Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

Pajkenzi

Fajný horor, který sem viděla přímo v kině, překvapil mě lekala jsem se při každé scéně. Hudba prekvapila, ohromila, na konci dojemné trošku ale v nečekaných momentech kdy člověk nečekal reakci, tak bum... fakt musím říct že se mi film moc líbil a doporučuji. ()

Bobik9

Fede Alvarez udělal nejbrutálnější, nejděsivější, nejpromakanější horor roku. Těžko to bude někdo překonávat letos. Pravda, příběh nestojí za moc. Klasika. Partička krásných a mladých lidí je na lesy ohraničené chatě. Rozbije se jim jedno auta a jedna holka začne být posedlá. Skutečně nic originálního, nicméně zpracování je mnohem lepší než u polovinu jemu podobných. Nečekaně slušné herecké výkony od pro mě neznámých herců. Velká spokojenost! ()

Luk80

Jako nadšenec jsem byl samozřejmě v plném zápalu očekávání. Zkoumal záběry z natáčení, rozhovory a různé promo materiály týkající se této očekávané události. Slovo Remake dnes neznamená pouze něco předělat, ale především otázku - proč zase a zrovna tohle? Chceme to ? Od samotného úvodu nám Alvarez servíruje pravý opak těchto otázek a servíruje je nekompromisně. Není zde Ash, ale máme Miu. Jeji představitelka Jane Levy, tady prošla poprvé krvavou lázní, vzhledem k jejim předchozím rolim. Mia je prostě skvělá a okamžitě jsem si jí oblíbil. Je jisté, že je nás více:-) Mia tady všechny svým výkonem přehrává. Naprosto luxusní scéna je plazení kolem auta v bahně plném krve. Což mi připomína zmínit Slayerovskou Raining Blood. Tento Evil Dead má každopádně navrch oproti "ostatním remakum", kterým chybí atmosféra a napětí. Nevím, zda si to ale zasloužilo takový lacinný závěr z vycházejícím sluncem... Po celou dobu mlsání plátna přichází zrovna tento konec.... A ten kapečke zabolel. Why don’t you come down here and let me suck your cock, pretty boy? ()

Jazzzz

Po příchodu z kina jsem se hnal k pc, že napíšu komentář plný chvály. Pak jsem si ale řekl, že si dám čas a nechám film rozležet. Myslím, že potenciál filmu byl ohromný, prostředí opuštěné chaty kdesi v lesích je určitě hororové až až. Když k tomu přidáte abstinenční příznaky holky, které pochází z rodiny, kde už máma byla psychicky narušená máte zaděláno na pěkný horor. Bohužel prolog, kterým vás film zahrne před začátkem filmu je natolik silný, že je vám po celou dobu filmu jasné, že o abstinenční příznaky asi pravděpodobně nepůjde. Atmosféra houstne poměrně rychle a nástup drsných scén na sebe nenechá dlouho čekat. Myslím, že fanoušek krváku zajásá. Bohužel mě přijde, že film trochu moc tlačí na pilu a oběti vydrží mnohdy opravdu hodně. Ale i to by svým způsobem fungovalo nebýt onoho zvráceného (a poměrně dlouhého finále), které se snaží vzbudit dojem, že jde o originální finále, ale bohužel film degraduje o celou hvězdičku dolu. Myslím tím samozřejmě celý závěr filmu od doby, kdy se v mladém bratříčkovi probudí MacGyver... ()

elanius

(71/2013, DVDRip) / Absolútna spokojnosť s týmto remakom, od začiatku do konca perfektná jazda jednoznačne v duchu predchodzích Evil Deadov. Film dáva na frak takmer všetkým hororom z posledných 5 rokov a je až nepochopiteľné koľko zbytočného frflania sa nachádza v komentároch. Jediná škoda, že sa tu trošku niekto nepohral viac s kastingom a aj samotnými postavami vo filme. (8/10) ()

venison

Trochu váhám nad hodnocením mezi 2* a 3*.. V podstatě příběh je pěkně uhozenej a herecký výkony dost zoufalý, až na hlavní hrdinku, která bohužel většinu doby prosedí ve sklepě.. Tenhle horor rozhodně nestaví na lekavých scénách, ale spíš na ukázce brutálních nechuťáren – poleptané části těl, odřezávání končetin, zabodávání cizích předmětů do různých částí obličeje atd. Kupodivu to celkem dobře zafungovalo asi díky hispánským tvůrcům.. ()

ivan bohatyr

Docela slušné, ale ten konec mi přišel až moc roztahanej. Krvavé lázně, lekačky (ikdyž občas slabší), slušný příběh, dobrá atmosféra = na tohle se klidně podívám znovu. ()

lennyd

Mia a její přátelé se vydávají na opuštěnou chatu v lesích, aby zde Mia byla uzavřít kapitolu svého života věnovaná drogám a jiným závislostem, a začít zhola nový život. Chatu ale někdo v průběhu let využíval k podivným rituálům, o kterých svědčí spousta mrtvé zvěře ve sklepě a tajemná kniha. Erikovi se podaří z knihy přečíst několik řádek, aniž by tušil, že tím vyvolá prastaré zlo, které nejenže nenechá Miu začít nový život, ale ten její současný hodně rychle ukončí. I všech ostatních... Ač jsem z původního Evil Dead až tak úplně nadšený nebyl, přesto ten film měl své kouzlo, a hlavně ve své době byl kultem, na tisíckrát ohraných videokazetách se spoustou scének a hlášek, které nám - mladistvým divákům - uvízly v hlavě. Z nového zpracování nám ale akorát uvíznou hektolitry krve, a někdy až zbytečná brutalita, která sice zpočátku ve filmu své místo má, ale ke konci už je to až příliš přehnané (a to nejsem žádnej puritán a nějaká ta kapka krve mne nerozhází). Ani po herecké stránce mne film nijak nepřesvědčil, bývá totiž tradicí, že se podobné lesní vyvražďovačky většinou zúčastňují docela hezké holky, které absolvují alespoň jednu nude scénu. Tady, asi z důvodu zachování přístupnosti dětem, které mohou vidět hektolitry krve, ale nemohou vidět obnaženou dívku, není nic. Tak třeba příště.... ()

Phietros

Po dlouhé době horor, kde se spojilo duchařství, čarodějnictví a nechutné masakry z vyvražďovaček do jednoho celku. Bohužel první polovina výrazně lepší než ta druhá, což hodně ubírá na hodnocení a celku jako takovému. Zápletka jednoduchá, jeden s party najde zapečetěnou knihu dábla, kterou otevře a přečtě pár slov! Tím vypustí ducha, který je jednoho po druhém zabijí a jediná záchrana je dotyčného rozsekat, upálit, nebo zaživa zakopat! 75% ()

uiu

Filmu by hodně prospělo, aby nebyl prezentován jako remake kultovního hororu, ale byl brán jako samostatný film, který se ničím neinspiruje (a chata v lese s bandou puberťáků je jen aspekt jednoho z mnoha hororových prvků, které v poslední době objevili svůj boom). Už samotný námět je totiž parádní a dal se uchopit úplně jinak a lépe - Mia spolu s bratrem a kamarády odjíždí na chatu do lesa, odříznutí od civilizace, aby se dostala ze závislosti na drogách, byla v prostředí, které jí drogy nepřipomíná a prošla si hnusným absťákem. Jenomže v lese řádí duch, démon, zlo, nazvěte si to jak chcete, a Mia je toho svědkem, jenže jejím historkám o tom, že se něco děje, jí nikdo nevěří a každý si myslí, že má jen absťák a halucinace, dokud nezačnou padat hlavy. Spousta lidí zde srovnává s originálem, ale já tenhle film beru z úplně jiného hlediska. Navíc je to jeden z mála hororů, na kterém jsem byla i v kině, tudíž byl zážitek hned jiný než doma na TV a proto nejde jinak, než 4 hvězdy a níž nepůjdu, protože si film ráda pustím jednou do roka. ()

Kerion

Zbytečná a zdlouhavá nerozhodnost postav k akci, nemohoucnost při útěku natahující scénu do úmoru, stupidita chování některého charakteru, který najednou přijde s brilantním nápadem a našlo by se více, co mě na horrorových scénářích vytáčí a jenž byly použity v tomto filmu. Co jsem naopak postrádal bylo větší prohloubení mytologie s tajemnou knihou, zde působí jen jako obrázkové leporelo s výjevy, které se ve filmu staly. Podivné mi přišlo i finále, kdy očekáváte nástup samotného pána temnot do deště krve a místo toho se dočkáte stejné pomalé potvory s touretovým syndromem. Kéž by se radši objevil Bruce Cambell a rozřezal přeživší motorovkou. Technické zpracování je na slušné úrovni, kus poctivé standardní práce. Co na filmu potěší je po titulkový závěr a scéna kdy se jedna z postav vysměje druhé, pro její neskonale stupidní uvažování a jednání. ()

MikeZ

Atmosféra a děs tomu chybí. Postavy jsou až na hlavní hrdinku nezajímavé. A přesto je mi Evil Dead sympatický a skvěle jsem se bavil. Jednak proto, že jsem, co se týče starého ED, prodejná děvka a u srdce mě zahřeje jakákoliv narážka. A taky kvůli tomu naprosto lahůdkovému, ze řetězu utrženému (a absurdnímu) gore, které je tu hlavní hvězdou. Závěr, kde začne pršet krev a přijde na řadu motorovka ("Feast on this, motherfucker!") mi na tváři vykouzlil větší úsměv, než měla ta slečna v koupelně. Příjemná jednohubka. 7/10 P.S. Zůstaňte do konce titulků. Je tam! ()

Diego

Nejde srovnávat tento horor s filmy typu Sinister, Mama, neboli nadpůrměrnými horor poslední doby. Srovnávejme to se Slasher Horroy jako remaky H2O, NightMare, Wrong Turn..a v rámci tohoto žánru je to nadpůrmérné. Přesto mě to začalo opravdu bavit až v posledních minutách. ()

Steny94

Odpočítaval som mesiace, dni a posledný deň aj hodiny :D. Už dlho som sa skrátka na film netešil tak strašne ako práve na Evil Dead a to sa musím priznať že ani nepatrím k akýmsi veľkým fanúšikom originálu, film je to dobrý, no ja som si skrátka vyčkával na jeho novú verziu. Toto moje natešenie asi dosť ovplyvnilo moje hodnotenie a aj môj názor k filmu, lebo aj napriek tomu že marketingový ťah od začiatku sľubuje ten najhrozivejší film aký sme kedy videli, film ma nevystrašil ani raz a bohužiaľ ani jedna lakačka na mňa akosi extra nezapôsobila, taktiež chovanie postáv, bolo v určitých momentoch dosť dementné a niektoré scény úplne predvídateľné...Vadilo mi to však? Nie! Ja som totižto dostal presne to čo som aj od tohto remaku očakával a to obrovskú porciu hororovej akcie a hororovej brutality. Film má veľmi rýchle tempo, skvelú morbídnu atmosféru a postavy perlia jednu hlášku za druhou. Herecké obsadenie podľa mňa úžasné, Fede Alvarez odviedol skvelú prácu a čo pri chvále taktiež nemôžem vynechať sú dokonalé masky a old schoolový vzhľad filmu. Skrátka hltal som každú jednu scénu a každý jeden záber a rozhodne sa tento film zapisuje medzi mojich obľúbencov. Teším sa na DVD a na druhú časť! ()

hroubek

Byl jsem ohromně zklamaný, když jsem se dozvěděl, že Raimi nebude dělat Evil Dead 4 a místo toho to nechá někoho zremakovat.Tomuhle jsem věřil do doby než, jsem viděl první ukázku, ze které mě mrazilo v zádech a měl jsem pocit, že konečně uvidím kvalitní remake.Hodně moje nadšení, taky zvedl film The Cabin in the Woods, který klasický Evil Dead „lehce" vykrádá.Po zhlednutí musím říci, že trailery nelhaly, a to co v nich vidíte, taky dostanete ve vrchovaté porci.Tvůrci si spoustu věcí schovali do filmu, což mě hodně potěšilo.Co mě naopak vůbec nepotěšilo, bylo to, jak film po celou dobu probíhal.Nejsem žádný velký hororový fanda, ale tady jsem prostě vždy dokázal odhadnout, kdy příjde lekačka a někdy vůbec nepřišla.Chvílemi mě přišlo, že tvůrci spoléhají, že s brutalitou samo sebou příjde i napětí a strach, což se velmi často nestávalo.Možná to nikomu nepříjde, ale první dvaceti minutovka je mnohem zajímavější, než to co příjde.Atmosféra funguje na výbornou, seznámení s postavy, taky není nejhorší, prostě dobrý začátek pro příběh, který se hlavně snaží být originální a neznásilňovat originál.Problem nastává s příchodem zla.Postavy se začnou chovat hloupě a v jistém okamžiku je Vám jedno jestli přežijí, nebo ne.Kdyby tady byl někdo jako Bruce Campbell, tak by to bylo o něčem jiném.Možná jsem v tomhle zbytečně tvrdý, ale takhle by to mělo fungovat ve všech hororech, že Vám záleží na postavách.Když, tohle opominu, tak narovinu přiznám, že jsem dobře bavil.Bavil jsem se na přehnaném nasilí a vážnosti.Jen je škoda, že tam nikdo nepřidal humor a nadsázku jako v Evil Dead 2.Dokonce oceňuji několika násobné finále, ve kterém se o slovo hlásí motorovka.Ve výsledku zamrzí, že se režisér Fede Alvarez nedržel příběhu, který ze začátku rozjel a neměl lépe napsané charaktery postav, jelikož žádné nasilí ve filmu nemůže vyplňit tu díru, která vznikla ne až tak „kvalitním" scénářem.Ale narovinu můžu říci, že nový Evil Dead není zbytečný film a dokáže hodně dobře pobavit a to se svými klady i zápory. ()

drake31

Evil Dead s určitosťou nie je najdesivejším filmom aký som kedy videl, ale s určitosťou je jeden z najlepších a najkvalitnejších remakov od doby kedy toto šialenstvo s ich vytváraním začalo. Atmosférický je to trochu mimo, ale to neuberá z pôžitku pozerať sa na kvalitné bloody efekty, končatiny oddelené od tela, klinčeky, črepiny pozapichopané kade tade, a potom ešte to upršané finále - no nádhera. Tvorcovia sa snažili natočiť surový horor a pekelne krvavý horor, čo sa im podarilo na výbornú, a viac žiadať nemôžem (možno tú atmosféru by som viac prehustil). 4* ()

Terzeus

Solídny ale ako pri takmer každom remakeu, na viacerých miestach nedotiahnutý film. Áno, je to brutálne a odporné, útočiace a zároveň ťažko znesiteľné nech ste už videli čokoľvek ale zatiaľ čo Raimiho film toto násilie systematicky rozvíjal, tento remake ho má akoby len preto lebo ho musí mať. Dôkazom je úplne náhodné nájdenie píly na odrezanie ruky, takisto náhodné nájdenie klincovačky a zoznam by mohol pokračovať. Jasné, že to všetko svätí účel tvorcov ale je to strojené. Paradoxne najvernejšia vec originálu je kamera, nechutne lietajúca po lese a nepríjemne prekvapujúca obrazom, ktorý objavuje. Naopak najdebilnejšia vec, ktorá bráni od 4* sú tie mega hlúpe postavy. Seriózne, nedá sa aspoň pre jeden hororový remake vybrať aspoň trochu lepší scenárista, ktorý vie, že tie naivné rečičky a žabomyšie problémy sa dajú spracovať aj hodnoverne alebo sa dajú rovno odstrániť a nahradiť niečím lepším? 60% ()

Mishqo

"The most terrifying movie you will ever see" ... aha, tak to som potom pozeral asi niečo iné ... akože krvi mi nechýbalo a atmosféra vcelku ušla ... ale tú hlúposť som jednoducho nedokázal zniesť ...u mňa maximum 50%, váác ne! ()

0lie

Dnešní hororová tvorba už není nic pro mě..vrchol nevkusného humusu, nelogičnosti postav a nenápaditého scénáře..soutěže kdo na koho vykydá víc tomaty kečupu a mrazení v zádech nikde..buď jsem z toho vyrostl nebo ty dnešní filmy stojí za prd! ()

Brain-D

Co všechno jsou si dobří přátelé udělat, když je posedne zlo aneb Evil Dead. Nečekal jsem toho moc, protože remaky klasicky odsuzuju, ale tohle bylo vážně dobrý. Zdálo se mi to, až na nějaké to přehnané "Fuckování" jako znovuzrození zakopaného pokladu. Na oreginál to sice atmosférou a hereckým obsazením (především zásluhou postavy Ashe) nemá, ale krvavostí to snadno přebíjí. Krvavost a detailnost je velký plus, který si zaslouží úctu a nemůžu říct, že mě to nepotěšilo. Připomělo mi to stále nepřekonaný nejkrvavější film "Braindead", který si budu muset určitě brzy pustit. Pro milovníky gore hororů opravdu potěšení. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016