Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

hororwatch

No co na to říct. Film se celkem normálně rozbíhá a já si říkám, proč tak negativní reakce a komenty. Všechno je docela v pohodě až do chvíle, kdy se jednotka dostane do autobusu a v tu chvíli začíná naprostá klasická americká demence, která se táhne až do samotného útrpného konce a čím víc za půlkou film je, tím víc jsem kroutil hlavou nad debilníma dialogama a nad místem kde se odehrávaly. To, že se mi z docela sympatického Eckharta vyklubal nakonec typickej debílek s americko-fanatickym hrdinskym výrazem nechci radši ani hloub komentovat a myslim, že to je každému jasné. Tenhle film by udělal mnohem líp, kdyby si nehrál na žádnej hrdinskej epos o jedný pěší četě, vypustil většinu imbecilních dialogů, víc se střílelo, víc záběrů na umírající americký vojáky, ale hlavně Eckharta uvést jen jako veterána vysloužilce. ()

agassi68

Bez nápadu, klišoidné až to bolí, dialógy pubertálne, vykradnuté nápady z množstva iných trhákov /Votrelec, Deň nezávislosti, District 9, Vojna svetov atď./. Napriek tomu spracované dosť dobre. Vizuálne a zvukovo sa nedá nič vyčítať. Pre násťročných ako stvorené.. ()

PDcz

Americký voják se vždy obětuje pro civilistu, hudba, snaha o dojetí, patriocismus, hudba, výhra... 2 body ()

Faila

Na straně nepřátel jsou možná mimozemšťané, ale jinak se pro mě tenhle film nijak neliší od prostopříběhových válečných snímků. Přesto je pro mě kombinace válečných a emzáckých filmů nová a navíc každého musí při sledování zahřát ta naděje, že kdyby kdykoliv došlo k napadení Země, amíci nás prostě nedají. ()

mala_kea

Dokážu překousnout hloupý scénář, pokud je vynahrazen dobrou a zábavnou akcí. Problém je, že Světová invaze se nebere s nadhledem jako třeba Den nezávislosti nebo Armageddon, takže vtipná je akorát nechtěně. A to hlavně během rozhovorů mezi nezajímavými zapomenutelnými postavami (vyjma Eckharta, ale ani u něj jsem si nezapamatoval jméno). Ani s tou akcí to není o moc lepší. Ač jsou akční scény technicky a řemeslně na úrovni, zhruba po půl hodině přestanou bavit. Utápí se v jednotvárnosti, negradují a naprosto postrádají hlášky a eye candy momenty. Než přijde menší změna ve finále, je už pozdě. ()

WillyMarks

4hvězdy jak blázen říkám si první půl hodinku...ale nakonec slabý 3. Co to sakra bylo? Den nezávislosti 2? že to ty režiséry baví dělat stále to samé jak před 15lety. Takže akce skvělá, efekty bomba, hudba ušla, kamera by mohla být stabilnější, ale tolik mi nevadila...ale k čertu který vocas dělal dialogy??? takový přihlouplý řeči, ze kterých jsem fakt rostl do stropu...celkový scénář nic moc..."áále to je divné,našli centrální mozek MZ a hned hrdinové ho poslali k vodě a tím vyhráli celou bitvu" ...ještě jsem plný emocí a musím říct to byla vážně pohádka. Vyspělá civilizace, která dokáže cestovat vesmírem nedokáže detekovat 7 zpocenejch mariňáků u svého řídícího centra...připomíná mi to trochu Terminatora Salvation XD ...takže pardon ale 47% , ()

mackey

UFFFFFFF. Obrovský zklamání. Vzhledem k zemi původu jsem nečekal nic, co by se byť jen vzdáleně mohlo přiblížit geniálnímu District 9, po shlédnutí mám ale pocit, že jsem neměl čekat radši vůbec nic. Všechna ta americká zarputilost a vážnost na mě ke konci měla zcela opačný, než pravděpodobně zamýšlený, efekt. U závěrečných titulků jsem se už vyloženě smál. Tolik patosu, předvídatelnosti a neoriginality aby jeden pohledal. Nemůžu jinak, ale pro mě tenhle film nezachrání ani parádní vizuály, ani povedené triky, ani vcelku šlapající tempo. Vzhledem ke konci jdu ještě o hvězdu níž. Navrhuju zařadit novou kategorii: Náborová mariňácká fraška. ()

Isomut

No ako som sa na tento film pomerne tešil, tak som sa aj výrazne sklamal. Zo začiatku, boj boj boj, ktorý vystriedali emočné scénky ako z telenovely, až som mal chuť plakať (irónia). Čakal som väčšiu inváziu, na koľko som postrehol len zopár "mimoušú", ktorých extravagantne dokázali vyhladiť iba siedmi vojaci na čele so seržantom, ktorý bol na smiech, no nakoniec sa prejavil ako veľký hrdina, ktorý každého zachránil. Film zachránili len nejaké tie vtipné vety, ktoré aspoň zapadali do kontextu a to, že ma bavia takéto filmy s cudzou návštevou. ()

sadlokan

Černý jestřáb nesestřelen emzáky.A ať na mě dělá kukačka kukurukuku,možná že mi ve finále nakuká,jak elitní jednotky zachraňují partu civilistů. ()

char_t

Kdyby film smazal poslední třetinu (útočná část) a nechal jen úvodní propracované survival téma, přemýšlel bych o horní hranici čtyř hvězd. Parádní takřka válečný film, ve kterém je sci-fi až někde hodně na okraji, plný střelby, prachu a surové akce, se ale v poslední části mění v hrdinský epos "My jsme Mariňáci, vždycky někdo z nás přežije a vyhraje" a celá temná atmosféra jde tak nějak do háje. Ale i tak tenhle kousek stojí za shlédnutí. ()

Krchy

Střelba, kouř, prach, výbuchy, emzáci, to vše korunováno vojenským (ale nikoli nacionálním) patosem a službou vlasti. Co chtít víc? Retreat? Hell! P.S.: Podobné filmy navíc perfektně fungují jako barometr, protože co tady jsou někteří soudruzi či hipíci schopni vyplodit, to zůstává rozum stát. Vítězí ten dement, co to nazval náborovou pravičáckou agitkou, ale opravdu jen o prsa. Ale jak napsali klasici: "To se mi stát nemůže, chodím jen na sovětské filmy." "Ty jsi byl vždycky blbec, Kvído!" ()

pospech11

Tenhle film mi připomíná emzácké Call of duty, režisér se nás snaží zavalit akcí až se nám z toho hlava točí, ale je to takové nemastné neslané. Trošku se to podobá District 9, ale není to tak moc dojemné story, jako v D9. Dalším filmem, který k tomu má blízko je Den nezávislosti ten je možná blíž než D9, jelikož se taky jedná o nepřátelskou invazi. Nebylo to nejhorší sedět jsem u toho vydržel 60%. ()

mourinho

Rachot! Hrdinní mariňáci zachraňují Zemi v nerovné bitvě proti invazi z vesmíru! Tempo je zběsilé, nicméně bezmála dvouhodinová střílečka plná explozí a vybuchujících helikoptér začne být časem poněkud monotónní. Emzáci mohli dostat mnohem více prostoru, takto působí pouze jako komparz "našim" hrdinům, bez kterého by oslava americké armády prostě nemohla proběhnout. Zkrátka jednou podívat a dost. ()

Larsis

Přeceňovaný film, který není vůbec o nějaké světové invazi, ale o partě mariňáků, kteří zachrání svět, jaká klasika... Pokusy o emotivní momenty a pro nezaujatého dívaka až příliš amerického nacionalismu filmu spíš škodí. Pro mě jen akční střílečka proti emzákům. ()

GOREGASM

Tak nakonec to nebylo vůbec špatné. Liebesman sice není Spielberg, nebo Bay. ale to zas tak nevadí. Když pominu ultraklišovité dialogy US marines, které jako by vypadly z nějaké military FPS, tak musím konstatovat, že jde o nadprůměrný scifi akčňák, kterých filmová historie moc nepamatuje. Je sice vidět, že rozpočet byl držen v rozumných mezích opatrnosti, Liebesman se ale nepouští­ do nespočtu laciných triků s cí­lem ukázat "velké" věci, právě naopak. Akčních scén je relativně málo, ale když už tak vypadají­ výborně. Někdy sice tvůrci střihají­ mí­rně nešikovně, možná až začátečnicky, přesto je hlavně na konci destrukce alienů hodně pří­jemným pokoukáníčkem. Režisér u mě každopádně stoprocentně boduje kulisami takřka zdevastovaného Los Angeles a to se úplně vyhnul zobrazení­ jakéhokoliv ikonického místa (Bay i Emmerich by mu určitě ochotně poradili). Za ví­ce peněz by to byla parádní­ jí­zda, za daných podmí­nek se Liebesmanovým ovečkám podařilo vymáčknout z projektu Battle:Los Angeles dle mého maximálku. 70% ()

Heroine odpad!

Zase jednou přistáli na naši planetě slizký mimozemšťani, čirou náhodou zaparkovali zrovna v Americe, a naši dobří američtí hoši jim dali na frak. Hmmm. Jak nesmírně originální námět, že? Potom je tu přehršle rádoby drsných keců, ze kterých mi trapností běhá mráz po zádech. Naprosto nesympatický Eckhart, Michelle Rodriguez má sotva vidět obličej, a spousta nevýrazných, téměř nerozeznatelných "amerických hochů", ze kterých tedy divákovi nepřiroste k srdci skutečně ani jeden. A když si k nudnému příběhu ještě přičtu pár do oka bijících nesmyslů (ve filmu se dvakrát opakuje "střílejte je napravo, tam jak mají lidi srdce!". Nejsem sice lumen přes anatomii, ale mám dojem že srdce máme na levé straně. Pak ještě když seržant počítá deset vteřin, které jsou oproti skutečným vteřinám třikrát pomalejší, divák jim za chvíli přestane věřit cokoli.), je to podprůměrný, nudný, nevýrazný, militantní, zlý a blbý film, který bych si už ráda nikdy nezopakovala. ()

Jocker94

Je jasné, že tento film nemůže stát a a ni nestojí na scénáři. S detaily si také nikdo moc práce nedal, ale je to ukázka toho, že když se chce, tak vše jde. Přijde mi, že se na film moc spěchalo a možná moc šetřilo. Stačilo alespoň trochu upravit scénář a dosadit jiného režiséra. Jonathan Liebesman rozhodně zvládl to, co se po něm chtělo, ale rozhodně to není ten pravý na akční sci-fi. Trochu mi vadila ta až možná moc přímočará akce bez času na odddech - jiný režisér by si s některými scénami dokázal pohrát, rozvinout je na vyšší rozměr a divák by měl čas si odpočinout a zamyslet se nad tím, co se vlastně dělo a to by si tento film zasloužil. Nicméně kamera byla skvělá, navíc výborně zvládnuté efekty a vůbec celá technická stránka je perfektní a já se rozhodně nenudil. ()

issoumaila

Battle: Los Angels, Battlefield 3, Call of Duty: Modern Warfare 3 - tak presne toto ja strašne moc žerem a je mi úplne ukradnutý nejaký dej pretože do sledovania takýchto filmov či hrania podobných hier idem v prvom rade s očakávaním po akcii kde lietajú telá, hromada betónu a amerických hlášiek. Ja som sa u filmu Svetová invázia nesmierne bavil a určite si v najbližšej dobe tento akciou nabitý počin režiséra Liebesmana zopakujem. Moja očakávania film naplnil do bodky takže z mojej strany veľká spokojnosť! ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání