Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

shereen

Emzaci utoci se vsi svoji beckovou silou na nekolik archetypu americkych vojenskych hlaskaru. Bohuzel je to asi tak zabavne jako koukat se nekoho jak pari Call of Duty (no spis min). Pro ten spravny Bckovy dojem doporucuji vyjimecne kinorip (porve a asi naposledy), ten tomu dava totiz ten spravny osmdesatkovy punc. Desiva na celem filmu je jedina vec a to predstava, ze by americka armada fungovala pri utoku mimozemstanu tak, jako v tomto filmu. To by s nami byl dost rychle amen. I kdyz, porad nam zbyva moznost do prvnich linii postavit veterinare. ()

levente

Nic nového to nedá. Snad jen jemný a gradující kytarový motiv na začátku a na konci. Ten jsem si oblíbil. Eckhart je klidný a kladný a kladný je i jeho vztah k práci, což dokazuje enormním nasazením a dobrovolnými přesčasy. Hlavně je tuze pěkný i v helmě. Armáda takové Eckharty potřebuje. Armáda se taky neobejde bez Rodriguezové, protože i té helma sluší. No a to je asi tak všechno, co jsem si ze snímku vzal. ()

Paulusek

ach ti nezničitelní mariňáci, kompletně celý film měl pořádný náboj jen ten konec, kdy ta hrstka odolavala mnoha a pak to jejich odhodláni bez snídaně jít opět do boje. 3* jen kvůli konce, který byl jasný už na začátku filmu. Ach jo, proč neni film, kde by aspoň jednou ti "emzáci" vyhráli. ()

Castielo

Opět další příjemné překvapení. Skvěle natočené. Všude emzáci, drsný mariňáci, lítající kusy trosek. Celkově atmosféra a zpracování bylo na jedničku. Co se týče příběhů, nemám výtku. Až na jednu malou věc, která mi zkazila celý dojem z filmu. Jen ty nesmyslný, hloupý, absolutně tupý dialogy ála holwood. Někdy jsem se až lekal co vše vydali z úst. Kvůli tomu bohužel jen 3* ()

darkreider

Hádžem bobek na tunajšie nelichotivé komentáre. Nenechám haniť zatiaľ najlepší film o vesmírnej invázii. Presne takto si predstavujem vesmírnu melu. Koordinované jednotky emzákov so strategickým myslením, vzdušnou aj pozemnou podporou a artilériou. Do toho zmätené pozemské sily, ktoré proste nevedia s čím majú tu česť. Hlučné, brutálne akčné, režba ako sa patrí. Ten pátos a heroizmus, ktorý sa v takom blokbástre proste musí vyskytovať, nedegraduje zábavnú zložku. Je to proste nasekané za sebou tak intenzívne, že tieto akože negatíva (odkedy vlastne prestal byť pátos in?) rád prehliadnem. Nie som včerajší a vidím znaky Dňa nezávyslosti, Crysis a ďalších a ďalších. Ale aj tak je to mix toho najlepšieho a ja som sa kráľovsky bavil. ()

Kingjiri

Trailer mě navnadil a já očekával akční scífko srovnatelné s District 9. Do toho má však bohužel tenhle snímek dost daleko. V podstatě jde tak trochu o ódu na udatnost (nejen) amerických vojáků, která je dotažena samotným koncem filmu až k maximální absurdnosti. Občas si u filmů označených jako akční rád stěžuji na nedostatek akce, tentokrát však musím udělat opak. Myslím, že tu bylo akce až příliš a mám takový dojem, že tvůrci se tím snažili zakrýt slabší, nebo spíš velmi strohý, scénář. Ocenil bych, kdyby scénaristé ubrali na akčních scénách a trochu více se soustředili na alieny, o nichž se během filmu nedozvíme téměř nic. Kromě toho alieny, kvůli neustále se třesoucí kameře, ani pořádně neuvidíme. Vizuální stránka byla dobrá, ale u některých scén se mi zdálo, že působily až moc uměle (nerealisticky). I přes mojí kritiku jde ale o slušný film, který bych zařadil do škatulky "neurazí, nenadchne". Slabý příběh je tu vykoupen obrovskou dávkou akce, na kterou se pěkně dívá. Pro mě spíše jednorázová akční podívaná, která si ode mě lepší hodnocení než tři silnější hvězdy nevyslouží. ()

kiimi

Bohužel mi tam úplně chyběla dějová linka. Efekty docela dobré, myšlenka bezpilotních strojů - jak jejich výhody, tak nevýhody hodně dobrá, ale i akční sci-fi by mělo mít jistou dávku děje, který nás provází filmem. Tady to byla jen lehce nadprůměrná nekonečná řežba s emzáky! Ačkoliv jsem zastánce přesně tohoto žánru, teď jsme si nerozuměli. ()

foundation

Nie je to AŽ také príšerné ako som predpokladal, ale to je asi tak všetko. Nechcene úsmevný, o niečo lepšie natočený Skyline ktorý narozdiel od Dňa Nezávislosti berie sám seba smrteľne vážne ( pri scenáristickom výplachu a nulovom akčnom alebo psychologickom napätí absolútne neodpustiteľná chyba ) a snaží sa pridávať na realičnosti tou polodokumentárnou kamerou, čo je dobrá vec keby s takými zábermi niekto vedel narábať. Porovnávanie s fantastickým Districtom 9 je vyslovené rúhanie :). Obrovské pochybnosti panujú aj okolo tej jednej projekcie, nieto ešte aby som to niekedy v živote videl znova. ()

Rasle

Škoda preškoda nevyužitého potenciálu filmu, ktorý nedokázal režisér nijako oživiť a podaril sa mu skôr pravý opak. Film ničím zvláštnym neupúta dokonca niektorých aj odradí keď musia trpieť tie smiešne až prihlúple dialógy. Dej sa drží jasnej stopy od začiatku do konca bez nejakej zaujímavej odbočky kde by sa divák na chvíľu pozastavil a mohol zamyslieť čo robí samotný film oveľa pútavejším. No tu si musí odbočku spraviť divák sám ako sa to podarilo aj mne. Zaspal som pri tom :). A bola to teda výhodná odbočka. Dúfam, že ďalšie filmy podobného tipu sa ponesú v lepšom znamení. ()

LojZza

V pulce jsem premyslel zda ten film vypnout a jit se venovat necemu zajimavejsimu. Nakonec jsem to pretrpel. Film od filmu jsem zas tak moc neocekaval, ale dostal jsem teda jeste min nez moje nejchudsi predstavy. Nevim kdo vybiral herce, ale byli tak hrozne nesympaticti, ze kdyby vsichni do jednoho chcipnuli tak je mi to uplne jedno. Rodriguezova hraje opet "zatracene drsnou vojandu" (uz zase? sigh...). Korunu tomu nasadili "mimozemstani" kteri nejenze vypadali jako lide, ale taky se tak chovali a jejich technologie byla absolutne bez fantazie. Zkratka to, ze na platne vybouchne velke mnozstvi vybusnin, dobry film jeste nedela. (a vrcholem trapnosti byl ten Eckartuv monolog v posledni tretine - tohle vazne nezvladl) ()

Jakubik

V mých očích asi nejrozporuplnější film co jsem zatím viděl a proto tři hvězdy. Těch důvodů je několik. Takže teď tak trochu namátkově ty nej. První z nich je scénář kterej je děravej jak cedník což je veliká škoda protože film je po vizuální stránce špičkovej. Tou další věcí se kterou tak trochu souvisí scénář jsou charaktery a naprosto vylízaný keci který děj nikam neposouvaj jenom se snažej tvářit, že do filmu patří. Film má sice skoro dvě hodinky ale díky zpracování a kameře utíkaj jako voda protože je to opravdu bitva se vším všudy opravdu připomínajícího Černého jestřába s tím, že místo somálců jsou zde emzáci. No a teď taky trochu něco pozitivního a tou jsou právě akční scény a triky. Na ty se opravdu hezky kouká protože připomínají styl alá Bay ale ješte nemaj tolik nápadů a šmrc a pohled na LA v troskách je fakt povedej až depresivní trochu připomínají Fallouta... ()

jurca

Nelze se zavděčit všem a už vůbec ne zdejším kritikům. Zdejší osazenstvo by si mělo uvědomit, proč filmy jako Battle: Los Angeles vznikají. Hlavním důvodem jejich vzniku je totiž pobavení diváka, které tento snímek splňuje na 80%. Proto se filmu nebojím dát 4* a říct o něm, že je více než povedený. ()

Torgal

Mal som skoro rovnaké pocity ako pri sledovaní filmu Black Hawk Down (ktorému nemôžem prísť na chuť) - parta zameniteľných vojakov na nepriateľskom území sa necelé dve hodiny snaží prežiť. Pritom neustále niečo vybuchuje, niekto po niekom strieľa a patetické hlášky o cti, odvahe a obetovaní sú tiež prítomné v miere vrchovatej. Vizuál filmu je veľmi dobrý, ale veľmi som sa jeho sledovaním nebavil. Môže za to aj ručná kamera, ktorá bola až príliš vyklepaná a samozrejme primitívny scenár. 6-/10 ()

parabellum

Na Světovou invazi jsem se velice těšil, jelikož mám velkou slabost pro akční sci-fi ve stylu Den nezávislosti, či Války světů, ale bohužel musím dát zapravdu uživateli Xmildenovi, který tento film přesně vystihl. Mě se naštěstí částečně podařilo vypnout zmiňovaný mozek a nechal jsem se unášet chaotickou válečnou akcí, která mě i místy parádně bavila. Škoda jen toho nadměrnýho patosu a příšerných dialogů. Za mě dávám 60% !!!!! ()

kuces

Efektní bída, bych to stručně nazval. Efekty jsou tu na prvním místě a to ještě vypadají místy prabídně. Vrcholem jsou emzáci s talíři, místo hlav. Scénář napsaný nejspíš někde v rychlém občerstvení. Už by si mohli producenti všimnout, že z tohoto režiséra nic dobrého nevzejde. Stupňovaná akce, je jediným držákem diváka. ()

Lucas87

Co by to bylo za film s akcí, kde by se neobjevila Michelle Rodriguez ? Je to zvláštní počin tento sci-fi, válečný film a rozhodně si myslím, že si zaslouží lepší hodnocení. Každý film má své pozitiva: film má vynikající efekty, i přes svou délku jsem se u něj nenudil, negativa občas roztřesená kamera, také mi přišlo divné, když vlezli ke konci filmu do podzemí v noci, a chvilku tam pobyli tak za okamžik všude bylo denní světlo jak vylezli na poslední bojové stanoviště, taková hloupá filmařská chyba. A místy mě ovšem otravoval ten patriotismus. Časem si ten film třeba zamiluji nebo si na něj udělám negativnější názor. Můj celkový dojem je dobrý proto dávám 3 hvězdy, dostal jsem něco více než jsem čekal. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání