Pod kupolí

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

kramatos

Začalo to zajímavě, ale druhá série se zvrtla tak, že si vlastně člověk řekne, tak ať tam zhebnou, když jsou tak vypatlaný. ()

Kalda69

Po shlednuti prvni serie to vypada na lehce nadprumerny serial. Jsem zvedavy jak se v druhe a nyni i treti sezone poperou s docela malo obyvateli tohoto domu. Bohuzel tomu moc neverim, jinak bych nadstrelil na 4* ale po zkusenostech napr. s Prison break kde prvni serie luxus (klidne 5*) a dalsi natahovani to srazi do podprumeru. Ad po 2. serii: Tak rozhodne to neni takova tragedie jak jsem ocekaval a jediny co bych vytknul je dejova linie velkyho Jima ke konci druhy sezony. Ad po 3. serii: Rozhodne je potreba k vysvetleni plno veci ohledne kupole a staronovych obyvatel. A bohuzel ten otevrenej konec neni moc dobrej a posledni dil bych zkratil o cca 15 minut. No proste takova klasicka prumerna tvorba podle Kingovy predlohy, takze zustavam u 3* ()

erpe

Nejdřív nadchlo, ale postupem času nudilo a otravovalo :-( Moc tomu nepřidají ani ty spousty WTF momentů a častý debilni chování postav. ()

987Castiel

Mnoho ľudí hovorí o ďalšom nevydarenom natočení Kingovej knihy, ale dovolím si nesúhlasiť. Prvé dve série ma motivovali pozerať práve kvôli nemu a hoci boli efekty a výkony niektorých postáv dosť lacné, tak moju vernosť udržiaval najmä Sci-Fi námet a špičkový Dean Norris. Oplatilo sa vydržať!!!! Po dvoj diely tretej série som priam šokovaný kvalitou hodnou celovečerného filmu. Predpokladám, že všetci čo slabo hodnotili videli len pomerne amatérsku prvú sériu. Pokiaľ kvalita bude pokračovať tak možno dám aj plné hodnotenie a to nie som fanúšikom Sci-Fi, ale toto moje obľúbené za posledné roky. ()

Hanz_knife

Knižní předlohu jsem zatím na rozdlí od jiných knížek Kinga nečetl, ale musím bohužel konstatovat, že postavy se chovají zase jako naprostí retardi. Rozhodně bych si dokázal předsavit větší problémy pod kupolí a radikálnější řešení, ale prostě mám nějak dojem že se postavy chovají nepřirozeně retardovaně, stejně jako třeba u The Walking Dead. Jeden den máme hipíka z rádia, druhý den je ten hipík polda co zabíjí na potkání bez skrupulí. Radní kterej zabíjí na potkání, pak se umoudří a pak zase zešílí, novinářka která chrápe klidně s vrahem svýho manžela... Žádné gradování není, je to jen taková telenovela kde občas někdo zařve, občas nějaký ten jakoby zvrat ale žádný skutečný vývoj vidět není. Vůbec to není uvěřitelné, první sezóna je asi nejlepší a pak to strmě klesá, člověk se ani nedočká takové té klasické kingovské šílenosti, nemá to prostě žádnýho ducha, žádnou hutnou atmosféru, nic. Jen další z řady pitomých seriálů. ()

Kracmera

1. série navnadila ****, 2. série se ukotvila v podobě popkornové zábavy pro náctileté *** a 3. série vše předešlé s grácií vesnického hrobníka pohřbila * ()

Thailon

Pod kupolou, ktorá hermeticky uzatvára mesto. No vetru to nevadí. Zrejme si prečítam knihu, tú chvália. EDIT: Dobre, po pozretí 2 sérii sa mi to páči. Má to síce svoje muchy (zrejme rozpočet), ale čo nemá. No a kto by sa platonicky nezaľúbil do Rachelle Lefevre, že? ()

Londi

První a druhá série byly super! Napínavé, zajímavé, výborně jsem se bavila. Třetí série ale byla slabá, vůbec se mi nelíbil směr, jakým se seriál začal ubírat. Takže možná dobře, že už žádná další série nepřijde. ()

littleplayer

Prvá séria si zaslúži hádam aj 4 hviezdy,ale to, čo sa dialo pozdejšie je neskutočná vec. Druhá séria to začala celé kaziť a tretiu som ledva dopozeral. Dúfal som, že sa seriál bude nejako držať prvej série a ľudia sa budú nejako snažiť dostať von a prežiť, ale tretia séria to celé zkazila a z ničoho nič sme sa dostali pod útok mimozemšťanov, ktorí sa snažia osídliť našu Zem. Všetci to vedia, ale nikto nezabije hlavnú záporáčku, aj keď majú milión príležitostí. Ak ste zo seriálom ešte nezačali, tak to ani nerobte,lebo vás to len naštve a zároveň rozosmeje. Z hlavných hrdinov sa stali debili,ktorí robia úplne nezmyselné veci a musím sa priznať, že už mám toho všetkého plné zuby a v dnešnej dobe už pomaly nenájdete kvalitný seriál. ()

Dawe2

Asi půjdu proti proudu, ale mě se třetí řada líbila nejvíc. Jako jediná měla řád a člověk věděl většinou co se děje a kam to směřuje. Předchozí vedli diváka někam a nikdy nevěděl kam. Ten konec si mohli nechat, dovedu si představit pět lepších. Celkově slušné 4* ()

Amalberga

Zezačátku se mi seriál moc líbil, ale někde na konci první série se všechno pokazilo. Postavy se zbláznily a přestaly se chovat logicky. Děj se zbytečně natahoval, řešily se prkotiny. V malém městečku, kde jsou všichni uvězněni se začínají vynořovat nové a neznámé postavy, docela mě zajímá, jak se tam zničehonic objevily. ()

Jandovka

Vcelku koukatelný seriál. Výborný postřeh uživatele Radek99, pořád jsem si říkala, co mi to připomíná a konečně dokážu ukázat prstem odkud vítr vane. Ano, je to celá Eureka. Skoro do puntíku.Jinak to není špatné, i když půlka druhé série je slabší a třetí série už je zkrátka jen divná. ()

brasek

Kultový seriál z dielne Stevena Spielberga a Stephena Kinga prichádza na Slovensko! No super... ale všetko kultové asi neprešlo colnicou, pretože toto je absolútna fraška. Ďalší zo seriálov kde ma absolútne nezaujíma nič. ()

Catella

Tohle je seriál, kterej snad ani nejde popisovat. To se musí vidět. Dokonale mě rozsekal první díl a já s napětím sledovala, co se bude dál dít. Celej seriál je dokonale prostoupen nečekanými zvraty, novými postavami, zajímavými situacemi a mě bavilo sledovat kdo s kým, proti komu... Je třeba zmínit, že v každém díle seriálu zemře minimálně jedna osoba, tudíž celou dobu netrpělivě čekáte, kdo bude další na seznamu smrti. Ze všeho nejvíc mě bavila postava Jimma Renieho, starosty, kterej se už od první chvíle choval, jako naprostej sráč, ale v průběhu celého seriálu je vidět vývoj jeho postavy a ukazuje se, že zase tak špatněj taky není. Takže pokaždý, když se zdálo, že ho někdo zabije, jsem si říkala "no to snad nee, to nemůžou přece udělat..." no, a neudělali :-) ()

mentos.

Začátky dobré, ale po shlédnutí celé první série musím říct, že jsem prostě čekal víc. Chválím výborný námět- kopule svržená na jedno jediné město. Ty zvraty, zápletky a příběhy, které se uvnitř odehrávaly mě ale příliš nebavily. ()

Allein4

Nerad hodnotím seriály, když jsem zatím viděl pouze dva díly. Ale tady prostě musím udělat výjimku (a třeba budu později revidovat). Under the Dome je zatím prostě jen "WAU". Skvělý počin podle skvělé předlohy Stephena Kinga a pod produkcí Stevena Spielberga. trochu se ptám, jakým směrem se to bude ubírat - jestli Kingovským přemýšlivým (dejme skupinu lidí do jisté situace, odřízněme je od zbytku světa a dívejme se, jak se budou chovat), nebo Spielbergovským efektovým (dejme silný námět a pomalu dojděme k tomu, co to způsobilo, ale mezitím udělejme několik silných efektů). Doufám, že to bude kombinace obojího. Jedno je jisté - jedná se o další seriál, který se dá přirovnat k legendárním Lost...a má potenciál Poztrácené překonat. ()

soarka

Bohužel postupem času se seriál stává průměrným.. z původních 4* musím snížit na 3*. Edit: Chtěla jsem na 2*,protože poslední série mě opravdu nudila.. nechávám 3* za "snahu". ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy