V Benátkách mušketýři Athos, Porthos a Aramis s pomocí Milady de Winter kradou plány vzducholodí od Leonarda da Vinciho. Milady je však zradí, omámí a plány prodá vévodovi z Buckinghamu. O rok později d'Artagnan opouští svou vesnici v Gaskoňsku a míří do Paříže v naději, že se stane mušketýrem jako jeho otec. Tam se ale dozví, že mušketýři byli z finančních důvodů rozpuštěni. Ve venkovské hospůdce vyzývá kapitána Rocheforta, vůdce stráží kardinála Richelieu', k souboji poté, co ho kapitán urazil. Rochefort nechce bojovat, a tak ho pouze postřelí. Když se chystá d'Artagnana zabít, objeví se Milady a zabrání mu v tom. Jakmile je d'Artagnan v Paříži, potkává se postupně s Athosem, Porthosem a Aramisem a nechtěně všechny tři urazí. S každým si tak naplánuje samostatný souboj. Athos přivádí Porthose a Aramise k souboji jako své sekundanty. D'Artagnanovi dochází, kdo jsou muži vlastně zač. Richelieuovy stráže souboj překazí a chtějí je všechny zatknout, ale mušketýři proti nim bojují a vítězí. Všichni čtyři jsou předvoláni před mladého krále Ludvíka XIII. Richelieu na něj naléhá, aby je potrestal, ale i na královnu Annu zapůsobila jejich statečnost a společně s králem je místo toho odmění. Richelieu instruuje Milady, nyní svého komplice, aby umístila falešné milostné dopisy do komnat královny Anny, ukradla její diamantový náhrdelník a odnesla ho do Tower of London. To by usvědčilo královnu, že má poměr s Buckinghamem. Král Ludvík by ji nechal popravit a vyhlásil by válku Anglii. V tu chvíli by lidé požadovali silného a zkušenějšího vůdce, samotného Richelieu. Aby se pojistila, Milady požaduje, aby Richelieu písemně prohlásil, že pracuje jménem Francie, což on udělá a potvrzení jí předá. Falešné dopisy jsou nalezeny a předány králi Ludvíkovi, kterému Richelieu doporučí uspořádat ples, na který si královna Anna bude muset vzít náhrdelník – dar od svého muže. Pokud to neudělá, pak je její poměr skutečností a musí dojít k válce. Služebná královny Anny, Constance Bonacieuxová, odhalí Richelieuův plán a prosí d'Artagnana, aby ho zastavil. Mušketýři se rozhodnou mu pomoci... (TV Nova)

Trustme

Milla Jovovich nejlépe ví, jak si udržovat hereckou kariéru - prostě se vdává za režiséry... Tentokrát poprosila chotě Paula W. S. zda by pro ní nepřipravil něco historického, kostýmního, se špetkou matrixovské akce a s charakterem úlísné mrchy. Paul W. S. položil gamepad Xbox 360 Wireless Controller, přerušil hraní Resident Evil 5 a pronesl: Natočíme si Tři Mušketýry! Milla mělla jen jediný požadavek: D'Artagnana musí hrát Logan Lerman. Paul namítal, že to už může obsadit do té role rovnou Justina Biebra a že všem ostatním předchozím filmovým představitelům D'Artagnana bylo vždy okolo třicítky. Milla řekla, že jestli je proti jejímu návrhu, tak chce alespoň Orlando Blooma. Paul se ušklíbl a prohodil něco o tom, že nechce točit film pro 4% menšinu, ale pro velké výdělky a moderní diváky. Milla mu odsekla: Pro mě, za mě si tam třeba dej vzducholoď a do ní 130kilovýho Raye Stevensona! Manžel-Režisér-Producent se rozčílil a mrštil gamepadem Xbox 360 Wireless Controller po zarámovaném plakátu Johanky z Arku. Křičel pak ven z verandy, že chce točit filmy pro počítačovou generaci, ale s divadelními herci jako je třeba Christoph Waltz a nemuset stále přemýšlet jak ojebat diváka, aby šel do kina a koukal v tom marastu dnešních filmových sraček na ty jeho. ()

Unnamed

Akční verze Tří mušketýrů. Scénář hroznej, o tom žádná, ale nenudil jsem se a pokud se člověk odpoutá od srovnání s knižní předlouhou či jinými filmovými zpracováními, tak je to celkem příjemná akční jízda (propracované souboje jak na zemi, tak i ve vzduchu) a i herecké obsazení je zajímavé. Kvůli scénáři ale výš než na 3* jít nemůžu. ()

ravalah

Spickove souboje v choreografii ceske skupiny historickeho sermu Merlet(zboznuju je uz leta:)), tihle chlapci proste umi. Ale jinak je to sracka nad sracky. S historii ani kvalitni podivanou to (vyjma souboju) nema v podstate nic spolecne. Za serm 5/10 - ten si jeste nekdy skouknu, zbytek filmu urcite ne. ()

Mishqo

tak sprznenú klasiku akou sú Traja mušketieri som ešte nevidel, no Alexander Dumas by sa teda nepotešil keby žil...natočené bez kúska duše a rozumu, ako keby pozlátané na poslednú chvíľu...navyše prehnané a často nelogické...každý z muškieterov bol vždy niečím atipický a charakteristický a tuto nemá ani jeden z nich žiadnu šťavu a záporné postavy tiež nula bodov...oceňujem akurát tak peknú vizuálnu stránku ()

pravdovravny

Paul, Paul. Ty snáď dokážeš aj zo 100% neakčného námetu vytrieskať 100% akčný film! :) Tento film je svieži ako jarný čerstvý vánok. S počiatku som bol veľmi skeptický, či toto pojatie môže fungovať. A ono svetu div se, funguje!. K akcii je tu dávkované presné množstvo humoru ( niektoré hlášky stoja za to ). Čerešničkou na torte je priam až neuveriteľné zvučné herecké obsadenie. Mad Mikkelsen ako druhoradý zloduch? Áno, v tomto filme je všetko možné. ()

venalce

Očividně drahá, ale taky po všech stránkách hloupá a bezduchá taškařice. Tohle je jeden z těch filmů, kam si kvalitní herci chodí užít legraci při natáčení. Když se poštěstí, bývá to zábava i pro diváka. Tohle bohužel není ten případ. Bylo mi líto těch peněz, které koukaly z každého záběru, určitě by se pro ně našlo i lepší využití. ()

Sany33

Mimochodom, uličky starého Paríža sa vraj nakrúcali v Nemecku, kým o uveriteľnosť francúzskeho Versailles a anglického Toweru sa postarala digitálna technika. Zaujímavá je hudba, kde v rámci soundtracku zaznie i skladba britskej skupiny Take That "Keď sme boli mladí". Nevdojak evokuje skutočnosť, že kniha Traja mušketieri patrila k literárnej výbave našej mladosti a často opakované zvolanie „Všetci za jedného, jeden za všetkých“ je i dnes oslavou priateľstva. Najnovšia filmová verzia môže verných čitateľov uviesť do poriadneho zmätku a pán Dumas sa možno aj v hrobe obracia. Ale filmový divák, ktorý sa chce baviť si príde na svoje. 55% ()

MiGi87

Viděl jsem to v kině a usnul, takže by to zasloužilo automaticky odpad, ale nebudu až tak krutý, zasmál jsem se nejvíc tomu, jak po návratu kolega popisoval ty nejdebilnější scény těm, kteří to neviděli. S Dumasem se musela otřást celá invalidovna, ale jako infantilní komedie OK, za 2. ()

blackJag

Dumasova klasika, vždy jednou za čas vypreparovaná pro potřeby nenažrané (domněle) divácké obce, tentokrát pod taktovkou steampunku (umírněného). Oni slovutní tři mušketýři měli už i lepší představitele, prcek D'Artagnan ujde, Milady Milli Jovovichové je hrozná (asi vím, o co se snažila, vůbec se jí to ale nepovedlo – tady měly jít rodinné svazky stranou), Richelieu neurazí (ale ani nenadchne, Waltz už je prostě lapen ve škatulce, jejíž design neobměňuje), zato Buckingham, to je mi pane postavička. Bloom variuje kolegu Deppa a jeho kapitána Sparrowa (PIRÁTI Z KARIBIKU ostatně posloužili také jako inspirační zdroj pro autora hudby), postava, kterou si evidentně vychutnal, je ale široko daleko nejzábavnějším elementem celé této koniny (nemyšleno výhradně ve zlém). Jistě, jsou tu ještě lítající lodě, režisér má ale zjevně jiné představy o nápadité režii, protože tohle celé se dalo využít DALEKO líp! Nakonec jsme samozřejmě ujištěni, že by nás tvůrčí štáb rád obdařil pokračováním, leč (soudě dle prvních výsledků) tady asi nebude někomu přáno. Při rozpočtu 75 USD mega by to na tržbách muselo hodit alespoň 150 a to nevidím jako reálné… 60% ()

Lukyn007

No, podle mě to předlohu respektuje více než film Tři mušketýři s Charlie Sheenem a spol. Avšak ten měl smysluplný příběh a mělo to hlavu a patu. Navíc to bylo i vtipnější. Nebýt Plancheta v tomto vydání, tak už to stojí úplně za starou belu. Ale vůbec, ty zpomalovačky, vzdušné souboje připomínající Piráty z Karibiku, zkrátka velmi slabé. Doufal jsem, že by to mohlo být ve stejném duchu jako nový Sherlock Holmes, ale nic. Slabých 40% ()

ghatos

Po 10 minutách jsem to musel vypnout...otřesná kokotina. Chyba není jen v pseudohistorickém duchu, ale v celém tupém "akčním" pojetí speciální jednotky mušketýru. Milla Jovovich jako šlechtična? :) :) To je úlet. Motá se to někde kolem odpadu. ()

J-o-k-e-r

Věřím, že spousta hodnocení se odvíjí hlavně od toho, že si někdo dovolil natočit slavný příběh v tak trochu modernějším světle. Taky to osobně nemám rád. Ale když jsem nemyslel na to, že to je remake slavného příběhu o mušketýrech, nepřišlo mi to vůbec špatné. Podle mě zásadní byl výběr herců a ten se podle mě povedl. Byli tu úžasné postavy, vtipné situace a já se bavil. Se známou romancí to má pramálo společného, děj je velmi jednoduchý, zaměřeno je to tu spíše na technickou stránku soubojů, stříleček , a všelijakých způsobů bitev. Film naprosto v klidu odsypá, bez přemýšlení o tom, jak a proč, skvělá podívaná na nedělní odpoledne! jediné co mi opravdu vadilo byl výběr hlavního hrdiny: děs! ()

Eso_pwned

Děj teda nic moc a ty vtipy o který se tam pokoušeli taky za moc nestály. Trochu to vyzdvihují ty sword fighty a sympatické herecké obsazení. ()

Elrond88

45%, takhle to dopadá, když se někdo pokusí změnit skvělý, ale celkem jednoduchý příběh přidáním nereálných efektů a zápletek: špatně! vznikne pak něco těžce uveřitelnýho, kde je Milady de Winter profi gymnastkou, kde lodě lítaj (jako ve Stardustu - což ale bylo v zemi plné kouzel a nikoli ve staré Francii - tady za to může, ostatně jak jinak, Leonardo da Vinci), něco jako lítající Piráti z Karibiku, prostě film, který si hraje na víc, než je, snaží se Mušketýry udělat jinak a hůř a ono to prostě nefunguje - a nemůže za to ani ta odlišná (záporná) interpretace lorda Buckinghama ani jeho chybějící zápletka s Annou... no co dodat, uživatel Kryton to dobře vystihnul; jen bych přidal tip na verzi Mušketýrů, která si nemůže s touto zadat ve vizuální stránce, ale obsahem tuhle jednoznačně porazila: http://www.csfd.cz/film/87650-tri-musketyri/ ()

Dreadd

Úvodní představovačka jako z Podfu(c)ku zřejmě Andersonovi přišla z neznámého důvodu vhodná do 17. století a hned potom nacpal hodně nezvládnutou akci v trezoru (jak tam Milady klouže po podlaze vypadá hrozně) s absolutně nerealistickými efekty s vodou. Příchod vévody z Buckinghamu vzápětí, s podivným rozostřením a ještě podivnější ozvěnou, také prozatimní dojmy příliš nevylepšil. Na prvních deset minut docela slušná nálož. Moderní adaptace je jedna věc, ale nic se nemá přehánět. Z D'Artagnana se stal namyšlený floutek, který má do mušketýra daleko, Ludvík a Vévoda z Buckinghamu soutěží o to, kdo bude vypadát víc jako gay. Vzducholoď přidanou do příběhu bych ještě rozdýchal, ale kulomety, plamenomety, lasery a další "vychytávky" jsou už úplně mimo, stejně jako zpomalené záběry, které museli dát úplně všude. Snaha o Ritchieho režijní styl zasazený do novověku se vůbec nepovedla, ztroskotává na neschopnosti režiséra natočit akční scénu, která by vypadala reálně (krev samozřejmě neteče kvůli ratingu), tuposti a nelogičnosti celého děje, navíc obohaceného o pochybné dialogy a prázdné proslovy. Část soundtracku je jako okopírovaná z Sherlocka Holmese (což jen utvrzuje pocit z vykrádání Guye Ritchieho) a z Pirátů z Karibiku, není nad originální skladatele. Prosadit si tam zase Milenu bylo od režiséra velmi prozíravé, zřejmě svou ženu rád ukazuje, takže tu a tam jí nechá vystrčit nožku nebo nahlédnout do jejího výstřihu. Pobavila mě snaha sestřelit vzducholoď, kde zřejmě nikomu nedošlo, co vlastně takovou vzducholoď drží ve vzduchu. Závěr jen dokresluje stupidní obraz o mušketýrech a celém příběhu, protože buď děj nakonec nikam nevygradoval nebo nám bylo naznačeno, že můžeme čekat pokračování. ()

kklepkaa

Tři mušketýři z roku 1993 se mi líbili... ty z roku 73 jsem nikdy nevydržela dodívat. U těch nejnovějších jsem vydržela. Dalo se na to dívat. Člověk se občas i zasmál, ale nečekejte žádný oslnivý výkon. Pobavil mě Logan Lerman, který vypadal trochu jako holka. Člověk by řekl, že ve 20 by mu už mohly růst vousy... u Lermanů to asi chodí jináč a nebo to byl záměr a prošel retuší, což ho rovnou mohli obléknout do dívčích šatů. No tenhle film si rozhodně podruhé nepustím a nejspíš v mých vzpomínkách po čase zapadne jako nezajímavý film. Konec tak trochu vypadal jako přípravná půda pro dvojku. Doufám, že se toho nedočkáme a nebo že alespoň z Percyho Jacksona udělají chlapa. ()

Guzo

Celé to vypadá jako kdyby někdo zamlada četl Tři mušketýry, pak viděl Piráty z Karibiku a rozhodl se to nakombinovat. Chvíli to funguje, chvíli ne, ale dohromady to působí jako hrozný slepenec scén a trochu i jako parodie (a to nemluvím o tom úmyslném rádobyhumoru). Bohužel ani představitelé hlavních rolí mi úplně neseděli snad kromě Aramise, který ale dostal snad nejméně prostoru, a hlavně Milly - té role přesně padla. Po návštěvě kina bych byl hodně zklamaný, jednoho zkouknutí doma ale nelituju. 5/10 ()

JohnSmith

Dumas se musí v hrobě obracet. Nechápu, jak se Andersonovi podařilu ukecat tolik známých a kvalitních herců. Co chápu ještě méně, jak tito herci mohli podat tak špatné výkony. Sám režisér se nechal nejspíš unést megalomanstvím, přičemž triky jsou špatné, režie nudná a akce špatně natočená. Jediný důvod proč to není odpad je ten, že jsem viděl i mnohem horší filmy. ()

Ev.D.

Já si nemůžu pomoct ,ale já prostě příběh o Třem Mušketýrech miluju. Viděla jsem ho snad stokrát v mnoha provedeních a ani tahle nezklamamala. I když bylo vypuštěno pár zásadních věcí mě se to líbilo. A řeknu vám ten konec jak se patří a Orlando Bloom no taky nezklamal a Milla Jovovich příjemně překvapila. Chtělo by to druhý díl ,,Muži jako vy se mi hodí" ,,Já už práci mám" , ,,Jsem ožrala", ,,Mám do smrti nahrabáno" :D ()

Kurikmoon

Strašný mix žánrov. Pokusy o vtipné dialógy silené, až na zaplakanie. Mnohé scény pôsobia až neskutočne komicky. Vlastne by ma neprekvapilo, keby Milla vytiahla z dekoltu bazuku, kardinál si nasadil matrix brýle a vtáky na streche by na diváka prehovorili. Dejovo slabučké. Skrátka, megalomania až na grcanie.... Záchvat som našťastie nedostal. Mads si opäť oddrel svoje a udržal aspoň hviezdu. Ostatní buď nemali priestor na hranie alebo ... ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (více)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)