Chlapeček Andy z prvních Příběhů hraček už je dávno dospělý a má vlastní dítě – holčičku Bonnie. Ta zdědila jeho hračky včetně věrného kovboje Woodyho, kterého si už ale moc často ke hře nevybírá a nechává ho ležet ve skříni. Ostatní si ho tam dobírají, protože už si vypěstoval svůj první chomáč prachu. V den, kdy jde Bonnie prvně do školy, najde nového favorita, totiž – sama si ho vyrobí. Z plastové vidličky vyhozené do odpadkového koše udělá hračku se dvěma koulejícíma očima a pusou z plastelíny, která dostane jméno Vidlík. Vidlík je neobyčejně neposedný, pořád někam utíká a nejvíc ho zajímají odpadkové koše – stále se totiž považuje za odpad. Když se Bonnie vydá s rodiči na výlet jejich karavanem, Vidlík při první příležitosti vyskočí oknem a Woody se ho vydá hledat. Při návratu si Woody poblíž parkoviště všimne starožitnického krámku, kde za oknem uvidí lampu své staré kamarádky Pastýřky. Vejde i s Vidlíkem dovnitř v naději, že tam Pastýřku najde... (TV Nova)

DaViD´82

Není to tak svěží jako jednička, vtipné a našlapané jako dvojka, ani emotivní jako trojka. Našlo si to však svou vlastní notu, na kterou to hraje natolik umně, že... Že nelze než prohlásit, že Pixar se svou nejlepší sérií loučí s nebývalou ctí i kvalitou. A je to o to úctyhodnější, že tak v rámci téže série činí již podruhé a přitom se neopakuje. Výtka směřuje snad jedině k tomu, že s výjimkou Woodyho je původní osazenstvo sice přítomno, ale ani ne tak na druhé jako spíše třetí koleji. To už by pomalu bylo lépe, kdyby tam vůbec nebylo. ()

novoten

Zprvu nevítané pokračování, které ve formě hledání životní role středního věku statečně cílí na nejdospělejší diváky a ty nejmenší potěší víceméně snad jen Vidlíkem. Jinak jde totiž o přemýšlivou a překvapivě také slušně děsivou procházku nostalgickou myslí, která odpovídá na otázky, na které jsem netušil, že nutně potřebuji znát odpověď. Nebýt odklonění staré party (bohužel i s Buzzem) na vedlejší kolej, nemám slov, protože jsem se zase smál na celé kolo a na konci zcela podle očekávání nekontrolovaně slzel. Takhle přece jen o půl kroku slabší než původní trilogie, ale strach ze zbytečného apendixu se naštěstí ukázal kompletně lichý. ()

T2

Rozpočet $200miliónovTržby USA $433,993,992Tržby Celosvetovo $1,073,350,577 Tržby za predaj Blu-ray v USA $33,921,701Tržby za predaj DVD v USA $8,493,873║ Delikátne, silné predstavenie. PIXAR pri tejto sérii opäť nezaváhal a ponúkol brilantný príbeh. Na záver nechýbajú emócie. Klasika ktorá neomrzí, dá sa povedať jedna z najlepších sérii čo kedy vznikly. /videl v kine 4x: 100%/ ()

Tosim

Po naprosto dechberoucí trojce jsem nevěděl, co si o čtyřce myslet. Jak už bývá u Pixaru zvykem, překvapil a posunul hračky, ty neživé tvory, kteří se paradoxně chovají jako dospělí, o další odvážná rozhodnutí dál. Rozhodně zásah, o pětce ale stále nejsem přesvědčen (přijde?). Minimálně o třídu lepší, než další pixarovské série, tam je výsledkem víceméně stagnace. 90%. ()

Toren

9/10. Vyspělý epilog ke geniální trojce o smíření se s nevyhnutelným. Završení příběhu v té nejlépe možné podobě - osobnější, hloubavější a emocionálně barvitější animák, který zaručeně osloví každou generaci. Takhle se dámy a pánové dělá sequel. Neskutečná práce! Více: https://www.youtube.com/watch?v=yOswj38z02M ()

• Tom Hanks začal nahrávať hlasy už v decembri 2015 a súčasne sa venoval natáčaniu filmu Sully (2016). Dabovanie Woodyho mu podľa jeho slov prišlo fyzicky náročnejšie než 4 hodinový AB tréning. (WalterIK7)
  • První filmová kvadrilogie studia Pixar. (cihlenka)