Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

TSZ

Technicky velmi zdařilá kombinace Dne nezávislosti a Black hawk down, toho patosu je tam ale sakra hodně. Navíc ruční "jako-dokumentární" kamera, která mě tak bavila např. u District 9 mě tady po pár minutách vyloženě srala - opravdu asi není dobrý nápad, točit tímto stylem výpravné akční scény. ()

KdG

Slabota, vadily mě zejména 2 věci a to ty typicky americký mariňácký kecy, které zdržují děj a jsou přinejmenším nudné. A pak tam byla spousta nelogičností (za pár hodin povážlivě klesají oceány ...) Na druhou stranu některé akční scény nebyly zas tak špatné a obsazení Michelle Rodriquez byl také dobrý tah. ()

dj_kure

Kupodivu v podstatě dobrá akční/sci-fi podívaná. Spousty akce, výbuchů a "AMERICKÉ" beznadějnosti. Pochopitelně klasický (zvlášť tady) odfláknutý Hollywoodský konec, ale což, popcorn movie se vším všudy. Škoda, že jakmile někdo otevře tlamu je lepší skoro si zacpat uši, protože buď řekne největší klišé který se v katastrofických filmech používaj už od dob Šimpanze I. nebo plácne naprostou debilitu která nedává žádnej smysl. Prostě klasika... Blbost se slušnou akcí. 50% ()

biergof

Dobrá jízda, která se vyhýbá všeljakým úvahám a filozofiím. Chtěli ste film kde marináci kosí emzáky? Tak tady ho máte v plný parádě!-nicvícnicmíň- jen tu poslední pasáž, která jakoby řvala Strejda Sam tě potřebuje, si mohli odpustit ()

Šindy

Taková průměrná akční sci-fi, která mě osobně moc nenadchla. Za jedno zhlédnutí to určitě stálo, ale to je asi tak všechno, teda vlastně ne. Top Gun byl náborový film pro letce, tenhle zase pro mariňáky. ()

Chuppa

Ale mě se to líbilo, akce bylo dost a nic víc jsem od tohodle filmu nečekal, čert vem nějaký ty nelogičnosti. ()

haffen

Nezaujímavá, nudná, gýčová do oči bijúca agitka... hrozné dialógy a... zase celý svet zachránila hŕstka buranov. Ten dej ktorý sa tam odohrával mohol byť v pohode scvrknutý na 15 minút a nikomu by to nevadilo. Nečakal som od toho veľa. Popravde takmer holé nič a to mi tento paskvil dokázal dať vrchovato. Je veľa filmov, kde sú dobré momenty a medzi tým je napchatá zbytočná vata. Tu bola len tá výplň a nič čo by zaujalo. A to už keď nudí aj samotný prvotný útok na Zem, tak to je už čo povedať. 2* (40%) ()

playboy_05

Dejte dohromady Válku světů a Black Hawk Down, svěřte film režisérovi, který za sebou nemá jediný pořádný film a přibalte kameramana, kterému se pořád klepou ruce...voila dostanete Battle: Los Angeles, naivní spletenec, který si myslí že současnému divákovi stačí ke štěstí jen kulky, exploze a lítající beton popřípadě kusy aut. Roztřesná kamera, nepřehledné bojové scény, hloupé patriotické kecy...ve finále naprostá nuda, příběh co nemá hlavu ani patu, vizuálně celé strašně špatné a nezáživné (jestli to byl záměr netuším a bojím se po tom pídit), všechno bez špetky uvěřitelného vlastenectví, nebo naturalismu. Prostě film který vám nic nedá, nepobaví vás, ale vezme vám 2 hodiny života...A ty Aarone už do smrti proboha hraj jen kravaťáky...toho mariňáka ti fakt nikdo neuvěří ()

Zombiepod

Kombináciu Black Hawk Down a Vojny svetov sme tu ešte nemali, a práve táto by to mala napraviť. Aspoň sa to tak nádejne začalo. Parádna atmosféra, rýchly spád, fantastický zvuk pouličných bojov, ktorých kvalita siaha vyššie ako akékoľvek moderné vojnové akčňáky, toto všetko so super vizuálom a dokonca obohatené škvrčaním a nadpozemskou streľbou mechanoidov z vesmíru. Nič iné sa však od hollywoodskeho blockbusteru ani čakať predsa dnes už nedá, no nie? To sa však postupne menilo a upadalo ako minúty filmu ubiehali, všetko sa to točilo okolo dosť primitívne a priam neuveriteľne zobrazenej heroiky nesmrteľných vojakov, ktorí celé dni nejedia ani nepijú, a keď k tomu majú konečne príležitosť, idú radšej ďalej bojovať :) Ono sa na to spočatku fakt dobre dívalo, ale na záver konštatujem že to po prvej hodine bolo už viac-menej trápenie a čakanie na idiotský koniec. /45%/ ()

TommyDiamond

Pořád je to dokola. Svět napadne mimozemská rasa a američani si zničí nějaké velké město , tentokrát Los Angeles,ale nakonec to celé vyhrajou. Připadá mě zbytečné točit takovéto kousky, dneska musíš přijít s něčím novým neokoukaným a jedinečným. Bylo tam až zbytečně moc střelby a dost pochybuji,že by jedna jednotka pobila tolik nepřátel i s mateřskou lodí. Celý projekt by mě víc seděl jako PC střílečka, kterou bych si z chutí zahrál. Tento film bych zhodnotil jako lehký podprůměr všech sci-fi snímků. Celkově 45% ()

.killer.

Zábavná jízda s Aaronem Eckhartem po L.A., s tím, že se občas vynořila zpoza rohu hora emzáků. Za originální na tomto filmu považuju fakt, že se na něj díváme očima skupinky vojáků. Nejsou tu desetiminutové proslovy prezidenta, uslzený a hysterický lidi, monumentální záběry na zdevastované město... ne. Je tu skupina vojáků, která má za úkol, dostat se z bodu A do bodu B. Scénář tuto cestu samozřejmě ztěžuje novými a novými, nečekanými zápletkami. ()

viky13

Film je dobrou ukázkou toho co by se dělo ve vojenských řadách v době kdy by zemi okupovali neznámí nepřátelé z vesmíru.Někteří lidé mu vytýkají špatné zpracování a moc střelby ale podle mě to k tomu prostě patří protože v realitě by tomu nebylo jinak....;) ()

jadran90

Civilisté v kině se začali hromadně vydávat na ústup, protože Láskomužova akce mohla unudit k smrti. Jestli měla být první polovina dokument, ukazující chaos války, tak se povedl. Neviděl jsem nic, ale zřejmě někdo střílel na vojáky a oni pak stříleli někam, aby se nejdřív prostříleli tam, a pak zase zpátky, dost často něco vybuchlo, přičemž někdy někdo zemřel, ale nevím kdo, a někdo nezemřel, to taky nevím kdo, ale hodně rychle se u toho stmívalo a rozednívalo, nebo padala mlha, aby se zase zvedla. Snad se pro parkinsonem postižené kameramany brzy najde lék. Druhá půlka už byla lepší. Naše malá vojenská jednotka jde super vyspělé emzáky přesvědčit, že internet je přece jenom stabilnější než jeden centrální počítač a hlavní hrdina u toho stíhá povzbuzovat civilisty, házet drsné hlášky k vojákům a ještě vysvětlit své minulé činy. Ještě že máme Američany. Alespoň už bylo něco vidět. Na druhou stranu jsem ale nic pořádného neviděl. Doteď nevím, jak vypadali ti ufoni, jejich mašiny a jediný efekt byl výbuch betonové zdi na sto způsobů. Chyběl tomu globálnější pohled, než jen na jednu z mnoha skupin v jednom z mnoha napadených měst. Eckhart by se měl vrátit ke své staré práci, a to posílání zloduchů za mříže. Michelle Rodriguez byla slušná. Ostatní nemůžu hodnotit, protože v tom zmatku nebylo vidět kdo je kdo. Krom zlepšené druhé poloviny zůstává jediným pozitivem hudba. ()

Bezda22

Střelba a výbuchy je to co provází tenhle film. Pro mě celkem příjemnej akční zážitek, sympatický postavy. Tady tomuhle nemám moc co vytknout, pokud v tom nebudu hledat duchovní poslání pro lidstvo, to bych asi měl co vytknout. Mě se hrozně líbilo, jak fungovala ta málopočetná jednotka, která zachránila svět. Tenhle film u mě zafungoval na výbornou. Jak už jsem psal u pár filmů, nejsem kritik, ale fanoušek. Takže tu jsem od toho, abych vyzdvihoval co se mi líbilo. Myslim, že 75% bude adekvátní hodnocení. ()

Muhehee

Dvouhodinová reklama na JúEs Meríns se slušnými efekty, kde se zásobníky mění rychleji než spodky šikanovaného šprta. ()

El Patron

Tady záleží jak se na to kdo dívá. Berete to vážně, film vám zajisté navodí patřičnou atmosféru, ale pokud se tomu vysmějete, tak se tomu budete smát až do konce. Na začátku bylo vidět odbíhání od hlavního tématu, aby byla invaze mnohem efektivnější, ale nějak se jim to nepovedlo. Vizuální stránku se snažily držet vysoko, bohužel jsem ale viděl jen zmateně pobíhající zelenáče bojící se emzáků, všudy přítomné výbuchy, střílení do neznáma. Chvíli jsem myslel že se tam ženská neobjeví, nakonec ji tam dostali. Solidní zábava u katastrofického filmu. ()

HarqAlAda

Pripadá mi nevyvážené. Akčné sekvencie by som prosil prehľadnejšie. Predvídateľnosť by som prosil menšiu. Je to veľmi slušný akčný vojnový film navyše aj s emzákmi čo sa mi páči. Aarona Eckharta som si nevedel predstaviť ako elitného vojaka, ale fungovalo. Mohol to byť vynikajúci vojnový scifáč, takto je to "len" veľmi dobrý film. Odporúčam ako takú príjemnú jednohubku. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání