Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

ecceHOMMO

Pravidlá sú jednoduché: 1. Vyhnite sa infikovaným za každú cenu. Ich dych je silne nákazlivý. 2.Dezinfikujte všetko, čoho sa dotkli za posledných 24 hodín. 3. Nakazení už sú mŕtvi. Neni im pomoci. Porušíš pravidlá, zomrieš! Dodržuj ich, prežiješ.......... Možno. ()

Beky

Jednou větou:...někdy si opravdu říkám, kdyby tam byly aspoň ty prsa!!! Bohužel nuda jako bejk:(!! ()

oveckaoa

Jak píše uživatel Flipper takových 28 dní poté či 28 týdnů poté je daleko lepší Nízkorozpočtová roadmovie s několika herci jako horor to moc nefunguje spíš jsou tam jen náznaky mohlo tam být víc akce. Dialogy zavánějí časem stupiditou (Třeba bavit se z 8 letou holkou o sexu by nenapadlo ani mě) Film na jedno shlédnutí ()

Pavlínka9

Miluju prostě filmy s touto tématikou, takže tento snímek byl pro mě úžasnou výzvou na porovnání se všemi předešlými. Ať už se jedná o 28 dní poté, Zombieland, Úsvit mrtvých..to je fuk..prostě pro mě paráda. ()

lennyd

Zákeřný virus už zabil většinu lidí, zůstává už jen několik malých skupinek přeživších. Jednou z nich jsou i dva bratři Brian a Danny a "jejich" dívky Bobby a Kate. Všichni cestují skrz celé státy na místo, které v Brianovi a Dannym vyvolává vzpomínky na dětství, pohodu, lásku a mír. Ale i přes dodržování přísných pravidel si virus najde cestu i mezi ně... Podle popisu a komentářů jsem čekal něco na způsob Zombielandu, ale Carriers jsou úplně o něčem jiném. Virus zabíjející lidskou populaci je zde jen nástrojem jak ukázat, co je vlastně pro člověka jako takového důležitého (ano, milý Watsone, ve strachu o holý život se člověk mění ve zvíře, nenávidějící vlastní rodinu) - až na vyjímky, zde reprezentováno asi nejsilnější scénou ve filmu, "loučením" teenagerů s dalšími cestujícími - otcem a dcerou. Jinak film plyne v poklidném tempu, žádný z herců ve mne nevyvolával nijaké souzení, takže mi bylo docela fuk, který film opustí dřív a který později. Jak říká jeden z přeživších - dorazili jsme do cíle, ale jen jako dva spolucestující, kteří si nemají vlastně co říct... ()

Javad

Post-apo-biohazard film, tak ako to mám rád. Bez zbytočných superhrdinských borcov, ktorý všetko vyriešia hneď a zaraz, ale zato s peknými herečkami. Nedá sa tu ale vyhnúť tomu že je to námet ktorý tu už bol mnohokrát a preto CARRIERS divákov ničím novým nenadchne. ()

Raven0

Nemám rád ty teenage road movie, kde se hrdinové chovají jako nadržení puberťáci... Proto se mi začátek dost znechutil. Jenže pak začíná jít do tuhého... Charaktery se vybravují, příběh začíná nabírat na obrátkách a divák si nemůže být ničím jist. O to je více s podivem, že film nesází na akci, triky a podobně, ale spíše na komorní atmosféře uzavřeného auta či několika málo otevřených lokací. ()

Phietros

K čemu tucty lekaček a masakrů, když se dá i z mála udělat pěkně napnutý thriler o světové smrtící epidemi z pohledu 4přátel a jejich cesty za záchranou! Jde sice spíše o psychologii, ale funguje perfektně a proto není potřeba akce navíc.. Navíc i bez velkých investic lze natočit poctivý apokalyptický příběh-chválím! 70% ()

yeniczek

Parádní thriller o pandemické nákaze s uvěřitelnou atmosférou. Chris Pine je tady nehorázně cool a ostatní mladí herci nezaostávají. Velice zajímavě pojatý příběh s mnoha nečekanými odklony od klasiky. Po ukázkách jsem čekal nějakou teen zombárnu, ale skutečnost nemůže být už více jiná:) 8/10 ()

VasaX

Hodně dobrý film. Sice na klasické apokalyptické, skoro "zombie" téma (i když tu vlastně žádné v pravém smyslu nejsou, tím pádem se to ohrožení posouvá někam jinam, a v prospěch filmu). Osmdesátiminutová stopáž je velmi dobře vyplněna příběhem o jedné skupince cestovatelů postapokalyptickým světem. Opět je tu prvek slabého článku řetězu (překvapivě iracionální žena řídící se nejasnou momentální emoční pohnutkou místo bezpečné racionality). Naštěstí je scénář a příběh dobře propracovaný, takže věci probíhají tak, jak by je doopravdy člověk nakonec čekal a divák po celou dobu má takový jistý pocit satisfakce a toho, že z něj režisér nedělá blbce. I herci jsou zde celkem dobře vybraní a celé to působí dost věrohodně... až skoro jako taková pohodová road movie, která v podstatě nemá cíle. ()

Danny F.

Filmů s virovou tématikou je už plno a mění se jen obsazení a způsoby likvidací virem. I tento není vyjímkou, ba dokonce jde o slabší podání života plný strachu a obav od nakažlivých a boj s nimi. Kapánek mi to připomělo Podivné. Na tento film to rozhodně ani zdaleka nemá. 50% ()

immortalis

Apokalyptický příběh, který nabízí povedenou atmosféru. Chris Pine přehrává všechny ostatní o několik řádů a táhne skoro celý film sám. *** ()

s.e.p.p

Důkaz, že i bez zástupů zombíků a hektolitrů krve se dá natočit velice slušný atmosférický ,,infection" thriller. Škoda hlavně druhé půlky, kdy čekáte, že se ješte zvýší tempo a přijde nějaké dramatické rozuzlení. Je tomu ale právě naopak, tempo upadá a jak to dopadne se dá odhadnout už dlouho dopředu. 70% si film ale zaslouží, hlavně díky hereckému obsazení a povedeně vystihnuté mrazivé postapokalyptické atmosféře. ()

ghatos

To je přesně ten typ filmu, kdy člověk neví jestli dát 2 nebo 3 hvězdy. Na dvě je to nespravedlivé, na tři přemrštěné. Scénář je slušně napsaný. Při takovém Carriers musí fungovat hlavně atmosféra a herci. To první jakž takž jde. To druhé je horší. Zejména americký táta a alfa samec skupiny. Citové vydírání přes nemocnou holčičku a starostlivého tátu, který si na značku auta napíše: nejlepší táta na světě - to nemůže fungovat (aspoň ne v ČR). Alfa samec je zase dutý pitomec, kterému těžko uvěříte jeho citové výlevy. Být lepší herci dám 3 hvězdy. ()

Guzo

Kdybych měl porovnat všechny nákazové filmy, tak Carriers budou určitě hodně vysoko. Líbí se mi tu krátká stopáž, díky které film ani chvíli nenudí, a hlavně nikdo divákovi necpe, co všechno přinesla nemoc ne zem, ale hodí ho rovnou do rozjetého děje. Taky tu nikde nejsou přehnané efekty, všeho tak akorát, aby to vypadalo co nejvíc důvěryhodně. Takže spíš lepší 3 * ()

Ravi

Velmi doporučuji podívat se nejdříve na film "Čivava z Beverly Hills" a pak na tento, abyste pochopili, že naše civilizace se ubírá dost "zvláštním" směrem. :D 70% = 3+/5 ()

klima777

Dobré. Neokázalé, emocionálně však IMHO silnější než "Stalo se" Dále se domnívám, že se satirickým a lehce vykřičeným Zombielandem Carriers příliš společného nemají. Tenhle film patří mezi poměrně dospělá překvapení (se španělskými kořeny). Road To Nowhere. ()

Kalidor_

No já asi stejně jako B!shop viděl snad jinej film, než na který se tady plive a odbývá jednou či dvěma *. Stopáž je tak akorát aby film nezačal nudit. V rámci žánru to sice není nic objevného, ale na druhou stranu jakožto příznivec postapo filmů jsem si to užil a jsem velice příiemně překvapený. ()