Kovboj Woody vždycky dobře věděl, co je smyslem jeho života. A tím bylo starat se a chránit jeho dítě, ať už to byl chlapeček Andy nebo holčička Bonnie. Když však Bonnie přinese do svého pokojíku novou hračku, které říká „Vidlík“, otevře se Woodymu a jeho věrným kamarádům docela nový velký svět. (Falcon)

Trailer 6

Tsuki

Žasnu nad tím, jak je Pixar schopný si udržet laťku nahoře i u čtvrtého dílu. Kde jinde filmová pokračování pohoří, tam naopak Pixar dokáže vytáhnout příběh ještě nahoru se vší parádou a důmyslností. Příběh hraček je opět nápaditý, vtipný a především nosný - plynule navazuje na předchozí třetí díl (přestože je devět let starý!) a přináší další důležitý "životní" rozvoj skupiny hraček, které dobře známe, plus se navíc seznámíme s několika dalšími novými "jedinci", kteří však v příběhu mají vždy své místo a nejsou jen zábavným prvkem navíc. Obzvlášť oceňuju onu "zápornou" postavu, u které se postupně vyjeví její kladné motivace a nakonec ji už nelze vidět jako záporáka - tedy je vlastně vykreselná velmi komplexně a rozhodně ne černobíle. A také se mi velmi líbilo navázání na linku s Pastýřkou. Zatímco ve třetím díle nevystupovala a bylo o ní řečeno pouze to, že "o ni přišli", ve čtvrtém díle se její příběh naplno rozvinul a vše do sebe krásně zapadlo. Můžeme se jen domnívat, jestli tvůrci z Pixaru něco podobného zamýšleli do budoucna už během třetího dílu nebo ne. Každopádně se jim ale nedá upřít velká důslednost a smysl pro rozvíjení příběhu (včetně toho, že zůstávají věrní své původní tvorbě). Tyhle kvality u Pixaru oceňuju a vždy se budu těšit na jejich další filmy. Toy Story 4 jsem si opravdu užila a konec mě dokonce mile překvapil - tak "dospělé" vyústění bych ani nečekala. ~(4,4)~ ()

Tosim

Po naprosto dechberoucí trojce jsem nevěděl, co si o čtyřce myslet. Jak už bývá u Pixaru zvykem, překvapil a posunul hračky, ty neživé tvory, kteří se paradoxně chovají jako dospělí, o další odvážná rozhodnutí dál. Rozhodně zásah, o pětce ale stále nejsem přesvědčen (přijde?). Minimálně o třídu lepší, než další pixarovské série, tam je výsledkem víceméně stagnace. 90%. ()

Xmilden

Po výborné 3, která celou sérii tak pěkně uzavřela dopadlo opětovné setkání vlastně nejlépe jak mohlo. Vidlík je plně funkční novou postavou, něco mě ale říká, že tady se bude nejvíce chválit Keanu Reeves jako Duke Caboom. Po letošním fiasku u většiny vychtěných pokračování, beru za jasné pozitivum, že Toy Story se jako série stále posunuje dějově dál a dál a odmítá žít pouze z recyklací. 75% ()

HellFire

Už třetí díl nebyl zrovna úžasný, i když samozřejmě nejsem cílová skupina. Tentokrát se příběh točí okolo Bonnie,která si vyrobí lžičku a nemůže bez ní žít. Když tuhle odpadky milující lžičku na výletě zabaví panenka z antikvariátu posedlá získáním Woodyho "playboxu", pak máme zaděláno na úžasný film! Nebo spíš ne. Spíše to vypadá jako nastavovaná kaše. Nejvíc mě štvalo, že hračky se teď probíhají městečkem a po dětském hřišti za bílého dne, jako by se nic nedělo. To už rovnou mohl Pixar říct, že v tomhle světě je známo, že hračky jsou živé a mají pojem o takovém konceptu, jako je vědomí a duše. ()

MikeCool

Sto lidí, sto chutí. Podle zdejších komentářů malinko nechápu, že je tato akční, komerční krasojízda dokázala dojmout. Příběh byl dle mého skromného názoru vycucaný z prstu a vidina zisku, založený na popularitě Toy Story zde čpí na každém rohu. Dějová linka probíhá a odsejpá, tak jak by měla, což zachraňují akční scény, bez kterých by se žádný novodobý animák neobešel. Takže suma sumárum, Toy Story 4 neurazí, ale určitě bych se bez něho obešel. ()

• Po závěrečných titulcích můžeme vidět známou znělku s logem Pixaru, kde však písmeno „I“ nenahradí lampička z filmu Luxo junior (1986), ale hračka Duke Caboom. (Detektiv-2)
  • V obchodě se starožitnostmi můžeme vidět spoustu předmětů z ostatních filmů studia Pixar. Například masky z akvária a potápěčskou masku z filmu Hledá se Nemo (2003), hned vedle ní krabici na sušenky z Životu brouka (1998), Bing Bongovu raketu z filmu V hlavě (2015) a mnoho dalších. (LaserJet)

Související novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (více)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)