Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

Trener83

Zábavnej thriller. Jenom ten konec byl na můj vkus zbytečně korektní...dokážu si představit údernější vyvrcholení. ()

dj.kouba

Tento film mě naprosto dostal. Ať to bylo ledovou chladností Gerarda Butlera, nebo vynikajícími efekty. Film akorát na čtyři hvezdičky, ale kvůli pro mě už památné větě: "Nejde o to co víte, ale co můžete dokázat u soudu," musím dát 5*. Originální nápad, skvělá režie. Rozjezd filmu taktéž strhující, až na konec nebo spíše poslední půlhodinku, která mohla být vymyšlena a dotažena lépe. Jinak ale fakt doporučuji, nudit se určitě nebudete :-). ()

FilmWave

Dobře drsný thriller s velmi dobrými Butlerem i Foxxem. Povodený mix "Přání smrti", "Saw" a "Hannibala Lectera". Pochopitelně ale skřípe logika a občas tempo. ()

agassi68

Začiatok ma vtiahol do deja a popustil až v záverečnej štvrtine. Je to taká zmes Saw, Hannibala, Shawshanku a nejaký film s Denzelom Washingtonom. V podstate držíte palce Butlerovi lebo každý normálny človek má chuť to tu vyhodiť do povetria :). ()

hazaba

Vůbec mě to nenadchlo, v podstatě vše bylo řečeno v traileru a ve filmu člověk jen čekal, jak to Clyde dělá a objasnění bylo zklamáním. Docela dobrý výkon obou hlavních představitelů, ale popravdě více jsem fandila záporákovi :-) ()

mala_kea

Butler se čím dál častěji objevuje na plátně a vůbec to není na škoda, naopak je to příjemné překvapení. I od Foxxe jsem dostal opravdu o něco víc, než je od něj známo. Klasická americká pomsta v netradičním podání. Příběh, který je napínavý až do poslední minuty uteče jako voda a nějaké ty děsně bčkovité scény se tam ztratí. Butler svým chladným pohledem drží atmosféru poměrně hustší a Jamie Foxx se jí bohužel svým nuceným charismatem snaží ničit. Hanba mu. Přes nějaká ta drobná zaváhání, skvělý kousek. ()

mafe

Natočené 2009, mnou pozreté 2010 a zatiaľ pre mňa to najlepšie tohto roka. (Pravdupovediac, nevidel som tento rok tých filmov až tak veľa.) ()

Wargoo

Gerard je týpek. To už vieme. A čo sa týka tejto hereckej úlohy, myslím, že k nej nepotreboval výraz psychopata. Bol to predsa profík, ktorý mal nad všetkými niekoľko kilometrový náskok. Dobrý scenár, nadupaný začiatok... 4**** a 78,222% Znova pozreté, a pri hodnotení sa nemením.. Veľmi dobrý film ! ()

NGP

Dokonale promyšlený scénář, takže bych neváhala se na to kouknout ještě jednou. Možná by se našli nějaké nesrovnalosti, ale kdo ví. Geniální postava, geniální zápletka. Milovníky thrilleru film nezklame, protože má to skvělé herce, má to potřebné akční efekty (ať už jsou jakékoliv), má to velmi promyšlený děj a má to vynikající hudbu. ()

lasonic

Skoda, ze film nezostal na tej urovni, kde zacal. Od velmi dobreho psychologickeho uvodu, prechadza az k velmi tazko uveritelnemu akcnemu koncu. To, co scenarista vymyslel ako pointu, dava filmu dost silnu ranu pod pas. Inak ako priemer postacujuce na celkom fajn jednohubku. ()

Hapretor

Průměr. Kouknul jsem na to jen kvůli Butlerovi. Ale nevyplatilo se mi to. Nehraje to, co bych si představoval - myslim, že by to šlo zvládnout i líp. Foxx mě vyloženě irituje, snad v každym filmu, kde hraje. Konec tady je úplně debilní. I když děj filmu je dost naivní - nereálný, docela funguje a já sem to zkrátka přál Butlerovi, aby je všechny poslal do hajzlu. Nestalo se a tim sem zklamán a film je o to méně záživný. ()

DHDV

Velmi svižný „surový“ film. Režisér pracuje s docela předvídatelným scénářem, ale tento nedostatek kompenzuje svižností filmu a napjatou atmosférou nejdéle jak je to jen možné. Po odhalení „pointy“ film padá do klasické roviny „obyčejných“ thrilerů ale to zase vynahradí docela působivý konec. Líbí se mi celková reálnost filmu, občas se vám to bude zdát neuvěřitelné ale myslím, že to jde. V plánování mi to silně připomnělo film Sedm. Co se týče herecký výkonů, je to klasický průměr, docela mě to mrzí protože Foxx a Butler umí hrát lépe. Ale jejich postavám sem věřil. Film má určité nedostatky ale je to ctihodný thriller které mu nechybí napětí a svižnost (dobrá kamera a střih)… Časem tento film zhlédnu ještě jednou abych se utvrdil ve správném hodnocení…ve filmu je určité poslání/myšlenka ()

Rockerman

Rád bych dal i čtyři hvězdy, protože natočené to je hodně dobře a má to "grády". Ale ten příběh je tak neuvěřitelný, že jsem se rozhodl udělit jen 3. Za takovou štolu v podzemí philadelphské věznice by se nemuseli stydět, ani zkušení havíři u nás na Dole Darkov. Klobouk dolů před G.Butlerem. Jinak je to opravdu drama až do konce a já jsem se slušně bavil. Co chtít od tohoto filmu víc? ()

strikeman

Pro mne již příliš překombinované a přitažené za vlasy. Tuctový thriller, který mi stačilo vidět jednou. Ani herecké výkony nestojí nijak zvlášť za zmínku. Naopak za zmínku stojí černošská starostka a její neskutečně klišoidní béčkové repliky (kecy)... 50% ()

hEROic

parada, cekal jsem vlekly drama, ale opak je pravdou... pekne poskladanej thriller s neotrelym napadem a drastickejma scenama... kdyby to bylo dotazeny do spravnyho (spatnyho) konce, dal bych pres 80%, ale i tak ctyri hvezdy... rad se casem podivam znovu... ()

Luk Skywalker

Je to hodně dobré, po půl hodině jsem si říkal, že nepůjde jen pomstu, která čítá pár lidí. Navíc jsem dokonce fandil Gerardu Butlerovi a to normálně vrahům nefandím. Je to akční, skvělě zahrané a strhující. ()

Olík

„Pomsta je pokrm, který nejlépe chutná za studena“. Ctihodný občan má šťávu, má spád, má charisma, má potenciál. Zároveň však postrádá soudnost, logiku, gradaci a ke konci i napětí - Ale to bych už chtěl asi moc. ()

texa

Tady se neubráním abych fandila "tomu zlému". Tady to jinak ani nejde. Takovému typu filmu se většinou vyhýbám ale tohle mě dostalo. ()

Mbeast

Mám sto chutí dát 2*. Nejenom pro zbabraný konec, a fakt, že snad nikdo nemůže fandit Foxxovi (a to jsem ho začínal mít rád), ale hlavně kvůli ódám, které jsem si před shlédnutím vyslechl. Zklamání. Škoda, film to možná není po rutinérské stránce špatný, ale na mě to nezabralo. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)