Nový britský thriller pojednává o osmičlenné skupině lidí, kteří musí zodpovědět otázku v osmdesáti minutovém časovém limitu. Překvapení kandidáti zjišťují, že na jejich papírech není napsána žádná otázka, čímž se situace dosti komplikuje. Prostory, ve kterých se film odehrává, jsou velmi skromné, a thriller tak umožňuje divákům nahlédnout hlouběji do psychiky postav. Je zřejmá inspirace filmovou sérií SAW. (goodnic)

tombender

To byla ale blbost. Hudba, která měla patrně navodit 'thrilling-atmosphere', byla jak z nějakého výpravného zeměpisného filmu. Ty přehnané (a přehnaně časté) detailní záběry, stejně jako neustálé opakování 'co vlastně instruktor řekl a co tím asi tak mohl myslet', mě začaly unavovat hned na začátku. Navíc je to jeden z filmů, kde se vše děje strašně tendenčně - postavě, která tam jinak nic nedělala náhodou upadnou brýle na zem (detailní záběr na zem a dramatická hudba!), brýle pak samozřejmě pomohou jedné z postav vyřešit onu zapeklitou hádanku. Říkal jsem si, vydržím to, třeba to bude mít na konci nějakou dechberoucí pointu. A dech mi to skutečně vyrazilo. Taková blbost!! Ztráta času. Jedna * za .. ani vlastně nevím za co. Asi za odvahu něco takového natočit. ()

david666

solidní thriller, který má napětí i přes to, že se odehrává v jedné místnosti. Celou dobu jste napjatí o co vlastně jde a možná i díky tomu jsem byl paradoxně trošku zklamán koncem. ()

kolodej1

dost zajímavý film, s chytře vymyšleným dějem, který je vlastně velmi jednoduchý a vše se odehrává v jedné místnosti. Docela dobře zde byly představeny různé typy charakterů účastníků zkoušky. Jen mám výhradu k projevu ředitele firmy, mít ve filmu větší prostor, tak bych to asi předčasně vypnul. Jeho herecké ztvárnění byl dost hloupý nápad a jistě by někdo takový žádným ředitelem být nemohl. V tomto bodě to bylo hodně nepovedené. Jinak ale zajímavý nápad, který má smysl vidět. Asociaci s Kostkou ale nechápu, to srovnání kulhá na obě nohy. ()

v.indruchova

Není to horor. Poutavý psychologický triler. Jak se lidé chovají pod tlakem, kam až jsou schopni zajít? Díky za titulky osobě pod nickem cml77. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

F2003F

Priemerný thriller, ktorému musím ubrať * za okatú vykrádačku Saw nielen, ale hlavne v závere. Nájde sa aj pár trápnych scén, hlavne keď rozbíjali svetlá, zrazu v tom rýchle akčné strihy a do toho divná hudba, ktorá sa tam absolútne nehodila. Herci ako-tak ok. Jediné za čo to ale skutočne stojí je tá psychológia postáv v úvode, ktorá funguje len nejakú polhodinu. ()

Lilith03 odpad!

Zahlédla jsem zde komentář "ultrahovadina"  nebo tak něco a bohužel musím souhlasit. Četla jsem tolik pochval na tento film, ale nerozumím proč. Horor to není, thriler taky ne, mysteriózní už vůbec, možná tak parodie na nějaké drama... Inspirace saw kde prosím? Doslova parta blbečků na psycho pracovním pohovoru, každý normální člověk by už na začátku odešel a když né na začátku tak minimálně v průběhu když tam ti blázni lítali po místnosti a všechno rozbíjeli. S takovými lidmi přeci nezůstanete ikdyby jste se ucházeli o pozici prezidenta zeměkoule... Nerada takto kritizuji, ale kdo bude hlavní debil poznáte na první pohled, koho vykopnou taky poznáte hned, kdo to vyhraje taky a kdo z nich tam je šéfik je zřejmé už v první vteřině. Jsem zrovna ten typ, co všechno uhádne, ale tohle je tak průhledné, že to poznali i moji králíčci. Škoda, plánovala jsem dát jednu až dvě hvězdy, ale nemám žádná pozitiva, ani ty postavy nebyli sympatické, příběh nebyl zajímavý, tohle je odpad a chci vrátit 96 minut svého života, které jsem sledováním tohoto filmu ztratila. ()

Norzog

Komorní drama zakládající na postavách, které nejsou uvěřitelné a chovají se nelogicky. Navíc podobné téma, charakterové typy i situace jsou velice ohrané a nudné. ()

Karel69

Krásna ukázka toho, že v jednoduchosti je síla. Pět hvězdiček je možná přehnaný, ale nemůžu jinak, po hodně dlouhé době to je první film u kterýho sem nevěděl jak dopadne už půl hodiny před koncem. ()

Jurcekk

Tiež mi to pripomínalo Kocku. V ten večer som videl aj ExDrummer. Ten si aspoň zapamätám. Na rozdiel od tohto. A na čo vlastne prišla tá bloncka? ()

D||X

Dovolím si přirovnat Exam k jinému filmu, a to Room 1408. Identický případ. Výborný začátek, až do poloviny filmu jsem u toho seděl jako přikovaný a pak začala JEDNA KRAVINA za druhou, opět zabitý film. Zajímavý konec (Co byla ta otázka vlastně zač) reputaci ještě malinko zachránil, ale vážně mi nejde do hlavy, proč to musel scénárista kolem té poloviny začít tak neskutečně prasit... Co je pro mě naprostým fiaskem je regenerace žárovek... Všechno je rozbité, svítíme červeně ... Lights out, lights on a žárovky jsou zase jako nové... Mrzí mě to, do poloviny jsem z toho byl vážně nadšený. 3* ()

Me.Plus.You.

Nakonec docela zajímavý průběh jedné "písemné práce". Za to, že jsem byl celou dobu zvědavej, co všechno se u ní semele a jak že to vlastně dopadne dávám třetí hvězdu dvou-hvězdičkovému filmu, nicméně vše co film má, ukáže už napoprvé. ()

TinaMar

Po celou dobu udržoval film moji pozornost a nenudila jsem se, za to bych dala pět hvězd, ale zklamala mě ta pointa na konci. ()

Richie4422

Takéto filmy ja môžem. Síce ako v každom filme na podobnú tému občas ide správanie postáv na nervy a v konečnom dôsledku nič neodôvodňuje vytvorenie zrovna takéhoto výberového konania, ale hej. Je to ten svetlý kúsok z filmov s podobnou tématikou. ()

Nextgirl

Dávam dvě hvězdičky za počáteční napětí a taky proto, že mam slabost pro tenhle trillerovej subžánr. A strhávam tři hvězdičky za trapný filozofování, neuvěřitelný dialogy jak z dramaťáku, naprosto nepravděpodobný chování postav a vysloveně hloupej konec. Vlastně je mi teď smutno, že sem si nepustila něco jinýho. ()

tribican

Děj mě bavil, chvílemi dlouhé a nikamnevedoucí konverzace mě však nudily. Celkově bych film přesto ohodnotil dobře, je napínavý (jak thriller být má) a člověk cítí rostoucí napětí. Závěrečné vyústění pro mě bylo zklamáním, očekával jsem mnohem grandióznější a šokující zakončení filmu. 65 % ()

Marcecek

Čakal som trochu iný film, brutálnejší. Asi som trochu zvrátený. Koniec a znenie otázky ma prekvapilo a za celý film nenapadlo, ale nad 3 hviezdy ísť nemôžem. ()

Awer

Je myslím velký chyba přistupovat k tomuhle filmu jako k "jednomu z...". Já chápu, že jsou podobné filmy, taky mě zaujala ta základní zápletka. Ale pokud nejíte jídlo s vizí, že bude nejlepší, jaké jste kdy jedli, nemůžete takovou stravu dostat. (!!!!!!) Zdaleka nejneuvěřitelnější je tady ta představa, že nejmocnější korporace světa bude fungovat na takto etických principech. Je to hřejivé, pro někoho možná banální řešení. Mě ten kontrast pohltil. Dokonale minimalistický, až klaustrofobní film balancující na hraně hororu se dokáže během okamžiku s úsměvem vrátit do klidných vod. Je to geniální. Stačí to. I kdyby byl každý detail špatně. Protože pokud filmu jste ochotni věřit, ony detaily jsou arbitrární a připustitelné. Není proč se v nich piplat... ()