Království zvěrstev

Kráľovstvo zverstiev

Drama / Krimi

Austrálie, 2010, 113 min

• Martin741

Teda Michodov rezisersky debut ma sklamal na celej ciare, Guy Pearce ma aj dobre filmy - Proposition 2005 a L. A. Confidential 1997, ale toto bola priserna strata casu. Pomale, dlhe, rozvlacne, tempo rozpravania az ospale, samotny Pearce bol viac otravny nez dobry a nemal to sancu utiahnut sam. Kulisy podpriemerne, dialogy blbe. Plus 113 minut bolo sakra vela : 5 %(21.12.2016)

Jde o to, komu jste fandili. Z první půlky jsem měl pocit, že pokud někdo nemá představu tak zvaného obětního beránka, může si klidně představovat "J". Z druhé zase, že tohle nemůže dobře dopadnout. Skvěle natočený film, jehož tvůrci vám bez okolků vnutí to, co chtějí. Budete litovat Nicky, nenávidět Papeže, oprovrhovat Darrenem, nechápat a možná držet palce "J"ovi, pobaví vás výkon Šmoulinky bábušky. A taky se párkrát pěkně leknete, nejvíc na samotném konci.(31.1.2011)

No mohlo mě hned napadnout, že to nebude o zviřátech... ale když je to australský, tak sem čekal nějaky klokany a koaly a vačice a ptakopysky... No nakonec největší ptakopysk tam byl Guy Pearce s knírem! Ale teď jako fakt: reálná australská gangsterka, to zní fakt divně, co? Ale je to tak a stojí to za to. Ten mladej manik v hlavní roli se sice choval docela divně až jednoduše, ale tak to asi režisér chtěl a tak nám vyobrazil pěknou rodinku (jak vytrženou z Krimi zpráv), která na jednu stranu stojí při sobě, ale když se ocitne v ohrožení, neváhá obětovat cokoliv. A na všechno dohlíží maminka. No teď se smějete, ale film to moc veselej nebyl a rozhodně nedoporučuju jako příklad pro rodinnej život... Jinak herecky opět skvělej výběr, počínaje tím Pearcem, přes všechny bratry (Ben Mendelsohn, Joel Edgerton, Luke Ford, Sullivan Stapleton), až po zmiňovanou maminku Jacki Weaver...(1.10.2012)

Dobře zvládnuté kriminální drama z jedné melbournské rodiny. James Frecheville jako náš neplnoletý průvodce je tak nějak nečitelný a většinou nejméně zajímavý. To Ben Mendelsohn či Jacki Weaver, to jsou sociopati jako z učebnice. A divák je přitom ze začátku postaven do pozice, kdy se má zdát, že oni jsou pilíře Joshovy nové rodiny. David Michôd předvedl na debutanta pozoruhodný výkon (a to jako scenárista i jako režisér).(28.7.2015)

Velmi zajímavý debut, plný zla a lhostejnosti, který by zasloužil o hvězdičku víc, kdyby neoděli medvěda do lidských šatů a nedali mu hlavní roli, toho chlapce bez výrazu (pardon, s výrazem starého vyhaslého medvěda) jsem nestrávila a jeho postavu bych zařadila mezi desítku nejhorších, které jsou k vidění. Ostatnímu obsazení se nedá nic vytknout, jakož i slídivé a zákeřné číhavosti, vyjadřující všudypřítomný strach, vše podmáznuto sugestivním hudebním doprovodem. NEJLEPŠÍ MOMENT: Plížení zásahovky za zády "J" v jednom záběru - wow!(26.3.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 7. (Stanley619)

• - Scénárista a režisér David Michôd napsal roli Janine Cody přímo pro Jacki Weaver. (Othello)

• - Spoiler: Joel Edgerton získal cenu AFI (australský ekvivalent Oscara) za mužský herecký výkon, ačkoli po 23 minutách filmu zemře. (Othello)