Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

speedy7929

Dosť dlho som nevidel takýto dobre spracovaný psychologický film. Sprvu som sa tomuto filmu vyhýbal lebo ma odrádzala jeho dĺžka. Nakoniec som si ho pozrel a môžem povedať, že to bolo celkom fajn. Hugh zahral konečne aj inú rolu ako len wolverina a Jakeho som videl asi po dlhšej dobe. Ale k filmu, hudba celkom obstojná, kamera bola dobrá, nemôžem tomu nič vytknúť. Mučenie Alexa tiež celkom premyslené, len som čakal či pri konci filmu ako ide po dialnici nabúra, no nestalo sa tak. 4* bez väčšieho rozmýšľania :) ()

Taffey

Nelíbí se mi Golfistův přístup. Ani přístup Limy. Pro mě osobně je verbal jedním z mála tady, se kterými se, ve velké většině hodnocení filmů, shodnu. Ne vždy, třeba tady u Prisoners ne, ale většinou ano. Kdybych měl dát na hodnocení prvních dvou jmenovaných obecně, měl bych svou filmotéku zaplevelenou spoustou sraček. Každopádně se můj souhlas s hodnocením filmů častěji střetává s verbalovým, než s vaším, pánové. Velké mínus si u mě získal Lima vychvalováním severských autorů, protože jsou dnes v kurzu. Nic proti ním, ale jsem vždy ve střehu, když se, z ničeho nic začně mnluvit o určité skupině autorů nebo i jen o jednotlivci, jak je vynikající a všichni je čtou jako dementi, i kdyby to byly naprosté nesmysly. Stádnost, to je to, čeho byste se měli, vážení, zbavit. Verbal tím rozhodně netrpí a vás sere, že nehýká s vámi ale má své, byť krajně svérázné, názory. ()

GudMen

Zmizení se dle mého neúspěšně pokouší o syntézu kriminálního žánru, reprezentovaného detektivem Lokim, s žánrem psychologickým, reprezentovaným otcem od rodiny Kellerem. Naneštěstí detektivní rovina vrství jedno klišé na druhé, marně se snaží odvádět pozornost od únosce, poháněna je stereotypními „náhodami“, a tudíž se jeví velmi předvídatelnou. Kellerova tortura se zase drží příliš nad hladinou a ne a ne se ponořit. Samotné vyprávění pak doplácí na absenci slepých uliček, u kriminálek tolik vítaných. Divákově fantazii se tak nedostává manévrovacího prostoru a je tažena lineárním koridorem do nepůsobivého finiše okořeněného o znamenitě tupý motiv. Přirovnávat tedy tento s prominutím výprdek k Fincherově tvorbě, ať už je to Sedm kvůli sychravému počasí, či Zodiac, se kterým má Zmizení společné leda tak jedno jméno v závěrečných titulcích, a nepřímo tak srovnávat i režiséry in persona, je velmi na pováženou. ()

Knor

Hodně temný thriller na dosti citlivé téma. Některé scény byly hodně odvážné, herecké obsazení nemá chybu a ty dvě a půl hodiny uběhne jak nic. Atmosférický mrazivý thriller, kterej mě neskutečně překvapil a usadil. ()

Looka

30% Celou dobu se to tváří jako nejsyrovější, nejreálnější detektivka a poslední půl hodinu z toho maestro Villeneuve udělá pohádku o červené karkulce. Takhle naštvanej už jsem dlouho nebyl. ()

Don82

Ani nepamatuji, kdy jsem naposledy viděl tak dobře udělaný psychologický thriller, který má i přes svoje pomalé a lineární vyprávěni nezpochybnitelné kvality filmového řemesla. Základem jsou velmi propracované charaktery, které divák postupně objevuje, ale stále nemá dostatek informací aby si vyvodil nějaké závěry. Druhá věc: depresivní a utahaná atmosféra vytváří to správné podhoubí pro velmi zajímavé scény, kdy jen čekáte co dalšího se na postavy ve filmu vyhrne. Žádné přehrávání ani nesmyslné výstupy se nekonají. Logika filmu je hodně nadprůměrně promyšlená, ale na konci vám dojde, že to až nějak moc dobře fungovalo a pár věcí mi přišlo trochu překombinovaných. Denis Villeneuve udělal film tak, že si dost zahrává s divákem, který chce další a další infromace ale film mu jich moc nedává. To je ale trochu dvojsečné. Na jednu stranu to udržuje tu depresivní atmosféru zmaru a beznaděje u hlavních postav, ale na druhou stranu to nezvládne udržet divákovu pozornost. Nicméně, to nejlepší se odehraje až v poslední třetině, kdy nastává skvělá hra nervů a velkého očekávání na rozuzlení. Tvůrci se zajímavě vyhnuli očekávanému "happy endu" a místo toho naservírují, pro většinu jistě neočekávaný konec s dost nejistým morálním "poučením". ()

jadran90

Jméno komisaře Lokiho mi vnuklo myšlenku, že bych Gyllenhaala docela rád viděl v nějakém komiksovce. Raději než Afflecka. Tady podal výborný výkon stejně jako Jackman, ale od samotného filmu jsem čekal ještě trochu víc. Tempo je na mě příliš klidné, atmosféra spíš než hustá flegmatická. Samý déšť, přítmí. O postavách toho není moc řečeno, cítil jsem se jako v bludišti falešných stop. Druhá půle je lepší. No a to rozuzlení...to jako v Americe nepoužívají k vystopování psy? ()

Jakub

Film roku 2013.Tak temný ,napínaví a emotivní krimi film tady nebyl od filmu sedm.Děj filmu mě dost zajímal a ani minutu nenudil.Hugh Jackman měl získat zlatou sošku. ()

Heavenko

Čo napísať? V tomto filme jednoznačne víťazí tá ťaživá atmosféra, ktorá mi pripomenula Finchera. Skvelá kamera, konečne hrajúci Jackman, dobrý scenár a réžia to už len podtrhujú. Takýto kvalitný thriller tu už dlho nebol. Veľké príjemné prekvapenie a jeden z filmov roka. 95% ()

joelly01

Nevim, asi jsem vsech buranu kral... Nebo ze bych sledovala jiny film nez ostatni? Me to teda nudilo nepeknym zpusobem! Dlouhe, predlouhe..... No, dalo se to prezit, ale ze bych z toho silela nadsenim jako drtiva vetsina ostatnich tak to teda v zadnem pripade ne. Klenot byl ovsem nadsen, pry jsem konecne po dlouhe dobe sehnala kvalitni detektivku, (na Lecbu se se mnou divat nechtel, lama jedna, neb byl liny cist ceske titulky, nu coz, nevi o co prisel!), takze na ty dve hvezdy to vytahnu, aby se teda jako nereklo. ()

ANTYCHRYST

Bravůrní thriller, kterej i přes rádoby dlouhou délku, udrží diváka 150 minut v napětí a očekávání. Parádní režie a kamera, nenápadné indície a matoucí falešné stopy, k tomu skvělé herecké obsazení a pochmurná deštivá atmosféra. Poctivě odvedená filmařina 85 % Jackman si tam jede mrtě otcovskej, psychoušskej nátlak :) až mě chvilkami docela ta jeho postava štvala.. ()

Nikol10

Jak už tady psali někteří níže,film obshuje až příliš mnoho chyb na to,abych mu mohla dát více než tři hvězdičky. No tak tři a půl za Gyllenhaala. Prostě nepřekousnu fakt,že hlavní podezřelý si jde jen tak domů. prohledají sice karavan,ale na jeho dům se vykašlou a holčičky hledá jeden trochu podivnej polda. Jasné je to jen film a závěrčná pointa by byla odhälena po pěti minutách, kdyby se postavy chovali realističtěji. Každopádně film má dobré herce a kvalitní,ponurou atmosféru,kterou zbožňuji. Ale přijde mi,že film je docela nadhodnocený. ()

sigi2

Čo by ste robili na ich mieste? Máte deti - viete posúdiť. Nemáte - strácate polovicu čara. Sústredené výkony všetkých (naozaj) hercov, niektoré hraničiace s dokonalosťou. Výborná réžia. Trochu (ale fakt iba trochu) slabší záver s pointou. Veľmi (ne)príjemné prekvapenie. ()

J.e.r.e.c

Napínavější a dramatičtější film se jen tak nevidí, atmosféra hustá, že by se dala krájet jak mlha nad Brčálníkem, a chvílemi zabloudí až do pavučinami horroru opředeného sklepení. Ale nelekejte se, žádné lekačky, všechno je to zapříčiněné souhrou kamery, střihu a zvuku. (Hudbu jsem téměř nezaregistroval.) Pomalé nájezdy a narůstající hlasitost divných tónů velice intenzivně zprostředkovávají pocit, že právě TEĎ se NĚCO stane. K tomu je nutno připočíst až strašidelně dobré herecké výkony - Jackman je skvělý, Gyllenhaal ještě lepší, a kdykoliv se jeden nebo druhý objeví na scéně (o vzájemných konfrontacích ani nemluvě), cítil jsem hořící doutnák od soudku se střelným prachem. Je jenom škoda, že filmařská extratřída se nepotkala se stejně kvalitně vysoustruženou zápletkou. Ta sice není úplně přaštěná po hlavě, ale, šmankote, proč má tak stupidní rozuzlení ? Ke cti tvůrcům slouží, že přes uhozenost (a z hlediska logiky chování pachatele nesmyslnost) dokázali i v závěru díky vysokému levelu adrenalinu udržet film jakžtakž pohromadě a mě v napětí. Pokud si chcete z pohodlí vyhřátého domova vychutnat trochu toho podzimního sychrava, tohle je ideální volba. 80 % ()

Oudee33

Dobrý, temně atmosférický thriller a když pominu neherce Gyllenhaala, tak i fajn zahraný. Jen mu chybí nějaký ten top moment a trochu propracovanější zápletka. 70% a čtvrtá hvězda kamsi uplavala se slabším závěrem. ()

pneumotorax

K napsání týhle recenze jsem se na film musel podívat z nějakým odstupem podruhý.A i když jsem to už jednou viděl,i na podruhý jsem sledoval film skoro doslova jedním dechem.Na "triku" to má: pro mě dosud neznámej Denis,kterýho sY po tomhle zážitku sjedu jak lajnu pudru,do mrtě promyšlenej scénář od a teď se držte..vod unknow poláka!Životní výkon Wolverinka a to za celej film nevytáh drápy,No a samozřejmě Džejk =*.Tohle všechno vytvořilo Thriller který nemá konkurenci a který budete po zhlédnutí ještě notnou chvíli rozdejchávat.Dávám pomyslných 6 hvězd. ()

fantomas19

* únos detí * hľadanie, pátranie * polícia vs rodičia * fanatizmus, emócie, strach a zlomenie * dôslednosť a boj s časom * ()

Megynka

Co ten ustřižený konec? :D Bylo to parádní, Jackman nezapomenutelný a atmosféra byla, hlavně tedy ke konci filmu, opravdu nepřekonatelná. Škoda těch hluchých a nevysvětlitelných míst (např. bludiště?). Kéž by takových filmů bylo víc. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina