Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Sagitt62

Kristepane! Tobyl ale blábol! Srdceryvnej,nafouknutej,blbej. Jen nevím,jak to"dílo" mohlo dostat 59% hodnocení. Rozepisovat se nemá efekt. Ani jako komedie to u mě neprošlo. A taky nevím proč to má být sci-fi... Věda žádná- a fikce? Spíš fantasmagorie. Ale třeba se jednou nějaké rozumné scifárny v televizi dočkám. S62 ()

mfaky

Takový potenciál a tak bídný výsledek. Aaron je můj oblíbený herec. Ale tohle celé na mě působí dojmem těžkého béčka. Mohl bych se zde dlouze vyjadřovat o absenci smysluplného děje, mnoha hodně ujetých přestřelek, přehnanému a všudy-přítomnému patriotismu, nebo postupné neprůstřelonosti hlavních hrdinů, až po finální "už jsme se najedli, (i když jsme několik dní bojovali, pořádně nespali, nejedli a nepili), jdeme do akce". Neříkám, že to je odpad, to určitě ne, ale pro mne velké zklamání. ()

Fragonar

Tak tomuhle dílku se podle mého sluší poněkud zvýšit kredit. Když uvážím, že tu jde o naprosto nevynalézavou sci-fi zápletku toho nejprimitivnějšího řádu (meteory - nejsou to meteory, vypadá to na emzáky - emzáci si nechtějí povídat, jdou rovnou řešetit, poněvadž jde jen a pouze o nerostné zdroje - zlikvidujeme teda centrálu, ony jim pak dojdou baterky), tak tedy když uvážím tento téměř nulový potenciál, musím Battle Los Angeles (promiňte, ten lingvisticky nesmyslný český název používat nechci) přiznat nečekaně vysokou zábavnost. Rozbíhá se to velmi rychle, a to natolik, že tahle na minimum skrouhnutá expozice nezavání ničím dobrým. Jenže pak začíná čistá válečná akce, se vší tou nepřehledností, prachem a sutí, bordelem ve vzduchu i na zemi. Každou chvíli zapomínám, že nekoukám na reálný válečný konflikt (jako třeba Černý jestřáb sestřelen), ale že na druhé straně barikád se seskupujou podivné mimozemské potvory. Pak mi je na chvilku ukážou, takže se zase vzpamatuju, zamyslím se nad pár evidentními hovadinami ("Bacha, mají srdce napravo jako my!" - myšleno asi z pohledu ostřelovače), jenže než se začnu zlobit, zase zapomenu a nořím se do toho atmosférického bordelu znovu. Pak se taky bojím sentimentu, vlasteneckých řečiček, až přijde na to praní starého špinavého prádla. Ale ono kupodivu nic - štábní kapitán Eckhart to zvládne věcně, funkčně a po vojensku (působivá deklamace přesně zapamatovaných osobních čísel padlých vojáků). A v závěru jakbysmet. Prostě se jde znovu fasovat, co se jen do khaki kapes vejde, protože o čem bychom ještě teď sakra měli žvanit... A ještě to po celou dobu muzikou podmazává Brian Tyler, při jehož mazurce s lehkostí vykosťujou nejen všichni expendables, ale i sám starý John Rambo. Tak nebrblejte. ()

Postradateln

Ufo vlítne na naši zem a začne se roztahovat, armáda to musí řešit. Film je o jedné četě která má evakuovat civilisty do bezpečí. Vše se ale změní protože vetřelci dobývají území rychleji než se předpokládalo a tak četa čelí mnohým problémům. Fim se mi líbil jak dějově tak akčně. Podle mě byl poměrně blízko skutečnosti kdyby se něco takového přihodilo až na detajl že by vetřelci začli nejdříve s nálety a pak s pěšáky. Po té co velitel čety řekl že nikomu nic ve válce neslibuje jsem si myslel. Paráda žádný sliby nezemřeš a podobně mohlby to být dobrý film bez zbytečných slov. Film byl skvělej ale bohužel ty idealistycký slova tam zazněly několikrát také. ()

hmyzovrah

Tak tohle je spíš PC hra, takové survivor Call of Duty proti emzákům. Akční pecka plná výbuchů s mizernýmy hereckýmy výkony, ale když vono to tak pasuje. Chybí tomu jen špatnej konec, jako u většiny filmů. ()

lukas.pukas.

Jak jsem se na to kouknul tak jsem chtěl napsat kladnou recenzí že tak kvalitní bečko jsem dlouho neviděl , ale pak jsem se kouknul na rozpočet na tento film a spadla mi čelist , no upřipně za ty prachy natočit jenom tohle? No jinak když už bych teda měl napsat muj pocit z tohoto kousku, je to že za 2dny zapomomenu o čem to bylo , až moc vyumělkované , opravdu kdybyb to natočili za par mega dolaču dam bych tomu i 4hvědy . ()

hovnocuc

slabota plná patosu, srdcervoucích žvástů, klišé, genderově i rasově vyrovnaný (chyběl tam snad jenom eskymák). Nadto plný nesmyslností. Natočený je to ale pěkně, pro tyhle monstrózní a apokalyptický obrazy mám slabost. Místo Eckharta měl původně hrát Luděk Munzar...ano tak moc byl ten hlavní hrdina chytrej a uvědomělej... až jsem slzu zatlačil... ()

karyon

Po deseti minutach jsem rychlosti blesku ci jako Bolt vystartoval po dalk.ovladaci. To se fakt nedá. Tu kameru snad drzel a natacel nejakej senila odnaproti? Se to třese jak vycucanej penis po prohyreny noci. Strasny. Takze bud si vemte kinedryl nebo si uzivejte na vlne roztrepanych zaberu filmu a predstavujte si, ze jste kapitanem jiznich mori a plujete na voru z orezavatek. ()

achai

Já fakt nevím, co tady všichni blejou. Ten film je dobrej - a to říkám z pozice zarytého odpůrce sci-fi. Je tam kotel akce, bojové scény vypadají dobře, nejsou tam žádné debilní love story, které v takovém filmu prostě nechceš. Kdo chce oploďnováky, ať nekouká na tohle ale na Esmeraldu. Za mě rozhodně dobrý počin a rozhodně se k filmu budu rád vracet. ČERT VEM ÚSTUP! ()

Varanka odpad!

Tohle nebyl film, tohle byla stupidní počítačová hra pro pubescenty. Žádný děj, jen střílení. ODPAD ()

TomQ

Film o heroické záchraně 5 civilistů, zatímco kolem umírají stovky milionů dalších. Víc ani nemá smysl psát. ()

Dalajlada

Duchem naprosto prázdné, ale dobrá akce. Logika dostává na prdel na každém kroku, všudypřítomné vzývání amerických hodnot je na nejvyšší úrovni a motivační kydy jsou vždy v ten nejnejdůležitější okamžik (třeba když máme 5 minut, tak si dáme 10 minutový proslov). ()

Kelinej

Film sympatický svojí přímočarostí. Autoři se nezdržovali úvahami, jak originálně ztvárnit mimozemšťany, o to víc pozornosti věnovali akčním scénám - a ty se povedly. Přesto si v rámci žánru raději pustím Spielbergovu Válku světů. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání