Do Říma s láskou

• USA To Rome with Love (více)

Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina. (oficiální text distributora)

IQ Tiqe

Nepatřím k nekritickým obdivovatelům Woodyho Allena. Chtěl jsem nějakou nenáročnou komedii. Začátek je neslaný nemastný, změní to až příchod Penelope a následně Ellen, které jsou příslibem zábavy. A některé okamžiky se vážně povedly. Filmu navíc moc prospívá, že Allen dokáže ve správnou dobu šokovat. Jedná se o několik nezávislých příběhů, které se někde protnou. Líbí se mi poselství filmu – každý člověk chce to co nemá; příležitost dělá zloděje. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 5 | humor 3 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6 ()

Dzeyna

Podle mě se to povedlo. Bylo to by to takové obyčejné, kdyby zde nebyla i mezi herci jazyková bariéra. Navíc, tento snímek drží na nohou výběr skvělých a sympatických herců a hereček. Atmosféra je skvělá, už jenom tím, že Řím je město památek a všichni si užívají své životy jako na dovolené. Děj rozhodně není nudný ani neutíká pomalu, jak by se zdálo. Jediné, co mi vadilo, že to nebylo příliš vtipné, ale spíše romantické a vážné, i když lehce to vyrovnával muž zpívající ve sprše - to je opravdu originální a také kecy samotného Woodyho. ()

swamp

Zpočátku trochu hektické a neuspořádané, ale poté se z toho vyklube satirická bláznivina pojednávající o pomíjivosti. Nejlepší byly určitě epizodky s Robertem Benignim (slavný Leopoldo Pisanello) a Fabiem Armiliatem (sprcherní pěvec). Ostatní příhody taky nejsou špatné - zaučující Cruz či podléhající Mastronardi, mentor Baldwin, nepoučitelný Eisenberg či přelétavá Page - snímek prazvláštní silou drží pohromadě a nakonec se mi i dost líbil, ale i tak už se těším, až Allen zase přičichne k něčemu přemýšlivějšímu a dramatičtějšímu - věřím, že na to stále má! ()

pm

Woody Allen zhlédl o třídu lepšího "Bílého šejka" a tak se rozhodl: natočit o tom průměrný film a utopit v něm deset výborných vtipů. ()

cukorek

Woody Allen vie nepochybne kvalitne pospriadať a zamiešať dejové nitky z ktorých vznikne dobre upletený príbeh, ktorý chytí za srdce takmer každého diváka ako to dokázal vo Vicky Cristina Barcelona, alebo Polnoc v Paríži. Tento krát bolo romantiky a drámy menej. Šéfkuchár Woody nešetril a prisypával stále viac korenistého humoru, na ktorom som si miestami pochutnal, ale udržanie chute a kvality vo viacerých príbehoch až tak dobre nezvládol. Nezapadla mi tam story s mladým Jackom(Jesse Eisenberg), ktorý prežíval zaľúbenú fázu s nejasným doprovodom staršieho pána. Na druhej strane zase dominovala vydarená story Antonia s Annou(Penélope Cruz), takže to hodnotím vyrovnane na 50%. ()

Slarque

Místo postav stereotypy, a když už mistr udělá vtip, tak se v něm pak dalších pět minut rýpe, dokud v něm nepřestane být cokoli vtipného. Nijak nefunguje ani střídání těch několika vyprávěných historek. Zbývá jen pohlednice z Říma s několika dobrými herci a herečkami, díky kterým se tento jinak veskrze průměrný produkt dá bez obtíží vydržet (50%). ()

dopitak

Woodyho nový počin je vtipnější než většina jeho filmů, a vtipnější než všechny jeho nové filmy. Něco málo se nepovedlo (přesně asi čtvrtina), ale zbylé tři čtvrtě a Allenův návrat před kameru zaslouží absolutorium. (S)prostý vzkaz všem: pokud Woodyho Allena nemáte rádi, na jeho filmy (už) nechoďte. Více v externí recenzi pro kult na konci srpna. ()

bassator

47th KVIFF 2012 - OFFICIAL SELECTION - OUT OF COMPETITION - Hlavní program - mimo soutěž (To Rome With Love / TO ROME WITH LOVE / Do Říma s láskou) ()

Arsenal83

Vo filme sa ocitne viacero mojich obľúbenejších hercov, no majstrovstvo Woodyho Allena tentoraz nestačilo na viac ako priemernú komédiu. Možno je to mnohými postavami, ale chýba tu istá príbehová nosná časť. Najlepšia je tá, kde vystupuje samotný režisér, ostatné skôr fádnejšie. ()

Marze

Ve filmu Do Říma s láskou bloumá režisér věčným městem bezcílně, a co hůř, pokouší se o satiru. Do kulisy autor zasadil v podstatě nanicovaté leporelo několika vztahů s banálním vypravěčským rámcem . Ovšem kaleidoskop postav s více méně rovnocenným prostorem způsobí, že jsem k žádné z nich blíže se nepřimknul. Nutno ale uznat, že konverzační bonmoty Allen stále napsat umí. A naštěstí hodně zachraňuje Cruzová, jež se po snímku Volver snad ještě více přiblížila živočišné samozřejmosti sex-appealu Sophie Lorenové. ()

Chrustyn

Klasický, ale tentokrát velice příjemný Woody. Ne všechny minipříběhy jsou skvělé, ale jako celek film funguje a baví. Jen už divák nemůže očekávat nic přelomového. ()

mat.ilda

Přijde s věkem moudrost nebo vyčerpání? Jak kdy, Woody, jak kdy... Naštěstí mě má soudnost neřadí k zmanipulovatelnému davu, ze kterého si zde mistr utahuje, proto nemohu, než odečítat hvězdy - za kudrnaté jelito Eisenberga, afektovanou Page, neživého Baldwina, lacinou Cruz i odbytou návaznost jednotlivých příběhů na krásy a historii Říma, až mně zbývají jen dvě - za kratičké mezihry v táhnoucí se vatě a Allenova neurotického ducha, kterého mám, hned za vtipem, na jeho filmech nejraději. ()

VenDulin85

Nádherná záležitost Woodyho Allena, byť by někdo mohl namítat, že je poněkud roztříštěná a chaotická. Já bych řekla, že To Rome with love je taková, jako režisér sám, takže někteří budou hodně nadšení a někteří protočí ironicky oči. I kdyby mě samotnou nechaly všechny příběhy chladnou, tak Řím to nedokáže, ve třech čtvrtinách filmu vidím známé kulisy nesmrtelného města a závidím hercům, že tam mohli natáčet. Jediná postava, která mi přišla mimo mísu, byl proslulý architekt, zahraný Alecem Baldwinem, ale to může být pouze můj dojem. Děkuji Orlíkovi za toto dvd z Filmové noci s čsfd , jinak nevím, kdy bych se k tomuto snímku dostala :-). ()

Oktavianus

Film stejný, jako je jeho opakující se hudební motiv - veselý, jemný, příjemný, hravý a lehce fantaskní. Woody se (konečně) vrátil i jako herec (a pro jistotu se roztrojil), Penelope doslova září a utáhne svou lehce slabší dějovou linku (ačkoli právě v ní se objevuje vynikající vtip s hotelovým zlodějem). Benigniho příběh o tom, jak se přes noc stal slavným prostě proto, že je slavný, je asi nejzábavnější a nejvypointovanější. Woodyho operní režisér, který dokázal nastudovat "Rigoletta v kostýmech bílých myší", nemá chybu; střet neurotického Američana s italskou rodinou, kde otec je funebrák a syn levičáckej právník, to je jeden allenovský gag za druhým. Škoda jen, že chybí lehce údernější závěr, docela by tomu slušel. A příběh Eisenberga, Ellen Pageové a Aleca Baldwina, to je klasická allenovská historka o fatálních, přitažlivých, ale nestálých kráskách, kterou Woody vyprávěl už mockrát - a opět je skvělá, jen lehce zkratkovitá. Ale proč ne? I když vybrat si Ellen Pagevou jako femme fatale nebyl nejlepší nápad, existují přitažlivější herečky, nakonec i moje společnice v kině byla daleko krásnější. Po filmu jsem měl neskutečnou chuť jít se toulat římskými uličkami nebo si aspoň dát nějaké italské víno - to první kupodivu nevyšlo, to druhé už ano - a zakončit tak nádherný římský woodyallenovský večer. I když maličko slabších pět hvězdiček, pořád je to za pět. ()

jojinecko

Ďalší Woodyho film! Tento suchý fakt by sám o sebe mohol stačiť, pretože je to vždy taký malý sviatok (aspoň pre mňa:). Čakať od Woodyho zázraky už asi nikto normálne uvažujúci a poznajúci predchádzajúcu tvorbu očakávať nemôže (resp. môže a bude asi sklamaný).To Rome with Love potešilo najmä samotnou účasťou Woodyho po dlhšom čase, snáď nie naposledy. Film ako taký je zlepencom výborných a nápaditých dejových línií (sprcha - FENOMENÁLNE!, línia s Robertom Beningnim,) rovnako tak málo podarených a umelo silených línií (story okolo Eisenberga, talianskeho páru), pričom takú účasť Aleca Baldwina považujem za ťažký fail a iritujúcu zbytočnosť. Woodyho geniálne hlášky tentokrát treba viac hľadať, ale kto hľadá nájde... Napriek tomu, že môj dojem je rozpačitý, už teraz sa teším na ďalší film:) ()

Flakotaso

Pár dobrých allenovských vtípků (nejvíc mě dostala hláška "Monica...even the name is hot!" a nebo ta o Slečně Julii), ale jinak je to těžce průměrný, ve druhé polovině až podprůměrný pokus o...o co vlastně? Oslavit Řím a předvést brutálně staré klišé o tom, kolik "malých" příběhů skrývá velké město? Neschopnost Allena ukázat cokoliv typicky italského, aniž by se snížil k otřepaným klišé o tomto národu (už jenom to, že "žhavou" Italku hraje Španělka - prostě proto, že vyhovuje Allenovým představám o žhavé Italce) mě překvapila víc než dost. Dobře, oddechovka nepotřebuje průlomové myšlenky, měla by však držet pohromadě a fungovat, což se tady, na rozdíl od Barcelony a Paříže, rozhodně nepovedlo. ()

MontyBrogan

Nízke hodnotenia svedčia asi len o tom, že keď Woody Allen na sklonku svojej kariéry (prial by som mu ešte aj 100 rokov ale vek nepustí) natočí komédiu v ktorej si robí srandu sám zo seba, z postáv, aj z divákov, podaktorí sa skryjú za svoju konvenčnú predstavu o tomto absolútne nekonvenčnom režisérovi a myslia si, že nie je chyba v nich ale v ňom. Ja som sa náramne bavil a vôbec som nepochyboval. To Rome with Love v Allenovej tvorbe zastáva dôležité miesto, bez ktorého (by) bola vo filmovej recesii veľká medzera, o ktorej sme doposiaľ ani nevedeli. ()

BMW12

Povedený film Woodyho Allena. Dlouho, dlouho jsem se Allenovým filmům vyhýbal (nevím proč), ale nedávno jsem to změnil a po velice povedených filmech jako Kasandřin sen a Půlnoc v Paříží, jsem si pustil i Do Říma s láskou a opět dávám 4 hvězdičky. Všechny příběhy v tomto filmu byli velice povedené (až na jeden), obzvlášť se mi líbil příběh Roberta Benigniho, ten byl fakt super, musel jsem se u něj celou dobu smát, fakt perfekní! :-) Naopak příběh Jesseho Eisenberga, Ellen Page a Aleca Baldwina se mi moc nelíbil, hlavně jsem nechápal, co tam celý film dělá Alec Baldwin, ten tam byl totálně zbytečnej. Jinak ostatní příběhy byli hezké a Woody Allen jako herec také zahrál dobře. A co je potřeba také zmínit, tak krásu Penélope Cruz, ta byla neskutečně sexy!!! ()

poz3n

Je to ŘÍMU S LÁSKOU, ne Do Říma s láskou! Je totiž jistě náramně těžké sehnat na distribuční překlad názvu někoho, kdo ovládá angličtinu alespoň na základní úrovni... Woody sice možná odlehčil ze své intelektuálské noty, ale neznamená to, že by přestal bavit. Alespoň mě ne. 7/10 ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

08.12.2012

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

24.06.2012

Letošní festival v Karlových Varech je za dveřmi a ČSFD.cz vám opět připravila speciální sekci věnující se této význačné filmové události. Najdete v ní hlavně kompletní program filmů na festivalu.… (více)