Epizody(4)

Freddie (Tom Hardy) je zrovna propuštěn z vězení, kde udržoval vztah se svým mafiánským šéfem Ozzym (Brian Cox). Před věznicí ho čeká jeho nejlepší kamarád z dětství Jimmy (Shaun Evans) a společně se vydávají do spárů londýnského podsvětí, které ovládá mafie, drogy a zbraně. (Cliff Booth)

JanFit

Dokonalá mafiánská minisérie s dokonalým hercem ( a výbornými herci/herečkami )... Scénář vynikající a jediné co mne mrzí je, že herci samozřejmě nestárnou tak jak by měli a logicky tak vzhledem nepokryjí celý příběh, ale to je přeci maličkost. Upřímně, já si stejně nejvíce všímal výkonu Hardyho... ()

mirushbiatch

Zhltol som to aj s navijakom.Hardy neskutocny,neprijemny,genialny.Mam rad filmy z londynskeho podsvetia,nechapem,preco som si tento skvost odkladal.Avsak vyplatilo sa..Celkovo by som vedel pisat absolutoria dookola. ()

Robbie

Toto je maso! Normálne som si cez Amazon musel zakúpiť originál DVD a za prvý týždeň som si ho pozrel 4 x :-)) Herecké výkony sú neuveriteľné a prekvapivo vyvážené, aj keď najžiarivejší a najzaujímavejší je samozrejme Tom Hardy, okolo ktorého sa príbeh väčšinu času točí. Ale celkovo som sa vedel do postáv rýchlo a ľahko vžiť a prežívať príbeh s nimi. Som veľkým fanúšikom násilia a gangsteriek, ale v tomto prípade sa podarilo takmer nemožné - použiť absenciu násilia a typickej gangsterskej akcie ako nástroj na vygradovanie deja a zhustenie atmosféry, teda okrem vyzdvihnutia tragického rodinného prostredia, ktoré pridalo celej veci na vážnosti. Určite za tým bol aj budget atď., ale takto štýlovo sa s tým naozaj nevysporiada len tak hocikto. Ďalej pre mňa obrovským plusom bolo vynechanie akejkoľvek teatrálnosti a zachovanie civilnosti príbehu. Nevadí mi pomalšia druhá polovica tejto rodinnej ságy a ani za 10 rokov (okrem detí) zubom času nepoznačení herci. The Take má jednoznačne čo ponúknuť a ja sa len čudujem, že tejto minisérií nebola venovaná väčšia pozornosť. ()

terordemon

Veľmi dobrá, neprávom zabudnutá mini séria s fantastickými hereckými výkonmi, neskutočne mrazivou atmosférou a skvelým scenárom, s prostredia mafiánskej rodiny. Posledné dve časti sú síce trochu slabšie a čakal som drsnejší koniec ale celkovo je to moc moc fajnové. Tom Hardy je boh. 83% ()

pepca72

Herecký koncert Toma Hardyho, o tom žádná. Britská syrovost, chytrost scénáře a grdace napětí do samého finále, je zde zastupena v nejvyšší míře. Rovněž tak skvělý hudbní podkres dobovými skladbami, Britská gangsterka jak má být. Plných 5*. ()

jizvoun

Tak po tomhle jsem nabyl dojmu, že Hardy zahraje úplně všechno, ale nejvíc mu jdou prostě psychopatický gangstři. Čtyři díly utekly jak voda, bavilo mě to, bylo to krátké, ale dobré. Přesně takovýhle typ anglické kinematografie mně sedí. ()

Broen

Tak tohle bylo poměrně psycho. Tom Hardy v hlavní roli, hraje dokonale vyšinutýho pošahance v čele gangu, kterýho bych nechtěla potkat ani ve dne, natož v noci. Psychologicky výborně propracovaný rodinný vztahy, kde nechyíb notná dávka násilí. A jak je pravidlem, největší zlo je zanecháno vždy na dětěch. Na konci rozuzlení dvou nejlepších kamarádů, který rozdělil nemilosrdnej byznys. Ten konec mě trošku překvapil, na mě moc rychlý zakončení, čekala jsem fakt nejsladší třešničku na dortě v podobě pořádný konečný ždímačky. A ono houby s voctem. ()

rafzaw

No, nemá chybu...Tolik emocí, tolik akce a tak skvěle vyvážené téma, to jsem dlouho nezažil...Tom Hardy jako obvykle geniální... ()

Radim100

Stará dobrá klasická gangsterka z Londýna a okolí, nicméně s úžasným Tomem Hardym který to celé táhne k neskutečným výšinám a za kterého dávám 5*. ()

Sv_Hubert

Jedno jméno... Tom Hardy, jedno slovo... vynikající. Ten člověk je prostě šílenec a role jako tato mu jsou na míru šité. Skvělé, koukatelné, výborné. ()

vnimat_Krasu

Chytře napsaných rodinných gangsterek je minimum, zvláště z jiného období než z provařených třicátých let. Těžko říct, jak dobrá je kniha od Martiny Cole, filmové zpracování The Take totiž táhnou herci, v čele s ďábelským Hardym, o jehož přínosu zde padlo tolik pravdivého. Tradičně odtažitá anglická atmosféra, s netradičně uvěřitelným vývojem postav. V žánru drsné kriminální školy jednoznačně špička a skutečně mě mrzí, že jsem si na tento skvost nemohl zajít do kina. ()

Mate0

Tom Hardy...zase majštrštich v jeho podání..pán herec!Opravdu vydařený "rodinny" seriál ze vším všudy!Kromě záveřečných 15min jsem naprosto spokojen ..... ()

K.e.a.n.e.80

Brilantně natočená minisérie z podsvětí o osudu několika lidí, které spojuje víc než se zdá. Příběh během čtyř dílů ukazuje, co dokáže moc, chlast, kokain a Tom Hardy, který pro mě svým jedinečným hereckým projevem roste v jednu z největších osobností filmového průmyslu za několik posledních desítek let. Ten chlapec je monstrum. Obrovský respekt. ()

Bardak

Tupci nepochopí, usedlíci nedocení...výtečná minisérie plná gangsterů, krve a násilí, kde vám nejspíš nebude žádná postava sympatická! A tak to má být! Tom Hardy předvedl geniální herecký výkon na nejvyšší úrovni, bez něho by to vyznělo zbytečně a lacině! ()