Epizody(4)

Freddie (Tom Hardy) je zrovna propuštěn z vězení, kde udržoval vztah se svým mafiánským šéfem Ozzym (Brian Cox). Před věznicí ho čeká jeho nejlepší kamarád z dětství Jimmy (Shaun Evans) a společně se vydávají do spárů londýnského podsvětí, které ovládá mafie, drogy a zbraně. (Cliff Booth)

Primavera

Viac rodinných záležitostí a menej mafiánskych banalít, to je ideálne pre nás rodinne založené romantičky. :-) Hardy je pekný chlap, ktorý zahrá diabla tak, že sa chcete zapredať peklu. Celé to je nepredvídateľné, vzrušujúce, britský humor mi viac sedí ako americký, zabavila som sa viac ako pri nákupoch v letných či zimných zľavách nákupných centier. :-) ()

deLaFere

Tohle není gangsterka, je to vztahový čtyřúhelník, na jehož pozadí se čas od času odehraje něco z mafiánského prostředí. Ano, Hardy je vynikající, ale i tohle už tu několikrát bylo. Postavy jsou věrohodné, ale děj v určitých okamžicích už ne. Anglie je z toho cítit a Hardy je vlastně prototyp anglického rowdieho, ale prostě tomu nevěřím. Proměna Jimmyho, ne, fakt ne. Životnost Freddieho, také ne. Hodnocení je trochu zbytečně vysoko, čtvrtý díl jsem sledoval jen proto, abych věděl, jak to tvůrci chtěli uzavřít. ()

Nix

Ok, nechápu ten hype kolem téhle mini-série. Sice Hardy je dobrý, ale jako takový nic moc dramatický příběh, který mne ale opravdu nebavil a hrozně nudil. Nic se tam skoro nedělo a opravdu mne to nechalo chladným. Tohle byl přešlap vedle. ()

flu

He's got family, he's got power, but he's got issues... k tomu stačí dodat, že se jedná o adaptaci románu známe britské autorky kriminálních dramat Martiny Cole a je vymalováno. Peníze, sex, drogy, tohle je zkrátka real rocknrolla (narozdíl od trapných rádobygangsterek Guye Ritchieho). No a psychopatický Freddie v podání Toma Hardyho je opravdu neskutečný. ()

xpantherx

Perfektny serial a vynikajuci Tom Hardy, ktory mi sice po prvej casti vcelku prirástol k srdci, ale naopak po druhej už sa zrazu vyobrazil ako totálne negatívna osoba, ale perfektne zahraná. Škoda, že tento seriál pozostáva iba zo 4 častí, preto aj dej musí byť medzi jednotlivými časťami posunutý o pár rokov, čo je veľká škoda. Kľudne by som uvítal aj 3. sériovú obdobu (s rovnakými hercami) s 12. timi dielmi na sériu. ()

alldo.raine

Jednou a vícekrát už ne. Na to nemám žaludek. Tom Hardy a jeho další velký sympaťák. Pokaždé, když se usmál a začal někoho objímat, trnul jsem hrůzou. Skvělé roddinné krimi drama, kde všichni aktéři podávají nadlidské výkony, a to i ty nejmenší role, popřípadě dětské. Film, u kterého vám nejednou bude škubat a budete se raději koukat někam jinam, protože se obáváte toho, co zase může přijít nebo se prostě jen nemůžete koukat na Toma Hardyho, protože vás z něj mrazí. Podsvětí jak má být! ()

Bobbles

Naprosto úžasný a brutální koncert psychopatického Toma Hardyho, který se přesně pro takovéto role hodí a snad možná i narodil. Geniální, geniální seriál!! ()

vetsinezobri

Z nevypočitatelného Hardyho jde mráz po zádech a ostatní jsou mu velkou konkurekcí. Ze začátku chvíli trvá než se do The Take vžijete, ale pak to stojí za to. Je to zkrátka jeden ze seriálů, na které se nekouká týden ale jednu noc. ()

J.e.r.e.c

Taková normálně psychicky narušená rodinka. První epizoda, to je pohodový rozjezd s ještě klasicky cáklým Tomem Hardym, druhá už byla (ne)pěkně hustá a Hardy je za zmrda, a po té třetí bylo vše připraveno pro finální masakr, ve kterém jsem přál tomu hajzlovi co nejhnusnější smrt. Ale místo epicky brutálního a emocionálně vyčerpávajícího rozuzlení jsem se dočkal... prostě jen rozuzlení. Škoda. 80% ()

Duke90

Dosti šokující gangsterská minisérie a vzhledem k ostatním komentářům už ani nemusím dodávat, že tím šokem pro mě byl jeden z nejlepších výkonů Toma Hardyho. Musím opravdu říct - jeden z nejlepších - protože za takovým Warriorem či Bronsonem rozhodně nezaostává, ba dokonce je skoro až převyšuje! Nutno ale dodat, že tento Tomův suverénní herecký výkon je pro mě jedním z nejodpudivějších, co jsem kdy viděl. Když má totiž strach pomalu i divák (tedy já), kdy zase někomu rupne v bedně, pak už se musí jednat o hodně silnou kávu a od takového magora bych si určitě držel pořádný odstup! Tak či onak ale The Take považuji za sice mrazivou ale bezchybnou podívanou, která se jednou zajisté stane obrovským kultem už jen kvůli skvělým hercům a nadpozemskému Hardymu. ()

wege

Je to skvělé, ale k dokonalosti tomu něco (jen nevím co) chybí. Možná méně konzumace drog, možná ještě o trochu silnější zápletka, trochu více náhledu do nelegálního byznysu a větší vhled do minulosti. Jinak bez debat – Tom Hardy je v tom dokonalý. Je to pro něj stavěná role a neskutečně si to musel užívat. ()

ratpile

Herecká exhibice psychopatických kreací Toma Hardyho (a skvělé Kierston Wareing). A mimochodem i skvělá gangsterka špinavějšího britského střihu. Byť celá série tak trochu vlaje za výkonem hlavního hrdiny. ()

Asdas

Gangsterské to ja rád a toto je fakt nadpriemerné , navyše Hardy je tu totálne skvelý a pritom všetko má ešte len pred sebou ... ()

Eilem

Hardymu tato ulohaneskutočne sedí. Som milo prekvapený a zároveň zaskočený , že som sa o tomto seriály dozvedel až teraz. Všetko sa vyníma reálne aj samotné zasadenie do prostredia Anglicka, čo určite gangsterský žáner trocha osvieží. Hudba je výborná, už len zohnať soundtrack. 9/10 ()

GoustDog

Už jenom kvůli skvostnému Hardymu je zhlédnout tuhle mini-sérii nutností. Je cítit, že to celé mohlo být ještě mnohem lepší, že některé zvraty tlačí až příliš - a moc rychle - na pilu; že to vlastně není narativně až taková bomba... Ale ona je, právě kvůli Hardymu, díky němuž si tato podívaná těch 5* zaslouží. ()

mmoi

Tak tohle jsem nečekala. Po 1.díle jsem byla ještě rozpačitá. A potom se to rozjelo... Strhující. Britské. Tom Hardy exceluje v rolích šílenců. Ale jinak je Freddie naprosto normální chlap, co se vrátil z vězení. Rodina na něj nadšeně čeká a ( jako já) ještě netuší, co přijde... Jedním slovem destruktivní. Rodinná gangsterská sága založená na postavách. Drama o čtyřech dějstvích. Něco takového tu jen tak znovu nebude. ()