Epizody(4)

Freddie (Tom Hardy) je zrovna propuštěn z vězení, kde udržoval vztah se svým mafiánským šéfem Ozzym (Brian Cox). Před věznicí ho čeká jeho nejlepší kamarád z dětství Jimmy (Shaun Evans) a společně se vydávají do spárů londýnského podsvětí, které ovládá mafie, drogy a zbraně. (Cliff Booth)

Hapretor

Dějově chudé, založené jen na brutálních zákrocích Toma Hardyho, který tu ztvárnil snad největšího kreténa filmového plátna. Při scéně s televizí se mi vybavil Mechanický pomeranč (zasvěcení budou vědět proč), jinak nechápu, co je tak těžkého na chůzy namrdaného kačera a výrazu zfetovaného alkoholika?! Ano, výkon Toma Hardyho zde sahá až do nebes. Ale mě je to úplně jedno. Ten seriál/film na 4 díly je vlastně úplně o ničem. Velmi mi vadila totální absence druhé strany - tedy žádná odezva např. policie, okolí, atd. jen čistě psychopati a jejich zvrhlý svět. Fakt ne. Jednou a dost. ()

Zaitsev

Jedna věc je zahrát úchyláka, feťáka, nebo i mýho dětskýho (kdybych byl ještě dítětem) hrdinu Bana, ale zahrát takovýho zmrda tak brilantně fakt umí jen tenhle -dneska už svalovec- Tom, kterej si ten rozklad "takový normální" gangster komunity uměl náležitě užívat a to se fakt člověk nenaučí v divadle :) ()

Wargoo

Komorné, kruté, realistické. A okorené tými najsamlepšími hereckými výkonmi, aké si tento "miniseriál" zaslúžil ! Príbeh jednej primerane veľkej mafiánskej rodinky, kde to skrátka všetko nabralo opačný smer, než malo. Napätie sa ku koncu stupňovalo, a ja som si počas titulkov len zhlboka vydýchol, pretože ta ťažoba sa skrátka preniesla aj na mňa. A "vďačím" za to najmä desivému prejavu Toma Hardyho, ktorého (ak by som ho nemal tak rád ako mám) by som znenávidel až tak moc, že by som si len ťažko hľadal cestu k jeho filmom. Takto mi len dokázal, že po bitkárovi z klietky, zloduchovi z Gothamu či sympatického "englishmana" z nejakého divného komplikovaného sna som si ho mohol "vychutnať" aj v tejto desivej, a naozaj znenávidenia hodnej postave. Fantastický scenár, v podstate komorne poňatá pitva anglickej gangsterskej rodinky a neskutočné herecké výkony. Úplne všetky ! 5***** a 88,831% ()

MickeyStuma

Televizní čtyřdílná minisérie je svou brilantností, brutalitou a šokujícím dějovým vývojem jedné gangsterské rodiny, odehrávající se na přelomu 80. a 90. let, ohromným překvapením. V hlavní roli Tom Hardy, který se do role doslova vžil a viditelně si to užíval. Rodinná rivalita se tu veze na všech frontách a vypadá to, že nic a nikomu není ani pramálo svaté. Každá část pojednává určité období a ukazuje, co se za tu dobu změnilo a co ne. Děj dokáže šokovat a dovést do naprosté beznaděje. Násilí a konflikty se nevyhýbají ničemu a nikomu a dá se říct, že něco takové v televizní formě hodně dlouho nebylo. Děj poukazuje hlavně na fakt, že skutečně všechno souvisí se vším, a tak jakákoliv událost nemůže být v žádném případě náhoda či omyl. Nic tedy také nezůstane bez následků. Samotný závěr je nejen smutný a vyvrcholením všeho, ale hlavně je především pro ženy srdcervoucí. Tento televizní počin dokáže diváka připoutat do křesla a do poslední minuty ho nepustit. ()

septic odpad!

další totální hovno s Tomem Hardym. Pořád čekám, jestli po Bronsonovi to jeho debilní (ne)hraní bude ještě někam pasovat a The Take si žezlo nepřebírá. Tahle prokrvená telenovela s Hardym, který chodí jak kačer na piku, mně doslova uráží! Ať se snažím jak chci, nemohu najít jediný klad tohoto tříhodinového utrpení. Moje zaujetí proti Hardymu z toho nedělá lepší film. Hrát Freddyho někdo jiný, pořád by to byla stejná pičovina, pouze s méně otravnou hlavní rolí ()

Charlie84

Nevadilo by mi, že jde o vztahovku, ani že akce je po skromnu...co mi ale přijde jako škoda je fakt, že když už někoho někdo háže přes zábradlí nebo masíruje baseballovou pálkou, přišlo mi to vyloženě odfláknuté. Nijaké nasnímání, pokus o nějakou, byť jen základní choreografii nepřítomen. Jinak ale naprosto nemám co vytknout, jako podobné počiny (Sopranos, Shield) stojí The Take na hlavním "hrdinovi" a je to stejně jako např v případě Vicca Mackeyho (Shield) one man show. Ostatní sice Hardymu zdatně sekundují, ale nemají šanci se mu rovnat...potěšila mne soudnost v podobě ideální čtyřdílné stopáže, stejně jako způsob, jakým se spletenec kolem Freddiho (Hardy) rozuzlí...poslední dvě věty před závěrečnými titulky mi vykouzlily úsměv na tváři jako už dlouho nic...pětkovým hodnocením zcela rozumím. ()

denisavary

Mafiánský seriál, kde bylo všem jedno koho, kde a před kým se bude konat vražda...Ten Hardy, to byl ale sráč všech sráčů...šel z něj strach, ale zároveň on byl můj favorit a já mu hrozně ve všem fandila...ale kdybych ho neměla jako oblíbeného herce, tak by to bylo asi naopak. Musím říct, že teď si už pořádně uvědomuji, že je to skvělej herec...kdo by to do něj řekl... ()

Pacek

První díl nás upoutá do děje famozní hláškou ,,vždycky chtěl být v televizi,, a pak už jen sledujeme Hardyho počínání, jak strká všechny své herecké kolegy do kapsy. Minimálně první díl byl na všech 5, zbytek po čtyřech a poslední díl za 3. Londýnský epos který by si zasloužil zatraceně víc pokračování a více rozmotat celý děj, než vtěsnat 10 let do čtyř 40 ti minutových dílu. ale co naplat, Hardy je nej nej NEJ herec a takovéhle role mu prostě sednout. A Charlotte má strašně roztomilý kukuč. ()

Torgal

Hardyho one man show. Jeho položenie sa do role je neskutočné a len on sám ťahá hodnotenie riadne vysoko. Osobne ale tento typ filmov so sebadeštruktívnym hrdinom čo so sebou sťahuje dolu aj všetkých okolo seba moc nevyhľadávam. Pôsobivý film s mnohými mimoriadnymi a silnými scénami, ale nemôžem ho mať skutočne rád a druhý krát by som ho už vidieť nechcel. 8/10 ()

Stíba

Minisérie o celkové délce spíše delšiho filmu, kterou zaručeně zblajznete na jedno posezení.Prostředí mafie je tu spíše na pozadí a co dává The Take jedinečnost sou intriky v rodinných vztazích. Skvělé herecké výkony a postupně houstnoucí atmosféra jsou zárukou výborné kvality. ()

bakeero

Tom Hardy tady neuvěřitelně ruluje. Marně vzpomínám, jestli jsem někdy někoho viděl takhle hrát v seriálu, ev. v minisérii. Doporučuju! ()

Franc1s

Anglická minisérie,celkově cca 3hodky. Celý jsem to sledoval bez mrknutí oka a odskočení na záchod. Trošku jiní gangsterka v anglickém podsvětí,kde každá postava vytváří svůj příběh a bez ní by to prostě nešlo. Výtečnej scénář, EXCELENTNÍ psychopat Tom Hardy!!! V posledních filmech co jsem s ním viděl, ukazuje, že je to Pan herec! Tohle se musí vidět, angláni prostě umí!! DOPORUČUJI ()

ppetrnosek

Eh, mate?! Zapomeňte na Coppolu, Scorseseho nebo na Ritchieovské kmotroviny. Tahle minisérijka (dá se to pojmout i jako delší film, protože podívat se na všechny čtyři díly najednou mi nedělalo vůbec problém) z prostředí Londýna, kde si málokdo neušpiní ruce nějakou to krví, vám dá pořádně zabrat. Věděl jsem, že Hardy je dobrým hercem, ale nevěděl jsem, že je to ďábel! ()

danny_21

Povedená gangsterská britská minizáležitost, jejíž největšími plusy jsou výborně napsané a hlavně zahrané postavy, samozřejmě především v podání psychopata Hardyho. A to tak dobře, že většina současné žánrově stejné filmové produkce může jen závidět. Paráda, musím si na ty britské seriály součanosti víc posvítit, třeba se objeví další podobný kousek. The take zabodoval - 85 % ()

West

Kmotr po Londýnsku. Takhle strhující seriálové drama jsem vůbec nečekal. Moc pěkná rodinka mimochodem (smích). Hardyho výkon je dokonalej (pokud by někdo mohl hrát ďábla, byl by to on) a od nynějška ho řadím do Top 10. Je to až depresivně syrové a má to neskutečně silnej závěr. Připravte si chránič na zuby, protože s nimi budete klepat do posledních minut ,kde napětí vystoupá, jako dávka adrenalinu přímo do žil. 90% ()