John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Rominator

Co všechno je schopný udělat milující manžel Russell Crowe, aby pomohl své manželce obviněné a odsouzené z vraždy, kterou podle svých slov nespáchala, se divák dozví právě v tomto snímku. ()

Goldbeater

Byl jsem hodně potěšen, že v dnešní době může ještě vzniknout originální snímek, dokud jsem nezjistil, že je to remake filmu Nevinná z roku 2008 (marné naděje). To ale nic nemění na faktu, že je to velmi chytrý a napínavý film. No, nejvíc by se dalo říct o samotném závěru filmu, ale nechci spoilerovat. Fajnový thriller s ještě fajnovějšími herci a nemalou dávnou napětí. ()

mzss1

|65%| Původně jsem dal slabší 4*, ale do druhého jsem si to v hlavě promyslel a dávám silné a obstojné 3* (nadprůměrná záležitost). Film mě bavil od začátku do konce, nenudil mě, ale od začátku mohl být snímek lépe pojat. Bylo to od úvodu takové moc urychlené a ani ne emotivní. Ale co, přenesl jsem se přes to a film si dál užíval. Je třeba vypnout mozek, ke konci tu pár nelogických děr je – ale moc jich není. Russell Crowe zvládl svojí roli výborně, stejně tak jako jeho filmová manželka. Liam Neeson tu má takové cameo – rozhodně potěší, ale je tu naprosto zbytečný. Tempo je pomalejší, ale já se přesto nenudil. Osvobození Russellovi ženy bylo dobré, dokonce i dost napínavé (prožíval jsem to poměrně dost), jen to, že jim to tak procházelo přes všechny ty kontroly, mi přišlo trochu úsměvné, zejména ta poslední na letišti. Hudba byla v cajku. Celkově to bylo pojato i trochu romanticky. Netradiční snímek, pro mě něco nového, tak fajn. ()

kingik

Slibně nastartované drama, které se přelije v poněkud naivní útěk z vězení. Před nedávnem v Conviction ženská tahala z vězení chlapa a teď pro změnu chlap tahá z vězení ženskou. Konkrétně Russell Crowe svoji filmovou manželku Elizabeth Banks, která dostala doživotí za vraždu své šéfové. Pochopitelně, jak to v těchto opusech bývá zvykem, vraždu nespáchala, je tudíž čistá jako lilie, a když selhal soudní systém a právníci nic nezmůžou, je třeba pečlivě naplánovat útěk vlastní manželky z vězení, ačkoliv policie tak trochu větří stopu. Zpočátku se to rýsuje více než dobře a vše je rozhozeno velmi umně a hlavně celkem reálně. Líbila se mně Croweova nerozhodnost a nejistý přerod ušlápnutého učitele do drsňáka, který působil také celkem uvěřitelně. Film se také pokusil hrát trochu na citlivější notu, a to ve scénách v parku, kde se Crowe spřátelí se svobodnou matkou Olivií Wilde. Nic proti Olivii, ale kdyby tady nebyla, absolutně by se nic nestalo. Potud je film OK, ale pak dojde na to hlavní a tím je již proklamovaný útěk a s ním snaha zapůsobit, ale ať se na mě nikdo nezlobí, ten víc jak hodinu připravovaný útěk byl tak nenapínavý, nenápaditý až odbytý, že to solidně zkazilo velmi pozitivní předchozí dojem. Chtěl jsem, aby se veškeré napětí právě přelilo do tohoto úseku. Představoval jsem si, že bude znít dynamická hudba, že adrenalin bude tryskat i ušima a Crowe na poslední chvíli za šíleného řevu ve zpomaleném záběru prorazí "šraňky" na hranici a budou i s manželkou a synem ve vytoužené Venezuele. Ano, jistěže přeháním, ale tak nudný útěk, jaký tvůrci připravili, je velkým zklamáním. Místo zběsilé jízdy se manželé staví vyzvednout syna ze zoo, kterého jim hlídala Olivie Wilde, a nějaká extra opatření tedy policie na hranicích nepodnikla, když jen tak bez větší kontroly dokázali uprchlíci projet na hranicích, nehledě na to, že hraniční policisté ani neměli k dispozici fotky hledaných osob. No prostě hrůza to sledovat. Naštěstí Russell hrál vzorně a Elizabeth byla krásná po celou dobu, i když ve vězení už nebyla tak načančaná. U tohoto filmu je lepší v závěru moc nepřemýšlet a nejlépe po celou dobu filmu ignorovat naprosto zcestné policejní postupy (horší jsem ještě v žádném jiném filmu neviděl!!!) nebo nevšímat si Haggisova až příliš televizního zpracování (je dost očividné, že pro televizi toho natočil víc), a pak se to dá v pohodě vidět. 50% ()

Snorlax

Je neuvěřitelné, že Francouzi jsou ochotní spoluprodukovat kopii svého výtečného filmu. Ještě neuvěřitelnější je, kolik francouzských scénáristů prodává svá díla do Hollywoodu, aby jim je tamější parazité zkazili. Tohle nudné, nezáživné zpracování nemá se svižnou a akcí nadupanou Nevinnou vůbec nic společného. Bohužel Crowe není ten nemotorný učitel, který se pro záchranu milované ženy vybičuje k něčemu, o čem do té doby ani neslyšel. Lindonova partnerka je kočka, kvůli které by do klece se lvem skočil leckterý muž, u Banksové si tím zdaleka nejsem tak jista. Krugerové věřím, že je nevinná, u Banksové je mi to úplně jedno. Celý film je značně letargický, zábavná je poslední půlhodinka. ()

Payushka

Musíme si přiznat, že snímek stojí jen a jen na Croweovi. Manželku, která byla zavřená, protože prý někoho zabila, ztvárnila Elizabeth Banks, která ještě nedávno jakožto Miri točila porno se Zackem. Zde se má tvářit jako ubohá matka, které chybí její syn a jež se nebojí sáhnout si na vlastní život, když jde možnost odvolání do kytek. Role jí ale moc nesedí, zvlášť když si ji člověk opět představuje jako rozvernou kamarádku kudrnatého Setha Rogena... ()

InJo

Je velmi pravděpodobné, že jsem si našel novou malou srdcovku. Snad to další zhlédnutí potvrdí... Tak jako tak, Croweovu postavu si dozajista oblíbíte a budete jí držet palce při uskutečňování jejího zoufalého plánu víc než bývá u hollywoodských žánrovek zvykem... 90 % ()

Legas

Jestliže potřebujete obsadit do filmu toho "nej" taťku hollywoodu, je zde Russell Crowe. První bod pro film. Film se drží zaběhaných klišé, ale na thriller obsahuje nečekané množství úhybných manévrů. Když si myslíte, že se stane typické thrillerové A, hrdina ucukne a stane se X nebo Y. Druhý bod pro film. Když si ťukáte na čelo, co to hlavní hrdina vyvádí, že tohle by žádný normálně myslící člověk nedělal (např. výroba nástěnky), tak se z toho stane vtipná berlička v dalším vývoji příběhu. Třetí bod pro film. Vtipné a inteligentní využití youtube (a i-phonu apod.) a vůbec fakt, že film není pouze hloupým thrillerem, ale že Haggis při psaní scénáře použil takové věci jako logika a selský rozum, vyzdvihuje tento film z řady několika tun podobných filmů a já mu za to přiděluji čtvrtou hvězdu. Ale co mu nehorázně podkopává nohy je závěrečný vysvětlující dovětek (a vlastně i závěr celkově), protože ten přesně definuje americký rodinný thriller pro širokou veřejnost. Stačilo jen ponechat diváka v nejistotě, přidat několik dialogových scén a film by se žánrově posunul více k dramatu a dokázal by v divákovi probudit ne jedno zamyšlení. Takhle říká jen "Každý správný taťka věří v nevinnu své ženy a pokusí se ji dostat z vězení za každou cenu". ()

gilmore_girl

Tohle me teda vazne zklamalo! Russell byl sice skvely, ale priprava na trictvrte filmu? To uz bylo na me moc... a kdyz se clovek konecne docka nejake akce, je trapna a nerealna. Alespon konec mohli udelat mimo ocekavani, takhle je to jen hodne spatny pokus o drama. ()

Šakal

Když pominu skutečnost, že tyhle americké remaky vznikající rok (max 2) po evrop. originálech, parazitující na jejich slávě (originalitě), navíc nepřicházející s ničím inovativním mě začínají slušně řečeno srát, mohl bych tento komentář z fleku ukončit. Nevidět francouzský originál (možná) bych si snímek užíval tak jako valná většina z vás nebo alespoň o trochu víc. Není ku prospěchu snímku, když člověk přesně ví, co bude následovat v nejbližším okamžiku. Přesto si troufám tvrdit, že ani absence shlédnutí originálu by tento snímek v mých očích z lehkého nadprůměru nevytáhla. Haggis totiž originál téměř kopíruje a ten „balast“ navíc je to, co snímek v mých očích naopak sráží. Jasný rozdíl mezi evropskou (francouzskou) a americkou školou. Syrovější, komornější, intimnější naproti „ rodinné, patetické, doslovné.....“. Haggisovi zpomalené, „ srdcervoucí“ záběry, (kdy se kamera dívá v detailech hlavním hrdinům přímo do tváří) mně kazily výsledný dojem již v oscarovém Crashi, otravovaly mi život i zde. Vrcholem budiž závěrečná (naprosto zbytečná) mozaiková koláž. Divák 21.st. není úplný imbecil, umí si dát 5+5 dohromady, to by tak zručný rutinér (jakým bezpochyby Haggis je) mohl dávno vědět. Co se hereckých výkonů týče, tak ač se Russell Crowe snaží sebevíc ( jeho kombinace hodného a starostlivého otce na jedné straně a chlapíka, který umí vzít situaci pevně do svých rukou) je naprosto věrohodná, nicméně v kombinaci s „šedou myší“ Elizabeth Banks jednoznačně na body prohrávají s duem Vincent Lindon – Diane Kruger. Ti dva mají jednoznačně navrch a i díky jejich vzájemné chemii je originál daleko uvěřitelnější, vyzrálejší a také napínavější. Když o tom tak přemýšlím, co by pomohlo tomuto remaku, tak (možná), kdyby se režie ujal Ridley Scott, prohodily se hlavní party a „vraždícího“ manžela zachraňovala milující žena (v nejlepší formě a letech hrající Sigourney Weaver). Russela bych klidně ponechal, místo amerického (pardon) kanadského Pittsburghu děj zasadil na neznámou planetu a návdavkem přidal pár alienů. (Možná) bych ale měl přestat brát ty drogy. Škodí to prý zdravému úsudku a paměti a potom to takhle dopadá....... :o) p.s. nicméně, že je Haggis zručný řemeslník nemůžu popřít (zase tolik jsem se nenudil), proto ty výsledné 3* s dovětkem, že pro příště bych uvítal opět originální příběh viz http://www.csfd.cz/film/228109-v-udoli-elah/ ()

IQ Tiqe

Učiteli zavřou maželku za vraždu, kterou nespáchala, a on plánuje její útěk z vězení. Poté, co jsem si od začátku liboval nad skvělou atmosférou, hudbou a napětím, jsem si zhruba po půlhodině uvědomil, že to je jen předělávka jiného filmu, který jsem viděl sotva před rokem. Takže atmosféra byla pryč a jen jsem sledoval to, co jsem věděl, že přijde, měl jsem před sebou 90 minut a byl jsem zklamaný, protože se mi ten film opravdu líbil. Někde ve 2/3 jsem se ale zpět dostal do "nálady" a napjatě sledoval konec, který jsem si nepamatoval přesně. Můžu říct, že i přes uvedené výtky jsem nadšený, byť si uvědomuju, že všechno šlo až moc hladce. Když budu srovnávat, tak francouzský Pour elle byl drsnější a z mého pohledu je plus Diane Kruger. Pro Next Three Days mluví Russell Crowe, Liz Banks taky nebyla vůbec špatná, hudba a americká "líbivost", a tedy lepší stravitelnost. # příběh 9 | hudba 8 | humor 0 | akce 4 | napětí 8 | pustil bych si znovu 7 ()

HoneyBunny

Poctivě natočený thriller, kde hrdinovi od začátku fandíte, i když on je snad jediný, kdo o (ne)vině své ženy ani na chvíli nezapochybuje. Russell v jedné ze svých umírněných podob be problémů přetáhne diváky na svojí stranu, pár dějových zvratů při té dvouhodinové stopáži vždycky potěší, stejně jako osvěžující výběr hudby. Film je poměrně realistický, takže mi ke konci nesedla ta skoro až terminátorská umanutost policistů. Celkově hodně pozitivní dojem z filmu to ale nezkazí. 80 % ()

Tsuki

"Chce to odvahu... a trochu štěstí." Výborný a velmi propracovaný film, na kterém je znát velký kus práce a jasná režisérská vize. Děj je skvěle vystavěný, takže nás film napíná až do úplného konce, jelikož oproti jiným thrillerům není vůbec jasné, jak dopadne. Navíc diváka může poutat samotné téma o nedosažitelnosti spravedlnosti, což je zcela reálný a poměrně častý problém našeho světa, který nutí k zamyšlení. Sledovat navíc, jak se spravedlnost snaží do rukou vzít úplně obyčejný člověk bez jakýchkoliv zvláštních schopností, můžeme se poměrně snadno vcítit do jeho situace a sžit se s jeho pocity. Russell Crowe to zahrál opravdu přesvědčivě. ~(4,3)~ ()

Anderton

Nie, nebudem porovnávať s originálom. Haggis mal viac prachov, o tom to je. Námet a scenár bol už u frantíkov originálny, takže Haggis nemal čo zkaziť. Crowe je charizmatickejší ako originál a Banks nie je taká sladká ako Diane. NTD je aj o niečo intenzívnejší a držanie palce hrdinom je trochu silnejšie. Aha, takže som celý čas iba porovnával. No nič, tak iba dodám, že americké tržby sú jedno veľké wtf. Zase sme to museli zachraňovať u nás na kontinente. A to sa jedná o Haggisov najkomerčnejší film. ()

Frajer42

Tak úvodní hodinka je těžká zívačka a máslíčko. Děj není absolutně zajímavý a vy nevíte, kam se dřív koukat, abyste nebyli svědky toho nudného utrpení. Poté se z ničeho nic dají konečně věci do pohybu a jsme svědky nefalšovaného nerváku. Tohle tempo už snímek až do závěrečného hvizdu neopustí, ba dokonce ani nezmírní. Trošku mě zamrzelo to, že si s výběrem Russellovy manželky nedal ten človíček, který za to měl být zodpovědný, více záležet. Elizabeth Banks není ani trošku pěkná a ani není příliš oslnivá herečka. Dále je malinko s podivem Russelova transformace ze středoškolské učitele na chladnokrevného Zorra mstitele, přičemž si k tomu vystačil s několika youtube manuály a malým kouskem štěstí. Na celém plánu mi nepřišlo chytré vůbec nic a určitě bych ho vymyslel lépe. Nicméně, jeho uskutečňování je skutečně kulervoucí. Závěr jsem tedy proletěl se zatajeným dechem. Celkově se tedy přikloním spíše k těm třem kouskům, takovým horším. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele FFilipCZ. ()

Kothy

Opravdu silný příběh o tom, kam až dokáže člověk zajít pro lásku. Russell Crowe tu jako milující otec a manžel předvádí skvělý výkon jako vždy. Jeho žena Elizabeth Banks je neprávem obviněna z vraždy a on se jí celý film snaží dostat z vězení. Má to neskutečně promyšlené. Právě chytrost celého jeho plánu mě na filmu nejvíc zaujala. Hrají tam i další známí herci a herečky. Určitě doporučuju fanouškům tohoto subžánru. Hudba filmu taky dost přidává. "Myslíš si, že ho najdeš?" ()

teutates

Nechal som tomuto nejaký ten deň na uloženie infa, no aaa nothing. Russell ma nepresvedčil, bohužial klasicko poňatý thriller 90. rokov bez hĺbšej podstaty. Johnovi neprávom uväznia ženu, potom čo pochopí, že administratíva USA je na hovno rozhodne konať na vlastnú päsť, samozrejme ako inak... hrdina sobotňajšej noci, učiteľ z predmestia John Brennan. 5/10 ()

oje

Je to radost, když se z nenápadného motivu podaří vytvořit překvapivě dobrý film. Děj se do žádných složitostí nepouští, jeho zpracování je ale natolik kvalitní filmařina, že ke štěstí naprosto stačí. Po nevýrazném začátku s pár konflitky s podsvětím a letmými náznaky nervozity napětí perfektně graduje až na čistou adrenalinovou stovku. Druhá polovina filmu je tak děsný nervák, který k tomu stále nepřestává udivovat důmyslností plánu útěku. Herecké duo a množství zajímavých a fungujících detailů pak dovádí film skoro k dokonalosti. ()

swamp

I přes trochu pomalejší rozjezd a Russella Crowea, kterého moc nemusím, zde máme výborné krimi-drama držící laťku s napětím příjemně vysoko. Samozřejmě je to celé hrozně nadsazené a přehnané, ale byly momenty, kdy jsem si říkal, že je to uvěřitelnější než třeba Taken. Jsem zvědav na srovnání s francouzským originálem. ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona