Legenda o Tarzanovi

• USA The Legend of Tarzan (více)

Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest. (Freeman Ent.)

Eržik

Některé "filmařské" nápady prostě nešli odpustit. Kdyby to bylo natočeno úplně klasicky bez těch výmyslů, tak by se na to možná dalo i dívat. ()

Vyhy

Tarzana mám rád. Jó, kde jsou ty časy, když jsem ho jako prcek hrál na starém počítači. Dobře, zpět k filmu. Oceňuji podání nového příběhu. Takže se nedočkáte klasického příběhu, kde uvidíme potopení lodi, přežití v džungli a následná rodinná péče prostřednictvím opic. (Náznaky jen pomocí krátkých flashbacků.) Co se týče kvality snímku - kamera hrozná, hlavně v boji. Zpomalené scény mi rvaly srdce. K postavám jsem se nedokázal přilnout a padouch mě nezaujal. Příběh slabší, bez žádné pořádné zábletky a ani se nekonal "wow" moment. Hodnotím kvalitně na jednorázovku. Rychle na to zapomenete. ()

M.i.k.e

brakovka jak se patří,která ve výsledku není vůbec tak špatná jak jsem čekal.Pár věcí tu sice trochu hapruje,ale technická stránka (zvířata) je výborna,herecké obsazení sympatické a jako oddechová pohádka je tak Tarzan plně vyhovující.těším se na 3D...80% ()

Havaj8

Rok 2016 byl rokem, kdy se střetli v kinech Tarzan ve svým filmu a Mauglí v Knize džunglí. A za mě vyhrál Mauglí na plný čáře, jak vizuálně, tak hlavně příběhem. Tohle bylo na jednu stranu vyprávěný úplně nově po x letech, co se Tarzan a Jane vrátili z džungle domů. Ale co by to bylo za Tarzana, kdyby se to neodvíjelo znovu v džungli. Do toho byly vkládaný vzpomínky, což dost věcí objasní, za to plus. Ale ta kooperace se zvěří byla někdy až moc, viz. poslední scéna s bizony nebo krokodýli. Nebo ta vtipná scéna na liáně, kdy letěli asi minutu prostě na jedný a tý samý. Na konci se Samuel L. Jackson s Tarzanem objímal, jak kdyby to byli staří kámoši. Těch úsměvnejch momentů tam opravdu pár bylo. Jinak to bylo úplně obyčejný dobrodrůžo, kterých je spousta. A Margot Robbie tu byla extrémně příjemná, i když mě nevadí teda nikdy :) ()

Rocky88

Tak nějak tu nic pořádně nefunguje, film si pozvolna plyne, až je najednou konec. Žádná pořádná akce, žádný pořádný záporák (sorry, Chrisi), ani hlavní hrdina nezaujme. Funguje tu vlastně jen Margotka. Zbytek na jedno skouknutí neurazí. ()

Nach

David Yates je dobrý režisér, soustředící se na filmový herecký projev. Legenda o Tarzanovi je tak filmem, který je natočen stylem jako Harry Potter 5-8. A musím uznat, že práce s postavami a vedení příběhu mi zde velice sedlo. Nejde o klasické převyprávění legendy o Tarzanovi. Ne, zde se vrhneme na nový příběh, který přichází až ve chvíli, kdy se John Clayton úplně asimiloval do života v moderní západní společnosti. A právě o vytržení z tohoto života, zpět do džungle a postavení se novému nepříteli je novou omáčkou jíž nás Tarzan obdarovává po svém (kolikátém snad?) vzkříšení. Já dávám mírný palec nahoru a nízké hodnocení celkem nechápu. 75% ()

joker.george

Margot Robbie vypadala nepatřičně, ale jenom protože byla tolik výrazná a zbytek zastiňovala. Nedostal jsem šanci kochat se prostředím ani se trošku sžít s postavami ani si aspoň oddechnout při akci a když už, tak to nebylo v takové míře, která by stála za řeč, o využití zvířat a závěrečném představení už nemluvím vůbec. ()

bourec

Tak tady půjdu proti vodě,ale Tarzan od reklamního nýmanda Hudsona,s Lambertem,kterej umu taky moc nepobral,je i na rok 82 úplně na hovno.Ten film se mi nelíbil,nelíbí,a jelikož ho už nikdy neuvidim,tak ani líbit nebude.K Tarzanovi z roku 2016 od Yatese,to je ten co natočil nejlepšího Pottera,mám jedinou výtku,a to jsou triky a animace,na rok 2016 trochu nepovedený.Ale jinak příběh trochu jinak vyprávěnej(sedlo mi to),Waltz,krásná Margotka,Skarsgard,Jackson herecky zvládaj,film mě nenudil,znovu vidět asi ne, Možná v hodnocení trochu přestřelim,ale já měl vždycky rád,když klasiku někdo trochu poupravil,aby se dementi mohli posrat(viz.Hrabě monte Christo od božskýho Reynoldse).80% ()

Streeper

Začátek má super drive, nezačíná to, jako klasický Tarzan, Tarzana už totiž vidíme jako civilizovaného člověka, který žije v Británii se svojí Jane, ale jeho domovina má problémy a tak se tam jako Tarzan musí vrátit a v tu chvíli to začíná být nuda. I když je tam více akce, napětí, tak to nefunguje natolik dobře, aby to diváka zaujalo, první polovina se mi líbila, druhá už bylo daleko horší. Místy je to navíc děsná blbost. ()

humanbeing

Nabízí to poctivou dávku dobrodružství v džungli. Jen to není moc nápadité. Taky se mi zdálo, že Tarzan mohl (resp. měl) zemřít aspoň patnáctkrát. S tím už ale člověk dopředu tak nějak počítá, že zrovna tenhle hlavní hrdina nezemře (a mám podezření, že ani zemřít nemůže). Půl hvězdičky za Margot Robbie: pěkná holka. ()

Cheeter

Zase jedno téma bez naplněného potenciálu. A je vidět, že je to dělaná pouze jako hromada efektů. A to obsazení, jak herecká, tak režijní, slibovala mnohem více. Trochu mi to připomíná Jacksona a King Konga. I když ten se povedl asi víc. ()

C0r0ner

Prvních pár minut to vypadalo docela dobře, ale časem začalo čím dál tím víc přibývat momentů, kdy jsem buď zvedal obočí, nebo se rovnou nepokrytě uculoval nad tou debilitou. Jo, sice se na to koukalo docela dobře, ale těch píčovin, co Yates nasekal, bylo prostě příliš, než abych to mohl přejít. CGI dementní výplach. 30% ()

carly

Ked som mala asi 10 rokov, chcela som byt Tarzan. Prve styri knihy, ktore u nas vysli, som milovala. Tarzanov navrat do dzungle bol zaujimavy koncept, ale film bol celkom velkym sklamanim. Mal svetle momenty, ale ako celok nefungoval. Moje dve hlavne vycitky su, ze zadrhaval a CGI. Film sa nevel rozbehnut. Vzdy, ked nabral tempo, nieco sa stalo a film zakopol a chvilu trvalo, kym sa pozbieral zo zeme. Flashbacky tomu tiez nepomahali. Lebo boli viac matuce, nez vysvetlujuce. A CGI bolo miestami ako z prveho Raimiho Spidermana. Opice sa im podarili. Ale to je asi tak vsetko. Este mozno slony. tie boli krasne majestatne. Pacilo sa mi obsadenie. A postava Jane bola super. Ale ako celok to nefunguje. ()

pakobylka

Dílem pohádka - což jsem předpokládala ... a dílem sci-fi ... což jsem vlastně taky předpokládala ... s ohledem na trailer. Dalo by se říct, že se hlásí k ideálům Velké francouzké revoluce a řídí se jejím nejznámějším heslem "Volnost, rovnost, bratrství", takže může vzít ochranitelsky pod svá křídla všechno živé pod africkým sluncem. Vlastně nevím, jak se k poměrně dosti nesourodému zpracování postavit. Základní stavební kameny zápletky jsou po všech stránkách přitažlivé, ale k zemi je sráží povícero faktorů. V první řadě zvířátka ... vesměs digitální - jak jinak ... v digitální éře. Takový živočich naanimovaný někde ve studiu nepotřebuje jíst, pít, učit se povelům ani odpočívat - a chová se přesně podle náročných požadavků scénáře a režie. Jenomže je tu pořád jeden dosti podstatný zádrhel, se kterým jsme se navzdory všem technologickým vychytávkám ještě nedokázali vypořádat: Umíme z fleku naprosto věrohodně vyobrazit zvířátka fantastická, která nikdo z nás ani koutkem oka nezahlédl - tudíž je nelze porovnat s ničím jiným nežli s našimi představami ... jakmile si ale začneme hrát na Stvořitele zvířátek reálných, pokaždé tvrdě narazíme, neboť srovnání se skutečností se přímo nabízí - a nikdy se tak docela netrefíme. Krom toho: 1) Nebylo by od věci alespoň rámcové studium života kupříkladu takové gorilí skupiny - obávám se, že ti obdivohodní primáti se při své váze a stavbě těla neprohánějí po pralese s pomocí lián jako Tarzani; 2) Jistěže zvířátka mají taky duši - jenomže ne lidskou ... což ovšem neznamená, že by byla horší než my (mnohdy je tomu právě naopak); 3) Víte, vážně netuším, proč se tvůrci novodobých dobrodružných příběhů nechávají častokrát zavést svými ambicemi k finále TAK monstróznímu, že nezřídka začínám pochybovat o jejich zdravém rozumu ... pochopitelně se tak obvykle dostávají do zásadního rozporu s reálnými možnostmi všech zúčastněných - tím pádem vytvářejí jako na běžícím pásu rozuzlení z říše jakýchsi divokých snů a trochu sjeté fantazie. Je pouze a jenom na vás, jak se s tím vším srovnáte. ()

Juto

Legenda o Tarzanovi končí ako skomolená, neohrabaná inscenácia, ktorá sa snaží vyhovieť všetkým a nakoniec nepoteší nikoho. 5/10 ()

mortak

Na jednu stranu je sice dobře, že si někdo v dnešním Hollywoodu všiml, že toho Burroughs napsal o Tarzanovi daleko více než jen orgin, ale na druhou stranu zatím Hollywood nedošel k tomu, aby Burroughse nějak up-datoval (pochopitelně byly provedeny změny ohledně sto let starého pohledu na původní obyvatelstvo, ale jinak tu větší změny nevidím). A tak tu máme podobný problém jako u Johna Cartera - směsice motivů s první desítky sto let starých příběhů (v dalších dílech se již Jane ani Tarzanův syn neobjevují) nedokáže moc dnešního diváka zaujmout, protože to všechno už mnohokrát viděl. K tomu je první půle filmu velmi pomalá, protože se rozjíždí série, a tak se ten orgin všeho ještě jednou musí znovu přežvýkat. Ještěže Tarzan nedává dohromady žádný páreček, jak tomu bylo v Burrougsových příbězích zvykem, ale scénárista mu přidělil Samuela L .Jacksona. ()

majo25

V hollywoode je to klasika a až príliš často idú veci cez kopirák - zobrať starú známu látku, obliecť ju do moderného trikového hávu, spsychologizovať hlavnú postavu a v rámci veľkolepého epického dobrodružstva pošliapať originálny námet. Vizuál a spracovanie je topkové, tam nemám námietky, akurát, že každé divoké zviera je minimálne tak o 1,5-krát mohutnejšie ako v reáli...ako keby divák v živote nevidel africké zvieratá a tvorcovia toho chceli využiť. Že sa do sci-fi a fantasy miešajú trikové efekty je samozrejmosť, ale že to musí byť nutné a takto početné aj v dobrodružnom snímku, to nie som ochotný spapať. Vizuálne efektné, epicky dobrodružné, ale plné väčších či menších nelogizmov. ()

Margot Robbie bude bruslit

24.01.2015

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

22.08.2014

8 filmů, 7,7 miliardy dolarů. Potterovská filmová sága sice skončila před třemi lety, její odkaz ale jen tak nevybledne. A studio Warner. Bros. si toho je dobře vědomo, pročež před nedávnem oznámilo… (více)

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

15.11.2013

Klasika Rudyarda Kiplinga, jejímž základem jsou příběhy o vlky (a medvědem a panterem) vychovaném divokém chlapci Mauglím, už byla zfilmovaná mnohokrát – nejslavnější adaptací je zřejmě animovaná… (více)