Ničitel Conan

• Česko Conan ničitel (více)

Potulný lupič Conan se při putování se svým společníkem Malakem střetne s královnou Taramis. Ta mu dá nabídku, aby doprovodil její panenskou neteř Jehnnu ukrást bájný roh boha Dagotha. Taramis Conanovi slíbí, že po návratu oživí jeho mrtvou lásku Valerii, a Conan nabídku přijme. Taramis však chce ve skutečnosti po získání rohu převzít nadvládu, a aby si boha nerozhněvala, chce mu Jehnnu obětovat... Společně s Conanem, Malakem a Jehnnou se na výpravu vydává také královnin strážce Bombaata, který dostal od královny za úkol Conana po získání rohu zabít. Během cesty Conan vysvobodí svého přítele, čaroděje Akira, před kanibaly a bojovnici Zulu před bandity. Akira i Zulu se ke skupině přidají. Společně pak dorazí na bájný hrad mága Thoth-Amona, který však Jehnnu unese. Conana čeká souboj v labyrintu s krvelačnou příšerou, kterou se mu podaří zneškodnit – ukáže se, že příšera byla jednou z Thot-Amonových podob. Skupině se podaří získat drahokam, s jehož pomocí lze hledaný roh obnovit, ale střetnou se se strážci drahokamu. Conan a ostatní s nimi nejprve bojují, Akirovi se ale podaří je přemoci pomocí magie. Když je skupina na útěku, Bombaata se pokusí s Jehnnou utéci a všechny ostatní zasypat ve skále. Oni však tento pokus přežijí, prohlédnou léčku královny Taramis a vydají se do jejího paláce... (TV Prima)

tuwanakha

Po letech jsem opět shlédnul druhý díl Conana a jsem moc rád, že ho mám. Lze mu vytknout mnoho chyb- Arnold je zde ještě velmi nevyzrálý herec a žádný další herec se zde nevyskytuje, bohužel... filmu by to pomohlo. Největší slabinou jsou jednoznačně triky- herec v latexu bojující s Conanem v zrcadlové síni už snad není ani k smíchu, spíš jsem byl z toho smutný. Také záverečná scéna probuzení boha a Conanův boj s jakýmsi zeleným mrožoidem vás příliš nenadchne. Na druhou stranu bych neměl přehlížet klady- příjemná fantasy atmosféra, slušná hudba, Arnold ve vrcholné fyzické kondici, humor a nadsázka, lepé děvy byly skutečné a nikoliv silikonové:)) Dnes už podprůměr , ale na tehdejší dobu a vhledem k malému rozpočtu dávám 3. ()

Mbeast

No...co říct. Jedničku jsem neviděl, takže srovnávat nemůžu, ale dvojka je snad ještě brakovější než jsem čekal a to jsem byl připravenej skoro na všechno. Arnie neustále do půl pasu, případně ve slipech, nesnesitelná černoška, u které nepoznáte jakýho je pohlaví, rumun s vlasama hippies, a potom vtipná postava, která musí být snad všude. Jo a ještě jsem zapomněl na tu roztomiloučkou blondýnečku. To co jsem tady vyjmenoval není úplně základ pro hutný fantasy dobrodružství, ale tady to celkem funguje. Akorát se musíte odprostit od toho, že kulisy vypadají jako z českých televizních pohádek, že ta černoška je neuvěřitelně trapná, že na vás za každým rohem čeká nějakej ten slabší vtípek a že je to celý takový nějaký naivňoučký. Ovšem když se tak nad tím zamýšlím pokud to autoři mysleli vážně tak je to vlastně krásná pohádka, u které navíc máte neustále úsměv na tváři. ()

Pavelpi

Volné pokračování Conanových příběhů.Tak jako v knihách je bohužel i tady s rostoucím počtem dílů příběh slabší a slabší.I když mám filmy tohoto typu rád,tenhle mě ale nezaujal.Celý příběh mi připadá trapný.Jediný kdo se tyčí nad ostatními je Arnold,ale i ten jako by hrál s nechutí. ()

Vakomlok

Už to není Barbar Conan, je to Conan Ničitel a pro mě film oproti prvnímu dílu trochu ztratil na kvalitě. Hudba je stále výborná, Arnoldovi Conan sedne jako ulitý, atmosféra je slušná, ale už to nějak není ono. To brutální kouzlo jedničky je prostě pryč.. ()

*Colorado

Jojo, je to škoda... Když končila jednička a říkalo se, že to už je jiný příběh, mohl se člověk i na pokračování těšit, ale tohle byla prachsprostá bída. Jediné, co to trošku zachraňuje, je epická hudba, ale i u té jsem vnímal pokles na kvalitě. Budu se opakovat, ale musim ještě jednou dodat - škoda.. ()

Páně

Conan Ničitel netrpí ničím jiným než typickou nemocí druhých dílů a pokračování úspěšných filmů. Snaha být epičtější, bombastičtější a mystičtější zde však vyznívá ještě směšněji a nezvládnutěji než kdekoliv jinde. Dá se mluvit o totálně nezvládnuté práci. Uvěřitelnost příběhu a prostředí klesla víceméně k nule a nezachraňuje to ani pár podařených záběrů. Asi nejvíce mě iritovala hodně nepovedená reminiscence s velbloudem a ten ocas co se houpal Grace Jones u zadku má taky grády. Hudební vložka je už také jen šedým odleskem jedničky. Tak tohle tedy ne. ()

MickeyStuma

Conan s tváří Arnolda Schwarzeneggera se po uvedení snímku stal skutečnou filmovou legendou. Tvůrci se rozhodli pokračovat, ale tentokrát opatrněji. Demonstrace před kiny, kde se film uváděl, proti přílišné brutalitě filmu se neminulo účinkem. Kritika byla vyslyšena a tak se šlo na druhý film jinak. Náznaky původního konceptu fantasy opery sice byly místy zachovány, ale jinak se kladlo více do atmosféry čisté popcornové zábavy. A to byla chyba. Herecká topornost a kamenný výraz Arnolda Schwarzeneggera tentokrát nebyla využita, jak měla. Ve stejném roce Arny točil slavného Terminátora a tam tohle všechno je. I z Terminátora se rázem stal fenomén. Ale zpět ke Conanovi. Arnymu herectví ještě stále nešlo a tak bylo chybou na tom tento snímek stavět. Děj je scénáristicky hodně jednoduchý a je daleko více stavěný na dialogy. Ohromným zklamáním jsou akční scény. Brutalita je tedy definitivně pryč a tak zůstalo jenom u šermování. Jenomže snad i kočovné šermířské spolky by to dokázaly lépe. Z filmu se také vytratila ona kouzelná fantasy magičnost, která vytvářela tu správnou temnou atmosféru doby. Zkrátka a dobře, tady to vypadá, že byl snímek spíše tlačen do komerčního úspěchu, což přirozeně nevyšlo. A tak může posloužit leda jako ukázka toho, jak to dopadá, když se vyslechnou protesty a demonstrace mravokárců proti původnímu snímku. ()

GOREGASM

Výrazně béčkovější a odlehčenější pokračování kultovního Barbara Conana. Arnold je tady sice nabušený jako zvíře až to někdy vypadá, že si prsním svalem vypíchne voko, ale na podobná extempore tady není čas, protože Arnie se musí spřátelit s novými spolubojovníky, kterými jsou a teď se podržte - hvězda NBA Wilt Chamberlain, komicky soustředěný čaroděj, Mako, psychopatická amazonka, na jejíž jméno si už nikdo nevzpomene a uječená princezna, která je sice kočanda, ale když už asi posté zařve svým pisklavým hlasem "Bombaata", máte chuť ji jednu plesknou po papuli. Sebranka je to opravdu zábavná, ale jen v guilty pleasure módu, protože jinak k Destroyerovi ani přistoupit nejde. Proivníci Conana tady jsou latexoví bubáci a ty souboje jsou fakt k popukání, hlavně ten s "gorilákem" mezi zrcadly. Naivní pohádka pro dospělé, kterou si dám někdy zase v budoucnu možná, ale jen kvůli Arnoldíkovi. 40% ()

Wallis3

Tady to chce mít meč a kouzlo,  tady to chce mít  výpravu..., ale jaksi to upadá. Silný je konec,  kdy Conan zůstává sám a podmalovává to Poledourisova hudba, ale Krom tady u toho popíjí tupláka, cpe se popcornem a pupkovatí... ()

Besyn

O dost horší než jednička (zejména scénář a absence pořádného záporáka),ale pro milovníky žánru to zato zkouknutí stojí. ()

Kingjiri

Komu se líbil svym netradičnim pojetim první díl, toho těžko zaujme pokračování, který už víc zapadá do Arnoldovy tvorby akčních béček - jenom se tu nestřílí, ale bojuje s mečem. Mě původní film nijak zvlášť nezaujal a přál jsem si víc akce, rychlejší tempo a kratší stopáž. Tohle všechno lze ve dvojce najít, takže jsem vcelku spokojenej. Nicméně ani tohle pokračování nemusim vidět po druhý. Arnold s mečem ve středověku mi prostě pořád nepřijde tak cool, jako když se samopalem postříli desítky parchantů, tři silnější hvězdy. ()

Drom

Bylo nebylo v daleké zemí legend a braku, zbyly kilometry záběrů z filmu Barbar Conan a nějaké za skříní nalezené listy scénáře téhož. Inu promíchal za úplňku obé mocný čaroděj v kotli nad plameny z březového dřeva, přisypal ozvěnu soundtracku filmu a provedl magický rituál marketingu. Poslové jeho pak šířili lektvar mezi slabomyslnými neb nebylo v něm celistvé větné stavby... Fantasy výjevy pěkný, to je tak vše. ()

Titus

Velice slabé pokračování, postrádající dějovost jedničky. Arnold jako vždy borec a hudba je téměř stejná jako v jedničce. ()

Tamten

"Between the time when the oceans drank Atlantis, and the rise of the sons of Arias, there was an age undreamed of. And unto this, Conan, destined to wear the jeweled crown of Aquilonia upon a troubled brow. It is I, his chronicler, who alone can tell thee of his saga. Let me tell you of the days of high adventure!" Těmito slovy začíná i druhé pokračování Conana. Fantasy filmů je stále nemnohu - myslím tím skutečné fantasy, nikoliv zobijácké horory či pohádky - a Conan je jeden z mála filmů, které jsou točeny ve stylu čisté fantasy: Svalnatí muži mávající obřími zbraněmi jak párátky, krásné ženy v šatech chudých na materiál, kouzla, poklady ... Co na tom, že děj je stavěný tak, aby jím byl schopen projít i Conan. Toto druhé pokračování se téměř přesně drží své knižní předlohy a pro její znalce se odchýlí snad v jediném místě (na rozdíl od knížky ve filmu přiveze Conan princeznu Jehnu zpět jako pannu). ()

Claude Speed

Slabota a velká nuda. Conan se vrátil zpět na plátna, bohužel v ještě slabší formě, než v prvním díle. Sága o Conanovi mě vůbec nebavila, můj názor nezměnil ani druhý díl, který ode mě tak tak dosáhnul na jednu hvězdu. 12%. ()

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

28.10.2012

Arnold v nedávném interview naznačil možný návrat do role, která z něj udělala filmovou hvězdu. Tenkrát jsme tomu ještě nevěnovali pozornost. Zhruba po týdnu přináší studio Universal překvapivé… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led