Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

Helmutek

Film, kterej sice neni vlastně průserovej, ale obdivuhodnym způsobem v něm neni vůbec nic ani zajímavýho, ani zapamatovaltenýho, ani novýho - což je pro mě oproti jedničce obrovskej rozdíl. Obsazení je skvělý (West, Pike, Anderson...) a všichni hrajou vlastně slušně, o to větší je ale nakonec škoda, že kromě asi tak dvou scén (z nichž jedna je honička nad silnicí ve vrtulníku) si za tejden už nejspíš nebudu pamatovat zase nic - stejně jako jsem si teď vůbec nic nepamatoval z toho prvního zhlídnutí před sedmi lety. Nicméně jako docela příjemná vypínačka, při který člověk nemusí řešit vůbec nic, to funguje celkem spolehlivě. ()

Lachtaan

Předem pardon všem příznivcům, ale mě ta Johnnyho dvojka téměř vůbec nesedla. Jednička oplývala gagy, které kdysi parodie dělaly přímo ikonickými, bohužel s příchodem slátanin typu Epic Movie se s tímhle komediálním podžánrem roztrhl pytel a ten hnací motor snahy diváka rozesmát jakýmkoli nemožným způsobem již na racionálněji smýšlející lidi moc nefunguje. Alespoň ne na mě, ačkoliv mám humor strašně rád. Jen jsem na komedie rok od roku náročnější a náročnější. Asi se začnu těmhle průměrným, ba dokonce podprůměrným komediálním dílkům vyhýbat úplně, abych jim nekazil ten úspěch, který mají u své cílovky. ()

anli

Pokračování příběhu agenta MI 7,který se nese v duchu prvního filmu a je tak stále akční komedií s prvky parodie na špionážně-bondovský žánr.Rowan Atkinson je tu vidět mnohem více,příběh je prakticky a hlavně o něm a i když herci okolo něj(zejména Dominic West a Gillian Anderson-tu jsem si opravdu užil a s povzdechem si vzpoměl na její Scullyovou a"Akta X")jsou skvělí,dělají mu jen křoví.Opět to není nic originálního,ale opět jsem se slušně bavil skvělým gagům a vtipům.Tentokrát je tu mnohem více detailů a vtípků menších a méně těch gagů velkých.Takže film nesklouzá k takové roztříštěnosti(i když chvílemi je tu patrná také)jako ten první.Díky různé kvalitě a dynamičnosti scén chvílemi sklouzává,stejně jako první film,k epizodnosti,což mu lze ale opět vzhledem k žánru odpustit,neb to tady moc nevadí.Začátek je opravdu vynikající,pak se střidájí klidnější scény s těmi našlápnutějšími a konec je opravdu přímo šílený a možná i malinko přehnaný.Ale vlastně mi to tady ani nevadilo.Spíš jsem tu postrádal charizmatického padoucha ála John Malkovich z prvního filmu.Ten tady bohužel schází.Jinak je to slušně odvedená filmařina,včetně hudby,střihu a kaskadérských kousků.A možná se mohl režisér Oliver Parker vytasit s něčím originálním,ale jak tak o tom přemýšlím,radši v této době vsadil na jistotu.Takže srovnám-li to s prvním filmem,je to prakticky na stejné úrovni,divák se stále pobaví a užije si akce a Beanovských parádních grimasů.Dávám tedy stejných 70% a vypadá to,že English je stejně nesmrtelný jako Bean. ()

ywo666

Celkom slabé. Vtipy strašne okukané. Atkinson niekedy trápny a niekedy príliš vážny. Film trochu zachraňuje posledná tretina, kde sa dalo pár krát zasmiať. A akcia bola občas znesiteľná. Ale viac ako 50% to určite nebude. 2.5*. ()

lennyd

Po průšvihu v Mozambiku se Johnny English (Rowan Atkinson) uchýlí do ústraní, do Tibetského kláštera, kde se učí najít vnitřní klid a mír. Ale oficiální návštěva čínského premiéra ve Velké Británii, a hlavně zprávy o chystaném atentátu donutí šéfku MI:7, Pamelu Thorntonovou (Gillian Anderson) k zoufalému činu. Povolat Englishe zpět do akce, aby - s novým parťákem, agentem Tuckerem - činu zabránil a zachránil tak diplomatické styky mezi Velkou Británií a Čínou. English se ihned pustí do akce s vervou sobě vlastní... První díl Johnnyho Englishe se mi docela líbil, a Rowana Atkinsona mám vcelku rád, tak jsem předpokládal, že ani druhý díl Englishe mne nezklame. A to sice úplně nezklamal, ale že by mne nějak extra nadchl, to taky ne. Sice se mi film jako celek líbil, ale v detailech mne naopak hodně zklamal (úplně mne nervovaly Englishovy pletky s psycholožkou Kate (Rosamunde Pike) - asi nebude moc dobrá psycholožka, když nepoznala, že English je totální idiot). Co mně ale potešilo byla Gillian Anderson - od posledních Akt X jsem jí dlouho nikde neviděl, a musím říct, že zraje jako víno.. ()

terunka003

Vtipné, nenáročné, odpočinkové, příjemně ubíhající × žádná velká sláva. Na rodinný večer dokonalé, nejsou tam žádné ohavnosti, bizardnosti a ani sex. Některé scénky byly více legrační, jiné už méně. Johnny English si drží určitý statut rádoby komedie, která je lehce pod průměrem. I přesto se občas pobavíte, třeba když honí malý motorový člun velkou jachtou. ..no, takže asi tak.. ()

Bobik9

2-3*. Oproti jedničce je to pro mě obrovský propad. V jedničce bylo mnohem, ale mnohem! lepší herecké obsazení. Celý příběh a vtipy byly také povedenější v prvním díle. Rowan Atkinson je sice znovu tradičně výborný a scéna, kdy Johnny English bojuje proti droze, která má ovládat jeho mysl je ozdobou celého filmu. Nicméně je to pro mě velké zklamání. Jsem asi rád, že už to nebude pokračovat. ()

Barvoj

*** OBSAHUJE SPOILER K JEDNIČCE I DVOJCE! Velké zklamání :( kam zmizeli ty scény z jedničky?? ...Tohle je nejbezpečnější místo v celé Anglii... ...sám jsem ty kódy kontroloval... ...tohle vypadá jako ta stará dobrá agentská pera, stačilo dvakrát zmáčknout a... ...jediné, čím si můžeme být jistí je, že k nám nepřišli podlahou... a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho a dvojka? Nic... jednička byla pěkná parodie na bondovky, kde byly naprosto geniální vtípky.. ať už Johnny lezl do pevnosti rourou na splašky, nebo mu v akci vypadl zásobník z pistole či prohodil lektvar pravdy s uvolňovačem svalů! ale ve dvojce? Pouze trapné vtípky které se navíc opakují pořád dokola.. když začal mlátit královnu tak jsem fakt brečel.. ale nebylo to smíchy ale protože jsem proste nemohl uvěřit, že s náma autoři takhle vyje***aj... pokud ale přece chcete Englishe vidět opět v akci - pusťte si trailer a na film se vykašlete.. ušetří vám to hodinu a půl času a pobavíte se 10x víc, než i při té nejvtipnější scéně ve filmu. Pokud by nějakým zázrakem byl tenhle film výdělečný a někdo by dostal stupidní nápad jako: "Natočíme trojku!" Tak prosím jedině s pořádným scénářem. Podruhé bych takové zprznění oblíbeného filmu asi nerozdejchal. ()

Maki89

na jednotke som sa úprimne bavil... to sa o dvojke rozhodne povedať nedá... Atkinson už asi starne, k tomu infantilný scenár a ani štipka britského humoru... škoda môjho času... 4/10 ()

Trustme

Zlákán okázalými billboardy s Rowanem Atkinsonem, kde v bondovském ustrojení a po hongkongsku akčně pózuje s výrazem otupělého retarda, jsem se rozhodl v rámci příjemného romantického paradigmatického odpoledne pro tuto komedii. Kombinace výrazu vylekané sovy, chodící encyklopedie neverbálních projevů a britského ledového klidu do podoby opravdu Zvláštního Agenta je hlavním rozesmávačem v této taškařici. Atkinsonův výrazový rejstřík spoléhající se na prakticky jednu ultimátní podmračenou grimasu, kterou dokáže přinutit k úsměvu i podobně tvářícího se diváka, je vcelku spolehlivou metodou. Film je složen ze spusty absurdních scének (často už viděných v jiných Atkinsonových skečích) a "zneužívá" bondovskou romantiku a trademarky. Není to komedie, kde se válíte po zemi, ale na veselé rande v kině ideální... Rada pro fucking fast opouštěče kinosálů či nedočkavé vypínače TV po prvních závěrečných titulcích: nejlepší scénku filmu dali tvůrci úplně nakonec. (tento komentář je věnován L.) ()

Maik22

Na filmy tohoto typu do kin moc nechodím, nicméně u vracejícího Johnyho Englishe jsem musel udělat vyjímku. Už jen kvůli traileru, na který jsem náhodně natrefil. A nakonec jsem nelitoval. Skvělá komedie v čele s Rowanem Atkinson. Nepamatuji,kdy jsem se naposledy takhle smál a bavil po celé délce filmu. Rozhodně tento díl předčil jeničku a za to má u mě plný počet bodů - 100%. ()

yeniczek

Pokud máte Johnnyho rádi, budete se určitě bavit. Nejde říci přímo, jestli je druhý díl lepší nebo horší, je každopádně jiný, i když veškeré typické věci pro tento film zůstaly (dobré i špatné). Dost poměrně dobrých nápadů udržuje zábavu konstantně vysoko, ale jak platilo už u prvního dílu, není to pro všechny. (kopání do rozkroku nebylo vtipné asi nikdy, ale dá se přežít) 7/10 První díl jsem si ale stejně užil v rozesmátém kině více. "..put your hands in the air.." byla málem moje smrt :) Je mi docela líto, že už se na 99% s dalším Englishem nikdy neuvidíme.. ()

ivo333

čo som od filmu čakal sa naplnilo a celkom príjemne som sa pobavil, vtipy fungovali a nezdali sa mi trápne ako niektorým. považujem to za 1 z naj komédií poslednej doby a preto 85 percent. ()

VasaX

Johnny English je další z řady sequelů, které jsou podstatně slabší, jak jejich předchůdci. Na jednu stranu je tu pár světlejších momentů, na druhou těch slabších je tu podstatně více. Asi bych to nesváděl na komediální vybledlost Rowana Atkinsona, spíše na to, že mu asi začal bankovní účet ve stínu jeho koníčků plytknout a tak kývl i na mizerný a slabý scénář, který bohužel nic nespasí. Tka nějak jsme čekal, ze zápletka bude mizerná, ale že mě pobaví alespoň ty taškařice okolo. Ale bohužel celý děj je prachbídný a režie taktéž. Jediný světlý moment, který si vybavuji, je úplně na začátku honička za klíčem. Zbytek se po několika hodinách po konci filmu rozplyne. Bohužel je to tak, Johnny English Reborn může být rád, že u mě dosáhl na velkorysé dvě hvězdičky. A to v kategorii béčkových akčních komedií. ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)