Na začátek bych asi napsal, že nepatřím mezi vášnivé fanoušky seriálu ale i tak jsem většinu epizod sledoval s chutí. Na film jsem se nějak výrazně netěšil ale byl jsem docela zvědaví jestli tvůrci dokážou zaujmout více jak dvou hodinovým filmem když si doteď vystačili s 30 minutami. Film se více než seriál zaměřuje na hlavní hrdinky a mužské osazenstvo je úplně odsunuto na vedlejší kolej. Víceméně je zde vše co mají fanoušci seriálu rádi ale ta délka je opravdu moc a humoru docela málo. Určitě ale potěší to, že ženské hrdinky se chovají a dělají to samé jako v seriálu. Pokud patříte mezi opravdu vášnivé fanoušky seriálu klidně si hvězdu připište.(17.11.2008)

• NinadeL

Tolik látkových květin na ploše tolika filmových okének... A když mrknu, tak přijdu o Bridget Regan. Nicméně celý tenhle flák je odpovědí na šest seriálových sezón a pro někoho, kdo seriál neviděl, fakt nemá smysl toto sledovat. To jsem pochopila hned, ale někteří se tváří, že by takový film měl fungovat i samostatně. No, nefunguje. O čem by měla být celá ta zápletka, když člověk neví co všechno se dělo ve vztahu Carrie a Mr. Biga během celé předchozí dekády? Proměny Charlotte, Mirandy a Samanthy nepočítaje. Na můj vkus je nicméně celovečerní podoba seriálu extrémně depresivní. Pro fanoušky seriálu asi ideální odpověď na to, jak by to vypadalo, kdyby se tihle fakt vzali, tahle měla konečně dítě a co na to ty ostatní? Ale pokud vás na fenoménu Sexu ve městě bavilo hlavně překračování hranic, měli jste to zabalit už po 3. sérii a neprodlužovat agónii.(20.9.2010)

Podle mě v podstatě zbytečný film, který šel do kin v době, kdy už byl seriál dávno za zenitem (teď odhlížím od toho, že Sex ve městě u nás běží v telce dodnes, kdy už - v roce 2016 - nezajímá pravděpodobně vůbec nikoho). Vidět to po těch letech znovu pro mě ovšem bylo docela zajímavé, a to nejenom proto, že seriál jsem měl hodně v oblibě. Zaujalo mě tam třeba, jak rychle ten film zestárnul (předpotopní mobily a počítače), nebo že se v originále "Pan Božský" ve skutečnosti jmenuje "Mr. Big" (což mě docela překvapilo, podobně jako hlasy všech herců - film jsem zhlédl v původním znění, zatímco seriál znám jen v českém dabingu). Pokud jde o děj, ačkoli je film hodně dlouhý, bavilo mě to celou dobu, a dokonce se tomu filmu povedlo mě v závěru i dojmout. Film je to ovšem dějově dost předvídatelný, povrchní, jeho postavy mi jsou spíše nesympatické, a celé je to komerční až hrůza, proto za mě nakonec spíše jen průměrný dojem.(5.12.2016)

Seriály, které jsou zfilmovány na celovečerní dílo jsou dle mého určeny fanouškům a ne všem, ať už je názor tvůrců či kohokoli jakýkoli. A pokud někdo tomuhle dílu dal méně jak 4*, je to z jediného důvodu - není velkým fanouškem a tohle by se mu nelíbilo ani kdyby to bylo v jakékoli podobně. Tohle dílo se přesně drží toho, co bylo v seriálu a jelikož patřím k těm, kteří ho milují, zamilovala jsem si i film a pro mě je to naprostá špička. A jestli někdo na tohle dílo hází špatná slova, tak ať si pustí film svého oblíbeného žánru, seriálu, cokoli .. a odpustí si názory, které stejně fandům do hlavy nevtluče.(19.6.2008)

Nečekal jsem, že se budu bavit, ale bavil jsem se. Televizní předchůdce Zoufalých manželek, s větším důrazem na sex a základy "skutečné ženy" překvapil svým pojetím a příjemností. Postavy jsou tedy stále stejné a některé stejně protivné, ale je s nimi sranda. I ty nejhloupější ženské řeči jsou občas srandovní, i když jen doufám, že tenhle film někdo nebere vážně a především ženské by se neměly chovat a přemýšlet právě takto. Co bude dál? Pobavil jsme se, ale vidět to znovu mě nijak neláká, seriál je prakticky to samé stále dokola a pokračování? O čem proboha bude? Nevím, ale už cítím, že to za dva roky zjistím ...(31.12.2008)

• - Samantha (Kim Cattrall) číta vo filme knihu “The Secret“, ktorú máme možnosť vidieť aj vo forme dokumentu The Secret (2006). (metal.storm)

• - Klenotnictví H Stern zapůjčilo na natáčení filmu přes 300 kusů šperků. (don corleone)

• - Taxikář, který řídí taxi, ve kterém sedí Miranda (Cynthia Nixon) a omlouvá se Carii (Sarah Jessica Parker) za její zradu, je ten samý, který se objevil v jednom z prvních dílů seriálu, kdy Charlotte (Kristin Davis) řeší s ostatními anální sex. (Dixieboy)