Předně je třeba zdůraznit, že tento film je určen pro fanoušky stejnojmenného seriálu a zvláštní význam bude mít především pro ženy a snad ještě transvestity. Mužské publikum nebude mít tolik pochopení pro ječící čtyřku zralých, dobře situovaných, emancipovaných a extravagantních Newyorčanek, z nichž každá prochází určitým mezníkem ve svém životě, ale zároveň ho prožívá spolu se svými nerozlučnými kamarádkami. Snímek má svoje slabá místa, především je to délka filmu, kdy navíc druhá polovina ztrácí šmrnc a vtip, tento nedostatek však s pomocí přihmouřeného oka nahradí svět bláznivých modelů, úžasných botek, neuvěřitelných šaten a luxusních restaurací, ale i trocha sentimentu a kouzelných momentů, které nejsou zaměřeny pouze na efekt, ale září lidským teplem tak, že vás musí dojmout - mě dostaly zvláště prostřihy silvestrovskou nocí, provázené fantastickou hudbou a setkání Mirandy se Stevem na Brooklynském mostě. Nesmím zapomenout na láskyplné nasnímání velkoměsta, kdy se obrazy portálů pětihvězdičkových hotelů klidně koupou ve špinavých kalužích a vy už chápete, proč jeho obyvatelé nosí trička s nápisem "I LOVE N.Y."(21.2.2009)

Film naprosto splnil má očekávání, přinesl novou dávku přesně toho, co přinášel seriál a stejně jako seriál mi zanechal pěkný zmatek v hlavě. Všechny hrdinky po pár letech vypadají naprosto úžasně (no, bohužel něco přibraly), v ještě krásnějších botičkách a do "těch modrých blahniků", tolik symbolickcýh pro děj filmu, jsem se naprosto zamilovala... A co teprve Mr. Big! Sice získal jméno a ztratil tak něco ze své tajemnosti, ale v této rovině byl ještě rozkošnější, než dřív... Co se délky filmu týče, dvacet minut pryč by jistě bylo ku prospěchu věci, na druhou stranu délka splnila svůj význam a i já na chvíli zapochybovala, zda to skutečně dopadne tak, jak čekáme... a naštěstí dopadlo. Myslím, že na to musím ještě nejdnou. Poznámka po dalším zhlédnutí: žádných 20 minut navíc, uteklo to strašně rychle a chtěla jsem ještě víc... zkrátka jsem se napodruhé mnohem víc bavila, dojímala a užívala si to.(6.6.2008)

Jsem moc rád, že jsem viděl čtveřici manhattanských kamarádek zase pohromadě. To bych rád na úvod připomněl. S filmem to mohlo dopadnout jakkoliv (známe řadu příkladů z minulosti), takže výsledek, který se opět vrhnul na společenskou smetánku, předčil mnohá očekávání. Veškeré dění se točí kolem Carrie, pana Božského (konečně se dozvíme i jeho celé jméno) a jejich svatebních zvonů. Tahle k životu přivedená značka už sice není taková jízda jako kdysi, kdy seriál překvapoval otevřeností, nadhledem, dokonale vypointovanými situacemi nebo inteligentním humorem a neustále píchal do toho nevděčného stvoření (muže). Každá z tria zbývajících kamarádek tu přijde se svým „velkým“ problémem, ale víceméně jen ten Mirandin má nějaký vývoj. Samantha jakoby (ne)uvízla ve sbírání jedněch trenýrek za druhými, no a Charlotta je stejně infantilně pološílená v projevu i chování. Ono natáhnout epizodickou strukturu na dvě a půl hodiny hutným dějem není tak úplně lehkým úkolem. Postavy vyžadují hlubší charakterizaci i vývoj, mnohdy ale nabízí jen scénáristickou bezmoc. O tom svědčí i neustálé omílání slabosti pro značkové šatstvo, což už je v několika případech jen samoúčelné. Ale jasně, o tom Sex ve městě je a byl a brát mu to by asi nebylo tak úplně košér. Jen by divák čekal, že hrdinky stárnou a dospívají a mělo by se to někde projevit. Spíš kritizuju, než chválím, ale s výsledkem jsem určitě spokojený. Filmovým omylem bych navíc tohle dílko rozhodně nenazýval!! Já se bavil, dojímal.. vzpomínal.. Nadhodnocené čtyři*, ale tři prostě nedám..(17.9.2010)

• NinadeL

Tolik látkových květin na ploše tolika filmových okének... A když mrknu, tak přijdu o Bridget Regan. Nicméně celý tenhle flák je odpovědí na šest seriálových sezón a pro někoho, kdo seriál neviděl, fakt nemá smysl toto sledovat. To jsem pochopila hned, ale někteří se tváří, že by takový film měl fungovat i samostatně. No, nefunguje. O čem by měla být celá ta zápletka, když člověk neví co všechno se dělo ve vztahu Carrie a Mr. Biga během celé předchozí dekády? Proměny Charlotte, Mirandy a Samanthy nepočítaje. Na můj vkus je nicméně celovečerní podoba seriálu extrémně depresivní. Pro fanoušky seriálu asi ideální odpověď na to, jak by to vypadalo, kdyby se tihle fakt vzali, tahle měla konečně dítě a co na to ty ostatní? Ale pokud vás na fenoménu Sexu ve městě bavilo hlavně překračování hranic, měli jste to zabalit už po 3. sérii a neprodlužovat agónii.(20.9.2010)

• Rex Mundi

Och... môj... bože... nevidela som to od začiatku, len som si 4 roky po funuse povedala, že keď už je to v telke, tak to nechám pustené. Pôsobilo to na mňa rovnako ako kedysi seriál, z ktorého som videla len asi 1,5 časti, aj to len z prinútenia. Myslím, že som ešte NIKDY nevidela film, v ktorom by bolo viac plkov a bol viac o hovne. Dávno viem, že nie som cieľovka tohto skvostu (zlomený necht vo mne nikdy nevyvolával hystériu), ale niekedy nechápem, ako niekto tou cieľovkou môže byť. Podobné nízkotučné rady do života ako z múdrej knihy musia znieť originálne asi len auparkovým pipinkám, ktoré okrem návodu na použitie kozmetickej masky (a možno nejakého Coelha) nečítali ani len tú Evitovku... ešte aj v nej by našli o kus viac reality a menej prázdnych rečí.(8.5.2012)

• - Ve filmu je konečně odhaleno celé jméno pana Úžasného. Je to John James Preston, což je pocta režiséra Kinga svému kolegovi Prestonovi Sturges, kterého obdivuje. (don corleone)

• - Film byl uveden do kin 10 let od uvedení první epizody seriálu. (don corleone)

• - Šaty od Vivienne Westwood by prišly na 22.760 dolarů. (don corleone)