E lan

Příběh, ztvárnění, herecké výkony, hudba - toto všechno se podařilo na výbornou. Chvilkami příběh malinko ztrácí na dynamičnosti, ale jinak je film významně nadprůměrný. Colin Firth v roli exceluje, hudba pak bere dech. Výborné! ()

ljukyljuk

Čakal som nejaké tlačenie na city, ale nie. Toto bolo dojemné aj bez toho, s mnohými úplne drobnými detailami, skvelou hudbou a veľmi presvedčivým Colinom Firthom a Julianne Moore. Ak bude Tom Ford popri oblečení vyrábať aj takéto kvalitné filmy, je sa na čo tešiť ()

josieaddms

Podle mě dost povedený film, tady mě na rozdíl od jiných filmů nevadila homosexuální tématika. Protože ve filmu bylo celkem jedno zda hlavní postava bude gay nebo normální heterosexuál. Protože film vypovídá o bolesti a osamělosti člověka, a bolest my prožíváme všichni stejně. Strašně se mi líbila hudba a celé umělecké pojetí filmu. Firth je navíc skvělý herec který tady podle mě zabodoval. Trošku mi nesedl to místo kdy naskákali nazí do vody, a nechápu že to tam muselo být. A jinak konec je povedenej a má zajímavou myšlenku. ()

Dartdevil

Hodně pocitový film, o osamělém vyrovnávání se se ztrátou životní lásky, v krásném prostředí 60-tých let v doprovodu skvělé hudby. Zbývá pouze několik barevných okamžiků v šedivém plynutí posledního dne... ()

vikino1

Nemám rád filmy o teplých. Po Zkrocené hoře jsem si řekl, nikdy víc. Jednoho nedělního odpoledne jsem si pustil S M a dostalo se mě zajímavého překvapení. Je to vesměs inteligentní, pomalu plynoucí konverzačka o muži, který ztratil svou životní lásku (shodou okolností muže). Po Králově řeči a S M řadím C.Firtha do své herecké extratřídy... ()

Mr. Kodama

Úvodní zvuky smyčců naznačují tón kterým se bude film ubírat. Film se otírá o klišé "Peníze a úspěch tě ke štěstí nedotlačí. Firth zde ztvárňuje rámcově podobnou roli jako v King speech, pouze koktání je zde zaměněno za jinou "odlišnost". I přes množství nahých mužských těl je film docela zajímavá podívaná. =75% ()

skalican

Silné, Firthovi som uveril. Jeho samota ma dostala, dojala,...Skvelý herecký výkon, hudba. Ide o okúzlujúci film, ktorý chcem vidieť znova. ()

sigf07

Dívat se na Single Mana jako na další z filmů o homosexuálech (ve stylu Zkrocené hory) je zásadní chybou. Spíše jde o film o osamění po ztrátě partnera, se kterým se musejí potýkat a vyrovnat všichni bez ohledu na orientaci. Je o hledání východiska a odpovědi na otázku, zda po takové ztráti stojí za to ještě žít a začínat nanovo. Popravdě, těžko najít na filmu to nejlepší. Herecký koncert Colina Firtha a de facto i ostatních herců, hudba a okouzlující kamera tvoří kompaktní celek, drama špičkové kvality, které nebýt upozaděno Zkrocenou horou, by bylo jednoznačným oscarovým favoritem. ()

Streamline

Single man nemusí byť zlý film, len si na jeho sledovanie musíte zvoliť vhodný čas a náladu. Mne sa to nepodarilo, príbeh homosexuálneho profesora, ktorý prišiel o svoju životnú lásku ma nudil, rozprávanie malo strašne pomalé, nezmyselné a bezcieľne tempo, flashbacky z minulosti ma nijako nezasiahli, Julianne Moore v úlohe hysterickej a stále sa ľutujúcej kamarátky hlavného hrdinu som mal chuť prefackať a hlavnému hrdinovi som priaľ smrť. Vždy keď mal v ústach zbraň, tak som si prial aby sa už konečne odstrelil a bol by pokoj. Jediné pozitívum je výkon Firtha. 40%! ()

Doski

Neuvěřitelný koncert herců a precizní sólo Colina Firtha (geniální obsazení). Skvělé prostředí Amerických 60. doprovází precizní kamera a vizuální efekty. Nádherná hudba jenom podtrhuje to, o čem film je, tedy osamělost a ztrátu člověka. To, že filmem se prolíná homosexualita není až moc ovlivňující pro celkový dojem. Film plný chlapských holých prdelek s vynikajícím výkonem C. Firtha je skvělým psychologickým dramatem, které stojí za to vidět jednou, ale víckrát možná ne. 85% ()

vla_kor

Kdyby to šlo, tak si tenhle film pověsím na zeď místo obrazu. Nádherný vizuální zážitek a hluboké myšlenky nepodávané laciným způsobem, úžasný herecký koncert Colina Firtha a skvěle vybraní herci ve vedlejších rolích. Krásný film, který stojí za to vidět vícekrát. Ano, KevSpa má pravdu. Je to film o osamělosti... ()

M__

„Menšina se považuje za menšinu až když představuje pro většinu určité ohrožení, skutečné nebo jen smyšlené. A v tom spočívá strach...A je-li ona menšina nějak neviditelná, je ten strach o to větší.“ // A i přes všechny ty rozdíly, prožívá drtivá většina z nás naprosto to stejné, jen s jinou pachutí. 80 % ()

vojtik

George se probudí v posteli a leží sám. Postel, kterou ještě nedávno sdílel se svým životním partnerem je čím dál tím opuštěnější. Samotný život je prázdný a nepomáhá tomu ani dlouholetá kamarádka, která touží víc než po přátelství. Trápí ho vzpomínky a ve svém životě nenachází žádnou budoucnost. Z George se totiž stal Svobodný Muž. Upozorňuju, že tohle je film cílený pouze pro vášnivé diváky silných hereckých výkonů a toužících po obrazové dokonalosti. Nic víc, nic míň. U mě vyvoval očekávaný a zároveň překvapivý herecký a umělecký zážitek s totální dobovou věrohodností 60.let a to mám rád - nemůžu jinak než plný počet. Tom Ford si zaslouží za svou prvotinu pořádný obdiv. ()

Euchrid

Uteklo to jak přemýšlení o životě (čímž to taky je) a jen je škoda, že v důsledku z toho nezůstal až tak krásně a vydatně nacpaný emoční žaludek jako to vypadalo během první poloviny. Předloha musí být úžasná a filmové zpracování k tomu přidalo kvalitu ve všech svých výsostných prvcích. Vizuál je bezchybný, hudba čarující (ty smyčce mě braly) a jestli někdo najde moment, který Firthovi neuvěří je asi blázen (což pro mě znamená oskarovost za herecký výkon). Všechno zásadní je ale v meditativní pocitovosti nad tématy štěstí, smutku a tím co s životem dělají, a které je těžké vyjádřit, ale přesto ve mě nacházela přesně místa kam měla jít. Škoda jenom té poslední třetiny, která už na mě takhle nehrála, nic neřešila, ale jenom prostě něco říkala. Možná to byla její pointa..na-debatu. Výsledkem je poctivá intravenózní dávka melancholie. ()

merlik

Malé drama trpí chladností pozorování a roste s výbornými hereckými výkony Colina Firtha a Julianne Moore. Podle mě scénář klouzal po povrchu a nedokázal se zarýt do problému. ()

xylofonka

Nevím, přišlo mi to celé takové... studené :o( Matthew Goode byl jediný životný. Škoda, že se tenhle film nepřiblížil k Hodinám, tak jak to někteří píší, o víc než jen o Julianne Moore v obsazení. ()

Petus

Ačkoli se nejedná o nijak happy film, přesto jsem odcházela z kina s úsměvem a takovým tím pocitem, že život je vlastně nádherná záležitost. To, že člověk může cítit, dýchat, vnímat. Zvuky byly tak nějak čistší, barvy jasnější, vzduch výraznější. Sice to trvalo jenom pár minut, ale takový pocit je neopakovatelný. Takže bez ohledu na scénáře, kameru a podobné filmové atributy, jejichž hodnocením se ke kvalitě filmu obyčejně vyjadřujeme, tentokrát je tohle všechno málo. Oproti tomuhle pocitu jsou všechny tyhle parametry pouhé banality. Colin Firth mě zkrátka dostal. A dal mi ten nejkrásnější dárek, jaký si člověk z kina může odnést. ()