minut přežil překvapivě ve zdraví a stihnul jsem se při nich i slušně bavit (sushi Valentýn vládne). Dívat se na S.J. Parker sice není slastí, ani když má na sobě dvě tuny make-upu (a co teprv, když ho nemá) a podprahové poznatky mě nejspíš minuly (až na odkaz s Meet Me in St. Louis, ten zas určitě nestíhali ostatní :), ale Sex ve městě rozhodně považuji za povedené zakončení (?) seriálu. 7/10 P.S. Většina mých kamarádů by zřejmě nepřežila ani prvních pět minut a hluboce se stydím, že se k nim odmítám připojit. Jsem asi blázen... :)(2.6.2008)

Cesta do hlubin ženské duše, tentokrát v celovečerní dvouapůlhodinové verzi. Mohlo by se zdát, že natahované a nudné, není to však pravda. Přiznám se, že jsem se nenudil ani chvilku. Nezastírám však, že jsem zaslepený fanoušek, který mnoho z toho, co by kritik měl vidět nevidí. Něco teda jo. Tak předně jasně předvídatelný děj. Bylo zřejmé, že do vztahů čtyř hlavních hrdinek musí přijít něco co rozvrátí jejich štěstí, které tak vysvítalo na konci seriálu (který notně musel skončit happyendem). Ale protože jsem na tento fakt byl připravený, dělám, jakoby nic. Stejně tak nutný happyend. Nejprofláklejší filmové klišé, ale popravdě, chtěl jsem ho ;-) Tak sečteno a podtrženo. Vše co jsem očekával a chtěl se vyplnilo, takže spokojenost na všech frontách! Mám rád tento snobský New York, kde si člověk koupí na co si vzpomene, kromě vlastního štěstí.(10.5.2009)

• - Jako kostýmy posloužily zbrusu nové modely, které se dosud neobjevily ani na přehlídkových molech. Natáčet se směly jen pod dozorem ochranky. (Reiniš)

• - Hlavní hrdinky se na plátně během filmu převléknou zhruba 300x. (Lobotomas)

• - Film byl uveden do kin 10 let od uvedení první epizody seriálu. (don corleone)