Legenda o Tarzanovi

• USA The Legend of Tarzan (více)

Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest. (Freeman Ent.)

malylada

snad nejhůře uchopeno, jak jen mohlo být. To nejzajímavější z původního Tarzana bylo nastíněné kratičkými vzpomínkami a zbytek byla chaotická koláž. Vizuál hodně průměrný a casting hlavního hrdiny se nevyvedl. Waltz asi nastokrát hraje to samé...... s odřenýma ušima 5/10 ()

maseer2

scénář z prdele, otřesně prkenný, vysixpackovaný Skarsgård a efekty, které vypadají, jako by je Yatesova stará spíchla doma na svém MacBooku.. k smíchu.. ()

GeusX

No, přiznávám, že jsem očekával trochu víc. Jó, opičky a všechny zvířátka byly vážně pěkné, jako živé. Občas jsem sice měl pocit, že mi nějak nesedí interakce skupin lidí se zvířaty, které do scény doplnil počítač, ale to už je takové nimrání. Technické zpracování, dynamika, exteriéry, skvělý záporák Ch.Waltz i fajnoví klaďasové Jane a Tarzan ... 4 hvězdy. Jen ten až neuěřitelný příběh mne do křesla nepřikoval. (viděl jsem: 1x cz tv) ()

MoiJe

Sklamanie. Velke. Skarsgard sa na Tarzana celkom hodi a tesila som sa, ale v celom filme su asi 3 Tarzan sceny akych som dufala bude film plny, zbytok je len... polystyren. ()

JohnCZ

Jeden z filmů, který z nulového očekávání umí vyčarovat příjemné překvapení. Pohodový předigitalizovaný letní blockbuster s trochu pomalejším rozjezdem, ale o to epičtějším dojezdem. Christoph Waltz jako záporák je sázkou na jistotu, Margot Robbie krásná jako vždy a Tarzan minimálně nezklame. K tomu výborný soundtrack plný afrických rytmů, umělé, ale vizuálně přitažlivé CGI. Za mě palec nahoru. ()

Padme_Anakin

Při svém průzkumu tvorby Alexandera Skarsgårda jsem narazila na tento kousek a byla celkem zvědavá, jaký moderní kabátek tvůrci Tarzanovi oblékli.. Mno, napsala bych to asi takhle, kdyby mi bylo čtrnáct, možná bych se do Alexe platonicky zamilovala.. Jenže mně už bohužel čtrnáct není, takže to neklaplo.. Příběh klopýtá ve všech ohledech a ani jako filmová jednohubka moc nefunguje, tedy na mě ne.. ()

corpsy

Nechápem prečo, ak chceli Warneráci začať novú ,,franchise,, pristupovali k látke takýmto spôsobom. Ide skôr o minimálne akčné melodrama, ktoré pôsobí dokonalo zastaralým dojmom ( skôr pripomínajúc červenú knihovňu, či to horšie z tarzanoviek z 30. rokov ). Zaujať dnešnú, v tomto žánri hlavnú divácku skupinu ( 15 - 25 ), na to by trebalo komiksovo podaný nášup, predsa len mladí neradi pozerajú na niečo, v čom sa to nehýbe viac ako 10 sekúnd. Ja som si tento ,,skvost,, užil akurátne, len ma trochu mrzí premárnený potenciál všetkých zúčastnených a rovnako aj premárnený 180 miliónový rozpočet. ()

PauloZ

Hej Dejvide, natočíš nám Tarzana? Nemáme sice prachy na efekty a scénář od Cozada s Brewerem stojí úplně za p**u, navíc se vysrali na předlohu a sepsali to úplně k hovnu s pár flashbackama, ale je to Tarzan! Lidi na to budou chodit a kešovica poteče proudem. Navíc jsme ukecali Margotku s Jacksonem a Waltzem, kteří byli ale kurevsky drazí, takže Skarsgård bude jenom blbě čumět a efekty pořídíme za půlku. A co na to Dejv? Hej, tak to si plácnem, sice neumím točit akci, ale potřebuju po Potterovi nakopnout kariéru... A tak přátelé vznikl béčkový Tarzanovský odpad, na kterém jsou krásné pouze záběry Konga s Margot Robbie a baví jen Waltz s Jacksonem, což je vzhledem k námětu zoufalé. Jo a digitálně to mete pod koberec i 5 let staré Zrození Planety opic. Ale Fuj. ()

berny2468

Rozhodně to není nejpovedenější film, ale očekával jsem to mnohem horší. I když první scéna mě hodně vystrašila a přemýšlel jsem zda to dokoukat, naštěstí jsem dokoukal. Na tom šlo vidět, že Yatesovi bojové scény (vyjma Pottera) nejdou. Má svůj styl a ten je špatný. Scény jsou nepřehledné, nezajímavé a prostě divné. Důkazem je konec, který film zbytečně sráží ještě níž. Ovšem jinak se mu film, Teda až na pár dalších scén, povedl. Největší problém tohoto filmu je v příběhu, který je opravdu špatný, alespoň že délka je tomu úměrná. Naštěstí má film opravdu luxusní herecké obsazení, kde nikdo nezklamal. A také musím přiznat, že se mi líbil i hudba filmu, která byla příjemná. Celkově je to film který mě překvapil když ne dostatečně a určitě za shlédnutí stojí...55%. ()

DEXTER099

Snaha o strašně suprového Tarzana mě nechytla a na verzi s Christophem Lambertem zatím nic nemá.Za mě celkově 55% a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Tak to já jsem si film naprosto celý užil a jsem spokojený. Po tom co jsem o tom slyšel, jsem se tomu dost vyhýbal a nebýt toho, že jsem film dostal, tak jsem ho ani nevyhledával. Teď mě mrzí, že jsem na něm nebyl v kině. Příběh je pěkný, jednoduchý a bez většího překvapení. Flashbacky mě nevadí a pěkně doplňují příběh, který je zasazen do Tarzanovi dospělosti. Co mě hodně potěšilo, tak to je vizuální stránka filmu. Film se odehrává v nádherné přírodě a je doplněný pěknými efekty, které jsem si užil. Celé je to pěkně doladěné skvělým soundtrackem, který dává filmu správnou atmosféru. Obsazení bezchybné a všechny postavy sedí. Za mě parádní popkorňák, kterému nic nechybí. 100% :) ()

schizmo

Naleštěná bída! Novodá tarzaní adaptace není nijak zabávná, hlavně tedy postrádá tah na branku, takže i přesto, že se toho děje v příběhu hodně, film prostě nemá grády. Domnívám se, že za to může kompletní cgi animace, ve které jsou skuteční snad jen herci. Pokud tohle má být předzvěst budoucí cesty kinematografie, pak se budem čím dál víc obracet k 80./90. letům nebo k režisérům, kteří mají rozum. Pro novodobého diváka bez špetky soudnosti asi dobrý. ()

maddy

Príbeh o Tarzanovi po tisíc a prvý krát. Chápem, že v námete ako je Tarzan sa nedá vymyslieť nič nové, priestor na nejaký odklon od pôvodného príbehu, ani žánrové experimenty tu jednoducho nie je, takže čakať od Tarzana akokoľvek novátorský prístup nie je žiaduce. Avšak tento rok dokázala Kniha Džungle, že aj pôvodný a dôverne známy príbeh sa dá podať hravou a pútavou formou, ktorá zaujme aj v roku 2016. To bohužiaľ nie je prípad nového Tarzana. Ten nie je nijako hravý, ani pútavý, iba neskutočne bland a málo vzrušujúci. Teda na six-packu Tarzana, respektíve v jeho prípade takmer eight-packu, sa možno pár diváčok vzruší, no inak je samotný film nevýrazný rovnako ako Alexander Skarsgaard v hlavnej úlohe. Figúru ma síce dostatočne vypracovanú, ale inak mu chýba akákoľvek charizma, tak ako filmu chýba akékoľvek dobrodružstvo alebo napätie. A bez toho sa dobrodružný letný blockbuster iba ťažko natočí. Pritom rozjazd je veľmi sľubný a hlavne prvá polovica v rámci možností fajn. Síce nijako objavná, ale dokáže udržať pozornosť. Tá druhá už vyložene klesá do podpriemeru a hlavne záverečná pol hodinka na seba nabaľuje s každou minútou čoraz viac nezmyselných, až priamo wtf momentov, rovnako ako celé finále, kde sa Tarzan rozhodne zachrániť svoju milú tým, že naženie tisícky bizónov, aby zdemolovali mesto, keď vie, že v jednej z tých drevených búd väznia jeho vyvolenú Jane. Samozrejme, je to drahé, trikové (aj keď triky často haprujú – napríklad pri zoskokov zo stromov), no nijako strhujúce. A presne takým film o Tarzanovi byť nemal. Tu totiž nikto nečakal nič nové, stačila poctivo odvedená dobrodružná jazda džungľou. To by však na režisérskej stoličke nemohol sedieť David Yates, ktorý už pri Potterovkách trel biedu s núdzou a jeho Tarzan nie je iný. Síce nie vyslovene zle natočený, sú na ňom vidieť minuté milióny, ale je až zúfalo obyčajný, rutine podaný, ani raz nedokáže vyslovene strhnúť a na to koľko miliónov sa na neho minulo nemá za tie dve hodiny jeden záber, ktorý by bo vyslovene zapamätania hodný. Akčné scény sú neškodné, opäť síce okay natočené, ale bez napätia, chýba im gradácia a všetko sa tu odohráva tak nejako z povinnosti, že divák presne vie čo príde o ďalším päť minút. Celé tie dve hodiny tak nevyvolajú jednu jedinú emóciu a všetky postavy si iba odohrajú to „svoje“ bez toho, aby ste o nich mali akýkoľvek záujem. Christoph Waltz ide ďalšiu svoju štandardnú rolu záporáka a už to začína byť desiaty krát otravné, Samuel L. Jackson keby sa z filmu vystrihol, tak by si to snáď ani nikto nevšimol a Margot Robbie je na tom podobne ako Alexander Skarskaard. Vo výsledku je tak The Legend of Tarzan neškodný, ale úplne prázdny film, ktorý síce nikoho vyslovene neurazí, ale na druhý deň si ho bude pamätať asi málokto. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

SaNcHeZ_cz

Tak to je docela průšvih. Yates ukazuje, že to s jeho režijním umem nebude tak horké jak se zdálo. Jak jsem tvrdil už po některých Harry Potterech v jeho režii - jak dokáže tenhle chlap utopit tak nehorázné peníze za takovou nudu mi zůstává záhadou. Legenda o Tarzanovi je film o který nikdo vlastně moc nestál a po tomhle výsledku zase hodně dlouho stát nebude. Dvě hodiny nudy, mizerných triků a špatných hereckých výkonů od docela zajímavého obsazení na ploše mizerně vystavěného fikčního příběhu propleteného se skutečnými událostmi a aktuální tématikou. [35%] ()

MartinezZ

Boha jeho, tohle byla neskutečná hovadina, ale neskutečná. Břečka splácaná z neuvěřitelného množství jednotlivých nesmyslů, klišé a nesourodých blbostí, ve kterých herci ani netušili, co dělají. A do toho se vměstná ještě dost ke zbytku vizuálu nepasující fauna a vůbec CGI efekty. Nedoporučuje 12 z 12 zástupců Ligy pro ochranu mozkových buněk. --- 0,5* ()

ArsenalEagle

Pěkné, a trošku z jiného pohledu zpracované dobrodružství o "chlapci z džungle". Ničím neurazilo, ale také ničím tak úplně neoslnilo. Hranice 3-4 hvězdiček. ()

Ellmariachi

Tenhle film může mít problém s tím, jak k němu přistoupíte. Pokud k Tarzanovi přistoupíte jako k akčnímu velkofilmu, asi vás zklame. Já se někdy v první polovině přepl na dobrodružnou pohádku pro pokročilý a dost mi to pomohlo. Určitě bych ale pozměnil to jak byl film vyprávěn. Jasně že většina lidí zná legendu o tom jak T vyrůstal s opicemi apod. Přesto bych ale místo flashbacků volil v první třetině "origin" a ve zbytku bych odvyprávěl film, který jsme viděli. A klidně ať se 10 minut přidá. K oběma postavám by totiž měl člověk tak nějak přilnout. Potíž je pro mě právě v tom, že jsem si k T ani J nenašel cestu. Jinak se na to ale dobře dívá a když LoT dáte šanci, celkem příjemně to celé uteče. 70 procent a těsná 4tá hvězda. ()

Baronne

Ten Tarzan, kterej běžel v televizi skoro každej tejden asi před 15-20 lety byl několikrát lepší... Alexander i přesto, že ho mám rád, tu byl naprosto nesympatickej a čišelo z něj anticharisma.. I na efekty to bohužel těžce prohrálo oproti Džungli nebo Warcraftu.. A ani to neuvěřitelný obsazení tomu vůbec nepomohlo. Hnus velebnosti ()

nirvanafan

Začátek je poměrně hodně zmatenej. Ne, že bych příběh o Tarzanovi neznala, ale než se tady dozvíme kdo, co, kdy, proč, docela to trvá. Přitom jinak je příběh hodně přímočarý a jednoduchý. To by zase tolik nevadilo. Ani průměrná akce vlastně není takový problém. Ten tkví v tom, že scénárista je magor, který nepozná rozdíl mezi epickým zakončením a skoro groteskou, která způsobí záchvat smíchu. Celkově je to ale příjemná jednohubka s nejlepším pekáčem buchet tohoto léta. P.S. Návrh na zlepšení - Tarzanova košile měla letět dolů o hodně, o hodně dřív :)) ()

JJ.Gibson odpad!

Na Legendu o Tarzanovi jsem se po velice dlouhou dobu těšil, tehdá mě trailer dostatečně navnadil až do včerejška, kdy se všechno zhroutilo do černé díry filmového universa. Něco tak odporného jsem opravdu dlouho neviděl. CGI divné, Skarsgard nehraje, Robbie otravná, Waltz proč to proboha vzal?? S.L.Jackson se rozhodl, že bude hrát prostě ve všem co smrdí korunou. Příběh a atmosféra jsou tak debilní, že ho museli nejspíš vymyslet Tarzanovi kámoši šimpanzi, kteří po sobě sice pořád hází exkrementy, ale zapisují si u toho skóre. Scéna kdy, Tarzanovi pomůže stádo bůvolů, antilop, lvů a goril a papoušků a krokodýlů a motýlů je k neuvěření. Všechno, absolutně všechno špatně!!!! Fuj, tohle vážně nemělo vzniknout!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Margot Robbie bude bruslit

24.01.2015

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

22.08.2014

8 filmů, 7,7 miliardy dolarů. Potterovská filmová sága sice skončila před třemi lety, její odkaz ale jen tak nevybledne. A studio Warner. Bros. si toho je dobře vědomo, pročež před nedávnem oznámilo… (více)

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

15.11.2013

Klasika Rudyarda Kiplinga, jejímž základem jsou příběhy o vlky (a medvědem a panterem) vychovaném divokém chlapci Mauglím, už byla zfilmovaná mnohokrát – nejslavnější adaptací je zřejmě animovaná… (více)