Vítejte ve městě, kde vládne zákon džungle!  V podsvětí Melbourne zuří tvrdý boj s nevypočitatelnou policií. Lupič a výtržník Pope Cody je v hledáčku mužů zákona, kteří by jej nejraději viděli mrtvého. Stojí za ním však jeho rodinný klan. Svou roli zde má pomsta za smrt matky a především závislost synovce ‚J‘, který se vrací domů a propadá osudové hře zločinu a drog. Sugestivní psychologický thriller debutujícího Australana Davida Michôda je fascinující studií rozkladu kriminálnické rodiny, strhávající s sebou do propasti celé své okolí. (oficiální text distributora)

markyzgero

takhle snadno se mi sem komentář ještě nepsal...každou další viděnou scénou jsem měl větší nutkání rozkopat hlavnímu charakteru ksicht. tak nesympatickýho hrdinu, kterej svojí pasivitou prosere všechno, co se dá, jsem snad v životě neviděl, včetně sebe samýho v zrcadle.prostě příběh o nejmíň sympatický rodině z australácký provenience, co mírou depkoidnosti strčí celou severskou kinematografii do kapsy. a mně nezbejvá, než varovat všechny komunistický exulanty- třeba to tam neni tak dobrý- jeďte radši do kanady. ble. ()

flu

Byla by škoda nechat se odradit některými místními komentáři, protože "Animal Kingdom" je jedno z nejlepších kriminálních dramat, co za posledních x let vznikly. Meditativní a hypnotické tempo, výborní herci, skvělá kamera a parádně poskládaná muzika. Málokdy sahám po absolutním hodnocení, ale tenhle film si ho zaslouží... a ona "australská vlna" (režiséři/scénaristé jako Michôd, Kurzel, Edgerton či Cate Shortland, kameraman Arkapaw a další) mne poslední dobou baví čím dál víc. ()

Brooks

Hypnoticky nasnímaná, buranská gangsterka, odohrávajúca sa v neopozeraných lokáciách austrálskeho zapadákova. Okrem spomínaného kameramanského angažmá a dejiska sú tu najväčším kladom herci. Prvé výrazné úlohy pre, dnes už etablované esá, Bena Mendelsohna a Joela Edgertona. Guy Pearce, ako jediný známy herec v obsadení, je skvelým oživením. Pokiaľ sa filmu dá niečo vyčítať, tak jednotvárnosť. Úvodná polhodinka je vynikajúca, prostriedok nezáživnejší a dejové peripetie v závere už vyložene nudné. Farbistejší scenár by tu len pomohol. 3*. ()

Ravenus

Ani jsem nedokoukal jaká to byla nuda. Spoiler: Pope je na začátku hledaný a na útěku, pak celou rodinu zatknou a nechají zase jít, včetně jeho? V tomhle momentě jsem film naštvaně vypnul. ()

Hank

Forma předčí obsah, v dobrém i ve špatném. A mohlo by to být kratší, na druhou stranu jsem se nenudil, neusnul, takže lze hodnotit positivně :)) ()

Solverino

Až na toho retarda v hlavní roli co furt jen čuměl je to docela dost dobrý. Škoda že to nenatočil někdo vyzrálejší, ale i tak prima. Taková rodinka sráčů. :) ()

Pochtli

Marná snaha, dokoukat do konce film s ujetou rodinkou a retardovaným hlavním "hrdinou" s výrazem jako by mu ulítly včely, byl přímo nadlidský výkon.. ()

Hydr0gen

V něčem to připomíná trochu hardcorovější a pomalejší verzi The Town a v nečem naopak taktéž australský kousek The Proposition. Příběh pouze pomalu plyne, ale nikdy se úplně nezadrhne a to nemluvím o těch brutálních peckách, které přicházejí jak z čistého nebe. Suché a věcné, ne tak sentimentální jako The Town, ale ani tak strhující. Celkově i tak 8/10. ()

jafuska

Film s drogovou tématikou, postavy celkem dobře prokresleny, svět kolem drog je nebezpečný, ale přesto je vidět, jak rodina dokáže být pospolu, i když v tom jsou zapeleteni všichni blízcí lidi, hudba také dokresluje příběh o odpuštění, lásky, zkrátka film, na který se dá podívat, ale už si nejsem jistá, jestli po týdnu si vzpomenu, o čem to bylo. ()

Mamlas odpad!

Jakási nevýznamná rodina tvořená samými zločinci se ztenčuje. Super, ale nuda jako prase. 90% přetočeno. (5%) ()

Humprt Pum

Nedovedu si představit, že bych na tenhle film někdy vzpomínal, ač je to hodně profi prácička s krásně ponurou atmosférou plnou přetvářky a vnitřního vření. ()

mnx

Očekával jsem akční drama z jedné zločinecké rodiny, a shlédnul jsem víceméně psychologický film. Film se vleče, hlavně z počátku neuvěřitelně pomalu. Hlavním hrdinou je mladík, který vypadá a chová se jakoby neuměl do pěti počítat. Kdo to vydrží až do konce, nebude toho litovat, protože vše se postupem času více vyjasní, a po skončení filmu jsem měl o čem přemýšlet. Každopádně málo akce, navíc možná záměrně umístěné na nelogických místech, a nepřesvědčiví herci, proto dávám zatím jen za 3. ()

Sticks

Čakáte, že po určitej stopáži skvelých konverzačiek, kde srdce-stojacu náladu diktuje obyčajné hudobné striedanie dvoch tónov, príde akcia ale ono nie. Pokračujú ďalšie konverzačky. A s potešením sledujete, že ich úroveň nepadá. Keď už predsa niekto zareve, tak to neostane bez povšimnutia, ale charakterové rysy sa menia, ba priam adaptujú! Ba dokonca uveriteľne... Okej po prekonaní strachu z padajúcich dialógov a menšieho emočného napätia zostáva dúfať, že záver tomu nenasadí klaunský nos. Už-už to vyzerá, že sa to zadrhne, avšak kvalita neupadne, ba si udrží štandardnú frekvenciu úderov na klinec. Preto mi neostáva len toto dielo riadne povesiť a ešte aspoň raz sa pri ňom zastaviť. Skvelo napísané, skvelo zrealizované, preto chcem dvojku - prequel k jednotke! 9,4/10 ()

lobo87

Príjemne austrálske prekvapenie. Skvelá kriminálka o jednej skazenej rodine. Výborné obsadenie, atmosféra a dych berúci záver. Jacki Weaverová je famózna. Vrelo odporúčam... 75% ()

Nástupce krále Leonida v další Třístovce

Nástupce krále Leonida v další Třístovce