• NinadeL

Tolik látkových květin na ploše tolika filmových okének... A když mrknu, tak přijdu o Bridget Regan. Nicméně celý tenhle flák je odpovědí na šest seriálových sezón a pro někoho, kdo seriál neviděl, fakt nemá smysl toto sledovat. To jsem pochopila hned, ale někteří se tváří, že by takový film měl fungovat i samostatně. No, nefunguje. O čem by měla být celá ta zápletka, když člověk neví co všechno se dělo ve vztahu Carrie a Mr. Biga během celé předchozí dekády? Proměny Charlotte, Mirandy a Samanthy nepočítaje. Na můj vkus je nicméně celovečerní podoba seriálu extrémně depresivní. Pro fanoušky seriálu asi ideální odpověď na to, jak by to vypadalo, kdyby se tihle fakt vzali, tahle měla konečně dítě a co na to ty ostatní? Ale pokud vás na fenoménu Sexu ve městě bavilo hlavně překračování hranic, měli jste to zabalit už po 3. sérii a neprodlužovat agónii.(20.9.2010)

Hladkých 70%. Filmový Sex sice rychle šumí z hlavy a snad ani nekamufluje, že je v podstatě jen slepencem pěti dílů (předěly jsou evidentní), ale i po dvouapůlhodinách dokázala ta stárnoucí čtverka udržet moji pozornost. Celovečerní Sex je doslovným ekvivalentem svého seriálu - filmová výstavba nikde, samá scénka, sled bonmotů, humorných glos a spousta povzbudivých momentů, které by při standardním dávkování vystačily na dva celovečeráky. Zatímco filmy mají jeden dva vrcholy, tady je jich tolik, že se mění v beztvarou, ale snadno poživatelnou hmotu, která lehce protéká očima i srdcem (třikrát jsem byl regulérně dojat, z toho jednou jsem se lekl, že zrovna TOHLE bude první film v mým životě, u kterýho uroním slzu), ale neusadí se v paměti. Moudrá slípka zkrátka spojila pět dílů dohromady a snesla díky tomu lesknoucí se vejce, které potěší, pochopitelně hlavně fandy seriálu. Moc lepších středoproudých romantik v posledních týdnech nebylo, proto tohle rozloučení se stárnoucími babiznami vítám s radostí. I když je tu sex už jen samoúčelně nastrčen, i když hrdinkám ani botox nepomáhá (ale motiv stárnutí funguje!), i když na další díl už nebudou síly... je to rozhodně jeden z těch lepších filmů letošního léta, který od pohledu dostál svým (nijak přemrštěným) předsevzetím.(5.6.2008)

• hirnlego

Chlap před svatbou na chvilku zaváhá a hysterka hned všechno spláchne do hajzlu a jede se uplakaně litovat do Mexika. Hysterka2 půl roku odmítá sex a pak za chlapovu nevěru svádí vinu na něj. NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER NIGGER(31.8.2010)

Priznam sa, ze serial z televizie poznam, ale nikdy som nevidel ani jednu jedinu cast. Z mojho pohladu je to serial alebo aj v tomto pripade film o zenach pre zeny, so zenskymi problemami, takze u mna taky priemer. Este sa cudujem, ze film nerezirovala zena. Ta minutaz mohla byt trosku skratena aspon na 2 hodinky... 18.06.2008 _______ Sarah Jessica Parker - (Carrie Bradshaw) +++ Kim Cattrall - (Samantha Jones) +++ Kristin Davis - (Charlotte York) +++ Cynthia Nixon - (Miranda Hobbes) +++ Jennifer Hudson - (Louise) +++ Hudba: Aaron Zigman +++ (Videl v kine 17.06.2008) +++(18.6.2008)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi, ale... what the hell. Očekávání byla nízká (hlavně vzhledem ke smrtící stopáži), nakonec to však dle mého názoru dopadlo velice dobře. Neříkám, že to v podstatě není draze vypadající trojdíl seriálu, ale vypečené dialogy zůstaly, koláže jsou správně slzopudné a Kristin Davis je neskonale hot i v tomhle věku (tedy pokud nepiští...), takže jsem těch 148 minut přežil překvapivě ve zdraví a stihnul jsem se při nich i slušně bavit (sushi Valentýn vládne). Dívat se na S.J. Parker sice není slastí, ani když má na sobě dvě tuny make-upu (a co teprv, když ho nemá) a podprahové poznatky mě nejspíš minuly (až na odkaz s Meet Me in St. Louis, ten zas určitě nestíhali ostatní :), ale Sex ve městě rozhodně považuji za povedené zakončení (?) seriálu. 7/10 P.S. Většina mých kamarádů by zřejmě nepřežila ani prvních pět minut a hluboce se stydím, že se k nim odmítám připojit. Jsem asi blázen... :)(2.6.2008)

• - Film existuje ve dvou verzích, kdy vedle běžné existuje také rozšířená, v níž jsou navíc dvě scény. Delší je část v Carrinině (Sarah Jessica Parker) bytě, kdy si šaty při stěhování zkouší každá z žen, a dále scéna z Halloweenského koledování Charlottiny (Kristin Davis) rodiny s Carrie. (Patw)

• - Hlavní hrdinky se na plátně během filmu převléknou zhruba 300x. (Lobotomas)

• - Film se natáčel ve studiu Silvercup ve městě Queens, kde se natáčela většina původní série. (don corleone)