Království zvěrstev

Animal Kingdom

Kráľovstvo zverstiev

Drama / Krimi

Austrálie, 2010, 113 min

Rodina nadevše, klidně i přes mrtvoly. Pověst strhující australské kriminálky kombinované s rodinným dramatem se příliš nepotvrdila. Vizuál to má fajn, někteří herci jsou docela slušní. Scénář ale rozhodně nevtáhne. Navíc příliš nemusím tyhle životem se vláčející pasivní typy, protože hlavní postava, nesympatický, nemluvný a nic neřešící hošan, přesně takový je. Stejně bezpohlavní je tahle báchorka. Fandit nebudete ani policii, ani členům rodiny, ve které se to vyšinutými existencemi jen hemží. Navíc je to předvídatelné hadr, protože je jasné, že hlavní ňouma nakonec ukáže, že nějaké koule přeci jenom má. Těšil jsem se poměrně hodně, ale výsledkem je emocionálně prázdné a roztahané drama. Nic, po čem by měl milovník psychologických dramat s kriminálními prvky znovu sáhnout. PS: Nominace na Oscara pro Jacki Weaver je alespoň pro mě docela mimo mísu.(7.7.2014)

na prvy pohlad ohromne pomaly film, ktory sa vas snazi ucicikat, ale v priebehu celeho deja nastane minimalne 5 okamihov, ktore vas z tej zdanlivej letargie preberu snad ucinnejsie, ako keby vam pri uchu vybuchol granat... kralovstvo zverstiev je filmovy skvost od protinozcov, v ktorom sa dostanete do sveta klasickeho zlocineckeho zivota bez zbytocnych okazalosti, proste tvrda, drsna a cista pracicka jednej rodinky uzasnakov :) Diabolska mamicka, skorumpovany fizel, dobry fizel, par slabych clankov rodiny ako je J, do toho drsny vodca rodiny sam velky a nevypocitatelny Papez, no proste najdete tam vsetko, co si takyto film zasluzi. Pre mna absolutna spokojnost, nemam filmu co vytknut. Guy mal sice relativne malu rolu, v ktorej nemal velky priestor vyniknut, ale rozhodne potesil, hoci sa naozaj nestava casto, ze ho vo filme zatienia ini herci... stalo sa, ale asi to tak malo byt a mne to ale rozhodne nevadilo.(17.10.2010)

• Chrustyn

Námět možná zajímavý, zpracování nikoliv. Hodně utahaná kriminálka, která nepřináší nic nového a vše známé zpracovává hodně slabou formou.(3.5.2016)

Už jsem určitě viděla drsnější gangsterky, ale tohle je tak naturalistický, že i když tu nestříkaj gejzíry krve a honiček taky není zorvna na rozdávání, zažere se dost hluboko. Skvělý postavy a bestiálně nervní hudba. Když chalani na jihu chtěj, tak jak jim to panečku natáčí...(22.8.2011)

Dobrý herecký výkon Guye Pearce jako jediné pozitvum tohoto filmu. Ne, že by se mi nelíbil vůbec, ono to mělo spád a chtěl sem znát rozuzlení. Ale většina z těch věcí od scénáře, přes výkon hlavního hrdiny mi nesedly. Tak trochu to občas postrádalo i lepší logiku při chování postav.(11.7.2011)

• - Scénárista a režisér David Michôd napsal roli Janine Cody přímo pro Jacki Weaver. (Othello)

• - Spoiler: Joel Edgerton získal cenu AFI (australský ekvivalent Oscara) za mužský herecký výkon, ačkoli po 23 minutách filmu zemře. (Othello)

• - Film drží rekord v počtu nominací na ceny Australského filmového institutu. Celkem jich bylo osmnáct. (Othello)