A-Team sleduje odvážnou skupinku bývalých členů speciální vojenské jednotky. Hannibal Smith je protřelý plánovač vynalézavých misí, na jejichž realizaci je minimum času, vyžadují mimořádné schopnosti a velmi zdatné vojáky. Templeton 'Hezoun' Peck dokáže sehnat kdykoliv cokoliv. B.A. Baracus je řidič a největší svalovec v týmu. A H.M. 'Šílenec' Murdock je zdatný pilot a kvalifikovaný potápěč. Společně sloužili své vlasti celých osm let, načež byli posláni do vojenského vězení za zločin, který nespáchali. Poté, co se jim relativně snadno podaří z vězení utéct, se pouští do nebezpečného pátrání, aby dokázali svou nevinu a očistili svá jména. Během toho je napříč zeměkoulí pronásleduje vysoce postavená vojenská důstojnice Charisa Sosová (jedna z bývalých Hezounových milenek). A právě když už se zdá, že mají všechny potřebné důkazy k prokázání neviny, zjišťují, že jejich nejnovější mise právě začíná. (HBO GO)

MATADOR

Tak nějak jsem se připravoval na typické béčko, toho se mi dostalo, ovšem s několika nezapomenutelnými scénami, které z tohohle nenápadného "remaku" dělají zatím nejlepší akční film roku. Zamrzí zbytečně chaotický scénář, který Vás předhazuje z jedné scény do druhé a návaznost je pramalá, ale ve výsledku to stojí za to! ()

Thomassi

A-Team byl jeden z mých nejočekávanějších filmů tohoto roku. Už stačilo vidět trailer a člověk si v tu ránu musel říct, že to bude akční řežba, která ve své podstatě je neskutečnou nelogičností, kde člověk kroutí každou chvíli hlavou a říká si, jak je tohle proboha možné. No ale zároveň se na to těší strašně moc, protože ví, že to taky bude veliká hollywoodská přeplácaná zábava. A ono to u mě vyšlo doslova a do písmene. A možná proto spadlo veliké nadšení o jeden dílek dolů. To znamená na 4 hvězdy. Protože A-Team je zárukou zábavy na celý dvě hodiny, a když je natočena pomocí nejmodernějších technologií, je to old-schoolovka jak vyšitá. Drží tempo, po celou dobu, čtveřice Neeson + Cooper + Copley + Jackson nás nenechá vydechnout, a když už trochu poleví, tak to vyplní trefným humorem. No a závěr v přístavu? To je jedna nehorázná nepřehledná akce plná výbuchů. A je to zábava, hlavní faktor u tohoto filmu. A tak se to taky musí brát. Palec nahoru pro všechny. ()

PogoJoe

Tenhle film mi nesedl. Jedním z hlavních důvodů je, že mi už od začátku k srdci nepřirostly hlavní postavy. Bradley Cooper se pomalu, ale jistě stává tím nejprotivnějším netalentovaným (hercem) frajerem, který (brázdí) otravuje světová plátna. Liam Neeson je jako vždy oukej, ostatní nevýrazný komparz. Ano, je to jedna velká (nepřehledná) akce, téměř bez přestávky, a proto se v ní začnete ztrácet anebo nudit. Jednoduše mě nezajímalo, jak bude film pokračovat, protože se tam pořád střílelo, rány a výbuchy bouchaly, plameny šlehaly, a tak podobně. Zdálo se mi, že se ti akční řízci snažili být vtipní, ale vůbec se jim to nedařilo. Upocené, křečovité rádoby klišé hlášky mě fakt neberou. A to mám akční filmy (většinou) rád. Nedodíval jsem se. Nestojí to za to. ()

m@rz

Takové Expandables v menším a lepším :) Chytřejší plány (občas trochu překombinované, ale co už), sranda, super s tím tankem. Jen ten konec teda (kontejnerová scéna).. ()

dawe04

Další zářez do pažby akčního roku 2010. Nářezová brainoffka s vynikajícím obsazením a originální akcí. Překombinovaný scénář, kterého sem tam neochrání ani kevlar budiž odpuštěn. Chci okamžitě dvojku. ()

FilmFan24

Povedená super obsazená akční jízda podle známého TV seriálu. Zábavně ztřeštěná mise týmu těch nejlepších, která v první půli nemá chybu. Potom tak nějak mi připadalo, že tam toho tvůrci nacpali až moc až to začalo drhnout přetížením. Ale i tak v rámci žánru nadprůměr. ()

salalala

Hodnotím extended verzi. Původní seriál neznám, ale to vůbec nevadí. U A-Teamu jsem se bavil celou dobu, je natočen přesně ve stylu akce osmdesátých let, což je super. Ústřední čtyřka funguje a skvěle se doplňuje, vůbec mi nepřišlo, že by tam někdo nesedl. Neeson byl fajn, jak se všichni báli, co předvede, tak myslím, že mu to sedlo. Záporáci byli taky super, tak nějak si to představuju. Carnahan to relativně dobře natočil, i když některé akční scény se mu nepovedly, byly až moc chaotické a nepřehledné, na to, že tam bojovali třeba jen dva chlapi. I ten závěr byl hrozně digitální, což by se dnes nemělo stávat (aby to bylo tak vidět myslím). Jinak je to fajn chlapský film pro oddych, kde se samozřejmě nesmí hledat logika a lítají tam tanky vzduchem. Super příjemný film. 70% ()

Blackhand47

Akční film na motivy kultovního seriálu, který má navíc skvělé obsazení. Co se mohlo pokazit? Možná kdybych snímek viděl před x lety, když jsem byl ještě malý capart, uchvátil by mne mnohem víc, ale za těch několik let jsem viděl tolik šíleně akčních filmů, že A-Team působil jen jako nudné béčko. Půlku filmu jsem opravdu téměř prospal a vtip byl ve filmu povedený možná tak jeden (svahilský stěr). Film nám navíc nabídl tradiční Silvestriho motiv, jehož mutaci mám spojenou spíše s o rok mladším Kapitánem Amerikou (ten soundtrack zní fakt až moc podobně). Na harddisku mi film ležel hezky dlouho, znovu už ale na něj koukat nebudu. Když už akci, tak Mission Impossible. 60% ()

grogodil

Adrenalínom napichaná akčná metelica plná siláckych namachrovaných hlášok (snáď každá trefná a skutočne vtipná), v ktorej sa všetko rieši s maximálnym hulágošom (postavy takmer zásadne po sebe kričia). Pôvodný seriál ma len tak neškodne lizol, no aj ako nostalgiou nepoznačený divák som miestami vyslovene žasol nad podaktorými cool-ervúcimi scénami. Nebyť aj na takúto šialenosť prestreleného záveru, tak dám aj za plný počet. Každopádne, sem s dvojkou a to čo najrýchlejšie :-) ()

Skip

V podstatě jde o ptákovinu, která možná někoho pobaví komediální linkou a někdo si bude chrochtat blahem při akčních scénách. Na mě nezapůsobilo ani jedno. Ne že by to ale byla úplná nuda, nicméně k zívačce to nemá moc daleko. ()

Huntelaar

Čistokrevná pánská čtyřhvězdičková podivaná, chybící k dokonalosti pouze lepší antré (buď je úplně blbé nebo odkazuje na něco, co jsem nepochopil ač jsem mírný znalec původního seriálu) a více odvahy Joea Carnahana v akčních scénách, kde stříhal tak zběsile, až jsou některý scény nepřehledný. Jinak nosník celýho filmu v podobě hlášek je bombastickej. Vyzdvihl bych trio Wilson-Jackson-Copley, jehož Murdock mě několikrát posadil na prdel. Já chci víc. Soudě dle ohlasů a návševnosti za oceánem jsem zřejmě vymírající druh filmového diváka. It's gonna kill me, fool. Na podruhé, když už má člověk čas si všímat detailů, jddou skoro všechny výtky stranou. Ja chci nášup. ()

Fanucci

Vyloženě odpočinková záležitost...Do lehkého nadprůměru film zvedal skvěle hláškující nástupce Mr. T - Quinton 'Rampage' Jackson. Ten se mi líbil! ()

Gereth

Po pozérských, vnucujících se Losers a plochých, neosobních Predators jsem dostal to, v co už jsem ani nedoufal. Akční komediální teamovku a to s důrazem na všechna tři slova. Chlapíci z A-Teamu byli absolutně šílení a to tím nejlepším možným způsobem. A to neplatí jen pro ně, i záporáci a dokonce i jejich poskoci byli sympatičtí. Nenapadá mě žádný další film, kde by tak dokonale fungovala interakce mezi všemi postavami. Akční scény nebudu spoilovat, ale podobnou originalitu jsem naposledy viděl v Shoot 'em Up. Absolutní spokojenost...a to akční filmy ani nemám nijak moc rád. // 90% ()

Petroff

Sice je to celkem sranda, ale ke konci nastává klasický velkolepý finále ... a začíná se to táhnout, nudit a prostě čau-nazdar, to nedávám! Celej team ale prima složenej, herci si to fakt užívaj, dobrý narážky na filmy a taky letecká scéna s tankem .-)) ()

fmash

Hangár kdesi v Mexiku, gorila si hladí rozbité ruce poté, co do úmoru třískala někoho spoutaného do obličeje. Vzápětí se spoutaná postava vztyčí, ve tmě nějak uklidní rozběsněné rotvajlery a vystoupí do světla: je to Liam Neeson a místo těžkého otřesu mozku a krvavé fašírky jej zdobí lehký úsměv a efektní modřina na lícní kosti. Úvodní scéna jasně naznačuje, jak se bude vyvíjet zbytek filmu. Doufal jsem, že to je komiksová nadsázka, ale bohužel není. Je to k uzoufání patetické, přehnané (nekonsistentně) a bohužel často i nudné. Že se dá jedním ručním raketometem během minuty potopit obří kontejnerová přepravní loď, mě pak už nepřekvapí. Vtip je v tom, že nadsázka v mých očích vypadá jinak než že se všechno prostě přežene přes míru. Akční střih je nesmyslně rychlý a nepřehledný. S osmdesátkovými akčňáky to má společné pouze neporazitelné hlavní hrdiny a místy (chtěnou?) trapnost. Navíc je to zbytečně dlouhé. Nedá se to vydržet. Expendables jsou pro A-Team nedostižnou metou a nezachrání to ani jeden z mála kladů, jímž je (jediná vtipná) postava Sharlta Copleye. Další z řady zklamání tohoto víkendu. ()

Sheldra

Určitě bych se mohla pokusit vyjmenovat všechny nabízející se atributy tohohle filmu: předvídatelný, beze špetky invence (že někdo něco vyhodí do vzduchu trochu jinak za invenci fakt nepovažuju), se slaboduchým scénářem plný vlastenecko-rádobyvtipných výkřiků do tmy, s pubertálním, až dětinským humorem a dost pitomými herci (jo dobře, kromě Neesona, tomu stačí, že nakrčí obočí a už se posírám). Napadá mě spousta dalších více či méně výstižných postřehů, ale asi si dneska vystačím s jediným všeobjímajícím výrazem: píčovina. P.S. A co mají všichni na Bradleym Cooperovi, to mi teda uniká na entou! ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (více)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (více)