Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Marty568

Sex, drogy, alkohol a stětky. Scorsese natočil parádní zábavnou tříhodinovou jízdu, u který jsem hltal každou minutu. Leo je jako vždy úžasný, Jonah Hill mě mile překvapil, dříve jsem ho moc rád neměl ale tady válí. Každopádně fantastický film, který by měl každý vidět. ()

filmarik1395

Vlk z Walstreet - fenomén doby. Po autobiografické knize od Jordana Belforta jsme se dočkali i zfilmování a dovoluji si říct, že více než dobrého. Od doby co jsem knihu přečetl (asi 3x zasebou) trvalo asi 4 roky než se snímek objevil na stříbrném plátně a Leo di Caprio nemohl zahrát roli nadrogovaného milionáře lépe. Člověk může koukat na Belforta jako na penězi pokřivenou kreatúru, ale nikdo mu nemůže upřít jeho roli leadra a managera s čichem na profit. Určitě stojí za to se na snímek podívat a vytvořit si vlastní názor , ale pravda je taková že ať už Belforta budete milovat nebo nenávidět, tak vám to pootevře dvířka do světa Walstreet a jak to v tomto jiném světe chodilo. ( nebo stále chodí...) ()

ciapok

samozrejme, že je to poriadna kalba, ale krásne vyvážená komedy dráma sa nekoná. Pane odpusť mi, ale posledných 20minút mi už hlavou bežal Blow a toto sa mu nevyrovná. Oscar sa tu mal odovzdávať, no povedzmne si, za okrádanie US government sa sošky nedávajú. ()

Vestor

I při tříhodinové stopáži se rozhodně nebudete nudit, protože je to jedna velká jízda. Geniální hlášky jako "máš moje prachy přilepený na kozách, takže technicky pro mě pracuješ". Matné vzpomínky, kterak totálně sjetý Jordan přiveze svoje Lamborghini domů bez škrábnutí (a ve skutečnosti odřel řadu stojích aut a nabral na kapotu květináč). Jestli je na Wall Street aspoň z poloviny taková zábava, chci být taky makléř. ()

kottnaj

Mistrovsky zvládnutý kousek, natočený podle skutečných událostí. Ale ruku na srdce, 180 minut?! Už ve třech čtvrtinách se začnete nervózně vrtět na sedačce se zpocenou zadnicí a říkat si: ,,Už je to kurva dlouhý." Přidejme k tomu morální hodnotu filmu a to, že opěvuje neskutečného ZMRDA! viz. verbalův koment Zkrátka na 5 hvězdiček to nemá. ()

Sofius

Lehký pornofilm s něčím jako náznak příběhu. Feťácká roadmovie s potácením se od jednoho mejdanu ke druhému. Psychologická studie manipulativních psychopatů s narušeným vnímáním světa. The Wolf of Wall Street je tím vším dohromady. Technicky je to natočeno profesionálně, ale z filmu jsem si osobně nic neodnesl, možná kromě pár inspirativních fantazií týkajících se první věty tohoto komentáře. Jako dokument o pádu člověka a zneužívání moci bez zábran to možná zaujme, ale filmy obvykle nesleduji s tímto nastavením mysli. Když tedy pominu studijní potenciál "příběhu, který se stal" a zároveň zmíním, že bulvární obsese hochštaplerstvím mi je cizí, nenapadá mě jediný důvod, proč zrovna tenhle film sledovat. Zkrátka a dobře, profesionálně udělaný film o ničem. ()

dendev

Tri hodiny plné sexu, drog, peňazí, skvelých hereckých výkonov, alkoholu, kur*ev, zvrhlostí, vulgarizmov a skvelého príbehu, ktorý inšpiroval milióny ľudí po celom svete (Jordan Belfort je proste borec), sú, prekvapivo, zaujímavejšie a záživnejšie než väčšina filmov s polovičnou stopážou... Vždy, keď tento film pozerám (a že ho pozerávam dosť často), mám chuť ísť od*bávať ľudí a hnusno nadávať (ešte hnusnejšie, než obyčajne)! 80% + Zaradené do Mojej TOP 10 (Ou, a tá scéna s Margot Robbie, nádhera :D) ()

TeoDorMax odpad!

Film som nebol schopný dopozerať. Nudil ma a asi po hodine som začal jednotlivé sekvencie preskakovať, aby som zistil, či sa film v druhej polovici nejako dramaticky zlepší. Nič také sa nestalo. Je to nepodarená paródia na film Wall Street, ktorý je mimochodom veľmi kvalitný na rozdiel od tejto zlátaniny. Tento film je natočený klasickým moderným spôsobom. Zoberte starú klasiku a všetko v nej prežeňte, aby ste zabavili unudeného postmoderného konzumenta, ktorý vo svojom živote videl už asi všetko. Erotiku a jej náznaky vymeňte za sex v priamom prenose, celý čas prezentujte všetky možné druhy fetu a to, aký úžasný je život s množstvom prachov. Katastrofa. Ako komédia je to veľmi nudné, pokiaľ sa samozrejme mentálne neprenesiete do veku teenagera. Život ako gombička vystihuje podstatu filmu. Postavy vo filme mi všetky do jedného liezli na nervy. ()

PaoloNegro

Film který přišel, aby vás obral o jakékoliv iluze férového obchodu na burze. Pokud nebudete hledat návod jak zbohatnout na úkor druhých a pak zjistit, jak můžete po takovém snažení doslova padnout na kolena ničím vás ani děj ani výkon herců neosloví. Taková "burzovní roadmovie" spíše pro opilé diváky nejen alkoholem, ale i svou kariérou a "úspěchem". Děj svým způsobem může pobouřit, ale také uklidnit, že ve vašem zaměstnání a vaší hlavě je ještě všechno v pořádku. Doporučení pro večerní spíše noční sledování po výpovědi nebo s partou kamarádů co chtějí začít nelegálně podnikat. ()

JiriMazak

Tak takhle jsem se už fakt dlouho nepobavil... Vlk z Wall Street je opravdu parádní životopisná komedie s parádníma hláškama. První musím začít s DiCapriem.. nevím teď přesně, kolik filmů s ním jsem viděl, ale prostě miluju jeho hraní ve filmech.. ten člověk hraje fakt dokonale! Scéna, jak sjetej jde k tomu autu nemá chybu! Jonah Hill sice také hrál dobře, ale na Lea prostě nemá! Scénář filmu je geniální - profetované a prošukané tři hodiny neuvidíte jen tak v ledajakém filmu! Ačkoliv Prokletý ostrov se mi líbil o dost víc, tohle je také skvělé filmové dílo. Chvíli jsem přemýšlel, zda tomu dát 100%, nebo jen 90% kvůli tomu, že posledních 40 minut bylo spíše drama. Nakonec jsem se rozhodl pro tu 100. Těch dramatických 40 minut k tomu filmu sedlo parádně! ()

Majo.evans

Dobre.Veľa sexu,fetu,peňazí.Miestami to bolo aj vtipné ale také plytké a americky dokonalé.Tri hodiny bolo dost.Tak na jedno pozretie. ()

mistr97

Vlk z Wall Street je další z DiCapriových filmů, který se snaží být ohromující, ale mě opět příliš nepřesvědčil. Humor je laciný, založený na drogách. Jako u většiny filmů, které trvají tři hodiny, jsou i tady slabší místa a především nepotřebuji vidět stejně scény (například právě s drogami) padesátkrát. Chápu, že vykreslení bohémského života je zde důležité, ale divák by to pochopil, i kdyby „večírkové” záběry trvaly pouze polovinu času. Bonusem pro mě není ani nějaká přidaná hodnota nutící k zamyšlení se nad světem. DiCaprio a jeho filmy mi zkrátka nesedí. Snad kdyby se on i filmy s ním nesnažily být něco víc, tak bych si ho oblíbil, ale to, jak je všemi vynášen do nebes (A vlastně za co? Že dostává role ve velkofilmech s obrovským rozpočtem, kde by dokázala zazářit spousta jiných herců?), mě už nudí. ()

McGuffin

Vlk z Wall Street, The Wolf of Wall Street podle scénáře Terence Wintera podle knihy Jordana Belforta je vyprávěním o práci, o páchání zločinu, o podvodu, protože o provizích z prodeje akcií za násobky jejich skutečné hodnoty lidem, kteří o tom sice nemají žádné ponětí, zato mají dostatek důvěry v lidi, kteří ji umějí vzbudit. O příležitosti, která dělá zloděje. O obchodech po telefonu. Nebo se mýlím a film není o páchání zločinu, ale o pěti letech mužského života typu „život je krátký“ s penězi typu „lehce nabyl, lehce pozbyl.“ Nebo filmem o vyšetřování zločinu a moralitou typu „lež má krátké nohy“ a „spravedlnost zvítězí.“ Nebo je to film o nezdařeném synovi a o jeho nezdařeném manželství, vlastně dvou. Úkol, který má hlavní postava splnit, je zkrátka nezřetelný a ještě víc ho rozostřují úkoly, které jí scénárista nastražuje. Pokud čekáte, že uvidíte hlavního hrdinu, jak skvěle, dokonale až obdivuhodně vykonává svou práci, totiž vzbouzí důvěru aby draze prodal, co lze levně koupit, dočkáte se za tři filmové hodiny jen jednou. Ale jako bonus několikrát dostanete domácí úkol, jak se snad totéž naučit. Prodejte mu pero. Jisté ale zatím je, že tvůrci filmu dobře vědí, jak draze prodat levné vstupné. https://www.macguffin.cz/2020/01/vlk-z-wall-street.html ()

Anaytik

To je prostě Amerika. Hollywood, podporovaný i finančníky z Wall streetu, natočil film, který karikuje právě tyto finančníky. Neznalý divák pochopí, že finančníci jedině fetují, sexují, sprostě nadávají, podvádí a berou obrovské prachy. Film vznikl na konci těžké finanční krize, takže odráží myšlení mnoha lidí. Scorsese holt rád točí filmy z gangsterského a mafiánského prostředí, zde jenom vyměnil gangstery za finančníky. Každopádně z hlediska filmového musím uznat, že tři hodiny jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky, prostě natočený výborně, včetně skvělých herců. A souhlasím s tím, že svět financí je hodně pokrytecký, intrikánský, lhavý. Jenom není tak sexy, spíše je to nudná hra s čísly. Pak by ale realistický film byl nudný a finanční propadák. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení