Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

FTP

Mrkající Jake Gyllenhaal jako detektiv Loki podle mě ve své nejlepší roli. Film disponuje vynikající atmosférou a skvělou kamerou. Příběh o tom, kam až je člověk schopen zajít v zoufalství. Jak se při tom mění naše psychika a že ve své podstatě neexistují zábrany pro páchání bolesti a utrpení, když jde o život rodiny. Herecky velmi dobře zvládnuté, od Wolverina až po babču. Kvůli četnému dešti dokreslujícímu atmosféru a náladu se nabízí srovnání se Sedm, které ve finále není ani tak úplně mimo, vzhledem k páchané brutalitě, s jediným rozdílem - ve Zmizení je vidět. Zmizení nikdy nedosáhne kultu, který ve svém žánru nastolilo právě Sedm, přesto se však stalo mým velmi oblíbeným filmem. ()

jojinecko

Presne typ filmov aké mám rád a ktorých je ako šafránu! Pomaly gradujúce temné krimi/dráma, ktoré nepôsobí klišoidne, umelo alebo "divne". Perfektný Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal, vynikajúca atmosféra, silný príbeh. Spokojnosť je namieste. ()

Flego

Mrazivý thriller, studený a daždivý ako to počasie, desivý svojím spracovaním i myšlienkami, ktoré nastoľuje. Už dlhú dobu mi nechodil počas celého filmu mráz po chrbte ( naposledy "Sedem" ..?), scenár ponúka množstvo zvratov a falošných stop, herecké výkony Jakeho a Hugha sú excelentné a stavy, keď sa z človeka stáva netvor, ktorý sa neustále uchádza o Božiu milosť, sú natočené jedinečným sposobom. Jednoduchá ústredná myšlienka zmiznutia dvoch maloletých dievčat je filmársky dohnaná do dokonalosti. ()

BMW12

Velice dobrý film o zmizení dvou holčiček. Jake Gyllenhaal v roli mrkajícího policajta musí vypátrat kam zmizeli a rodič Hugh vezme pátrání na vlastní pěst. Ve filmu je několik zvratů, dobré bylo i zařazení toho druhého divného týpka, který tak trochu odvedl pozornost a nakonec obrovské překvapení, kdo je únosce, to jsem fakt nečekal. ()

Jinny

Villeneuve dělá, co může, aby zakryl nedostatky scénáře, a vykouzlil působivou atmosféru. Leč na to, aby zakryl, že spousta dějových prvků (třeba píšťalka na konci) je odhadnutelná půl hodiny předem, by potřeboval kouzelnický trik. Film se snaží o psychologizování postav, jenže to nefunguje, když jsou to jen figurky plnící přesně danou roli a na určité situace reagují typickým filmovým způsobem (třeba rozmetání věcí na stole). Zmizení se na jednu stranu pomalým tempem, vizuální stránkou a námětem chce podobat severským thrillerům, na druhé straně pracuje s typicky americkými postavami a SPOILER podává divákovi laskavou ruku, takže lidé s dobrými úmysly jsou před tím nejhorším chránění SPOILER. ()

Roman.Ticka

Sice se to vleklo nad únosnou normu, ale ukázky krásy místa někde na středozápadě ve stylu severské krajiny a podmanivá temná hudba jemně podbarvující už tak hutnou atmosféru a gradující napětí do maxima, tento deficit plně vynahradily kvalitním zpracováním a perfektním nasnímáním scén a scenérií. Volverin i bez pověstných drápů řezal ostře jak motorovkou a Jake si střihl svého lehce neurotického Lokiho skvěle jako obvykle. Opět se potvrzuje, jak lidi používají pánbičkaření na všecko, jak před násilím k prevenci, k násilí pro odvahu i po násilí jako formu odpuštění, asi to unisono funguje podle všeho. Takže ač předlouhé, přesto zajímavé, napjaté, silně procítěné a hodně aktuální téma. Děti mizely a mizejí stále, hrozný pocit. I když já osobně bych taky ráda zmizla někam do prdelovic a zase se třeba vrátila, nebo taky ne. ()

poz3n

Perfektní filmařina, Roger Deakins dokazuje, že se obejde i bez golden hour a skvělý Jackman a ještě skvělejší Gyllenhaal. Jenže když potom takhle celý film 2 a půl hodiny šlape, tak se vaše očekávání vyšplhají někam na úroveň samotného filmu. A pak přijde závěrečné rozuzlení a film skončí a vy si říkáte: Sakra, nemělo mě to dostat přeci jenom víc? 9/10 ()

HellFire

Výtečný kus filmařiny, ve kterém se všechny otázky na konec zodpoví. Miluji tahle překvapení od "neznámých" režisérů a opět obdivuji Jakea Gyllenhaala a především Hugh Jackmana. Proč třeba tento film nebyl více oceněn na Oscarech? ()

anais

Neuvěřitelně pomalý film, který pracně buduje parádní atmosféru na pomezí Sedm a Twin Peaks, ale ve skutečnosti stojí i padá s dvěma hlavními představiteli. Oba se snaží na maximum, ale Gyllenhaalovi jsem měl trochu problém uvěřit drsného poldu (byť to nervní pomrkávání bylo skvělé!) a Jackmanovi zase cholerického křesťana s násilnými sklony. Na to jsou oba až moc velcí sympaťáci. I tak se ale jedná o skvělý film, který se ani přes přítomnost hvězd nesnaží divákovi nic uehčit. Je to dlouhé, celkem drsné, trochu divné...a vše je bezpochyby přesně tak, jak to tvůrci zamýšleli. ()

rikitiki

Hodně slušně napsaná psychologická detektivka s téměř nepřestávajícím napětím. V pošmourných dnech bez slunce, kdy všechny barvy působí utahaně a nešťastně, pátrají po zmizelých dívkách hlavně dva muži: umanutý detektiv a umanutý otec. KOUSEK DĚJE Jejich způsob pátrání a metody se zákonitě liší, přičemž já osobně souhlasím jen s oficiální cestou, protože ta neoficiální nepřinesla nic než zbytečné utrpení. Oceňuji skvěle vybrané herce a zejména nešablonovitou a životnou postavu detektiva. Vyústění příběhu se sice dá vytušit nějakou chvíli před koncem, ale příliš to neruší. Motivy zloducha jsou uvěřitelné - po všelijakých těch náboženských blouznivcích, tak tady tenhle má sice neodpustitelný, ale i pochopitelný důvod, proč se dopouští činů porušujících pravidla stanovená zákonem i lidskostí. /26. 1. 15./ ()

honajz

Jedna hvězda za slušnou kameru a lokace, jinak je to depresivní natahovaná nuda, kterou nezachrání ani Hugh Jackman (měl by si střihnout poctivý béčkový akčňák, a ne se snažit pořád získat Oscara, nedá se na to dívat), a protože to má dvě a půl hodiny, můžete všechny ty nelogičnosti v klidu a s přehledem zapisovat, a že jich bude pěkná řádka. Takhle jestli fakt jen z půlky jedná policie, tak se divím, že někdy něco objasní. Až moc z toho trčí, jak pan scenárista potřeboval nové a nové zvraty, takže se některé věci opominou, odloží, což by v reálu asi sotva se událo. Zbytečný film. ()

Deschain

Ak niekto potrebuje obsadiť úchylnú a creepy postavu, zavolajú Danovi. Zodiac na mňa pár rokov dozadu zapôsobil viac, trochu som Prisoners vo svojich očakávaniach prirovnávala k tomuto filmu. (Cinema City Polus - 18.11.2013) ()

Othello

V druhé polovině filmu jsem se permanentně nacházel v situaci, že kdyby zničehonic se na obzoru objevil Cthulhu a detektiv Loki začal opakovat "Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn", řekl bych si, že to vlastně dává perfektní smysl. Největší deviza a zároveň nádor Prisoners je totiž totožný například se sérií Lost. Ono devadesátiminutové vrstvení otázek a témat, které vyústí v závěru totálně béčkovou pointou vystřiženou jak z Bone Collectora nebo jiných pozdně devadesátkových Se7en exploatací je vlastně perfektní trolling, kde divák je držen u obrazovky klasickým "oskarovým" morálním dramatem o únosu, vině, trestu a spravedlnosti, kde se pouze motá velmi podezřele vypadající Gyllenhaal s kérkama na ruce, strašlivým účesem a zednářským prstenem. A to vše je zasypáno vynikající režií, až elswitovsky bohorovnou kamerou (Deakins už by po tomhle mohl toho Oskara nakoupit) a nadstandardním herectvím, překvapivě zejména u Hugha Jackmana. Villeneuve se měl imho totálně utrhnout ze řetězu například ve stylu Angel Heart, takhle je to "pouze" technicky brilantní žánrovka. ()

Ivoshek

Pecka se silnou atmosférou, napětím a vůbec vším, co mám u thrillerů rád. Řekl bych, že se tenhle film bude zamlouvat tomu typu lidí, co si vždycky u kriminálek přeje, aby si sprostého podezřelého vzaly švestky do parády a vymlátily z něj všechno, co ví.... ()

J.Connor

Lze jen politovat místní F. X. Šaldy, že si takové filmy pouští doma na noťasu nebo si je nedokáží užít, protože úpěnlivě počítají zajíce, které režisér honí, aby pak mohli předložit statistiku. Nejlepší thriller o ouchylácích od dob Zodiaca. ()

penylane

Působivé, překvapivé, děsivé, fantastický thriller, první, který ve mně vzbudil stejnou hrůzu jako Mlčení jehňátek. ()

claudel

Zmizení nabízí velmi silný a působivý filmový zážitek. Scénař vyžadoval kvalitní herecké obsazení, jinak by vše mohlo jít do kytek. Hugh Jackman je v roli zoufalého otce víc než přesvědčivý, Terrence Howard v roli stejně zoufalého, ale méně zarputilého otce jakbysmet, Jake Gyllenhaal je rovněž uvěřitelný a přirozený, no a Paul Dano potvrzuje svoji univerzálnost. A že by herečky jako Viola Davis nebo Melissa Leo hrály druhé housle? Ani náhodou. Zvláště Melissa má tragické postavy snad hluboce zadřené pod kůží. Měl jsem obavy z přílišné délky snímku, ale napětí je dobře vybudováno, tak jsem se nenudil. I když je rozuzlení možná trochu deskriptivní, celkovému dojmu to neškodí. Myslím, že se tady určitě něco urodí - minimálně divácky úspěch a nějaká ta cena pro herce. ()

ARI50

Snímek mě přemluvil až po druhé a vtáhl mě do svého nepříjemného příběhu kde bych asi chytl rapla a udělal z něho polívku. ()

JASON_X

Ta čtvrtá hvězda je za výbornou oldschoolovou kameru a za výbornou atmosféru - pochmurnou, temnou a napínavou. Filmu by ovšem slušelo ubrat minimálně půl hodiny někde v jeho prostředku - nevadí mi sice dlouhé filmy, ale vadí mi zbytečně dlouhé a rozvláčné filmy, což je třeba tenhle případ. A taky by se dalo scénáři vytknout místy nepravděpodobné a nelogické jednání postav. Ale ve svém žánru jsou Prisoners určitě nadprůměrný krimithriller, jevící se místy až mysteriózním, nadpřirozeně záhadným. Jeho zápletka je sice nakonec sice přirozená a celkem všední, ale určitě překvapivá (aspoň tedy pro mě). Gyllenhaalův detektiv je hodně zajímavá postava (esoterická tetování, zednářský prsten, zjevná neurotičnost), škoda že nedostane víc prostoru a že se o něm divák nedozví nic bližšího. Jackman přesvědčivý i uvěřitelný, Maria Bello jakbysmet a navíc vypadá pořád zatraceně dobře. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina