Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

avatarak393

Leonardo diCaprio si zaslouží zlatou sošku už pěkně dlouhou dobu, leč ani tímto snímkem se mu nepovedlo ji získat, i když za tento film si ji možná zasloužil nejvíce. Film je v podstatě životopis Jordana Belforta, muže, který začínal na Wall street s cílem, že bude úspěšný. Neprozradím Vám, jak to skončí, sami se na to podívejte. Film obsahuje skvěle napsaný scénář, úžásné herecké obsazení a propozice, kde se to natáčelo. Dále ovšem obsahuje věci, čímž si jasně zaslouží hvězdičku pro starší 18 let. Je to kvůli tomu, že v takřka každé minutě někdo buď fetuje, nebo vulgárně někomu nadává a nebo s někým provozuje sex. ()

vajico4

I když je to samozřejmě kokotina, tak je to kokotina zábavná. Možná až na ten závěr, který je zbytečně dlouhý. Každopádně Leoš to zahrál skvěle, stejně jako zbytek party nedomrdů, kteří fakt můžou klátit jen ty hnusné prostitutky. I když tučná šrajtofle platí na nejednu kundičku :-) Každopádně kundička v podobě Margot se fakt povedla a rozhodně mi to koukání vylepšila. Hlavně ve scéně kdy se za ní Leoš plazí. Každopádně, děj to nemá téměř žádný, jde hlavně o zábavu, která je opravdu dobrá, slovíčko F*CK slyším každých 5sekund. Za ten děj mínus hvězda ()

prasecak_cz

Ukrutně dlouhý film, který pojednává o kapitalismu, zlodějích a nemorálních parchantech, kterým bych zlámal všechny kosti v těle! Film je kvalitní, bezpochyby, ale není to můj šálek čaje, to si radši pustím zprávy na 10 minut a tam je zlodějů a zmetků taky dost. ()

Oxytocin

Poprvé po kině jsem dával 3 hvězdy, po druhé doma 4 ... a po opakovaném koukání jsem se dostal na strop 5ti hvězd. Spousta výborných hlášek, které pasují do života a běžného pracovního procesu dnešní reality. ()

jimilala

Totální NON-sense....dějově úplně o ničem. I to málo, co mě ze začátku bavilo (rozuměj: sex, drogy a auta), mě po hodině a půl bavit přestalo a po dvou hodinách jsem to radši vypnul, takže závěry nehodnotím. Leoš byl nominovanej na spoustu hereckých cen, naštěstí žádnou nevyhrál, nic totiž nehrál, byl sám sebou... ()

SeeSaw

Troufám si tvrdit, že do budoucna Vlk tak nějak "zkultovní", pokud se tomu tedy ještě tak nestalo. Caprio prostě předvádí dech beroucí koncert no a Scorsese opět posunuje svou laťku tvůrčí rozmanitosti o příčku výš. Absolutní pošahanost, kterou je film inspirován si snad ani nezaslouží takovou pozornost, nicméně se tak stalo a nejen mládež zůstane s pusou dokořán. Tak trochu Casino pro nové generace s duševně chorým Hillem a nebesky koukatelnou Margot. ()

smooch

Včera jsem po druhém shlédnutí od premiéry (což už pár let bude) a furt mě to baví jako kdybych to viděl prvně. Film působí jako nezastavitelná smršť největších nepravděpodobností, které se můžou v životě nenormálního člověka stát. Absurdita toho příběhu je tak vysoká, že tomu nakonec musíte uvěřit, protože staví na reálném příběhu. Postava Jordana a Donnieho jsou obsazeny herci, kteří nejednou dokázali, že do každého z jejich filmů dají kousek sebe, i když chápu, že v téže stejném roce vyhrál Oscara McConaughey, rád bych tam viděl DiCapria za tenhle herecký výkon a roli, která je naprosto odlišná od většiny jeho ostatních rolí. Nakonec se ale dočkal, ušák jeden (teď už jen čekám a doufám v Oscara pro Toma Hardyho). Všechno klaplo a bylo silné jako nezávislá, feministická žena a vtipné zároveň. Tři hodiny u kterých se člověk nenudí do poslední chvilky a když ke konci "kickne" Mrs. Robinson od The Lemonhead, adrenalin se vám znovurozproudí v žilách, celkově soundtrack sedí jako nové boty od Baťy a nemůžu to hodnotit jinak než 9/10. PS: Scéna kde na ně začnou působit Lemons je jedna z nejvtipnějších scén, které jsem viděl a props za to jak se s tím Leo i Jonah poprali. ()

Ashleen

Jelikož jsem se na film dívala už po odebrání z kin, první věc, co mě na tom překvapila, byla délka: tři hodiny?! Řekla jsem si, že to musí určitě být hodně velký zážitek, když se filmařům nevešel do dvou. Jenže postupem času, jak jsem snímek sledovala, jsem pochopila, že tohle jaksi asi záměr nebyl. Všechny scény byly stejné. Nebo alespoň většina. Sex, drogy, drogy, sex a nekonečné (ale skvělé) proslovy. To ale nevypovídá o tom, že byl film špatný (aneb proč jsem mu dala 4 hvězdy). Kamera byla skvělá, dialogy taky (hlavně ty perfektní hlášky), DiCaprio plazící se k telefonu, aby si zachránil krk jakbysmet, ale to už se dávno ví. Nad hereckým výkonem Margot Robbie mi padla čelist. Přestože se na začátku téměř každé scény od hranice hodiny zdá, že vás to téměř unudí k smrti, vždycky něčím překvapí. A na to, že je to vlastně "biografie" - skvělý. Líp se to skoro ani natočit nedalo. Takže za mě čtyři - jednu si vzala ta ohromná délka a až přespříliš 'pařících' a zfetovaných scén. ()

helen035

Opravdu nechápu, proč jsou všichni z toho filmu tak na větvi. Ani jsem to myslím nedokoukala úplně do konce. Proč taky? Koukat se celou dobu na to, jak tam lidi fetujou a hnojí si život jak to jen jde? Odporný. Za DiCapriovo herectví 1 hvězda.. ()

richarsmile

Pre mňa najlepší film, ktorý som videl s Leonardom DiCapriom. Stále nechápem, ako nedostal za tento film oscara, ale za Revenant, ktorý pre mňa osobne bol slabčí ako Vlk. Ale späť k tomuto filmu. Jednoducho ukážka, ako funguje burza v USA :D Kokain, peniaze, šľapky, sex v troch hodinách. O zábavu určite postarané! Videl som tento film asi 5x, a ani raz ma neomrzel. ()

levakbob odpad!

Vůbec se mi tento film nelíbil. Jednak to byla strašná nuda, druhak to bylo nechutný - nemám nic proti sexu a drogám ve filmech, ale čeho je moc toho je příliš a tady ani nic jiného nebylo. ()

macherano

Nie toto nie strasne zdlhave ale strasne a nic sa tam v podstate neriesi ziadny dej len stale o tom istom len sce ky sa menia ale herecke vykony vyborne a neskutocna Margot najkrajsia zena ()

Magnomous

Zopar vtipnych scen, slusny pribeh, ale trochu natiahnute... Hodnotil by som ako priemerny film, ale DiCaprio zahral hlavnu ulohu ukazkovo, a to sa musi ocenit. ()

Zikfryd

Jestli nemáte rádi lidi, kteří mají hodně peněz, tak se na tento film nedívejte. Ale pro ostatní je rozhodně zajímavé se podívat do zákulisí burzovního podnikání. A i když víte, že to musí špatně dopadnout, jste zvědaví, jak se to stane. A protože v životě hrají roli různé náhody, a toto je podle skutečné postavy, stejně vás to dostane. Co je na tomto filmu ale klíčové jsou herecké výkony. Zejména Leonardo DiCaprio, ale také např. Matthew McConaughey, který zde má spíše štěk, ale super. ()

PanIncognito

Vrchol filmařského umění! Leonardo DiCaprio předvádí plnokrevný výkon! Zúročuje všechny možné i nemožné herecké polohy. Úžasná zábava! Film je příjemným zážitkem, na kterém si tvůrci dali záležet... :) (viděno s dabingem) ()

Batwayne

Ó božský Leonardo, ty zvelebovateľ hereckého umenia, ďakujem za skvelý zážitok pri filme. Martin Scorsese vedel, koho obsadiť. A odsadil famózne nie iba hlavnú rolu. Aj vedľajšie postavy skvele spadajú do celého konceptu tejto komédie z finančnej oblasti. Počas filmu sa neraz začudujete, koľko kokaínu sa ešte do toho makléra vzmestí. Chvála Bohu je takmer bezodný, takže sa máme počas celej dĺžky načom baviť. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení