Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

Martrix

Dětinskost takřka bez jediného opravdu dobrého fóru. Ta předvídatelnost gagů je až smrtící. Potíž je nejspíš i v neochotě, či neschopnosti tvůrců sklouznout do nekorektní parodie. Právě díky té polovičatosti, to ale nefunguje. Není to ani trochu chytré a potenciál herců zůstal nevyužit. V případě Pike, ale především Anderson, je to až trestuhodné. Nebýt to Atkinson, bylo by snadné zapíchnout na tuto hromadu trapnonudy, vlaječku s jednou hvězdou. ()

c.tucker

Pokračování mě přišlo odlišné a dokonce i lepší. Občas to bylo sice trapné, ale v takové míře, že to bylo vtipné, tedy alespoň pro mě. English obecně trochu zmoudřel, ať už postava nebo celí film. Zápletka není bůhvíjaká, ale rozhodně není špatná. Romantická linka mi sice nesedla, ale co s tím nadělám. ()

LenkaAK

Miluji humor Mr. Beana, miluji britský humor, miluji inteligentní humor a tohle byl opravdu "majstrštyk"! Reborn je ve všech směrech mnohem propracovanější než první část série. Naprosto geniální parodie na bondovky a tajné služby všeobecně. Nejvíce mě pobavily scény s helikoptérou a s jízdou na invalidním vozíku. Johnny English se vrátil v plné formě, vybaven tibetskou moudrostí. "Již nejsi nejmladší, ale s věkem přichází moudrost." Atkinson si vybral dobře i své herecké kolegy, kterým nechal dostatek prostoru, aby ukázali, co umí. Ve filmu se objevuje docela vtipně product placement, parodie či nikoliv? ()

WolfR

Z určitého úhlu pohledu je dvojka Johnnyho Englishe odlišná než jednička. Englishovi se sice opět “daří“, ale to není tak vtipné jako v jedničce. Navíc zápletka je taková nic moc, a dost mi chybí Englishův parťák Bough . Záporák se také navíc nemůže rovnat Malkovichovu šílenému Pascalu Sauvageovi. Nicméně nová “Englishgirl“ s přehledem poráží Natalii Imbruglii z jedničky. Suma sumárum, jednička byla svěžejší, nápaditější a lepší snad ve všech ohledech, přesto dvojka také potěší, 3 hvězdy. ()

campix

Byl jsem rozhodně pro udělat druhý díl Johnnyho Englishe, jenže ne za 8 let. Takhle již téměř vyprchala všechna návaznost a filmy i celkově postava agenta jejího veličenstva se změnila. Čert vem, že je první díl rozhodně vtipnější, komornější a pro mě i tak sympatičtější, protože nemůžu zanedbat ani to, že mě druhý díl bavil a místy i slušně rozesmál. Kvalitní oddechovka, která obsahuje všechny klasické neduhy. Od klišoidního děje až po úplně hloupé momenty. Také nevím jak se Rosamund Pike líbilo olizovat takové starého pardála jako je Rowan Atkinson. Zkrátka slušná zábava, která mohla dopadnout naprostou katastrofou. ()

Šimpy

Sice musím přiznat, že jsem se chvilkami nudil a filmu by prospěla kratší stopáž, přesto musím hodnotit 4*, i kdyby to bylo jen kvůli úvodní scéně. "Make hard, what is soft!" Rowanovi ty šediny seknou a pořád nechápu, proč nenosí bradku. Jeho grimasy jsou v tu chvíli mnohem ironičtější. Ale bavil jsem se na úrovni "With age comes wisdom" a závěr taky slušný...."It is her, the killer cleaner!". Může se zdát, že někdy mu všchno jde a někdy všechno pohnojí. Ale on je schopný agent (jdou mu souboje, unikání, pronásledování, do všeho jde hlava nehlava), ale nepoužívá vyšší funkce mozkové (přemýšlení, dedukce atd...) a někdy má prostě smůlu nebo štěstí.... ()

Icefist

Rowan pořád umí a jestli někdo dokáže bavit třeba jen nicneděláním, je to on. I když si dokážu představit, že pro něj samotného to může být prokletím. J.E.Reborn bych určitě docenil, kdyby mě bavily bondovky, ovšem ke smůle tvůrců- ty mě nikdy nechytly. Tudíž zde jsem se smál do očí bijícím gagům, ale určitě mi další spousta těch skrytých unikla. Na závěr musím pochválit scénu při titulcích- respekt! ;-) 70 % Oblíbená část- nejpomalejší pronásledování co svět kdy viděl ()

mortak

Atkinson ani tak bondovky neparoduje, jako si na ně jako malý kluk hraje - vražedkyně jako ze Srdečných pozdravů z Ruska, lokace ze Ve službách jejího veličenstva... Jenže v tom moc legrace není, a mimo honičky po střechách je spíše utrpení to sledovat. Jen ta scéna v závěrečných titulcích ukazuje Atkinsona jako skvělého komika. ()

ivet.ka

Místy dost zábavné, ale bez většího přesahu nebo inovace. Obstojná parodie na špionážní filmy, stejně jako první díl. Rowan Atkinson nepatří ani náhodou k mým oblíbencům, Mr. Bean je mi dost odporný, ale tady jsem ho překousla a tu chvíli jsem se bavila s ním. P.S. Po titulcích přichází velice vtipná kuchyňská etuda. Přečtěte si celou recenzi. ()

Medwídek

Ve srovnání s předchozím dílem? Podle mě nebe a dudy, tady jsem se bavil náramně! Asi jste viděli něco jiného než já, protože jsem se opravdu nasmál a o to v komediích předně jde x) ()

SeanLSD

Je to rozhodne lepšie ako jednička, a to tak, že mnohonásobne. Bavil som sa kráľovsky, čo sa nedá povedať o dieli s kráľovskými vecami majúcimi do činenia viac. Zároveň sa pripájam k zástupom tých, čo by radi uvideli Rowana Atkinsona v dramatickej úlohe...napríklad premiéra Veľkej Británie. (Alebo skutočného agenta ? ... ani Craigovi sme neverili...) ()

Stirek45

Trošku jsem se bála dvojky Johnnyho Englisha, když se mi jednička tolik líbila. Bála jsem se abych nebyla zklamaná, ale nakonec jsem se bála zbytečně. Ale asi nutno dodat, že se mi jednička přeci jen líbila o trošku víc ;) ()

SoolenJV

Johnny English se vrátil - starší, ale chytřejší, méně tlačící na pilu, v mnohém bondovštější než Bond a přitom jej zjevně (i v detailech parodující. Po celou dobu za tři hvězdy, ale za tu nádhernou urážku jejího majestátu britské královny zvedám a s čistým svědomím dávám čtyři. ()

sir-dave

Vcelku zbytečné pokračování. Jednička ještě působila zábavným dojmem a zajímavým nápadem vložit charakter Mr.Beana do akčního filmu, v Reborn už vaří z vody. Párkrát jsem se u některých scén zasmál, Rowan má komediální talent v sobě ale po zbytek jsem se v kině nudil.. ()

panMartin

Já sem se náramně bavil super komedie. Řekl bych se druhý díl si drží tu svojí kvalitu jako byl díl první. Ale dvojka se mi líbila o trošku vic i když dávám stejně jako za první díl. Myslim párádní nápad, dobrá byla honička na vozíku a konečná akce!! Sice Atkinson nemusí hrát toho vola. ()

bartias

Je to samozřejmě naprosto zbytečné pokračování. Efektivitia bláznivých až hloupoučkých vtipů hodně souvisí s tím, jak moc už vám Mr. Bean připadá okoukaný. Některé ale vychází a Gillian Anderson i Rosamund Pike jsou hodně okouzlující. 5/10 ()

Prometheus69

Agent v tísni, AGENT V TÍSNI! Jedinej povedenej Joke za celí film... A to ještě z úst techniky. To je dost ubohý na to jak málo jsem se bavil u jedničky. Ale aspoň něco. V případě tohoto ... ehmmm, vzkříšení. Ať raději Rowan točí další Beanny. Tohle prostě nefunguje. Obzvláště na tak kýčovitých scénářích ať už jde o humorné situace či příběh sám. Udělat parodii na Jamese Bonda snad není tak těžké. Zdá se že je bohužel: ()

otík

Johnny English 2. Jednička se mi líbila a tak jsem si s velkou chutí (ale i velkým zpožděním) pustil dvojku. A zůstalo to zase na půl cesty. Film obsahuje spoustu podařených vtípků, především v úvodní dvacetiminutovce jsem se královsky bavil. Bohužel dále to pokračuje neskutečně průměrně, sice sem tam autoři mrknou na znalého diváka filmů se špiony, ale nikdy nenastane nic překvapivého. Bean není vůbec špatný, ale odehraje si svoje a nic víc. Naopak potěšila příjemná Rosamund Pike, které jsem držel palce. Nerad to říkám, ale asi si to znovu nepustím, i když vyloženě špatné to nebylo. Prostě průměr. PS: scéna s deštníkem trapná vzhledem k tomu, co s ním v Kingsmanech předvedli Colin Firth a Taron Egerton:-) ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)