J.S.Austen

Nebylo to dost přesvědčivé, ani jako vždy vynikající Firth mě nedokázal natolik přesvědčit, abych hodnotil 5ti, přesto poutavé a líbivě komorní drama, které jistě nemá jen ten nejužší význam, který by si každý na první pohled našel. ()

Clem

Colin Firth se role chopil skvěle. A mě vydržela smutné naladění z filmu ještě dlouho. Bolest člověka, který neví, kam dál, je tu ztvárněna ukázkově. ()

Olafa

Příběh jednoho dne a šestnácti let. Neuvěřitelně citlivě podané téma lásky a následné osamělosti a o užívání si detailů každodenního života. Vytříbený vizuální zážitek, přičemž většina scén je podtržena výbornou hudbou. Úžasné herecké výkony, především pak citlivý výkon Colina Firtha. 4,5* ()

rwa

Takové příjemně depresivní. A melancholické. Formálně mimořádně vytříbené. Pastva pro oči (a uši). Ano přiznávám, chtěl bych vypadat jako Colin Firth v tomhle filmu, jako on být profesorem literatury na kalifornské univerzitě v té roztomile paranoidní době, mít takovýhle barák, a mít jeho vkus, cit pro styl a řád. To bych chtěl... Aspoň chvíli. Ale nebýt přitom gej. A to by asi nefungovalo... ()

ajfelka

Snímek, který mě emocionálně rozložil. Osamělost Colina Firtha, která se táhne celým filmem, je natolik všudypřítomná, až mi to svíralo srdce a závěrečná část, kdy se zdálo, že by se v profesorově životě mohlo začít blýskat na šťastnější časy, ale vše je ukončeno tou paní s kosou, mě semlela. K tomu výborná vizuální stránka a hudba. Skvělé. ()

Manunecka

Toto je můj nejoblíbenější film ze všech. Nádherný příběh, úžasní herci a překrásná hudba k filmu. Ve filmu jsem se hned několikrát našla. Více netřeba dodávat. ()

Welsiot

Je to umění nebo jen sebeužírající se brak? Některé dialogy naprosto dokonalé, ovšem stejně jsem většinu filmu přemýšlel o tom, co tím režisér vlastně zamýšlel, poradí někdo? 65% ()

jossindie

Nikdy bych nevěřila, že Colin Firth by mohl zahrát homsoexuála a povedlo se! Zde je vidět, že je jedním z nejlepších britských herců současnosti..dokáže zahrát všechny role, od pumličů po playboye. Nesmírně silný příběh, který se prolíná s vynikající hudbou, tohle bych od módního návrháře nečekala. Tom Ford si dokonale hraje s detaily a je vidět, že jako módní návrhář má cítění pro barvy a delší záběry. Film je velkou inspirací pro kohokoliv, každý si v něm najde něco svého:) a pro fanoušky (nebo spíše fanoušice) Colina jak dělané! ()

moriarty

Vypůjčil bych si citát z Americké krásy: Pamatujete si na ty letáky, na kterých bylo napsáno: "Dnes je první den zbytku vašeho života"? No, tak to je pravda o každém dni, kromě jednoho. Toho, kdy zemřete. ()

90125

Klobuk dole. Nikdy by ma nenapadlo, ze akysi modny navrhar dokaze natocit tak silny film. Ba co viac, je to jeho prvotina. Len tak dalej, pan reziser. O tom, ze Colin Firth je velky herec, niet najmensich pochyb. Myslim, ze Oscarove kreslo Jeffa Bridgesa sa riadne otriasalo v zakladoch. A Julianne Moore vlastne vobec nezaostava. Nadherne pomaly plynuci pribeh, plny kuzelnych retrospektiv. Niekomu by sa mozno zdalo, ze sa nic nedeje. Omyl. Je to pribeh o zivote a smrti, o osamelosti a zmysle zivota, o amerike 60-tych rokov, kedy byt homosexualom nebolo len tak. Vizualne a formalne velmi silne spracovanie s nadhernou hudbou. Vlastne ako by tu bolo zurocene povodne zamestnanie Toma Forda (mozno aj sexualna orientacia). Taketo kino mozem vzdycky. 73 % ()

ledoborkyne

Pokud opomenu fakt, že jsem celý film čekala, kdy se nějakým způsobem zvrhne a občas jsem napětím přestala dýchat, tak musím říct, že už bych se na něj z nějakého důvodu nepodívala. Film ve mě zanechal stopu tak prvních pár hodin, ale poté bylo jeho kouzlo fuč a s postupem času ve mě nezanechal nic...což se u filmů, které se mi zalíbily, nestává...neurazil, ale ani nenadchnul...možná 3,5 hvězdičky, 4 bohužel ne.... ()

gael83

Život, vášeň, láska a ztráta z pohledu homosexuálního vysokoškolského profesora ve středních letech, při vzpomínkách na svého zemřelého partnera. Především Colin Firth je extratřída mezi herci, jeho odosobněný přístup, tiché zoufalství a minimalismus ve výrazu je dokonalé, Julianne Moore je excelentní alkoholička s tvrdým odpadem na dno, oba si to dávaj na maximum až to občas zabolí. Náladové střídaní barevné intenzity je velmi efektním prostředkem při změnách nálad, výborný nápad. HBO BRAVO! ()

NSN

Těžkej melancholickej pesimismus v jehož průběhu hrozí leda tak odprásknout se. A tím myslím sebe. ()

jakup57

Po prvej projekcii pred, asi tromi rokmi, som bol z filmu znudený a znechutený. Absolútne ma neoslovil. Ničím. Všetky klady, ktoré som pozoroval zanikli v utápajúcom sa scenáre...Tušil som však vtedy, že možno o pár rokov... Dnes, to zhrniem. Fantastická réžia, fantastická kamera, hra zo svetlom a "náladovými" farbami, fantastický herecký výkon, fantastický scenár a ako čerešnička na torte HUDBA. PS: aj dom je fantastický ! 90 % ()

ABC1

Pro mě nádherný film se skvělými hereckými výkony, viděla jsem ho dvakrát a klidně bych se podívala znovu...a třeba i s jiným koncem... ()

Alekks80

Film o ztrátě a hledání lásky jednoho žužu bóje. Je to dlouhý a nepřekousnutelný jak ranní hlen po kalbě. Kdyby si prostřelil hlavu už v tý části, jak tam šaškuje s revolverem, tak to mohlo bejt akorát. Nebejt Colina tak bych se z toho asi vokokotil. Jediná scéna, která se trochu vymyká je večer u Julči. "Kdybys nebyl takovej strašnej buzík, mohli jsme se vzít a být spolu šťastní." ()