Vyměřený čas

Brain-D

Nápad je velmi oreginální. Od 25-ti let tu člověk dostane tak týden času a začne pracovat, aby ho dobíjel. Časem se tu určuje život a lze ho používat i jako peníze. Zápletka byla mírně předvýdatelná, Timberlake průměrný a Olivia Wilde by mohla hrát kočičí ženu. Tak a teď si všichni hlídejte čas, ať vám nedojde... ()

Nyck

Interesantní zpracování vize budoucnosti. Velice. Ač Timberlakea zrovna nevyhledávám, už podruhé se mi ve filmu líbil (před. Social Network). ()

Andreas83

Perfektní námět i zpracování, jedna velká akční jízda ! Tohle bylo něco pro mě ale na druhou stranu si myslím že se z toho dalo vytřískat ještě něco navíc ale i tak za 4 hvězdy. ()

chubaka

Svým způsobem remake slavné zločinecké dvojice Bonnie a Clyde, ale dle mého názoru velice povedený, díky velice originálnímu scénáři, dobrému ztvárnění titulní dvojice a jako vždy výbornému Murphymu. 75% ()

ivo333

Príbeh cca do polky ***** ale koniec to pokazil, takže dávam *** . Dobrý nápad, trochu horšie prevedenie, ale strata času to nebola. ()

Danny F.

Taková typická naháněčka s tím rozdílem že zde nejde o peníze ale o čas. Vůbec mě film nepřekvapil. Moderní prostředí slabé a akce jen ze setrvačnosti. 60% ()

Natabar

Když tak nad tím přemýšlím, tak je tento film nepokrytě antikapitalistickou propagandou. Marxismus říznutý Jánošíkovsko-Leninovskou ideou. - Ale zase myšlenka námětu je natolik zajímavá a stopáž dostatečně krátká, že film nenudí a po dlouhé době to byl zase příjemný relax u neotřelého sci-fi thrilleru. ()

Terzeus

Silný ústredný motív filmu tiahne celú stopáž od začiatku až po koniec spolu s výborne obsadenými rolami snáď až na prehnane mainstreamovú Amandu Seyfried, ktorú akoby vystrihli z playboya. Najviac mi utkvel v hlave Cillian Murphy, silná hudba sprevádzajúca kľúčové momenty a nezaostávajú ani vypäté momenty. ()

lucascus

Pojetí času, který vzal hodnotu penězům, je téma vskutku osvěžující a Timberlake i Seyfried mě přesvědčili o tom, že film stojí za to shlédnout (i když je pravda, že jsem se k tomu dlouho přemáhal, ale nelituji). Dokonalé je rozdělení do časových zón, kde na samém počátku jsou lidé, kteří umírají, protože jim čas právě vypršel a na konci žijí lidé, kteří neumí žít v pravém slova smyslu, protože mají času nazbyt. A pak se objeví moderní Bonnie a Clyde, kteří bohatým berou a chudým dávají (seč každý z nich pochází z jiného časového pásma). Úžasné téma s úžasnými motivy, skvělí herci, masky i kamera, avšak mám takový divný pocit, že z této skvělé látky se dalo vytřískat ještě více, rozšířit děj ještě do dalších uliček, které by si žily svým vlastním životem. I když nejsem přítel filmových pokračování, zde si je vysloveně přeji, protože téma nebylo stoprocentně vyčerpáno. ()

VanTom

Dlouho mi trvalo přijmout základní premisu (čas života jako platidlo za všechno), která je sice zajímavá, ale hodně přitažená za vlasy a opravdu si nedokážu představit, že by to takhle mohlo fungovat. Jinak snímek příjemně ubíhá, i když nalajnovaný je naprosto přímočaře a nepřekvapivě, nedrží moc při sobě a logika často pěkně hapruje. ()

zdenny

Vždy si pamatuji pro mne kvalitní filmy, které vidím zkraje roku. Pro rok 2012 se mi do paměti vryje tento kousek. Film o ne moc daleké budoucnosti, kde se vše měří časem. Tedy tím časem, který vám zbývá do konce života. Lidé jsou geneticky upraveni tak, aby po dovršení věku dvaceti pěti let přestali stárnout. S tím háčkem, že dostanou rok života, který se jim digitálně odpočítává na předloktí. Časem se platí, ale čas se v zaměstnání i získává (jako mzda). Někteří diváci, dle mého soudu a předpokladu ti mladší, berou tento film jako slušné sci-fi. Já ale, když zaměním čas za normální peníze, beru toto dílo jako kritiku současného světového ekonomického řádu a jako odezvu na globální ekonomickou krizi, jejíž dopady na různé skupiny obyvatel znalý a zajímající se člověk zná. Kdysi sociální demokraté navrhovali, že člověk po dovršení osmnáctého roku života by měl dostat jakési porodné, už nevím, v jaké výši. Zde paralela s bonusovým rokem po 25. roce života. Představte si, že se vstupem do plnoletosti dostanete od státu např. 100 000 korun a dál si musíte vystačit sami. Co se týče zodpovědnosti, v dnešním reálném světě to člověka moc nemotivuje. Neboť peníze utratí a když, tak si další půjčí. Zadlužit se člověk může (a prakticky každý nějaký ten dluh má) a když nesplácí, nikdo mu za to hlavu neutrhne (myšleno doslova). Jenže ve světě, kde se vám na předloktí - tedy přímo před vašima očima - odpočítává váš čas, je to jiné. Pokud jste vynulován, prostě a jasně umíráte. Zde není cesta zpět, zde není exekutor, zde nejsou vymáhací agentury. Pokud tedy tíhu svých dluhů člověk bytostně cítí, musí se jednoznačně stát zodpovědnějším. O zodpovědnosti ve filmu krásně vypovídá věta černošské ženy, které se právě narodilo dítě: "Tak strašně by nám ten rok pomohl právě teď". Jenže ten rok je určen pro toho novorozence a ke vší smůle, až dovrší 25 let věku. Dnešní paralela? Porodné. Lidé dostanou porodné a v dosti případech je jednoduše prožerou. V tomto ohledu souhlasím s již zapomenutým sociálnědemokratickým návrhem, aby toto porodné dostal člověk až v době, kdy bude plnoletý. Přece si neděláme děti jen kvůli pár tisícům porodného. Podívám-li se trochu důkladněji na kritiku dnešního světového ekonomického řádu, nemohu zde nevidět nespočet paralel. Zde, v tomto filmu, se vše platí časem. Čas si i vyděláváme. Jsme tedy drženi na řetězu, kdy musíme pracovat, ale nemůžeme si toho moc dovolit. Tedy můžeme, ale museli bychom být lépe situováni. Jenže film je situován tak, že nám jako hlavní představuje oblast, kterou bychom klidně mohli nazvat ghettem. Zde lidé žijí ze dne na den a v mnoha případech jim každý den zbývá jen 24 hodin života. S trochou nadsázky, která je ale univerzálně platná, zbývá všem lidem 24 hodin každý den. Zde v ghettu ale lidé mnohdy nemají možnost, jak si svůj kredit navýšit. Jdou tedy do banky a nějaký čas si půjčí. Úroky jsou ale tak vysoké, že jsou pro tyto chudáky prakticky likvidační. Zde opět paralela s naším světem, kdy lidé, aby mohli bydlet, zařídit si byt anebo jen přežít, musí si půjčit. Čímž pádem se stávají nevolníky banky, která vlastně jejich životy ovládá - a za nemalý úrok. Beru to ale tak, že přesto má člověk svobodu volby a do banky jít nemusí - tedy, pokud mu nejde bezvýhradně o život. Další paralela a pro mě ta stěžejní a nejdůležitější - systémové zadupávání lidí do země s nemožností nadechnutí se, natož vzchopení se. Lidé ve filmu se lecjak snaží čas získat, ať už prací, půjčkou nebo trestnou činností. V momentě, kdy se jim to alespoň trochu daří, systém zvedne ceny prakticky všeho. Takže i přes veškerou snahu je času stále méně. Zde opět výrazná paralela - ať už se člověk snaží sebevíc, vláda mu stejně zvedne daně (a tím myslím jak přímé, tak i nepřímé), sníží plat a zpoplatní takřka vše. Takže i ten člověk, který je společnosti prospěšný, protože poctivě pracuje a snaží se vychovávat děti, jejichž životům chce dát to nejlepší, je neustále držen při zemi s tím, že jen občas je mu dovoleno dostat se nad hladinu pořádně se nadechnout. Nechci to moc rozebírat, ale lidé, kteří tomu trochu rozumí a trochu se o to zajímají, vědí, že takto to funguje nejen dnes, ale je o tom spousta důkazů v celých lidských dějinách. Já jsem konzervativní člověk a vím, že aby systém fungoval, musí existovat nějaký řád a jistá hierarchie (sociální struktura společnosti). Jenže když ve filmu vidíte, že pár lidí z mnoha miliony let času vysloveně tyranizují mnohem větší část populace, která žije ze dne na den, není mi z toho moc dobře. Ve filmu vše vyústí v jakousi revoluci, kdy lidé hromadně zaútočí na banky a čas si prostě berou. Nevím, zda to je návod pro náš svět a lidi v něm. Uvědomuji si také, že to, co jsem zde napsal, je víceméně v rozporu s mými pravicovými názory. Vím také, že hodně lidí si za svou situaci může samo. Zřetelně také vím, že při jakékoliv revoluci filmu podobných rozměrů by se systém zatřásl v základech způsobem, jenž by vyústil v anarchii a co bych si vážně nepřál. Protože jsem si jist, že řád a systém, i když nedokonalý, fungovat prostě musí. Nikdy, opravdu nikdy, ale nepřijmu myšlenku, aby pár vyvolených ovládalo miliony. Jinak ve filmu dobrý výkon Justina Timberlake a dílčí nedodělky jako: co když člověk přijde o ruku s počítadlem anebo co když vinou vadného terminálu se člověk vynuluje. O tyto otázky ale, podle mého soudu, v tomto filmu vůbec nešlo. () (méně) (více)

PetrPan2

Asi nejslabší snímek z jinak výborné filmografie Andrew Niccola. Osobně mi přijde, že mu s vyšším rozpočtem do konečného výsledku filmu kecali producenti, jinak nevím jak je možné, že režisér snímků jako Gattaca, Simone a Obchodník se smrtí natočí tak popcornově splácanou sci-fi. ()

nevermore

Námět jsem shledal zajímavým, ale byla jen otázka času, kdy vypluje na povrch sociální podtext filmu :/, aby to "mělo i nějakou hloubku a poselství". Přesto docela svižná záležitost. 70% ()

Angelic-77

Průměrné sci-fi s hodně průměrnými herci, u kterého jsem já osobně postrádal nějakou tu akci či napětí, toho se mi nedostalo snad ani jednou v průběhu těch 109 minut (což je v tomto případě dle mého názoru zbytečně moc), během kterých jsem se s postupujícím časem už docela těšil, až bude po všem. Nicméně námět jako takový mě velmi zaujal, jen to zpracování bohužel už tolik ne. ()

VasaX

Timberlake překvapil. Stát se Robinem Hoodem v dystopické budoucnosti, kde zmizely peníze, protože hlavním platidlem je náš život, respektive čas, který můžeme žít. Až tedy na prvoplánovitý rozjezd chudého kluka z předměstí, co se musí i s mámou sakra otáčet, až mu to jednou stejně o sekundu (téměř doslova) nevyjde, a tak se naštve a vyrazí v nevědomých stopách svého táty vstříc k sociální spravedlnosti a rovnosti. Pak už to nabere trochu smyslu a spádu a čas začne našim hrdinům šlapat pořádně na paty. In Time není dokonalý, není super inovativní ani hluboce kultovní, i když ten pokus tu o to byl, velice dobře zavadil o kategorii filmů o temné budoucnosti, které postupem času nabraly určité kultovnosti alespoň v malém měřítku. In Time jako jedotlivé komponenty filmového díla moc nefunguje, ale jako celek se to překvapivě svižně dá do pohybu, a přinese to zábavu, styl i trošku hlubší myšlenku k zamyšlení. A halvně je to nový pokus o originalitu, ne oprášení starého trháku z VHSky a jeho volnější či přesnější adaptaci s novými herci a vizuálem, která si to nejlepší z originálu vůbec nevezme. In Time se alespoň snaží si zasloužit váš čas, proto mu dejte šanci. Nadšení se možná dostavit nemusí, ale pro zklamání je tu místa o to méně. ()

Eleanor05

Moc ráda bych tomuto snímku dala víc, než 2*, protože nápad obchodu s časem místo peněz je velice dobrý a originální. Bohužel, místo, aby tvůrci toto téma rozvedli a více objasnili strukturu fungování společnosti v závislosti na osobním čase, zabývali se raději umělohmotnou love story mezi Justinem Timberlakem a Amandou Seyfriedovou. Ti si, v mezičase mezi během (který zabírá 70% filmu) a líbáním, ještě hrají na moderního Robina Hooda, když bohatým berou a chudým rozdávají čas. Nic proti levicově laděnému příběhu, ale ten závěr je hodně idealistický. Podtrženo, sečteno - 2* jsou v tomto případě zcela adekvátní, protože film se celou dobu drží pouze na povrchu výborného nápadu a nevyužívá potenciál, který se tu nabízí. ()

Wade

Zajímavý a propracovaný příběh, který má snad všechno. Celý film se nese v duchu utíkej než ti dojde čas a přesně takhle běží i celý film. .Justin Timberlake a Amanda Seyfried vytvořily velice dobrou dvojku a i oni jsou důvodem proč hodnotím tak jak hodnotím. 90% ()

Dámské posily...

Dámské posily...