Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

Krt.Ek

Johnny English (duchovně) dospěl, už to není takový nekňuba jako dřív, též proti sobě protivníka Sauvagova formátu, avšak trapné situace jemu vlastní ho stále postihují častěji, než bychom mu možná přáli... Už to ale není ono, kouzlo jedničky vyprchalo, "JE" zkouknu rád kdykoli, u pokračování tu potřebu: vidět minimálně ještě jednou - i přes slušné momenty, které zde jsou, ne že ne - nepociťuji... 55% ()

SaNcHeZ_cz

Jeho jméno je English, Johnny English. Britský agent s povolením zabíjet to zkouší podruhé. A tentokrát ve značně víc dotaženém balení. Už to není jen pouhá Beanovská figurka v roli slavného britského agenta, nicméně konečně působí jako samostatný charakter poněkud osobitého tajného agenta. Druhý English nabízí v podstatě to samé co jednička, jen s menšími změnami a v sebejistějším podání. Pokud jste se bavili napoprvé, napodruhé nebudete zklamáni. ()

frashmaker

Tak si myslím, že dvojka možná i trošku lepší než jednička. I když si jí až tolik nepamatuju. Každopádně zajímavý chytlavý příběh, ani vteřina nudy, nic extra hlubokomyslné. Prostě dokonalý odpočinkový film se spoustou srandy, vysloužilým Mr. Beanem a nádhernou Rosamund Pike. Snad bude trojka. Atkinson je zárukou kvality. ()

MartinezZ

Na "bondovku" příliš slaboduchého humoru. na parodii zase JEN slaboduchý humor, na komedii příliš hluchých míst, příliš slaboduchého humoru a poskrovnu humoru alespoň trochu vtipného. A co že to tedy mělo být? Ať už cokoliv, výsledkem je nepodařený hybrid. Rowanovi bych skutečně přál nějakou NORMÁLNÍ vážně míněnou roli. Mr. Bean je super, ale všeho moc škodí. ()

Greg

“Let's kick some bottom.“ Velké zklamání. To, co v prvním díle o svérázném agentovi fungovalo, tady až na jednu výjimku selhává. Už jsem si zvykl, že podobné komedie a parodie mají spíše slabší scénář a ani Johnny English Reborn nevybočuje z řady. Ale to by mně ani tak nevadilo. Horší bylo, že tady to nebylo až na některé scény ani vtipné a ani moc akční. Hodně věcí bylo také okopírovaných z jedničky, ale tentokrát absolutně nefungovaly. Nejen, že jsem se většině vtipů ani nesmál, ale část z nich balancovala na hranici trapnosti. A opravdu jsem se zasmál snad jen u scény se židlí. A ty slabé chvilky, co Rowan Atkinson zachraňovala svým charismatem v prvním díle, už nezachrání ve dvojce ani on. Atkinson patří k mým oblíbeným hercům, takže je mi dost líto, že má ve své filmografii právě tento film. Co se týče ostatních – záporák v podání Dominica West také hodně nevýrazný, což ani není úplně Westova chyba, stejně jako u Gillian Anderson jack šéfky MI7. Za zmínku pak stojí i Rosamund Pike, jejíž postava je aspoň sympatická. Pokračování Johnnyho Englishe je pouhý stín prvního filmu, jak akcí, tak vtipem, a pouze představitel hlavní role zabraňuje tomu, abych šel s hodnocením ještě o jednu hvězdičku níž. ()

Paxxx.cz

Laťka zůstala u druhého dílu na stejné úrovni. Člověk se u toho místy docela zasměje, ale čekal jsem trochu větší porci humoru, takhle to je za 6/10. ()

RasputincZ

Jedničku považuji za celkem snesitelnou komedii s Atkinsonem, ale dvojka je podobně jako prázdniny Mr. Beana naprostý přešlap v Atkinsonově úspěšné kariéře. Trapně zoufalé gagy, které jsou navíc zrecyklované z předchozího dílu nebo podobných komedií. Půl hvězdy za otravného Atkinsona, druhou půlhvězdu za jeho tajný slib, že už s tímhle už snad skončí a jednu celou hvězdu za zápornáka Dominica Westa, ale Malkovich byl Malkovich... ()

Laxik

Johnny je zpět! A vtipnější než kdy jindy. Scénář je sice nablblejší než u jedničky, ale o ten přeci nikdy nešlo. Vtipy se přesunuly od slovník k tělesným, ale když to funguje, nemám námitek. Zmizeli Bought (Bof), Natalie a Malkovich, ale máme tu nějakýho černocha (bohužel), srovnatelně (i když úplně jinak) krásnou Rosamund a civilního agenta 001. Obsazení je tedy i přes Scullyovou horší, pár trapností se tady taky najde, ale když se jeden uklidní ze záchvatu smíchu jen proto aby ho za chvíli skolil další, je to to, oč tu běží. Takže plný počet, i když s odřenýma ušima. A už se nemůžu dočkat trojky. A ta bude, to mi věřte. ()

Pierre

Johny English se vrací má jednu zásadní vadu. Prostě není zdaleka tak vtipný jako první díl. Vtipů zde mohli nacpat opravdu víc. Nahlas jsem se smál pouze při scéně se židlí, na záchodkách a s vrtulníkem. Ještě byli výborné ty střety Englihse s asijskou agentkou. Jinak musím zklamaně konstatovat, že se zde příliš projevila změna tvůrčího týmu (režiserů a scénáristů) Zatímco první díl byl skoro ve stejném stylu jako Bean, tedy ve stylu crazy grotesky tak dvojka už je spíš parodie na všelijaké kriminálky a bondovky. A vtom směru to docela obstojí, příběh je navíc tady rozhodně lepší než u prvního dílu. Ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že už Englishův návrat přece jenom stojí už moc na božském Rowanovi. A nedokáže působit jako samostatně povedené dílo. Ale tak na tu trojku to dosáhne. ()

zipper111

Ve dvojce je Johnny mnohem větší borec a snad i více reálný, a i přes Atkinsonovi přiblbý xichty, které někdy už přeháněl jsem mu to docela baštil. Jak už tu někdo napsal, film je komplexnější než jednička, má smysluplný děj a vcelku i gradaci, jen jsem se přistihl, že mě už štve jak to vždycky nakonec nějak podělá a náhoda ho zachrání, prostě jsem si po celý film říkal: "Kéž by jim všem nakopal zadek a ukázal, že na to má!". No, nakonec samozřejmě nakopal, ale zase úplnou náhodou. Na čem ale film staví je heslo, že "s věkem prostě přichází moudrost" a právě v těchto záblescích je Johnny English výborný. Tady je také nejlepší scéna, a sice honička po střechách. Tam jsem se smál opravdu od srdce, ostatní gagy mi nakonec tak dobré ani nepřišly... No a Dominic West je snad ještě méně výrazný než Sam Wortighnon, ten herec byl tak naprosto špatnej... oproti naprosto ultra sexy Gillian Anderson, která je ještě mnohem lepší baba než Rosamunde Pike :). 3* ()

Macejko

Od pokračovania jednej z mojich obľúbených komédií som neočakával veľa, rozhodne by ma však ani vo sne nenapadlo, že sa budem dívať na ekvivalent análneho znásilnenia, zabitia a vyšťania sa na hrob jej predchodcu. Je to mizerne zrežírované - Oliver Parker o niečom takom ako "tempo akčnej komédie" v živote nepočul a "timing" je preňho tiež neznámy pojem. Už to, že väčšina vtipov vo filme je nanajvýš priemerná, je dosť smutné, ale režisér ide ešte ďalej a svojou neschopnosťou z nich 99 percent rovno zabije. Herci sú takisto otrasní - zmätenú Gillian Andersonovú som túžil zobrať po hlave kladivom a toho černošského poskoka rovno zastreliť. Čo je ale na tomto pokračovaní úplne najhoršie, je to, že z pôvodne sympatického ťulpasa, ktorý sa do humorných situácií dostáva dielom nešikovnosti a náhody, urobili tvorcovia retardovaného vylízanca, ktorý sa do problémov dostáva výhradne preto, že je to debil. ()

blackrain

Johnny English se nám vrátil zpět a bohužel nepřináší nic nového pod sluncem. Je v podstatě úplně stejný jako ten první, ale jeden rozdíl tu je, Rowan Atkinson pořádně zešedivěl. Škoda, že vtípky tu jsou příliš laciné. Od Gillian Andersonové jsem ani nic jiného nečekala. Nicméně, mě potěšilo, že se zase objevila na plátně v roli agentky. Doufám, že už další Johnny Enhlish nebude a pokud náhodou ano, tak by to měl někdo nasměrovat nějak jinak. ()

Tirion

Pro mě to je největší zklamání roku. Jsem obrovský obdivovatel Atkinsona, nikoliv jako Mr. Beana, ale obdiv mám k celé podstatě jeho komiky a pojetí komedie. Zkrátka jsem se asi těšil až moc než by bylo zdrávo. První díl se mi totiž velice líbil a pokračování nějak nenavázalo na moje představy. Asi je to paradoxní, ale ubylo trapnosti a je to už jen jakási parodie na bondovky a podobné tomuto žánru. A když už tam byl nějaký ten záblesk "klasického" Atkinsona, tak tam prostě nepatřil. Jakoby byl vytržený z kontextu. A proto u mě film docela propadnul. Nudil jsem se k nevydržení. Dávám 2* z milosrdnosti a z obdivu k Rowanovi. ()

AlThorKremser

První díl mně hodně pobavil. Od dvojky jsem čekal že bude aspoň stejně dobrá. Jenže bohužel nebyla. Jednička byla podle mně lepší.Ale i tak byla dvojky výborná. Třeba s scénka s vozíčkem byla super. Atkinson pořád umí . Takže 92% ()

kaylin

Musím říct, že od tohohle filmu jsem si mnoho nesliboval. Přece jen jsem si myslel, že "Johnny English se vrací" bude jenom obyčejná ptákovina, která se bude snažit hloupě navázat na první film. Ale nakonec musím říct, že jsem docela spokojený. Ten, kdo za to hlavně může, je samozřejmě Rowan Atkinson. Není tak potrhlý jako jindy, i když některé scény vám rovnou připomenou klasické skeče Mr. Beana, ale film je podán vcelku vkusně, velmi se pak podobá snímku "Dostaňte agenta Smarta", s nímž má i velmi podobnou zápletku. Abych pravdu řekl, asi bych dal přednost "Smartovi", ale to jen proto, že si tam zahrála i oblíbená Anne Hathaway. "Johnny English" ukazuje, že Rowan Atkinson má pořád komediální potenciál a že klidně utáhne celý film. Nandá to mámě své šéfové a nebojí se ani mlátit britskou královnu po hlavě tácem. Ano, těch spojitostí s klasickým Mr. Beanem najdete hodně. Kromě toho dostanete i Englishe, který se učí u mnichů. Film "Johnny English se vrací" nepřinese nic převratného, nesnaží se o to, ale je prostě příjemným setkáním se starým známým, který je pořád stejně tupý, ale dokáže se z každé situace dostat. Příběh je schématický, ale v tomhle případě to zase tolik nevadí. Pobavíte se, když přečkáte pár scén, které vám přijdou známé a možná až zbytečně hloupé. Škoda nevyužité příležitosti pro Gillian Anderson. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/runaways-rok-jedna-nedotknutelni-johnny.html ()

Verka13

Děs běs a neskutečná nuda. Radši jsem si měla koupit několik cheeseburgerů než platit za tohle. Hvězda za uklízečku. ()

Maq

Nedávno jsem tu komentoval Skyfall, a tak se srovnání přímo nabízí. A řeknu rovnou, že tohle se mi líbí mnohem víc. Sympatická je mi už samotná idea parodie - nejsem dítě, a tak bondovky prostě nedokážu brát vážně. I titulní postava je modelována zdařile, English není žádný Růžový panter, je to agent srdnatý a dobře vycvičený, jen ješitný a občas ztrácející koncentraci. Tím se dostává do prekérních situací, což příběh odlehčí a dává Atkinsonovi prostor k jeho jedinečné mimické komice. Vtipné jsou i střípky satiry, třeba privatizace tajné služby, nebo její šéfkou pronesená definice jejích metod: „Pamatujte, že základní zbraní MI7 je dialog.“ Překrásné! Konečně poslední přednost je pro Skyfall největší ostudou: Englishova zápletka je typicky bondovsky nadsazená, přecejen však drží pohromadě a není úplně idiotská. --- Produkční náklady a reakce veřejnosti jsou učebnicovým příkladem jednoho ze základních pravidel mediální manipulace: řekněte „hovno“ s úsměvem, a lidé mávnou rukou; řekněte „hovno“ se smrtelně vážným výrazem, a máte šanci stát se prorokem, celebritou, ... vlastně jedině celebritou, to je jediná smysluplná (rozuměj: prodejná) popkulturní kariéra. ()

slunicko2

Typická ukázka vyprázdněného obsahu - nevtipné vtipy i akce. Film je nejenže nepůvodní, ale především zoufale nudný. ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)