Monoxid

Dávám 5* jednoduše proto, že by to IMO mělo vidět co nejvíc lidí... a hlavně dětí :3 Jó, děti, poučte se z chyb svých (pra)rodičů, ať je nemusíte opakovat . . . btw, proč se to nejmenuje Vlna? ()

rockwoman

Fanatismus je podobný svinstvo jako drogy a tohle pan učitel v záplavě nadšení a emocí zřejmě nedomyslel. Co se zprvu zdálo být jako dobrá myšlenka,změnilo se závratnou rychlostí v nebezpečnou posedlost. Použít opravdu jen zdánlivně neškodný experiment na dospívajících dětech co se sami ještě hledají nebyl dobrý nápad. ()

hanagi

Zpočátku mě ten rétorický úvod do totality hodně bavil (chvilkama jsem jim napovídala), potom mi to přišlo tak trochu jako běžná mladická revolta - ale brzy mě napadlo, že o to je to vlastně horší - není lepší materiál k manipulaci než mlaďoch, který se teprve hledá. A stačí tak málo a pak už si to dogma žije vlastním životem a nedá se zastavit. JE to moje celoživotní noční můra. ()

Krustyburg

Ta myšlenka filmu je hodně silná, jinak se nejdená o žádný režisérský skvost...Mimochodem - mám takový pocit, že s českým, výhradně konzumně naladěným, národem by žádná vlna ani nehla. Naštěstí. ()

OHI

Německé filmy se v poslední době vyžívají v koncích, kdy všechno a všichni dopadnou špatně...a vůbec je nezajímá, že to nemá svou logiku. A diváci to baští... ()

Moogwi

Jediná škoda je, že dopředu víme nebo minimálně tušíme jakým směrem se to všechno bude ubírat, takže na konci se neděje žádné překvapení, a ta německá mládež.. no jestli to tam opravdu takhle vypadá, tak to potěš koště. ()

nevermore

Neobvykle dobrý film o tom, kterak působí davová psychóza.. Počáteční výpomoc studentů sobě navzájem a pospolitost přeroste v odstraňování všeho, co s nimi nemá co do činění.. Herecké výkony a hudba byly rovněž na výbornou.. Nadčasový film s velkou myšlenkou. ()

fefee

Celkový dojem z filmu-priemerný, ale čo oceňujem je hudba, a záver filmu...dosť dobré. A hlavne nemám pocit žiadneho prehnaného klišé vo filme čo ma tiež potešilo. (čo je u filmoch s puberťákmi dosť časté...) ()

dANo

Fúúúha, tak toto som teda nečakal... a hlavne ma prekvapilo, že niečo podobné sa fakt stalo (samozrejme, bez tých tragických následkov, ale aj tak). Je to veľmi dobre natočené i zahrané, takže divák nemá problém sa vcítiť do tejto extrémnej situácie a sledovať tak tento fakt zaujímavý film priam so zatajeným dychom. ()

zdenny

Pokud chcete vědět, jak zfanatizovat dav, podívejte se na tento film. Toto téma je minimálně na seminární práci s tím, že je třeba dát dohromady i historické, demografické a sociální souvislosti. Pravdou ale zůstává, že způsob, kterým může dojít k takovéto tragédii, není až tak moc trnitý. Kdo chce být ovcí, pastýře si vždy najde. A jsou pastýři, kteří na svůj úkol čekají. Po staletími prověřených zkušenostech bychom už konečně měli být trochu rozumní. ()

VasaX

Výborné zpracování psychologicko/socioologicky oblíbeného tématu. Reiner se z louže a nechtěné projektové výuky dostává až na pozici bezpodmínečného vůdce. Ukazuje sílu disciplíny, jednoty a soudržnosti tak, že vzniká vlna, která nabírá na síle a kterou bude nutno nakonec cíleně rozbít než bude pozdě a zábavná výuka se přelije do trpkého konce. Výborně natočené, věrohodně a dobře obsazené, precizně zrežírované a věřím tomu, že scénář má svou zásluhu taktéž. Dlouho jsem chodil o kolo, tušil jsem o co šlo, lákalo mě to, ale to, co jsem v Die Welle dostal, mě i tak překvapilo, uchvátilo a obohatilo nejen o silný filmový zážitek co jen tak nezmizí. Pět hvězdiček? Ja wohl, Herr Wenger! ()

Tomatáš

Jsem unešen!Naprosto zásadní film pro každého, kdo si myslí, že fašismus, nacismum, komunismum apod. lahůdky už do dějin lidstva nemohou zasáhnout. Z pohledu učitele musím ovšem podotknout, že takto si osobně představuji vyučovací metody napříč rozvrhovým spektrem. Stop kidding, let´s learning by doing! ()

sheldonka.

Je diktatura možná i dnes? V současné době, kdy máme kolem sebe tolik moderních prostředků? Na první pohled se zdá, že určitě ne, ale po shlédnutí Vlny nad tím opravdu přemýšlím. Je moc dobře, že film nezabíhal do soukromí jednotlivých žáků ani učitele (i když u něho mi chybělo trochu víc prostoru) a soustředil se jen na to, co s danou třídou (později skupinou lidí) Vlna udělá. Tento snímek má určitě jeden z nejzajímavějších námětů, jaké jsem kdy viděla. A podle skutečné události? Síla. ()

lucascus

Mrazivé drama, poukazující na aktuálnost diktatur a dalších způsobů ovlivňování mas - natočit tento film v Německu, německými tvůrci, vyžadovalo jistě notnou dávku odvahy a sebezapření - ale povedlo se. Německá kinematografie není úplně ztracená, vždy se sem tam najde nějaký klenot. ()

Master19

Není tomu tak dávno, co byl o experimentu, který dal základ i tomuto filmu na jednom nejmenovaném serveru (technet) velmi zajímavý článek. Když jsem tedy zahlédl, že bude tento film v televizi, nemohl jsem ho přehlédnout. Je to fascinující pohled do nitra našich duší, našich osobností. Je totiž tak jednoduché být součást skupiny, davu, masy. Je to tak bezpečné, jednoduché, výhodné... Ovšem ta hezká slečna v červeném svetýrku si to nemyslí. A je tu problém. Pryč s individualitou, pryč s vlastním názorem, pryč s těmi co se liší. Velmi mrazivý film s výbornými herci. Stálo by to za to i bez faktu, že to je založené na skutečné události. Hvězdička za marnou snahu pojmout to na malém prostoru až moc komplexně. Těžko říct, kdo je tu vlastně tím "hlavním hrdinou". ()

JohnSmith

Zajímavý film o učiteli, kterému se vymkl projekt z rukou. Je to varující jak jeden člověk dokáže strhnout dav až k extrémnímu chování. Na druhou stranu, jsem pro disciplínu a některé návrh učitele byly určitě správné, jen je studenti nepochopili tak, jak si učitel myslel. ()

LEGACY

Je půlnoc, měsíc v úplňku, sychravé počasí, já se zajímám o německé filmy, němčinu a nechávám se strhnut naprosto famózním filmem. Je to důkaz o lidské jednoduchosti, síle síly, sociokulturních vazbách a jak si nejsme vědomi páchaného zla, když jsme perfektně balamuceni. Fašismus v Německu už opravdu nejspíš nebude, každopádně techniky a postupy v našem světě fungují dodnes, velmi úspěšně. Jakmile slepě věříme, jsme v transu, v transu, kdy plníme rozkazy a neptáme se proč. Je dobře, že se film pouští ve školách. ()