Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

eraserhead666

"Miloval jsem ji i když jsem ji nenáviděl. To poslední pochopí jen manželé." Ona zahne a chce rozvod, přesto se z domu odstěhuje on a naruší tak svůj kontakt s dětmi. Spravedlnost na světě prostě nehledejte. Tenhle film je dost o stereotypech, průser trochu je, že je nebourá, v nejednom případě spíše utužuje. Marisa Tomei mě vždycky potěší. ()

Sofia

Chvílemi neotřelé a vtipné, chvílemi zdlouhavé a plné planých řečí o tom, "jak lze v životě milovat jen jednoho člověka". Milá byla vedlejší linie se synem a jeho chůvou. Trochu mě ale naštvalo to, že padesátiletá Julianne Moore byla v tomto filmu vydávána za pětatřicátnici - bylo to opravdu nutné? Mám jí jako herečku hodně ráda, ale sem se moc nehodila. ()

evapetra

Ze začátku docela vtipná vztahová komedie se postupně mění v trapně moralizující rodinné klišé. Obzvláště scéna s projevy přechytřelého amerického chlapečka a teprve moudrost nabírajícího tatínka před školním publikem na konci filmu mi přišla jako vrchol stupidity. ()

Necrotongue

Tato romantická komedie se po většinu času ze své škatulky poněkud vymykala. Tvůrci použili jemnější humor, trochu víc propracovali děj (dokonce jsem chvíli věřil, že to vydrží až do finále), do role taťky obsadili uvěřitelného Stevea Carella a dokonce i profláklá zápletka s jakýmsi životně-vztahovým koučem tady na mě docela fungovala. Zpočátku mi tak vcelku příznivý dojem z filmu kazil jen zamilovaný puboš, zatímco v ostatních ohledech jsem se slušně bavil. Byl jsem si tedy poměrně jistý, že i po letech potvrdím své původní čtyřhvězdičkové hodnocení, ale v závěru se ukázalo, že jsem byl příliš velkým optimistou. Ačkoli se totiž tvůrci dlouho drželi, ve finále neodolali a sklouzli do nepříjemného standardu, v němž muselo dojít na povinná klišé a patetické proslovy. I přesto jsem si zachoval určitý nadhled a ponechal snímku alespoň slabší tři kousky, jelikož jsem se po většinu času kupodivu bavil. / Poučení: Nejsi velkým sportovcem? Vždycky je tu minigolf. Nebo šachy. 3*- ()

MonaSax

Aáá další film s Ryanem Malfoyem, potom, co jsem ho viděla v úžasném originálním filmu Drive, přichází americká a velice roztomilá, trochu dramatická komedie. Oblíbené herečky Emma Stone a Julianne Moore podávají kvalitní výkon, ale Steve Carell se opravdu přemohl. Nebyla chvilka kdybych si říkala, proč jsem jen na ten film šla, po celou dobu jsem se nechala unášet smíchem, flirtováním, pláčem a skvělými scénami. Smekám, po dlouhý době film, který mixuje krásně všechny své žánry a to je Crazy, Stupid, Love. ()

Chickenka

Po dlouhé době povedená romantická komedie se silnými hereckými výkony Julianne Moore, Sveva Carella a mého oblíbeného Ryana Goslinga, který dle mého názoru ukazuje, že umí hrát. Film nenese žádnou hlubší myšlenku, ale o to je povedenější, divák se nezamotá do děje, ale pobaví. Překvapivé jsou i místy dějové zvraty, škoda jen proměny Ryana. Jeho postava byla tím nejzajímavějším v celém filmu. ()

mm13

Ľahko, s obrovským nadhľadom a v neposlednom rade šikovne vyrozprávaná "vzťahovka", ktorá napriek niekoľkým veľmi presne miereným zásahom zostáva pozitívne naladenou zábavou. Čím trpkejší moment, tým absurdnejší zvrat, čo tomuto bláznovstvu dodáva zatratene svižné tempo a nejde si to nezamilovať. Zvlášť v takej sympatickej hereckej spoločnosti (v prípade Carella prekvapujúce konštatovanie) na čele s Ryanom Goslingom, ktorý hrá v mojich očiach absolútny prím aj napriek účasti trojlístku Marisa, Julianne, Emma. Ten chlapík snáď podpísal zmluvu s diablom! ()

Sawy

Po zhruba 80 % stopáže jen standartní romantická komedie,kterou z průměru vytahují jen šarmantní Gosling,neskutečně sexy Emma Stone a perfektně padnoucí Carell.Navíc je zde mimořádně zbytečný,snad dvacetiminutový dovětek,ve kterém se vrší klišé na klišé.Pak je tady ovšem scéna na zahradě,která je smrtelně vtipná,brilantně vypointovaná,obsahuje jeden skvostně předpřipravený twist,rvačku a parádně se v ní dořeší asi dvě dějové linie.Po téhle scéně měl celý film skončit a právě ona táhne Bláznivou,zatracenou lásku na čtyři hvězdičky,které by jí bez ní pravděpodobně těsně unikly.Do Lásky nebeské je ale pořád hodně daleko. 75 % ()

Morholt

Podvedený a uťápnutý manžílek se po nuceném odchodu od manželky stává pod vedením zkušeného mentora lvem salonů. Jenže, jak už to tak bývá, stará láska nerezaví. Spousta povedených situačních scén, pár solidních hlášek a to nejvhodnější obsazení, jemuž dominuje Carell v trošku netradiční, ale, troufám si říct, životní roli. Nejspíš bych hodnotil maximálně možný způsobem, kdyby zase nepřišel ten americký konec. Proč v každé komedii musí hlavní hrdinové své problémy řešit před tleskajícím a vzdychajícím davem? Sice nevím, jestli je tohle v Americe zvykem, ale rozhodně jsem si jist tím, že našinec to nepochopí. Škoda, ale i přesto se stále jedná o nadprůměr a to nejen v rámci žánru. 80% ()

Lucasion

Napoprvé výborné. Napodruhé "jen" borné. Teda dobré. Chtěl bych začít větou jako - film začíná neotřepaně. Rozvodem. Ale pravda je, že si čím dál víc všímám, že to není neotřepané, nýbrž naopak. Film napoprvé baví a díky situačnímu humoru funguje. Napodruhé spíš funguje druhá strana filmu. A to romantika. Citově je totiž tento snímek parádní ukázkou, jak fungují lidské duše a srdce. Steve Carell do role zapadne a Ryan Gosling předvádí sympatické herectví. Julianne Moore a Emma Stone zastávají zcela stejnou úlohu, pouze v druhém pohlaví. I když tedy film není komedie jako komedie, tak i přesto se mi stále líbí dialogy, příběh a finální zakončení. Totiž i fakt, že přes dlouhou délku, film baví a nenudí, stojí za plusové bodíky. Navíc jak už jsem zmiňoval, tak emotivní scény některé fungují skvěle. Viz. volání ze zahrady. Tudíž tenhle film není o humoru, jak by se mohlo zdát. Ale on je čistě o Bláznivé, zatracené věci, které říkáme láska. (70 %) ()

Handle

Jo, plno filmů se tváří jako romantické komediální drama, ale málokterý film tím opravdu je. Bláznivá zatracená láska je však fakt příjemný film a všechny tyhle žánry obsahuje. Tak akorát vtipné, romantické i dojemné. A i když film neskončil typickým happy-endem, stejně jsem z kina odcházel s dobrým pocitem. A tak to má být! :) ()

Shaqualyck

Takhle nějak by to asi mohlo vypadat, kdyby Marie Poledňáková převedla na plátno libovolné číslo magazínu Esquire... Herci výborní, příběh načrtnutý taky moc hezky, ale scénář si chce hrát na život a přitom se zoufale topí tu v čítankových nelogičnostech, tu ve více či méně okoukaných bakalářských klišé. Ne, že by se mi to nelíbilo, ale po tolika nadšených ohlasech jsem prostě čekal o dost víc. Tohle zůstalo v lepším případě na půli cesty. ()

Kamca_

Tady je bohužel vidět, že ani hvězdný herecký obsazení, který mi sedlo, film nezachrání. Po tom, co jsem si přečetla obsah filmu jsem si myslela, že to bude fakt super, ale už v půlce filmu jsem se začínala nudit a čím déle jsem se na to koukala, tím víc se ten celý děj táhnul. Takže fakt nic moc, bohužel. I když jedno pozitivum to mělo. Ryan Gosling byl fakt hodně dobrej (ne tak dobrej jako u Drive), ale stejně budu muset dát jen 40%. Škoda. Mohlo to být celý lepší, kdyby to nemělo tak přehnanou stopáž. ()

ScarPoul

Film, ktorému ublížilo posledných desať minút viacej ako by sa patrilo. Perfektne vystavaný, herecky bezchybný film, ktorý krásne striedal divácke aj žánrové zameranie bez toho, aby to pôsobilo silene, alebo nudne. Jedno z veľkých prekvapení tohto roku, jeden z najzaujímavejších vzťahových filmov, ktorý nie je krásny pre otrepanú tému, ale pre spôsob zobrazenia rôznych skutočností a pocitov rôznych postáv, ktoré tvoria funkčný celok a funkčný dospelý film. Ficarra aj Requa po nemastnom a neslanom Phillipovi Morrisovi prišli s krásnym filmom, ktorý je plný emócií a fungujúceho humoru. Goslingovi a Carellovi to perfektne sekne. Veľkým prekvapením je Analeigh Tipton, ktorá sa nestratí v asnábli veľkých hviezd a svoje scény si privlastňuje len pre seba. Keby nebolo tých posledných desať minút, ktoré sa tam jednoducho mierou svojho patetizmu nehodili, bolo by to za plný počet. Takto s toho bola rovnaká päsť na oko ako v prípade strážcov osudu. ()

jhrasko

Laskonkovo červená knižnica strihnutá s výborne odsledovanými malými životnými etudami a s pár scénami, pri ktorých dostáva bránica potrebne zabrať (9 ? 9 ? WOW, U SHOWED ME). Mimochodom, S.Carell a K.Bacon majú asi rovnakého dentistu (a strašného)?!... ()

Lacike

Zo začiatku to na mňa tak trochu pôsobí ako nepriame pokračovanie Carellovej klasiky The 40 Year-Old Virgin. Zase tu hrá nie príliš skúseného chlapíka, ktorému radí so ženami nejaký borec. A zase to funguje perfektne jak po komediálnej stránke, tak aj po tej dramatickej. Škoda len, že dve hlavné línie sú natoľko oddelené, že to pôsobí jak keby násilne spojili dva filmy. Podľa mňa by lepšie fungovalo, keby od začiatku Gosling radil Carrellovi ako byť mužnejší a Carell Goslingovi, ako postupovať vo vážnom vzťahu. A to odhalenie ohľadom väzieb medzi niektorými postavami by fungovalo aj tak, j keď mi pripadalo zbytočné. Druhá vec ktorá ma mrzela bol kasting. Na jednej strane je typovo dokonalý, ale to práve preto, že každý z hercov si už rovnaký typ postavy zahral v nejakom inom filme. Vďaka tomu som mal miestami pocit, že sledujem síce kvalitný ale predsa len zlepenec scén z iných filmov. V tomto smere išli tvorcovia až príliš na istotu a chýbalo mi tu nejaké príjemne prekvapivé obsadenie herca proti svojmu typu. Našťastie po režijnej stránke to je skvelé a film pekne vygraduje v hádke na záhrade a všetky dejové línie sú uspokojivo uzavreté. Takže výsledkom je ďalšia skvelá komédia s Carellom, ktorá nie je ani hlúpa a ani vulgárna. 8/10. ()

Caszidy

Možná lehce netradiční, byť svou formou, romantická komedie, která vlastně až tolik komedií není. Tedy samozřejmě až na vynikající závěr a několik dalších povedených scén. Jinak jde spíše o takový ten milý, přemýšlivý snímek zabalený v pěkném vizuálním obalu doplněný skvělým výběrem písní na soundtrack. A z Ryana Goslinga nakonec ještě bude hvězda! ()

maseer2

místy opravdu bláznivá, trochu nereálná a žánrových klišé plná podívaná, která ale tohle všechno přebíjí tím, že skvěle baví, diváka nejednou dojme a ve výsledku v něm zanechá zatraceně příjemný pocit.. a odkdy je sakra Gosling takový namakaný prase? :)) ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011