Sex ve městě

Sex and the City: The Movie

• Belgie

Sex and the City: The Movie

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 139 min (Director's cut: 151 min)

Podle mě v podstatě zbytečný film, který šel do kin v době, kdy už byl seriál dávno za zenitem (teď odhlížím od toho, že Sex ve městě u nás běží v telce dodnes, kdy už - v roce 2016 - nezajímá pravděpodobně vůbec nikoho). Vidět to po těch letech znovu pro mě ovšem bylo docela zajímavé, a to nejenom proto, že seriál jsem měl hodně v oblibě. Zaujalo mě tam třeba, jak rychle ten film zestárnul (předpotopní mobily a počítače), nebo že se v originále "Pan Božský" ve skutečnosti jmenuje "Mr. Big" (což mě docela překvapilo, podobně jako hlasy všech herců - film jsem zhlédl v původním znění, zatímco seriál znám jen v českém dabingu). Pokud jde o děj, ačkoli je film hodně dlouhý, bavilo mě to celou dobu, a dokonce se tomu filmu povedlo mě v závěru i dojmout. Film je to ovšem dějově dost předvídatelný, povrchní, jeho postavy mi jsou spíše nesympatické, a celé je to komerční až hrůza, proto za mě nakonec spíše jen průměrný dojem.(5.12.2016)

• genetique

Nie, nie, nie! Baby, máte to v tých hlavičkách dobre popletené. Toto bol výsmech mužskej rozmýšľajúcej časti publika. Smial som sa naozaj úprimne, ale škoda, že na niečom úplne inom, než tvorcovia zmýšľali. Na tom bezbožnom klišé, ktoré striedalo každý kúsok príbehu, scenára a dialógov. Na tých umelých dialógoch a otrepaných hláškach. Jednoducho som rád, že toto nepatrí do môjho filmového jedálnička, s ptretrpel som to len z toho odplaty za to, že som ja predtým nanútil polovičke horror. Z tohto budem mať ale nočné mory takisto. 35%.(23.4.2012)

Ačkoliv jsem seroš občas avšak ne plánovaně sledoval, tenhle celovečerák mi přišel svojí koncepcí úplně stejný. Jen stopáž byla delší. Je to furt dokola s panem Dokonalým, vezme - nevezme... Problémem je jak jde čas, tak ty 4 krásky ač se stylisté a maskéři snažili sebevíce zkrátka zestárly. Nic proti hezky nalíčeným padesátkám, ale když si vzpomenu na první dílu Sexu ve městě, tak tam holky vypadaly mnohem lépe a více jsem jim jejich romanticko - sexuální zážitky a peripetie věřil. Na stranu druhou ta jistá zralost čišící z filmu mu dala také zajímavý rozměr a sem tam padla i zajímavá myšlenka k hlubšímu zamyšlení. Konec konců, vztahy a lásku řešíme všichni. Takže kdo chce vidět zase po čase tyhle 4 kámošky z NYC, může do toho jít. Za mně je to průměr. * * *(12.8.2016)

Vivienne Westwood, Gucci nebo Luis Vuitton. I když všechny zmiňované považujete za hráče Real Madrid není nic ztraceno. Vystačíte si klidně se znalostí OP Prostějov a přesto na zábavě film z ničeho netratí. Sex ve městě je sice prvotřídně snobský film, ale nazvat ho povrchním, to by mi ruka upadla. Sice jsou naše hrdinky ješitné místy až přespříliš, ale ruku na srdce kdo z nás není? Přestože je mi jejich svět vzdálen o několik desítek kreditních karet, tak u mě našli ono chápavé porozumění, což na obyčejný film není rozhodně málo. Když si máte se svou dlouholetou kamarádkou stále co říct, přeci ji nebudete po devadesáti minutách přerušovat, že by už měl být konec. A závěrečný proslov nemohl potěšit víc.(15.6.2008)

Na začátek bych asi napsal, že nepatřím mezi vášnivé fanoušky seriálu ale i tak jsem většinu epizod sledoval s chutí. Na film jsem se nějak výrazně netěšil ale byl jsem docela zvědaví jestli tvůrci dokážou zaujmout více jak dvou hodinovým filmem když si doteď vystačili s 30 minutami. Film se více než seriál zaměřuje na hlavní hrdinky a mužské osazenstvo je úplně odsunuto na vedlejší kolej. Víceméně je zde vše co mají fanoušci seriálu rádi ale ta délka je opravdu moc a humoru docela málo. Určitě ale potěší to, že ženské hrdinky se chovají a dělají to samé jako v seriálu. Pokud patříte mezi opravdu vášnivé fanoušky seriálu klidně si hvězdu připište.(17.11.2008)

• - Film byl natočen za 69 dní. (Kulmon)

• - Ve filmu je konečně odhaleno celé jméno pana Úžasného. Je to John James Preston, což je pocta režiséra Kinga svému kolegovi Prestonovi Sturges, kterého obdivuje. (don corleone)

• - V scéne v kúpelni, keď sa pán Božský (Chris Noth) a Carrie (Sarah Jessica Parker) dohadujú o svadbe, ju po rozhovore pritiahne k sebe. Pri pohľade kamery zozadu si je možné všimnúť, že mu dáva hlavu na jeho pravé rameno, ale následne po strihu, pri pohľade spredu, má hlavu položenú na jeho ľavom ramene. (Johnny.ARN)