Přání smrti

• USA Death Wish (více)

Lékař Paul Kersey (Bruce Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním napadáním v jeho vlastním domě, manželka (Elisabeth Shue) umírá a dcera (Camila Morrone) zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje. (Forum Film CZ)

camomilla

POZOR, asi se dopustim par spoileru.. Hrozna slabota, po nadprumernem hodnoceni jsem cekala nejakou lepsi oddechovku, ale dostala jsem filmovy zmatek. Pokud si chcete pustit poradny thriller o pomstychtivem tatkovi, sahnete radeji po Ctihodnem obcanovi. Bruce se sice snazi a je sympatak, ale cele to pokulhava. Zajimave useky strida nuda, to, co by se dalo z filmu vyzdimat, o to se scenar jen otre (mam na mysli "vrazdiciho andela" a jeho sympatie verejnosti, spravedlnosti ve vlastnich rukach apod). K tomu vsemu jsem cekala nejaky zajimavy twist, pointu nakonec, ale nestalo se (napadlo me treba, jestli nakonec do loupeze nebyl zapojeny bratr, kdyz byl svorc). Zkratka skoda, reziser jakoby nevedel co toci. Zklamani, bohuzel... ()

zekon

Další zmaštěný remake klasiky s charismatickým Bronsonem. Nic jiné jsem ani nečekal. Navíc utahaná hodina kdy je nutno čekat na něco co zaujme. Smutné že může někdo dojebat něco co bylo skvělé. ()

Lukkyn

Bruce nám chce dokázat , že ještě nepatří do starého železa. Klasická zápletka chlap přijde o rodinu , zhroutí se, nasere se, veme zákon do svých rukou a výsledkem je, že krev stříká na všechny světový strany. Film plný klišé může být ovšem pojat i zábavnou formou a dokonce jsem Brucovi tu proměnu v zabijáka věřil. S chirurgickou přesností sejme všechny grázly a film končí jak jinak než happyendem. Forma , kterou došel ke své pomstě byla celkem zábavná!!!! ()

chosan

Film ani zdaleka nedosahuje kvalit filmu s Charlesem Bronsonem. Tam se to vyvíjelo úplně jinak např. dcera byla znásilněna atd. No film není zas neskutečně špatný nebo nekoukatelný. Bruce svým způsobem odvádí to co umí tedy likviduje zločince, ale jelikož se mě původní film líbí více hodnotím 60%. ()

wrzec

Taková oddechovka, i když plná naivních scén, která neurazí, ale ani neoslní, možná se schopnějším režisérem než je Eli Roth, by to bylo zřejmě více akčnější, zábavnější a i serióznější. ()

skok01

Akční, povedený kousek. Já jsem si ho užil. Akční film co má děj, má spád, nechybí akční zápletka. Zajímavé dialogy, dobré herecké výkony a místy i docela slušný "krvák". Jsem mile potěšen. Místy mě film i udržel v napětí a zvedl ze židle. Za mě po dlouhé době potlesk pro B. Willise a palec nahoru. ()

Viler

Bruce Willis v poslední době moc dobré filmy netočí a proto jsem tomuto remaku Bronsonské série moc nedával, i když trailer mě navnadil. S výsledkem jsem spokojen. Není to žádné veledílo, ale celkem slušný film , který si udržuje tempo a napětí. Willis mě mile překvapil , protože jsem mu jeho podání doktora Kerseyeho věřil. Zaujala mě i snaha změnit i tu dnes tak typickou korektnost. ()

Ajfist

Jako vždy nesmrtelný a nezničitelný Flus Williž.Celý zbrocen krví likviduje přesilu za přesilou,že by mu to mohl slavný Chuck Norris jen tiše závidět.Flus totiž v žádném akčňáku neumírá,a když už tak se obětuje hrdinně pro celý svět (Armagedon).Jedině tak a nikdy jinak.Bohužel většina filmu s ním je na jedno brdo. ()

draxxi

Jestliže jsem dal původní verzi 4 hvězdy, musím tady dát tři. Bruce mám moc rád, ale Bronson byl přesvědčivější... 10/4/2020 65% ()

Jay.P.j.

Čekal jsem to daleko horší,ale celkem dost mě to bavilo.Dal bych tomu klidně i 4 hvězdy,ale to bych degradoval ostatní filmy,kterým jsem dal 4 hvězdy ( čsfd by mělo změnit bodování na 7 nebo 10 hvězd ) Jen ten konec - po promluvě s policajtem měl Willis by jako nikoho nezabil ( jen v obraně ) :-D . Aspoň byl happy end . ()

Sa.sa

Remake Přání smrti z roku 1974: místo architekta - lékař. Jinak povedený film, jen se nesmí srovnávat obě verze... Bruce Willis to zahrál dobře a uvěřitelně... ()

Stinger78

Oproti originálu s Charlesem Bronsonem je tohle takové... ploché...Brůs Viliž zahodí skalpel, chopí se Glocka a střílí jako mariňák. Eli Roth se sice vyřádil ve způsobech, jak Kersey likvidoval padouchy, ale rány do šišek zblízka, nebo mozkovna na podlaze to úplně nezachrání. Ale jo, na večerní oddych fajn, Bruce má roli, kde docela řádí, ale podruhé si to asi nepustím. ()

CheeseFigure

Spočiatku mi tam Willis nesedel, vyzeral, ako keby v tom ani nechcel hrať. Škoda, že sa nerozvinula viac tá linka, kedy Willisove činy inšpirovali aj iných ľudí k akcii. Keby sa tejto linky film držal, mohlo by to byť zaujímavé. Nakoniec ale ide o priemerný akčný film o pomste s pár peknými scénami. ()

Bogrant

Čím sa líši tento film od posledných Willisových béčkových vylomenín? Asi len tým, že doňho niekto nalial o niečo viac miliónov a poslal ho do kín. Inak to je samozrejme čistokrvná chujovina, ktorá nepobrala veľa logiky a v ktorej nefunguje nič, okrem dôchodcu Willisa, ktorému to stále ide a zopár drsných spôsobov likvidácie protivníkov, pri ktorých sa zasa preukáže Rothova záľuba v hororoch (scéna v autodielni, pád cez zábradlie). A to je asi tak všetko, čo mohla táto vyvražďovačka ponúknuť. ()