Přiznám se, že Garry Marshall patří k mým oblíbeným režiserům a má na svém kontě z mého pohledu nezapomenutelné kousky jako Pretty Woman či Nevěsta na útěku. I loňský "Valentýn" dopadl dobře, o to víc jsem rozčarován z kvality tohoto snímku, ve kterém absolutně chybí práce s postavami, charaktery, vykreslení vztahů a kontextu. Není se pak čemu divit, že jednotlivé příběhy působí uměle, nepřirozeně a člověk těžko hledá sympatie k jednotlivým charakterům. Marshall upřednostnil kvantitu před kvalitou. Tudíž má film natřískaný zvučnými jmény, bohužel herci nemají co hrát a jejich výkony budí pouze a jen rozpaky (někde trapnost výkonu překvapí, někde nikoli -> Ashton je kritický). Abych pouze nekritizoval, tak některé dějové linky mají své kouzlo a sem tam nějaký ten dialog či moment vykouzlí na tváři úsměv (paradoxně nejpřirozenější a nejvtipnější scény přijdou až u závěrečných titulků). A přidám ještě výtku, která je možná vůbec tou nejpodstatnější. Film je totiž reklamou na komerci a konzumní společnost, každý záběr propaguje značku, produktu či jiný film (tolik Holmese jsem v jiném filmu nečekal). Product placement dotažený do absolutního extrému a působící jako největší zlo (podobně mě to vytočilo v případě značky Avon ve filmu "Román pro ženy"). Verdikt: Možná to vyzní prapodivně, protože i přes mé výhrady nemohu říci, že bych se nudil. Je to průměrné, ale občas atmosféra vánočního New Yorku dýchne a nějaký ten oblíbenec v malé roli potěší. Tudíž smířlivých 5/10! [14.12.2011_Cinema City_Letňany](15.12.2011)

Narozeniny neslavím, svátek jsem patrně nikdy neměl, MDŽ mi zlí kapitalisté zrušili a silvestrovskou noc nejraději trávím v pracovním procesu. Po kouknutí na tento snímek patrně zlehka změním svou oslavovou strategii a občas "náhodně" uvíznu ve výtahu se sympatickou slečnou, ale to nic nemění na tom, že stále mám kopřivku z představy, že bych se mačkal na přecpané ulici s davem neznámých zbořených individuí. Přesto se mi tato oslava líbila na víc než na tři hvězdy, ale tu čtvrtou nemohu udělit kvůli závěrečnému odhalení tajemné sexy krásky, které producenti zapomněli prozradit, že jí to posledních padesát let skutečně moc nesluší.(28.6.2012)

Popravdě, od tohoto filmu jsem očekával poměrně dost, protože Valentine's Day (nepřiznaný první díl, v němž se objeví někteří herci, kteří si zahráli i zde) se mi opravdu líbil. A jsem celkem rád, že New Year's Eve není prakticky o nic horší. Já vím, je to jedno klišé vedle druhého, já vím, jen se to z nás snaží vymačkat emoce, peníze a nevím co ještě, ale k čertu s tím. Nebudu tu zapírat fakt, že se mi film líbil a hrát si na nějakého intelektuála. Já jsem dostal přesně to, co jsem chtěl - jednu hvězdu vedle druhé, skvělou atmosféru New Yorku na Silvestra a hlavně necelé dvě hodiny dobré nálady. Asi nejlepší příběh si ukradli dva páry - Michelle Pfeiffer a Zac Efron (který mi poprvé ve filmu nevadil a dokonce mi přišel jako sympaťák!) a Robert De Niro a… ne, to bych spoileroval. A že mě některé ty dějové linky překvapily, většina příjemně, ta poslední (s Joshem) nepříjemně, protože té jsem moc nevěřil. Myslím, že Garrymu nemůžu nic vyčítat, opět mě pobavil a sem tam i trošku dojal. ;-) Kdyby alespoň nějak takhle vypadaly komedie posledních let, byl bych hodně spokojený. 90 %.(4.9.2012)

Plejáda hvězdných jmen v přehlídce mozaiky lidských osudů, které se proplétají v období před Novým rokem. Řekla bych, že potenciál zůstal docela nevyužitý. Tvůrci si zřejmě řekli: "Natočíme vánoční film, do kterého nahážeme nejslavnější hvězdy Hollywoodu a pak k tomu přidáme nějaký ten příběh, nemusí být nijak extra propracovaný, hlavně, když to pak všechno dobře dopadne a všichni budou šťastní. A nakonec přidáme velký ohňostroj. Určitě vyděláme pořádný balík." Tak nějak mi to přišlo. Jenom, aby se natočil další předvánoční (povánoční) film s hvězdným obsazením. Příběhy jednotlivých postav mohly být i více rozvedeny, mohli jsme se o nich dozvědět něco více. Takto vše klouzalo jen jaksi po povrchu. Ale co, obsazení je sympatické, zejména Hilary Swank vede, humor příjemný a nenásilný a hezky se na to dívalo. Láska nebeská bude přece vždy jen jedna:)(4.1.2015)

• Tommassi3

"Láska nám dává naději.." Zjevně i proto tenhle film, který se snaží divákovi namluvit, že vypráví o lásce a o láskách, zato mu ovšem na úkor čirého kalkulu nebylo dopřáno té skutečné tvůrčí filmařské lásky a nadšení, neměl naději na úspěch.. Maršálek Garry zde přímo hazarduje s pověstí mistra slaďáren, když až neskutečné množství velkých hereckých hvězd nechává zápasit s nablblými dialogy i banálními scénami ve vyprázdněném a bezduchém kýči.. Odporná a křečovitá variace Lásky nebeské, zvlášť s tragickým silvestrovským motivem.. My máme svoje estrádičky, Američané svoje koule, totiž kouli, připíchnuté nad Times Square..(8.1.2017)

• - Ashton Kutcher (Randy) a Zac Efron (Paul) hrají ve filmu nejlepší kamarády. Ačkoliv divák může spatřit mnoho scén, kdy si kamarádi telefonují, nikdy je nespatří ve filmu v jedné scéně dohromady. (žvanimírek)

• - Zac Efron (Paul) se po natáčení filmu Hairspray (2007) s Michelle Pfeiffer (Ingrid) do herečky údajně zamiloval a jeden z důvodů, proč přijal roli ve filmu, byla líbací scéna právě s Michelle Pfeiffer. (žvanimírek)

• - Když Laura (Katherine Heigl) mluví s Jensenem (Jon Bon Jovi), je poznat, že scéna byla točena vícekrát, protože když kamera zabírá Jona Bon Joviho zezadu, má ruce před sebou; při střihu, kde je Jon Bon Jovi zepředu, má ruce v bok. (jujec)