Ørnen (TV seriál)

The Eagle

Drama / Thriller

Dánsko, 2004, 24x58 min

Jacob Groth

Jens Albinus, Susan A. Olsen, Janus Nabil Bakrawi, Ghita Nørby, Morten Lützhøft, Elva Ósk Ólafsdóttir, Melinda Kinnaman, Jens Jørn Spottag, Thomas W. Gabrielsson, Bjørn Floberg, Hans Henrik Clemensen, Hans Alfredson, Karen-Lise Mynster, Nastja Arcel, María Ellingsen, Uwe Kockisch, Jeanette Hain, Malou Reymann, Sonja Richter, Shanti Roney, Laura Bach, Lotte Munk, Ditte Gråbøl, Aino Junka, Jakob Cedergren, Robert Reinhold, Søren Spanning, Beate Bille, Camilla Bendix, Árni Pétur Guðjónsson, Arnar Jónsson, Mette Gregersen, Wolfgang Michael, Claus Gerving, Sami Darr, Megan Gay, Henrik Prip, Rolf Saxon, Garrick Hagon, Max Hopp, Pétur Einarsson, Donald Sumpter, Marion Reuter, Kim Sønderholm, Claus Damgaard, Philippe Soutan, Klaus Messerschmidt Hjuler, Joachim Tomaschewsky, Søren Malling, Per Theodor Haugen, Philip Zandén, Anne Marie Ottersen, Bjørn Sundquist, Charlotte Munck, Mette Munk Plum, Timo Dierkes, Morten Suurballe, Harriet Andersson, David Scheller, Erdal Yildiz, Ólafur Darri Ólafsson, Katja Holm, Małgorzata Pieczyńska, Ole Fick, Rebecca Løgstrup Soltau, David Dencik, Andy Gätjen, Carsten Bjørnlund, Margrét Vilhjálmsdóttir, Rasmus Botoft, Hanne Hedelund, Anders Nyborg, Sara Møller Olsen, Omar Shargawi, Kristian Wanzl Nekrasov, Henning Valin, Per Scheel-Krüger, Michelle Bjørn-Andersen, Alexander Scheer, Anika Mauer, Zeev Sevik Perl, Vigga Bro, Jens Hultén, Birgitte Hjort Sørensen, Ann Petrén, Benjamin Boe Rasmussen, Khalid Alssubeihi, Rasmus Haxen, Rúnar Freyr Gíslason, Oskar Thunberg, Maria Palsdottir, Morten Kirkskov, Siw Erixon, Jonatan Spang, Benedikt Erlingsson, Vibeke Hastrup, Farshad Kholghi, Janek Lesniak, Niels Ellegaard, Tom Noder Hale, Søren Bang Jensen, Tammi Øst, Anders Mossling, Johan H:son Kjellgren, Christian Mosbæk, Claus Flygare, Karin Rørbech, Anders Peter Bro, Marina Bouras, Morten Hebsgaard, Kristian Ibler, Søren Vejby, Rasmus Bjerg, Emma Balcázar, Peder Thomas Pedersen, Joel Hyrland, Niels Anders Thorn, Gerard Bidstrup, Regitze Estrup, Paul Hüttel, Vladimir Dikanski, Olaf Højgaard, Peter Zhelder, David Owe, Carsten Kressner, Salah El Koussa, Lene Poulsen, Andreas Dawe, Mie Brandt, Morten Deurell, Thomas Hanzon, Anne-Li Norberg, Mads Wille, Asger Reher, Michael Gade Thomsen, Lars Oluf Larsen, Freya Møller-Sørensen, David Petersen, Lotte Bergstrøm, Emily Marie Yatman, Steen Stig Lommer, Finn Bergh, Burkhard Forstreuter, Rebecca Berg, Lasse Voss, Mads Henning Jørgensen

Mírně nadprůměrný krimi seriál, na svou dobu asi docela moderně natočený. Skutečné práci policie ani zločinců to asi moc neodpovídá, některé věci jsou hodně přitažené za vlasy, ale to nebudu hodnotit. Vyšetřovací tým je, až na Marii, složený ze samých sympatických postav, vyzdvihla bych nenápadného chlapíka Frantsena a velitelku Theu, schopnou, chytrou, moudrou, vždy stojící za svými lidmi, trochu připomínající M. Dobrá je i záporácká postava Sergeje v podání Thomase W. Gabrielssona z první série, která pak chytne takový mysteriózní nádech. Mírně legračně vyznívá, jak všechny ženské jedou po Hallgrimovi jak slepice po flusu, chvílema jsem měla pocit, že po něm jde i Nazim. Vidím to mezi 3 a 4, po druhý polovině třetí série snižuju na 3. Těch 80 % co tady momentálně vychází, je hodně přepálenejch.(16.3.2016)

Severská kriminální serie(3x po osmi dílech), která zejména díky výborným hercům, dobře napsaným postavám a scénáři je tím, čím je: výbornou zábavou.(21.1.2016)

Po 1. sérii u mě vládne zatím naprostá spokojenost, tak uvidíme jak se to vyvine dál v dalších sériích. Navíc jsem překvapená absolutní neznalostí herců a to jsem už pár dánských filmů viděla. Zatím převažuje kriminální rovina a osobní jen náčrtkovitě, což pro začátek stačí, cítím se tak nezahlcena příliš mnoha informacemi. - Po skončení mohu napsat, že je to jeden z dalších velmi dobrých krimiseriálů, jen je škoda, že jsem cítila určitou odtažitost všech osob, včetně Hallgrima, kterého bych si přála v té osobní rovině trochu víc rozebrat a to platí i pro ostatní představitele. Ono k tomu dojde, ale to už bylo pozdě. Nejvíc mně byl sympatický Michael za netem i když paradoxně jsem o něm věděla nejmíň. Některé situace byly těsně na hraně uvěřitelnosti, ale jinak ho mohu s klidem a ráda doporučit dál.(12.5.2016)

Neotřelé, napínavé, báječné. Jsou to klidní a vyrovnaní lidé ti Dánové, klidně si žijící v stoprocentní demokracii. I oni však mají problémy, zvlášťe s mezinárodním zločinem. S tradičním severským klidem a ineligencí řeší složité případy a pachatele posílají před soud.(26.1.2016)

1.sezóna - 70%, na svoji dobu vzniku zcela jistě nadprůměrné, ale ve zpětném pohledu nic co by ve mně zanechalo něco trvalého - za pár měsíců si ani nevzpomenu, a navíc místy drhne motivace některých postav v osobních vztazích, ale možná někdy zkusím další řadu a třeba budu překvapen. 2.sezóna - 50%, tak tady drhnou některé "reálie" a setkání obchodníka se zbraněmi s Djangem a podpis smlouvy a licence na těžbu to bylo fakt k smíchu.(10.2.2016)