Šest výstřelů

• USA 6 Bullets (více)

Bývalý profesionálny vojak Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme) sa špecializuje na pátranie po nezvestných deťoch. Po poslednej a, žiaľ, nevydarenej akcii, ktorá stála životy niekoľkých nevinných obetí, svoju kariéru ukončí a pracuje ako obyčajný predavač. Do Moldavska prichádza bývalý športovec MMA Andrew Fayden (Joe Flanigan) aj s rodinou, aby sa pripravil na zápas, ktorý by ho vrátil späť do najvyššej ligy majstrov bojových umení. Keď jeho dcéru z hotela unesú obchodníci s bielym mäsom, priatelia mu odporúčajú, aby sa obrátil s prosbou o pomoc na Samsona, bývalého žoldniera s bohatými skúsenosťami. Samson najskôr odmietne, pretože ho ťažia výčitky z posledného neúspechu, ale napokon prípad vezme a rozbieha pátraciu akciu. (TV JOJ)

kaylin

Jean-Claude Van Damme se rozhodl, že jeho kariéra ještě není v kopru a že s ní něco udělá. Kromě toho, že se objevil v "Expendables: Postradatelní 2", kde byl pro některé jediným, kdo skutečně hrál, a před několika lety natočil film "JCVD", kde vyprávěl sám o sobě a o tom, že sice hrát umí, ale nikdy to pořádně neprodal, až tam, natočil nový snímek "6 Bullets". Nejedná se o snímek, který by byl v žánru něčím naprosto jiným, ale přesto jsou zde určitá pozitiva, která z něj dělají velmi koukatelný kousek. Hrdina rozhodně není kladný, má svoje momenty, ale když je v akci, pořád je tím správným drsňákem, kterého chceme. Sice je to Van Damme, který víc používá zbraně než kopy, ale to neznamená, že by mu jiná role neslušela. Obejde se bez kopů, je prostě člověk, který na to má. "6 Bullets" má celkem provařený příběh, který se ale nesnaží být něčím víc. Rodině je unesena dcera, která má být prodána nějakému bohatému šejkovi. Van Damme je pak váhajícím nájemným žoldákem, který je ale i přes tuto klišovitost snesitelný, hlavně proto, že s věkem mu tu postavu prostě věříte. Nestrhává na sebe zbytečně pozornost, když nemusí, ale dává prostor i ostatním hercům, když je třeba. Osobně jsem rád, že se staré legendy vracejí v dobré světle a jejich film jsou hodně snesitelné. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/klip-muj-strycek-6-bullets-kdyz-se.html ()

Thomassi

Zatraceně příjemné překvapení. JCVD předvedl v Postradatelných, že jako herec ještě nepatří do starého železa. A tento film to jen potvrzuje. Šel jsem do toho s tím, že mě může jen a jen překvapit. Už na začátku jsem si ale říkal, že to nebude jen pitomé céčko s vyhaslou akční hvězdou. Příběh není vůbec tupý. Má hlavu a patu a často to vypadalo na film, který by se neztratil ani v kině. JCVD povstal z mrtvých a natočil parádní akční film, kde v roli řezníka zachraňuje americkou dívku z rukou moldavské mafie. Taková horší variace na Taken, kde ale slovo "horší" neznamená nic špatného. Osobně bez okolků řadím 6 Bullets k nejlepších, ba možná i na první místo, filmům s Jean Claudem od roku 2000. Palec nahoru. ()

Eldrick

Další nudnej direct to dvd film natočený v Rumunsku. Unavený JCVD má celej film utrápenej výraz a radši chlastá vodku. Má totiž trauma z poslední nevydařený záchranářský akce, kde pochcípalo pár děcek a jejich zombie xichty ho teď pronásledujou. Vrátí se tak k práci řezníka! Nechybí tam jeho otravnej syn Kristopher, ani jeho nádherná dcera Bianca. Film byl nějakej ten pátek u ledu,protože je to upřímně béčková sračka jako ze žurnálu. Jean-Claude tady nevypadá vůbec zle, evidentě se udržoval během natáčení ve formě. Zombie prostřihy byly sice snaživý, ale jinak úplně neškodný. Slušela by tomu krátkometrážní stopáš, jelikož dějově je to nekonečný k uzoufání. Zaujaly mě jen Bianca a bordelový sekvence. Jen škoda, že Bianca nehrála taky nějakou bordelovou kurvu. ()

Fanucci

Slabší verze Taken...ale překvapivě ne o tolik slabší, než jsem čekal!:-) Slušná kamera, výprava i akční scény. 70% ()

Martin741

Kedysi bol WCJD za akcnu mlatacku a na prelome 80/90. rokov dokonca aj za akcneho borca. Bohuzial, najlepsie casy ma tato belgicka mlatacka uz davno za sebou. Otazkou logicky ostava, cim ohurit divaka? S cim sa teda prihrnul v tomto filme? Byvaly vojak patra po nezvestnych detoch, povesi remeslo na klinec, ale rozhodne sa pomoct komusi, komu uniesli dieta. Scenaristicky je tento film klasicky Van Dammovsky vyplach, ale kvalita scenarov vo filmoch JCVD bola vzdy pofiderna. Dejova linia zufalo slaba, herecke vykony ziadne a atmosfera sa nekonala. Van Damme ale parkrat vystrelil a kohosi aj porazil v osobnych subojoch, takze odpad nedam. Pochopitelne, WCJD si apriori odmieta (aj po tejto ubohosti) uznat, ze patri do dochodku, na to som si uz zvykol. 30 % ()

peiton

Jean-Cloudeove staré dobré časy sú nenávratne fuč.Hodnotím to takto preto,lebo na to,aby zneškodnil gang únoscov sa ulakomí na pomocnú ruku?!A nie len jednu,ale hned dvoma, pretavenými do oboch rodičov uneseneného dievčaťa.Ale vdakabohu,že manžel bol aspoň profesionálny zápasník,a teda touto skutočnosťou nebol až taký ľavý.Ale čo jeho žena?Tá tiež nebola bohvie aká krehotinka,ako sa na prvý pohľad mohlo javiť.Tak málo-pramálo akcie u herca jeho kalibru.Neverila som vlastným očiam.Nebyť znova tej silne silnej tematiky a síce obchodu z bielym mäsom,ktorý býva vo filmových príbehoch tak vzácnym artiklom a u mňa navyše zaujímavou zápletkou,vidím to na **hviezdy. ()

kaposlav

Film som pozeral včera večer a od pozretia uplinulo skoro 24 hodín. Prvotný dojem pominul a môžem robiť to, čo viem najlepšie, a to kritizovať. Už od počiatku filmu sa ukázala ta obohratá chyba. Všetci a všade vedia anglicky. To, že anglicky vedel personál hotela je asi štandart a neprekvapil ma ani barman v bordeli, kde su zvyknutí na zahriničných klientov. Náčelnik polície vedel dobre anglicky, tak to tiež môže byť. Moldavci su asi extra nadaní na jazyky. Okerem moldavčiny a ruštiny v pohode zvládaju aj angličtinu vrátane ožratých ciganiek na ulici - sranda. Ani jeden prípad, že by niekto nerozumel. Tak to prehnali. Mal by som pochopenie, keby sa jedná o céčkovy film, alebo film staršieho ročníka, ale v dnešnej dobe? Malo to samozrejme aj výhodu a to, že som nemusel čítať titulky. Jednoduchým spôsobom sa mohli tomu vyhnúť a to tak, že by sa dej odohrával v USA. Film sa mi napriek tomu dosť páčil a chcel som udeliť 4*, ale čo je moc, to je moc. Finálnu časť filmu absolútne nezvládli. Organizovaná skupina obchodníkov s bielym mäsom, ktorá siaha až po ministra či koho a nechá zapaty telefón unesenej babi? Jediné vysvetlenie ma napadá, že si myslia o moldavcoch, že su 100 rokov za opicami a nevedia vystopovať zapnutý mobílny telefón. Samozrejme 14 ročna šťanda z USA ma program v notebooku a vie to. Každý by mobil rozbil, vypal atď., ale oni ho presúvali z miesta na miesto a ešte aj zapaty. Aby toho nebolo málo tak zápasnik čo nikdy nestrielal s manželkou, čo vypadala, že nevie ani upiecť kura a oprať bez automatickej pračky, sa vydaju na odlahle miesto mezdi skupinu gangstrou zachrániť dcéru. Cesta mala trvať asi jeden deň, ale došli skoro súčasne s dvojicou Van Damme a syn, ktorí boli od veznice vzdialeny 90km. O prestrelke v tom väzení už radšej pomlčim. Udelil som 3*, ale priznávam sa, že v puberte by som dal bez problémov 4* možno 5* a mal by som nostalgicku spomienku. Tým som chcel naznačiť cielovu skupinu na ktorú sa zrejme tvorcovia zamerali. ()

bourec

Musim uznat,že Van Damme teď netočí vůbec špatný filmy.I když začátek zase koketoval s těma hnusnejma filtrama,nakonec celej film byl kamerově o poznání lepší,než film předešlej.Akce dost,zdá se ,že Van Damme začíná na starý kolena i o dost líp hrát,jenom mě trochu mrzí těch posledních dvacet minut,tady asi film přišel u mě o jednu hvězdu.Pramálo vygradovaný,žádný jeden proti jednomu,navíc konec obstarala ta buchta,která vypadala,že ani do pěti počítat neumí.Takhle bych si teda konec nepředstavoval.Škoda,ale na to ,že to je zase z Balkánu,je to i tak dobrý.60%. ()

carlos 2010

Úvod super, zápletka OK, záver slabší. JCVD celkom ujde, ale tí herci okolo nič moc. Odohráva sa to v Moldavsku, nie na Balkáne, ako tu píše dosť prispievateľov. Zopár nelogickostí sa dá odpustiť, teda 3*. ()

Adaamos21

Druhý film s Žánem od režiséra Barbarashe a opět dobře. Velice mě překvapila jak úroveń režie, scénáře i kamery, tak i dobré herecké obsazení a přestože má snímek téměř dvě hodiny, nenudil jsem se ani minutu. Akce je taky výborná. Co dodat, máte-li rádi "svaly z Bruselu" neváhejte a točte...(na 5 hvězd a Oskara to sice není, ale já je Žánovi tentokrát rád dám) ()

Wormboy

Lacna balkanska produkcia je sice ocividna, avsak konecne bezchybne previazana s dejom a nebyt zbytocne premrstenej stopaze, dal by som aj viac. Az prekvapivo dobre.. ()

laik_60

"Odpúšťa Boh aj tie najhoršie hriechy a zločiny ? " ... (Boh odpúšťa, ale ja nie" povedal Van Damm a bol koniec. Film ... jednoducho strašnáá VANDAMMMovčina. ()

Loki81

96 hodin v lacinejsim podani, z par zmenami... uvodni scena ovsem na vybornou ;) mam pro ty noze jednodusse slabost. B(ecko) jak ma byt. DVCJ potesil, porad je to lazensky svihak. ()

bk81

Poprvé po 14 letech (nepočítám "Áčkové" JCVD a Exendables 2) můj návrat ke klasickému JCVD, jehož kariéra začala před těmi lety upadat. Ale jo, docela to i šlo. Myslím, že v tom meziobdobí vznikaly vetší slaboty a hrůzy, kterí nemusím nikdy vidět. ()

otík

Tak to dopadne, když neschopný autor natočí svých 96 hodin. Totální amatérismus a levnost čouhá každým záběrem, nesmyslnost dialogů a neschopnost herců hraje prim a neskutečná délka filmu diváka doslova unudí. Mám Van Damma rád a mám pro něj velkou slabost, navíc tady vypadá fakt báječně, je parádně nabušený díky přípravě na Expendables 2 a evidentně má chuť hrát. Jenže ten film je tak strašná blbost! Ach jo. Proč? Vždyť se určitě dá natočit slušný akčňák i za málo peněz. Tohle nemá skoro žádnou úroveň, kromě úvodní bitky Van Damme ani nic nepředvede, spíše jen střílí, ale je to tak špatně a hlavně levně natočeno, že nad tím rozum zůstává stát. A zase tu musí Jean chlastat. Hernajs to dělá skoro v každém filmu Lundgren a už i Jean Claude. Nebaví mě to a dívám se na to jen z nostalgie. Sorry, chlapci. ()

ecceHOMMO

Pozerateľný JCVD. Súhlasím s názorom že je to jeho naj film po jeho comebacku ( kde hrá hlavnú rolu). Síce takýchto podobných filmov bolo natočených v 90-tych rokoch habadej, bolo celkom príjemné na to pozerať. A aj niektoré bojové / akčné scény boli efektné čo snímku len prospelo. ()

Jizni Tlapa

Jeanik do toho šlape hned v úvodu kdy vykostí partu přičmoudlejch frajerů stylem ,kterej by si sám sobě mohl závidět i v dobách největší formy. Naštěstí sundá nalepovací knírek včas, aby Šest výstřelů neposlal do filmového kopru hned v prvních minutách a vyráží v klasické poloze zachránce vstříc krvavé výpravě. Vyklidněný střih, perfektně propracovaná choreografie a vyladěný závěr s tolik oblíbenou "mutherfucker" hláškou na závěr pak právem zachraňují 70% hodnocení!!!! ()