heyda

Rest in pieces! :-D Žádný sraní a to se mi líbí. Výborný akčňák, skvěle natočený se sympatickým humorem a neskutečným nadhledem. Chvíli jsem uvažoval, že kdybych byl rejpal, tak najdu docela dost logických děr, za které by šlo ubrat hvězdu. Na druhou stranu Expendables 2 jsou nejen o dost lepší než jednička, ale dle mého názoru se neztratí ani mezi akčními filmy posledních let. Parádní řežba, cool humor a zcela zasloužených 85% zde na CSFD. ()

mat.ilda

Já se nepoučím a to mám pak za to! I když bylo pokračování o něco méně nudnější než jednička (teď je otázka, zda jsem už nevěděla do čeho jdu, nedbajíc červené barvy v záhlaví a nadšených uživatelských komentářů, jako v předešlém případě), pořád trvám na svém - mělo by se přestat provolávat: "hrdinové osmdesátek jsou mrtvi, ať žijí hrdinové!", leda by si je vzal do parády Tarantino či Rodriguez.... ()

rollman1

To byl zase jednou nářez. Film je skvělý snad ve všech ohledech, jen bych vytknul dialogy, které neposouvají děj nijak dopředu, ale celkově je film akční namakaná pecka, kde je plno áčkových herců , kteří nejdou pro nějakou dobrou hlášku a roztřílenou hlavu daleko. Ještě zamrzelo, že Willis , Arnie a Chuck, hráli třetí housle, ale zase scény s nimi jsou močákrvoucí. Takže zhodnocení ? Dobrá akčňárna se spousty dobrých herců, plná akce , mrtvol a hlášek. Lehce řečeno, je to film pro chlapy, co mají rádi tyhle chlapy ( v dobrém slovasmyslu). 100% ()

mcb

Chybělo velmi málo a mohla z toho být téměř dokonalá sebeparodie. Druzí Postradatelní dávají divákům a fanouškům přesně to, co chtějí - vidět ikonické akční hvězdy pohromadě v jednom filmu hláškovat a střílet - a nic víc. West vzpomíná na doby Con Airu a nabízí divákovi parádní akční řemeslo (úvodní scéna střídající snad všechny druhy bojů je úchvatná) skrz naskrz prošpikované nadsázkou a zábavným řetězením intertextuálních odkazů a narážek. Ano, vad má tahle jednoduchá řezničina nespočet - smysl nedávající příběh, logická nenávaznost scén, dezorientující střih, náhodné zjevování se postav, nejméně půlhodinová dialogová vata o bolesti v srdci apod. Ale oproti jedničce je však její cíl mnohem přímočařejší a také nezatížen tím, že by chtěl uspokojit každou generaci diváků, tudíž také mnohem zábavnější. Vlastně zde bohatě stačí, když Arnie nebo Chuck bezhlavě střílí do nekonečného zástupu anonymních nepřátel a občas prohodí nějakou hlášku a je vše, jak má být. I když opět nejde o film, ale spíše o výstavní skříň v muzeu (jak jedna z postav ironicky zmiňuje), kterou je však nutno vidět. ()

jojinecko

Film, ktorý sa nedá hodnotiť objektívne. Tým hlavným faktorom, že všetky akčné vykopávky sú na jednej kope a všetko okolo toho vlastne ani nie je podstatné. Koho zaujímajú nejaké bulharské exteriéry, totálna nelogickosť, príbeh bez hlavy a päty, niektoré triky ako z céčkových bullshitov. Toto je skrátka old school akčná tupá jazda, kde je všetko odpustené a ostáva sa len baviť a užívať si krásu hereckého (ne)umenia kultových akčných ikon. Amen! ()

Stanislaus

První díl se mi navzdory očekáváním velice líbil, tudíž zhlédnutí dvojky byla pro mě povinná věc. A musím uznat, že ani toto pokračování neztrácí dech. Příběh je sice jednoduchý jako facka, ale přítomnost velké části akčních hrdinů posledních tří dekád, množství hlášek a parodování sebe samých - tím vším byl onen banální obsah silně vykompenzován. Hned úvodní sekvence je příkladem "megaakčního koncertu", který je pečlivě a "s láskou" udělaný a nasnímaný. Scény Arnie vs. Smart ("velká bota") a Chuck vs. kobra mě vážně dostaly. Svižně natočený snímek, v němž řádí "dědouškové" jako kdyby jim bylo zase o dvacet třicet let méně - a zvládají to s nadhledem. ()

Flego

Keď pred dvomi rokmi Sly vtesnal do svojho filmu osemdesiatkové akčné hviezdy, bol to nápad za milión. Svedčí o tom logické pokračovanie, starí psy trhajú všetky mýty o zabudnutých hrdinoch a tento geriatrický spolok dokázal, že má stále čo povedať. Hoci je samotný dej ukážkovým príkladom najjednoduchšieho príbehu, aký sa dá vymyslieť a niektoré scény sú len preto, aby mal každý svoj priestor. Pár vážnych dialógov je tu len preto, aby divák vedel o čo ide. Všetko ostatné sú neprekonateľné hlášky, ktoré majú kadenciu guľometu. Oživením bolo tentokrát angažovanie osamelého vlka Chucka Norrisa a hlavne JCVD. Tento stratený chlapec využil svoj filmový čas dokonale, jeho záporná postava je skvelá a uveriteľná. Dvojka je prostý, zábavný snímok a takto ho treba brať. ()

sharky

jednička mi přišla jako tupy vraždění s pár vtipnejma momentama, ale opravdu s jen pár. Dvojka je ale o sto procent lepsi, je to skutecna pocta akcnim ikonam a vtipna scena je kazda druha a chuck je proste... pán světa. ()

MontyBrogan

I now pronounce you man and knife. Ok, tak táto časť už bola vtipná. Síce sa mohli páni hardcore herci menej smiať na vlastných vtipoch, ale keď už aj Willis zložil úsmev a zdvihol zbraň, povedal som si, že vyššie hodnotenie jednoducho musím dať. A to zďaleka nebolo všetko. Navyše aj ako nefanúšik akčných filmov som pochopil nasledujúci odkaz. Stallone tu mal po boku Aziatku, podobne ako v Rambovi dvojke, kde sám seba označil ako Expendable. No dobrý som. Videné v rámci Season Challenge Tour (týždeň s bojovým umením). ()

rikitiki

Akčními hvězdami 80. let můžete v tomhle filmu listovat, jak v katalogu. Děj se očekávat nedá, leda tak vršení jednoho klišé na druhé. Občas padne hláška a Chuck Norris se blýsknul sebeironickým štěkem. Je to film pro věčné, přerostlé chlapce, protože tihle chlapíci, co si přivydělávají k důchodu, dokážou sice vystřílet celou armádu, ale když mají promluvit s dívkou, tak se červenají jak prvňáčci. Je to přiznaně dětinské. ()

iwigirl

Děj: odpad Obsazení: fantazie Hlášky: bránici ohrožující stavy Už u úvodní vyklízečky jsem věděla, že jednička tomuhle nebude sahat ani po kotníky. A měla jsem pravdu. Konečně někdo přišel na to, jak se tenhle typ filmu musí dělat a povedlo se mu to! Tohle je akčňák, kde se půlku filmu prochechtáte a vůbec vám nebudou vadit bezedné zásobníky ani nelogické záběry. BOMBA! ()

Roman.Ticka

Stejně jako dva zdejší uživ. si myslím, že akční fanoušek je náročnější a budu silně neobjektivní. Akce parádní, nejvíc ta úvodní, děj jede ve stylu 1, ale chybí už její moment překvapení. Díky přemrštěné medializaci a propagaci+pár spoilerům jsem si neužila ani tolik hlášek. Sestava z 1 bohatě stačila, proč? Protože ti staronoví borci (nic proti nim osobně) se na 1 vyprdli a teď si na její slávě jednoduše přihřáli polívčičku a Sly neskonalý dobrák se jim přizpůsobil, napsal jim na úkor sebe (ač je série čistě jeho idea) role dle jejich trade mark a sebe upozadnil, i když je pořád v čele. Jenže příliš na svůj věk, nevím proč, rekapituluje, ustupuje, umírňuje své akční výpady a dělá z hrdinů mumie. Proč, když i své virtuální sračky-vnuky klidně svou vitalitou pošle do prdele. Nej hlášky: Norrisova kobra a Arnieho bota. Víc než akci jsem dostala rozporuplné pocity a myšlenky. Snaha udělat mimořádný film pro všechny vyzněla podivně - mladí pravý smysl nepochopí, střední generace nakopne krizi a staří si rovnou koupí rakev. Chybí tomu Rockyho přímočarost a Rambova nekompromisnost. Slyi, ještě nepatříš do šrotu, tak proboha proč?! ()

honajz

Silné tři hvězdičky, nebo slabé čtyři? Jak kdy. Opět se sešli kamarádi ze starých školních akčích lavic a upekli pro své 40+ fanoušky dort. Občas se karamelově táhne, občas je tam moc písmenek (je zbytečně ukecaný), ale sem tam, a ne až tak zřídka, jak by se zdálo, se objeví dobrá hláška, vtip, i docela slušná a přehledně natočená akce. On ten děj je schválně prostinký, prostě tohle je stromeček, na který se nabaluje akční nostalgie. Arnie nebo Chuck Norris jsou super, "rest in pieces" velmi dobré, parafráze na Sedm statečných taky pobaví. Za ten povedený konec tedy čtyři nakonec. Vyměněné hlášky Arnieho a Bruce, "kdo se ještě objeví? Rambo?", jízda ve Smartu... Teď už jen Stevena Seagala a ten zbytek zařadit do pořádné akce. ()

jonyyy

Buďme upřímní, v kolonce žánrů chybí komedie. Ona je to dokonce možná až velmi chytrá parodie, plná narážek a odkazů na současný život hlavních protagonistů, kterou si kluci kolem Slye natočili, spíš než aby dali světu nějakou velkou filmařinu, jako poděkování věrným fanouškům a asi tak trochu aby se u toho pak společně zasmáli. Ale člověk, který je aspoň trochu fandou osmdesátek a starých akčních hrdinů a aspoň maličko zná pozadí, si Expendables 2 musí užít na max. Rest in pieces. ()

HellFire

V čem přesně měli druzí Expendables připomínat 80tá léta plná perfektní akce? Celou dobu jsem měl pocit, že se dívám na nějaké béčko, kde hlavní hrdinové neustále uhýbají před kulkami a kde se tvůrci snaží hudebním podkresem, aby byly určité scény srdceryvné, což ale nevychází. Průměr. Ono to chce trochu přemýšlet, než postavíte prosit sobě dvě bandy lidí na volný prostor, z nichž ti dobří uhýbají kulkám a ti zlí prostě ne. ()

Pítrs85

Stejně jako v případě prvního dílu, tak i v pokračování teče testosteron proudem a zábavnost je vyšponovaná na maximum. Dvojka je opět splněný sen všech fanoušků osmdesátkových a devadesátkových akčňáků a je určena především pro ně. Nikdo prostě nemůže čekat sofistikovaný akční thriller typu Jasona Bournea, Expendables je jednoduchá akční jízda, kde děj jako takový není vlastně vůbec podstatný, protože upřímně- je to jedno velké klišé. Ale koho to zajímá, když se v jednom záběru ocitne "svatá" trojice Stallone, Schwarzenegger, Willis? To ani nemáte čas hledat nějaké logické nesmysli (to byste nedělali nic jiného :), ale jen si spokojeně vrníte a přemýšlíte, jak by to asi vypadalo, kdyby se tihle cápci sešli pohromadě už v dobách své největší slávy (= akční orgasmus), na druhou stranu by jsme asi přišli o tolik vtipných narážek a střel do vlastních řad ("Já se vrátím." "Ty už si se navracel dost, teď jsem na řadě já."). Díky Slyi za opětovný splněný sen a už teď se těším na třetí pokračování. (Btw JCVDho mi bylo líto, že ho šoupli na druhou stranu barikády, ale nutno uznat, že si toho svého Villaina dával ve velkým stylu). ()

eraserhead666

Já nevím, na mě to pořád nějak nechce fungovat. Návrat starých bardů je sice dobrej nápad, ale takhle? Že to bude nelogická sekačka, to snad nikdo neočekával opak, ale flákat tam zcela nesmyslně a náhodně různé "skoky" jen proto, aby se tam objevil zapadlý akční hrdina, takřka nic nepředvedl, jen něco zahuhlal, někoho zastřelil a zase zmizel (např. Norris - ten mě svou zbytečností rozesmál nejvíce). Willis je tu naprosto zbytečný a až otravný, každou vteřinu ve filmu mě sral. Arnold teda občas zahlásí, ale to je všechno. Odsun Jet-Li-ho mě nasral, protože on byl ten z mála, kdo mě bavil. Yu Nan, která ho nahradila toho moc nepředvedla. Takže asi tak. Je to akčnější a svižnější než jednička, naproti tomu je to až moc roubované na objevení se slavných jmen (je fakt, že mě baví spíše ty "mladší" a méně známější jména (Couture, Crews, Statham - klidně bych je viděl více minut i na úkor takového Willise nebo Norrise). Van Damme mě v roli záporáka potěšil, jen v ní vypadá hrozn odpudivě. Asi by ten film potřeboval, aby dokázal kromě akčních hrdinů vrátit zpět i mých jedenáct - třináct let, kdy jsem tyhle kousky žral, pak bych byl možná spokojený stoprocentně. Takhle jsem spíše nenasycen. Podle mě to je nezvládnutý a nenaplněný potenciál. Teď jde o to, jestli to je "zkažené" nebo z těch dědků prostě už více vytřískat nejde. ()

SOLOM.

I dvojka si ještě udržela svůj kredit a dokázala potěšit srdce většiny fanoušků těchto akčních veteránů. Bylo mi sice líto, že někteří nedostali až tolik prostoru kolik by si zasloužili, ale zase se tu objevily další nové tváře a i ti naplnili má očekávání. Je ovšem fakt, že Chuck Norris měl vážně ránu, ale tak nebyl by to ON, kdyby se mu nedostalo cti vyřešit vše podstatné. Vždyť je přeci nesmrtelný…Což znamená, že i v tomto případě jsem byl spokojený a nemůžu jinak, než dát i dvojce nadprůměrné ohodnocení… ()

Ilicka

Průšvih je, že druhé Expendables svou blbostí a naivitou překonávají i odkazované osmdesátky, ale zároveň se u nich člověk skvěle baví, aniž by si nějak výrazněji všímal chabé zápletky. Aneb kino bouřilo při každém zjevení frajerů staré gardy (Chuck and his facts), ale já měla někdy pocit, že kdyby Slyovi chlapci méně mluvili a více stříleli, bylo by líp. Ale to, že se jedná o skvělou sebeuvědomělou srandu elitní party stárnoucích hrdinů mého dětství, je táhne do nadprůměru. ()

kajda.l

Dědci sobě. Vše co mi tak moc chybělo na prvním díle se mi vrchovatě dostalo tentokrát. Akční osmdesátky v plné polní, s nadhledem servírované smrtící hlášky (Gunnar, Trench), nečekaně kvalitní hlavní záporák a sebeparodující Chuck. Tahle akční nálož musí potěšit každého třicátníka vyrůstajícího na ošuntělých VHSkách. Je krásné vrátit se díky filmu o několik let nazpět. "Odpočívej na kousky". Nadsazená, ale radostná pětihvězda. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky