kedu odpad!

filmy jakkoli omlouvající, vysvětlující, obhajující, nabízející homosexualismus jsou v principu zvrácené. To, že teplí bratři dokázali homosexualitu vyškrtnout ze seznamu duševních poruch neznamená, že se do toho seznamu zase jednou nevrátí. Věřím, že se tak jednou stane a nic na tom nemůže změnit stále sílící kampaň rozbít vše co připomíná rodinu a řád, který umožňuje existenci civilizace a je zcela lhostejné, zda jde o civilizaci Západní či jinou. ()

fordhont

Složitá záležitost. Příběhově hrozná nuda, ale vizuálně a zvukově podbarvená atmosféra smutku a osamění je úžasná. Zaměření na pocity a estetiku tento film nepopře, avšak musíte mít velkou trpělivost, abyste se dodívali. ()

subic

Další bukvatýrský film, chtělo by se říct po pár minutách začátku. Jeden architektonicky zajímavý dům a jeden krásný starý Mercedes-Benz coupé ze šedesátek, zřejmě typ 250SE nebo 300SE W111/112. Celý film je vlastně jen o vzpomínkách na dlouholetého partnera a o osamělosti, která člověka může dovést a dovede až ke smrti. Na začátku poslední třetiny se objeví nestárnoucí kočka Julianne Moore, které to tu navíc fakt sekne. V dabované verzi z roku 2011 dabuje Colina Firtha nezvykle Miroslav Hanuš a tady by si to zasloužilo někoho s mladším hlasem. 70% ()

PlysovyMacko

Hlavny hrdina profesor prišiel o svojho životného partnera a tak naňho spomína a nadväzuje vzťah som svojim študentom. Bohužiaľ forma víťazi nad obsahom. Film je pekne štylizovaný, nasvietený a farebný, ale hlavná myšlienka sa niekde stráca. Páčilo sa mi ako sa chcel zastreliť, ale nevedel nájsť správnu polohu. ()

ratje

Filmarina s velkym F. Dobre vystihnuta atmosfera 60tych let, perfektni strih, kamera, barvy, hudba a k tomu vsemu excelentni Colin Firth. Vlastne je to skvely film pro damy, protoze se tam vyskytuje spoustu hezkych hochu :-). Jedine, co mi brani dat plne hodnoceni, je fakt, ze jsem se behem filmu asi 3x podivala na hodinky a taky zbytecne dlouha scena s Julianne Moore. ()

Bratr

Jednoznačná výhra formy nad obsahem nemusí hned znamenat prohru, naopak. Fordův film je plný vizuálních nápadů, které by slušely nejdenomu konkurenčnímu dramatu. Vyhlašuji tímto své osobní vyznamenání - Překvapení letní sezony. ()

FosaCZ

Pro někoho až nestravitelná dávka manýrismu. Nebýt skvělého Firtha, mohl Single Man dopadnout jako jeden velký melodramatický kýč. Ford naštěstí vedle posedlosti symboly a mužskou krásou prokázal i schopnost přesvědčivě zachytit intimní atmosféru. ()

Demoiselle

Co říct víc. V jednom dni se toho může stát tolik, nebo taky tak málo. Jedna věc Vám může život vzít, a nebo Vás přivést zpátky. Škoda jen, že Colin (který mimochod vypadá na 1. a hraje výborně) nedokončil, co chtěl. Film by se tak podle mě dostal do úplně jiných rozměrů. Julianne je tak dokonale zoufalá, že jsem jí litovala a milovala zárověň od první scény na posteli. Druhý nejdojemnější film, který hýbl s mými city natolik, že je to až neuvěřitelné! ()

Kornout

Brilantní režie. Těžko věřit, že to natočil člověk, který dosud neměl s filmem zkušenosti. Skvělý Colin Firth a jako vždy výborná Julianne Moore. Naprosto mě uchvátil úvod filmu, kdy hlavní hrdina ráno vstává. Jednak je to brilantní filmařina a jednak je v té scéně výborně vystihnutá deprese. Kdo má s touto nemocí svou zkušenost, ten jistě ví, o čem píši. ()

Blazis34

Single Man je až neuvěřitelně chladný a po celou dobu klidný film. V příběhu lásky, něhy a osamění vyčnívá jedna kapitola, a to herec Colin Firth. Výborně zahrál vážnou roli homosexuála a byl ozdobou tohoto díla od Toma Forda. Myslím, že právě Ford dokázal přenést na filmové plátno přesně to, co chtěl. Mrazivá a smutná atomosféra doplněná krásnou vážnou hudbou nemůže nechat diváka bez zamyšlení. Podruhé na to koukat už asi nebudu, ale přesto jsem rád, že jsem Single Mana viděl. Dávám 65% - tři hvězdičky. ()

kamosska

Citala som knihu "Je to inak mami", ktora mi strasne pripominala tento film, aj ta kniha a aj tento film su velmi pekne. Bohuzial v obidvoch pripadoch nastane smrt :( ()

Prechytraly

Postava vlekoucí obří náklad minulosti, pod kterým se užuž chystá zhroutit za zvuku nesnesitelné filmové smyčcové hudby a přeotravných flashbacků, se setká s postavou představující bezstarostnou budoucnost plnou příslibů a novosti. Tyto dvě postavy (minulost a budoucnost) se v katarzní oceánové koupeli sršící záblesky holých prdelí spojí v prchavý, ale plný okamžik přítomnosti. Hm, hezké. Servírováno ovšem v toporné a přehnaně učesané formě za doprovodu příšerné hudby (melodicky vykrádající Fontánu). První polovina je opravdové utrpení. Druhá ujde. Celkově tedy průměr. Ale postavy spíš než živé bytosti obdařené emocemi připomínají naškrobené panáky. ()

Mr.Keli

Obrazově strohé a přitom účelné. Krásná práce s kontrastem a retrospektivami podtrhnutá brilantním výkonem Colina Firtha. Životní osamělost ve vrcholné formě. Viděno 2D, 80%. ()