Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

BoPo

Romantická komédia slúži v podstate ako označenie: Rozprávka pre dospelých. Teda aby som bol presný: Rozprávka pre ženy. V tejto fantasy sa odohráva všetko, čo by ste od tohto žánru očakávali. Nič nebolo vynechané. Len v tomto prípade je to podané sympatickým spôsobom. Chvíle keď si už myslíte že tej romantiky je nejako veľa, príde naozaj vtipná situácia alebo dobrá pointa. Takže počas celého filmu sa Vám, tým myslím nám chlapom dostáva podnetov, ktoré neumožňujú nadávanie. Je to dokonalý príklad toho, ako výborný herci dokážu urobiť aj z klišé niečo viac. A čo teda chýbalo k plnému počtu hviezd? No bol tam dvojitý záver. Po scéne v záhrade to končí pre cynikov s pocitom: Jo tohle je výbornej konec. No bohužiaľ potom nasleduje čosi naozaj zbytočné ... ()

Borrtex

Oceňujem nápad. Pustiť sa do tak náročne zamotaného príbehu, ktorý sa v konečnom výsledku nečakane prepojí v obrovský rodinný dráma cirkus chcelo odvahu. Ten, kto čaká klasický romantický úlet bude asi možná ľahko sklamaný, alebo možno prekvapený. Tento film sa totiž dosť vymyká klasickým vzorovým príbehom a ide si svojou vlastnou nápaditú cestou. Herci prekvapivo dospelí a kreatívni. Rád si pozriem znova. ()

BigDeal

Taká menšia Láska Nebeská. Poteší viacero postavičiek v rôznych vekových kategóriách, výborné obsadenie, šikovne písaný scenár a pekná naivná pointa, ktorá vyčaruje aj cynikovi úsmev na perách. Najviac ale Crazy Stupid Love pomáha jej nepredvídateľnosť. Tým nechcem povedať, že skončí akosi nečakane. Nie. Nepredvídateľné sú však kroky, ktorými sa k tomuto čakanému koncu dostane a vďaka nim (chvalabohu konečne po milióne nudných komédií) sú potom nepredvídateľné a tým pádom neskutočne zábavné aj vtipy. ()

bouncer

Povedená žánrovka... ani bych nečekal, že Carell a Gosling vytvoří tak slibné komediální duo. Závěr trochu slabší, ale jinak skvělá podívaná. ()

jh666

Nejlepší romantická komedie jakou Američani za hodně dlouhou dobu natočili. Carrel a Gossling jsou super dvojka. Emma Stone prostě může jen pomoct a nepamatuji si, kdy jsem se u nějaké filmové scény smál tolik jako u setkání na zahradě. 100% ()

moviesfan

Jsem tak rád, že jsem se do toho kina odhodlal. Čekal jsem dobrou komedii, ale tento počin je více než dobrý. Sice není nikterak objevný, ale i tak se mi líbilo herecké obsazení. J. Moore byla opět krásná, přirozená, uvěřitelná. Ostatní byli sympatičtí také. Co se týče humoru, jsem opět spokojený. Je zábavný, nevtíravý, takový "normálně" dokonalý. A třešničkou na dortu, i když ve filmu zásadní, je příběh. Po celý film se zabývá situacemi, které mohou nastat u kohokoli a můžeme se s nimi setkat, třeba i jen vzdáleně. Film mě moc potěšil. ()

Chermy

Nejkrásnější film co jsem letos viděl! Láska nikdy nebyla romantičtější, romantika nikdy nebyla přirozenější a přirození nikdy nebylo...no nic :)) upřímnější, to je to slovo :) ()

JohnCZ

"Fuck! Seriously!? It's like you're photoshopped!" 118 minut je na komedii dost dlouhá doba. Mnohé filmy podobného ražení to dokázalo zabít, ale u Crazy, Stupid, Love tomu taky rozhodně není. Hlavní pozitivum vidím v tom, že to rozhodně není jenom komedie. CSL dokáže být i slušně dramatický, ale pořád je to taková ta romanťárna pro všechny, která se však nesnaží zbytečně tlačit na pilu a dokáže se i vcelku vyhýbat těm největším žánrovým klišé. Celý snímek hezky plyne, chvíli je to sranda, chvíli zas až tolik ne - vlastně jako sám život. Pochválit musím rovněž výběr herců - Steve Carell, ač jsem ho nikdy moc nemusel, tady předvedl slušný výkon, Julianne Moore je i na svůj věk nádherná, Emma Stone se svým hlubokým hlasem stejně tak. Jednoduše nemám co vytknout a ač si to film z objektivního hlediska asi úplně nezaslouží, já mu uděluji plný počet. ()

joehot

Nejlepší romantická komedie letoška. Nikterak překvapující, ale milý film se sympatickými herci (Gosling, Stone). Navzdory delší stopáži (vzhledem k žánru) se nedostavují obligátní slabá a nudná místa, což je výjimečné. Ficarra s Requem natočili po Phillipu Morrisovi další dobrý film, a to se počítá. ()

tomeš

Velmi milé překvapení, a myslím, že takovým bylo pro všech šest lidí, co jsme se takhle v sobotu večer v kině sešli. Člověk je vždycky příjemně překvapen, když si myslí, že všechny variace na romantické komedie už viděl a ono ejhle, z Holywoodu vypadne tohle. PS: Otvírací scéna s crème brûlée je za deset hvězdiček. ()

Zeebonk

Jakkoli se mi prvních 100 minut zdálo ucházející, těch posledních 20 kazí všechno. Nepotrpím si na závěrečné proslovy, vyznávání lásky a podobné sračky, a proto mě nasral ten Stevův proslov, následný usmiřování a lízání koulí a řiťáků. Zastřelit, rozsekat a zahrabat, nic jiného si páni scénáristé (nebo jiný patlal, co to má na svědomí) nezaslouží. Dokonce jsem se na tenhle film těšil, jelikož peníze dělají divy a tvůrcům se sem povedlo nacpat snad všechny slavné herce, jejichž ksichty zná každý filmu neznalý asociál, který se jednou do měsíce podívá na telku. Verdikt = Nechutně průměrný. ()

zablaga

Takže v prvom rade som nechápala, čo sa v romantickej komédií (s prívlastkom drama) môže udiať, aby to trvalo dve hodiny? Môžem povedať, nenudila som sa. Pretože láska nie je jednoduchá, je to zložitá vec a aj najskúsenejší človek sa má čo naučiť od začiatočníka a naopak. Bolo to veľmi milé a pravdivé- Steve Carell (alebo ako ho voláme doma, ten s tým veľkým nosom) vôbec nebol za hlupáka, bol naopak fajn chlapík. Ryan Gosling bol očarujúci v oboch roliach a tento film považujem za prínos :-) ()

corpsy

Z takýchto prvoplánovaných komerčných klišé, mám naozaj dobré pocity. Aj keď všetky ( hlavne tie vydarené ) pôsobia ako z iného vesmíru a so skutočnou realitou majú len málo spoločného ( ale určite existujú výnimky ), podávajú emócie a humor v tých správnych dávkach. A občas človek potrebuje zistiť, že je tu nádej a potrebuje ukapnúť nejakú tú slzu, aby zistil, že má city a dušu na správnom mieste. Tento film, to dokázal. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011