theborisvo

Vedle strhujících hereckých výkonů bych rád pozvedl hudební složku. Nejlepší s jakou jsem se v posledních dnech setkal... ()

majli

Zdánlivě smutný film. Film o pocitech, které vyvolává od začátku. A zanechá v duši klid - vše je jak má být … ()

Joveal

Vynikající ztvárnění zničující samoty ve světě, kde vám většina lidí nerozumí. Ani nemohou a nechtějí. A milovaný člověk vás opustil. Posledních pár minut bylo strhujících. Avšak ne po stránce akční, nýbrž po stránce emocionální. Před Colinem Firthem smekám a nějaký další film Toma Forda rád shlédnu, protože ačkoliv je mu vytýkána přílišná stylizace a důraz na vizuální stránku, mně osobně toto v žádném momentu filmu nenapadlo. ()

pretorij

Mno... reziser nepatri mezi legendy a snad ani herci- vynecham- li Juliane Moore. Nejak nejsem stavenej na moderni cajdaky. Srdcervouci dopredu proflakla dramata. Navic, kdyz se mixnou trochou te homosexuality, aby bylo zase o par divaku vic. Tad ale smekam. Na zacatku jsem nebyl nijak "nadrzeny", ale postupem casu ci clovek nejak uvedomi, ze tohle je skutecne drama. Procitene, intenzivni, smysluplne a svym zpusobem jednoduche a zaroven slozite. Ostatne jako zivot sam. Mam rad filmy, po kterych pri cigarete na balkone jeste dlouhe minuty premyslim. Davam plne ***** Prace Colina Firtha a Nicholase Haulta byla uzasna. Mlady Nicolas nam zrejme roste ve velky talent. Pri prvni ukazce hole to mladicke zadnice jsem se lekl, ze je ucelove vyuzit sladky kolousek. Jeho vykon vsak byl mnohem lepsi, nez rafinovane zaujmuti nahymi partiemi. ()

Evziiik

Zvláštní film. Hodina a půl v podstatě o ničem a stejně jsem na konci měla takový divný pocit. O tom vlastně celý snímek je, o pocitech, emocích, o lásce, o samotě, o všem, co si v něm kdo dokáže najít. Nemnoho postav, jen několik skvělých výkonů, všecho je tak reálné. Možná proto, že se to všechno může stát a odehrává se to v každém z nás. Alespoň občas. Zoufalství, bezmoc, samota... Jsem ráda, že jsem film viděla, i když podruhé už ho vyhledávat nebudu. Každopádně zaslouženě 4* ()

silverfuck

Překrásně natočený film se zářícím Colinem Firthem v hlavní roli. Základní myšlenka filmu - že se hlavní hrdina chystá spáchat sebevraždu, a protože ví, že další den už nepřijde, může se jeden den chovat přesně tak, jak sám chce a cítí - je naprosto geniální. Bohužel, řekl bych, že Tom Ford nevytěžil ani polovinu jejího potenciálu. Single Man je výborný, krásně sentimentální film, ale mohl být ještě mnohem lepší - novela Christophera Isherwooda k tomu určitě dávala prostor. ()

BaMia

Pár vecami som si istá. Keby bol Colin mladší určite by sa stal mojím mužom! :) Ale čo sa týka filmu? Tak strašne smutný, tragický a v nepodstatnej podstate aj veľmi realistický film, kde sa mi veľmi páčilo, že tá homosexuálna téma, bola potlačená do úzadia, čiže film sa nepredáva práve kvôli gay scénam, ale vďaka umeniu režiséra. ()

P/\/EL

formální stránka je matoucí, nehraje největší roli, je možná stejně důležitá jako stránka psychologická, pokud víte k tématu víc, tak vám bude připadat všechno odpovídající a né zavádějící (estetika - až estetická upjatost odpovídá době, odpovídá spol. vrstvě, kterou Falconer představuje, estetické cítění je příznačné pro tuto minoritu, sám autor je z prostředí módy a uznávám, že svět módy je velmi povrchní...mě osobně estetická stránka příliš neuchvátila, není skoro formálně hravá..) některé komenty se netají netolerantností, ačkoliv film pracuje s postavami, na kterých není jejich odlišnost prakticky viditelná (toto není kupodivu nerealistické a navíc se zde nevyskytují žádné intimnější scény, jsme na začátku 60. let a né, že by to nedělali, vlastně by se dalo říci, že city jsou zde důležitější...no a možná, že je film upjatý i díky předloze, kt. neznám nebo proto, že je určen širšímu publiku, minoritní filmy jsou nesrovnatelně otevřenější), tyto postavy se zde vzájemně oťukávají, mluví v narážkách, což vyvolává zvláštní napětí, co když se mýlím, mohu se ztrapnit, mohu si zničit pověst (v této době je vše jedno velké tabu, asi to tato oblišnost prostě obnáší, protože na spoustě to není znát a snaží se tim nechlubit, pod společenským tlakem jsou nuceni vše skrývat), to, že se ve filmu nic zvláštního neděje, ve skutečném životě se také nic zvláštního většině lidem neděje...ale celkově nejsem z filmu nijak zvlášť nadšený...mohla by to být i větší sonda a to, co ukazuje, nemusí většina lidí pochopit, když je tedy jasné, že film byl určen pro širší publikum (je jasné, že za vyloženě artovku bych to nepovažoval, to by muselo být nekompromisnější, ale zase přibližuje většině něco málo ze života menšiny, je otázka jestli mají lidé strach, řekl bych, že ani né, většina se cítí jako něco víc, mají třeba strach, že by sami takový byli...) a pamatuju si, že ve své době byl dost diskutovaný,,, ()

Skya

Vystihnout samotu tak jako se to povedlo v tomhle filmu se vidí málokdy. I když film moc děje nemá neodtrhnete se od něj a na rozdíl od mnoha jiných téhle hodiny a pul koukaní na televizi nelituji. Samozřejmě jsem ráda že vidím Nicholase Houlta se zlepšovat, Colin Firth už tady perfektní je. ()

Whyte

Fordův vytříbený módní elegantní vizuál převládá nad trochu chudou příběhovou stránkou. Ale o tom tenhle film není.Single Man je o vyobrazení pocitů samoty, opuštěnosti a prázdnoty jednoho člověka a to Ford společně s nádhernou Korzeniowskiho hudbou a výborným Fithem zvládá více než dobře. //89%// ()

majicek

Brilantní film s dokonalým obsazením. Po vizuální stránce naprostá dokonalost (Tom Ford se prostě nezapře). Jednoznačně jeden z nejlepších filmů. ()

Martazoe

Špatně se mi kouká na podobné introvertní a depresivní filmy a tohle byl přesně ten případ. Colin Firth tomu ovšem dodal vše potřebné a já si vžila do jeho příběhu a cítila to, co cítí on. Slušná filmová meditace o smyslu života, který má smysl jen tehdy, pokud máme někoho, komu se můžeme dát a kdo se dává nám. ()

Widlicka4

Nevím, mně to nějak nechytlo, slabé tři hvězdičky. Vtipná scéna v bance (tatínek říká, že jste teplej jako žemle) je doprovázena lehce nudným zbytkem, který je občas povýšen přítomností Julianne Moore (která ovšem dostala až příliš málo prostoru). Problémem je dost možná abnormálně nesympatická postava v podání Nicholase Houlta, u níž se nemohu zbavit dojmu, že kdyby takhle jednal ve skutečnosti, že by to nebylo nic jiného než absolutní vypočítavost (ať už v pozitivním smyslu = najdu si hodného a zazobaného strýčka a ještě budu mít lepší známky, nebo v negativním smyslu = budu mít munici na vydírání). Takže i když Colin Firth se do role vcítil a jeho psychologická kreace byla asi i zaslouženě oceněna oscarovou nominací, celkově film moc nefunguje. ()

Nag0

Komorný, dojemný, vizuálne vyšperkovaný, miestami strohý a predsa veľa prezrádzajúci. Firthov Single Man je od začiatku zameraný na vizuálnu stránku, no ako sa približujú záverečné titulky, emociálny parameter sa stupňuje, až by som povedal, že napokon dobieha vizuál a uzatvára skoro v správnom momente celú túto do detailu premyslenú ságu. ()

And09

Možná trochu zklamání, že se ve filmu vesměs nic neděje, ale zároveň si zas člověk uvědomí, co se všechno v jediném dni dokáže změnit. Nejdřív se ke mně film dostal s označením jako gayská tematika, ale o žádné milostné sexuální scény nejde ani v nejmenším (což se koneckonců divím po tom, kolik fešáků se mu nabízelo). Avšak možná právě o to jde, když je člověk znechucen životem a nic už pro něj nemá smysl, že ani přítomnost kteréhokoli člověka nepomůže, když ztratí životní lásku. Takže co asi chce film přiblížit tak to, co pozná za život asi každý z nás a je třeba si uvědomit, že vždy je nějaký důvod žít dál a přes to všechno se přenést. Ale něco mi v tom filmu prostě nesedělo, možná co se herců a uvěřitelnosti celého děje týče (tak například aby se učitelovi ve středním věku dostal jen tak domů jeho atraktivní student a hned nahý...) ()