• Rex Mundi

Och... môj... bože... nevidela som to od začiatku, len som si 4 roky po funuse povedala, že keď už je to v telke, tak to nechám pustené. Pôsobilo to na mňa rovnako ako kedysi seriál, z ktorého som videla len asi 1,5 časti, aj to len z prinútenia. Myslím, že som ešte NIKDY nevidela film, v ktorom by bolo viac plkov a bol viac o hovne. Dávno viem, že nie som cieľovka tohto skvostu (zlomený necht vo mne nikdy nevyvolával hystériu), ale niekedy nechápem, ako niekto tou cieľovkou môže byť. Podobné nízkotučné rady do života ako z múdrej knihy musia znieť originálne asi len auparkovým pipinkám, ktoré okrem návodu na použitie kozmetickej masky (a možno nejakého Coelha) nečítali ani len tú Evitovku... ešte aj v nej by našli o kus viac reality a menej prázdnych rečí.(8.5.2012)

• charlosina

Seriál Sex ve městě jsem nesledovala, narazila jsem jen na několik dílů a ze zvědavosti, co má ta pověstná módní ikona Sarah Jessica Parker na sobě, jsem je nepřepla. Velice brzy jsem zjistila, že je tento seriál určen zcela jiné kategorii... Jak je známo, je to v podstatě reklama na (ve vysokých kruzích) prestižní návrháře, kde se probírá téma, které přiláká samo o sobě: sex. Takže když se mi film dostal do rukou, docela dlouho v poličce sbíral prach... až do chvíle, kdy jsem si připadala opravdu vyždímaná z každodenního kolotoče a potřebovala jsem u něčeho vyloženě "vypnout". A tady se mi to povedlo. Ve srovnáním s tím, co se odehrávalo v epizodách, tady to všechno působilo poněkud "vyzráleji". Na jednu stranu jsou hrdinky stále stejné, řeší hlavně oblečení a vztahy a vrcholem jejich zábavy je návštěva módní přehlídky, na druhou stranu se zamyslí nad tím, co je opravdu prioritní pro jejich fungování v tom velkém New Yorku. Jsou to téměr karikatury, symbol konzumního způsobu žití, které se k tomu hrdě hlásí (např. scéna s kožichem, když opustí zmíněnou módní přehlídku, jasně podtrhuje tón toho, v jakém duchu se celý fil nese), ale jsou to taky ženy, které si chtějí plnit své sny a být šťastné. Takže jsou to vlastně takové dva protipóly, které se ve mně celou dobu bily: až přehnané ztvárnění čtyř kamarádek ve stylu "nanynky z velkoměsta", které by mi snad i lezly na nervy, versus dokonalý výsledek toho, co z nich "vzniklo" důsledkem dnešního světa "blahobytu". Když se na to budu dívat s nadsázkou, když uvěřím tomu, že tohle všechno NEMOHLI autoři myslet vážně, tak musím uznat, že je to docela zábavné. V opačném případě by to bylo spíš smutné... ale přikloním se k tomu, že se jedná vskutku o počin, ke kterému je potřeba nadhled a smysl pro (byť povrchní) zábavu, zapřu v sobě jisté opovržení a povznesu se nad kritikou jejich smýšlení a v hodnocení zvolím zlatou střední cestu (která se rovná 2 a půl hvězdám). Takové rozporné pocity jsem u filmu dlouho nezažila... a nejraději bych tento komentář zakončila spoileroidním prohlášením: Ve finále si Carrie uvědomí, že láska je jediná značka, která nikdy nevyjde z módy! Není to úchvatné? ;-)(16.2.2009)

LOVE IT...OR LABEL IT. May contain spoilers...75% Kouzelná romance pro čtyřicetileté singles s kabelkou od Prady? Kdepak. Film, ve kterém je pes důležitější a psychologičtěji propracovanější postavou než děti, cílí na každého jedince se smyslem pro humor a nadsázku. Liberální ohoz, konzervativní srdce a velká trojice: láska, přátelství, sex. Verbální, situační a dokonce i netradičně fekální humor jsem si vysloveně užívala na takové té lehké bezstarostné vlně rozjařenosti, absence velkého dramatického oblouku prospívá, klipovitost /test šatníku/ a vyvážený soundtrack napomáhá smršťování 148 minutové poutě. Sex ve městě nemusí být záležitost identifikace (drtivá většina mých blízkých jsou kluci, značkové butiky obcházím asi jako biskup sexhopy a intimní povídačky ani postelovou turistiku mezi své hobby nepočítám:) ale naopak vstupenka do cizího světa, který mě-coby pozorovatele nesmírně baví. Nikoli empatie, nýbrž sympatie. Tahle rozlučka se známými po dvacetiminutových štěcích je FUNUS SE VŠÍ PARÁDOU. Jediné, co palčivě chybělo, bylo to, co jsem na seriálu jsem milovala nejvíc- ony zcizující voiceovery. Film vykládá karty na stůl a přiznává, co jsme věděli už od počátku- tyhle ženy nejsou žádné nezávislé feministky-a nikdy jimi nebyly, ale bytosti, které si uvědomily, že na vztahovém bitevním kolbišti uvnitř Velkého jablka je třeba nasadit zbraně vyššího kalibru, protože poměr ucházejících nápadníků na jednu ženu je tam nemilosrdný. A stejně staromódně čekají na telefon a prince se zlatou kreditkou.............. Pokud se podívám na zoubek členkám newyorské cosmopolitanové mafie: konzervativní ženuška Charlotte (Kristin Davis vypila lektvar mládí:) je svém sluníčkování a pištění natolik roztomilá, že absenci jakéhokoli dramatu její linie vítám a její přehrávání vnímám coby jakousi velmi exaltovanou nadsázku. Miranda je představena jako kariéristka, její manžel zůstává věren roli slabého otloukánka a jejich vztah prochází poněkud povinnou zkouškou ohněm. Banální. Samantha válčí sama se sebou, něhdejší povrchní nymfodračice prochází patrně nejhlubší reflexí- a to i v přítomnosti nahého Adonise. Vyústění její linie je pro mě asi nejsilnější moment filmu. Téměř jsem uronila slzu:) Carrie je stále ta neurotická, rozmazlená holčička, která si přeje velikooooou...šatnu a její vztah s panem Božským funguje paradoxně- síla Pana Božského spočívá na bázi distance, v tužbě po jeho širokých ramenou a opakovaném happily ever after ever after. Scénář velmi dobře vystihl jeho podstatu : je zajímavější po něm toužit než ho vlastnit. Jennifer Hudson coby Carriina asistenka je zajímavý element- zdánlivě slouží jako kyprá reklama na kabelky, ale ve skutečnosti má za cíl vybudit svou zaměstnavatelku z letargie, udržovat pana Levého v dostatečné mílové vzdálenosti a pomoci zprostředkovat divákovi nepochopitelné pochody své nadřízené. Coby médium slouží úctyhodně................ Sex ve městě je zkrátka lehce dekadentní bál, který nemá seriozní dopad jako poslední summit NATO, ale prožila jsem si ho mnohem víc, než bych před branou, nejistě žmoulajíc lístek, čekala. P.S. Pokud je vidíte poprvé, mohou vám připadat jako hejno dobře obutých hus, co místo ga-gaga začnou štěbetat Dior, Vuitton, Chanel. Pokud tenhle pocit do deseti minut nezmizí, vedle v sále promítají Indyho. Za sebe říkám- radši dvakrát za sebou Sex než jednu Lebku.(5.6.2008)

Epizodičnost původního konceptu – tedy seriálového Sexu ve městě – se promítla i do jeho celovečerního následovníka, díky čemuž si můžeme o kompaktním příběhu nechat jen zdát. Celý film tak připomíná zhuštěný slepenec několika seriálových dílů a zvolená celovečerní forma tak pozbývá smyslu – pokud tedy pomineme marketingové záměry a koncept „dojné krávy“, kterou je třeba ještě párkrát zatahat za cecík, než úplně vyschne. Filmový Sex ve městě pak vyjma rozvinutí osudů ústředních postav nenabízí vůbec nic nového a veškerá kritika i pochvala směřující k původnímu seriálu je v podstatě aplikovatelná i jeho filmového následovníka. Pokud máte rádi původní seriál, není co řešit a samotný film vás nezklame. Já osobně však od celovečerní verze fenoménu očekávám něco více sofistikovaného než jen pouhý přídavek, který fanouškům poskytne další dvě hodiny ve společnosti oblíbených postav a na prodeji lístků jim přitom řádně provětrá peněženky. Důkazem toho, že to jde i o několik řádů lépe, jsou celovečerní Simpsonovi, kteří grandiózně konvertovali do celovečerní podoby. 60%(15.6.2010)

Jednička má ještě trochu seriálového kouzla, příběh je celkem ucelený, leč trochu roztahaný, má ale postupný spád a graduje. Že hrdinky žijí trochu mimo realitu, je fakt, není to ale fér vyčítat filmové verzi. I přes některé výtky stále cítím pod tou povrchností oproti druhému dílu jistou dávku promyšlenosti.(31.12.2013)

• - Film měl původně navázat na seriál už v roce 2004, ale produkce se zastavila, když Kim Cattrall se nedohodla na platovém ohodnocení své role s HBO. Dohoda se povedla až v roce 2007. (don corleone)

• - Jeden z modelů (bílé šaty), které Carrie předvádí holkám je ten stejný, který má na sobě v úvodu během titulků v původním seriálu. (don corleone)

• - Taxikář, který řídí taxi, ve kterém sedí Miranda (Cynthia Nixon) a omlouvá se Carii (Sarah Jessica Parker) za její zradu, je ten samý, který se objevil v jednom z prvních dílů seriálu, kdy Charlotte (Kristin Davis) řeší s ostatními anální sex. (Dixieboy)